مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

3 دلیل که چرا سرمایه گذاران DeFi باید همیشه قبل از جهش به آن توجه کنند.

3 دلیل که چرا سرمایه گذاران DeFi باید همیشه قبل از جهش به آن توجه کنند.

نکات قابل توجه برای سرمایه گذاران DeFi

سرمایه گذاری DeFi مملو از چاله است. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از آنها وجود دارد.

مشکلات pump و dumps برای سرمایه گذاران DeFi

زمانی که بازار صعودی در اوج بود، سرمایه‌گذاری در توکن‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند شلیک ماهی در بشکه بود.

اما اکنون که جریان‌های ورودی به این بخش در مقایسه با روزهای اوج بازار کمرنگ‌تر شده است، شناسایی معاملات خوب در این فضا بسیار سخت‌تر است.

در طول تابستان DeFi، پروتکل‌ها توانستند ارائه‌دهندگان نقدینگی را با ارائه بازدهی سه تا چهار رقمی و مکانیسم‌هایی مانند سهام‌داری نقدینگی، اعطای وام از طریق وثیقه‌گذاری دارایی و پاداش‌های توکن برای شرط‌بندی جذب کنند. مسئله بزرگ این بود که بسیاری از این پیشنهادات پاداش ناپایدار بودند و انتشار بالای برخی از پروتکل‌ها باعث شد که ارائه‌دهندگان نقدینگی به طور خودکار پاداش‌های خود را تخلیه کنند و فشار فروش ثابتی بر قیمت توکن ایجاد کند.

جنگ‌های کل ارزش قفل شده (TVL) چالش دیگری بود که پروتکل‌های DeFi با آن مواجه بودند، که مجبور بودند دائماً برای سرمایه سرمایه‌گذار رقابت کنند تا تعداد «کاربرانی» را که مایل به قفل کردن وجوه خود در پروتکل هستند حفظ کنند.
این سناریویی را ایجاد کرد که در آن سرمایه‌های مزدور از نهنگ‌ها و سایر سرمایه‌گذاران پول نقد اساساً وجوه را به پلتفرم‌هایی که بالاترین پاداش‌های APY را ارائه می‌کردند برای مدت کوتاهی پیش از تخلیه در بازار آزاد و انتقال وجوه سرمایه‌گذاری به مراتع سبزتر ایجاد کردند.

برای پلتفرم‌هایی که سرمایه‌گذاری سری را از سرمایه‌گذاران خطرپذیر تأمین می‌کردند، همین نوع فعالیت انجام شد.
VCها وجوهی را در ازای توکن ها تعهد می کنند و این نهادها در رده بزرگترین دارندگان توکن در سودآورترین استخرهای نقدینگی قرار دارند.
تهدید قریب‌الوقوع بازگشایی رمز از سوی سرمایه‌گذاران اولیه، انتشار پاداش‌های بالا و تخلیه خودکار پاداش‌های گفته شده به فشار فروش ثابت منجر شد و بدیهی است که مانع هر سرمایه‌گذاری که تصمیم به سرمایه‌گذاری طولانی بر اساس تحلیل بنیادی می‌گیرد، قرار می‌گیرد.

هر یک از این سناریوها با هم، یک چرخه معیوب ایجاد کردند که در آن پروتکل TVL و توکن اصلی پلتفرم اساساً راه‌اندازی می‌شوند، پمپ می‌شوند، تخلیه می‌شوند و سپس در گمنامی فرو می‌روند.

بنابراین، چگونه می توان به فراتر از نمودار شمعی نگاه کرد تا ببیند آیا یک پلت فرم DeFi ارزش “سرمایه گذاری” را دارد؟

آیا برای سرمایه گذاران DeFi درآمد وجود دارد؟

در اینجا دو نمودار وجود دارد.

ارزش بازار الگوراند در مقابل درآمد (180 روز). منبع: Token Terminal
ارزش بازار GMX در مقابل درآمد (180 روز). منبع: Token Terminal

بله، یکی در حال بالا رفتن و دیگری در حال پایین رفتن است (LOL). البته، این اولین چیزی است که سرمایه گذاران به دنبال آن هستند، اما موارد بیشتری نیز وجود دارد. در نمودار اول، متوجه خواهید شد که الگوراند (ALGO تیک تیک پایین می زند
0.31 دلار ) دارای ارزش بازار در گردش 2.15 میلیارد دلار و ارزش بازار کاملاً رقیق شده 3.06 میلیارد دلار است. با این حال درآمد 30 روزه و درآمد سالانه آن به ترتیب 7690 و 93600 دلار است. چشم نواز است، اینطور نیست؟

Algorand protocol data. Source: Token Terminal

بله، یکی در حال بالا رفتن و دیگری در حال پایین رفتن است (LOL). البته، این اولین چیزی است که سرمایه گذاران به دنبال آن هستند، اما موارد بیشتری نیز وجود دارد. در نمودار اول، متوجه خواهید شد که الگوراند (ALGO تیک تیک پایین می زند
0.31 دلار ) دارای ارزش بازار در گردش 2.15 میلیارد دلار و ارزش بازار کاملاً رقیق شده 3.06 میلیارد دلار است. با این حال درآمد 30 روزه و درآمد سالانه آن به ترتیب 7690 و 93600 دلار است. چشم نواز است، اینطور نیست؟

مگر اینکه مشکلی در داده ها وجود داشته باشد یا برخی از معیارهای مربوط به Algorand و اکوسیستم آن توسط Token Terminal ثبت نشده باشد، این تکان دهنده است.
با نگاهی به افسانه نمودار، همچنین متوجه می‌شویم که هیچ مشوق یا کارمزدی در سمت عرضه بین ارائه‌دهندگان نقدینگی و سهامداران توکن توزیع نشده است.

از سوی دیگر، GMX داستان متفاوتی را بیان می کند. در حالی که ارزش بازار در گردش 272 میلیون دلار و درآمد سالانه 28.92 میلیون دلار حفظ شده است، هزینه های انباشته عرضه GMX از 24 آوریل 2022 به طور پیوسته به 33.9 میلیون دلار افزایش یافته است.
کارمزدهای سمت عرضه نشان دهنده درصد کارمزدی است که به ارائه دهندگان خدمات، از جمله ارائه دهندگان نقدینگی، تعلق می گیرد.

هزینه‌های جانبی عرضه تجمعی GMX در مقابل درآمد. منبع: Token Terminal

پیشنهاد مطالعه : تفاوت NFT و DeFi (با جدول)

انتشار و تورم

قبل از سرمایه گذاری در پروژه DeFi، عاقلانه است که نگاهی به عرضه کل توکن، عرضه در گردش، نرخ تورم و نرخ انتشار بیندازید. این معیارها تعداد توکن‌هایی که در حال حاضر در بازار در گردش هستند و افزایش پیش‌بینی‌شده (انتشار) توکن‌های در گردش را اندازه‌گیری می‌کنند. وقتی صحبت از توکن‌های DeFi و آلت‌کوین‌ها به میان می‌آید، رقیق‌سازی چیزی است که سرمایه‌گذاران باید نگران آن باشند، بنابراین جذابیت بیت‌کوین (BTC 19224 دلار کاهش می‌یابد).
) سقف عرضه و تورم پایین.

داده های انتشار بیت کوین و تورم.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، در مقایسه با BTC، نرخ تورم ALGO و عرضه کل پیش بینی شده بالا است.
مجموع عرضه ALGO به 10 میلیارد محدود شده است و داده ها نشان می دهد که امروزه 7 میلیارد توکن در گردش است، اما با توجه به درآمد فعلی حاصل از کارمزدها و مقدار مشترک با دارندگان توکن، سقف عرضه و نرخ تورم اعتماد چندانی را القا نمی کند.

قبل از گرفتن موقعیت در ALGO، سرمایه گذاران باید به دنبال رشد بیشتر و کاربران فعال روزانه اکوسیستم DApp Algorand باشند و بدیهی است که باید در هزینه ها و درآمد افزایش یابد.

داده های انتشار و تورم ALGO

آدرس های فعال و کاربران فعال روزانه

چه درآمد بالا باشد یا چه کم، دو معیار مهم دیگر که باید بررسی شود آدرس‌های فعال و کاربران فعال روزانه در صورت موجود بودن داده‌ها هستند.
الگوراند دارای ارزش بازار چند میلیارد دلاری و حداکثر عرضه ALGO 10 میلیاردی است، اما درآمد سالانه کم و انگیزه‌های معدودی این سوال را مطرح می‌کند که آیا رشد اکوسیستم کم‌خون است یا خیر.

با مشاهده نمودار زیر، می بینیم که آدرس های فعال ALGO در حال افزایش هستند، اما به طور کلی، رشد ثابت است و به نظر می رسد افزایش آدرس های فعال به دنبال افزایش قیمت و فروش است. تا 14 اکتبر، 72624 آدرس فعال در Algorand وجود داشت.

تعداد آدرس فعال ALGO
Source: Messari تعداد آدرس فعال ALGO

مانند اکثر پروتکل‌های DeFi، شبکه Polygon نیز شاهد کاهش مداوم کاربران فعال روزانه و کاهش قیمت MATIC 0.8318 دلاری بوده است.
قیمت داده‌های CryptoQuant 2714 آدرس فعال را نشان می‌دهد که در مقایسه با 16821 نشانی که در 17 می 2021 مشاهده شد، کمرنگ است.

تعداد آدرس فعال چند ضلعی. منبع: CryptoQuant
تعداد آدرس فعال چند ضلعی. منبع: CryptoQuant

با این حال، با وجود کاهش، داده‌های DappRadar مقدار زیادی از فعالیت و حجم کاربر را در سراسر برنامه‌های Polygon مختلف پخش می‌کند.

Polygon DApps. Source: DappRadar
چند ضلعی DApps. منبع: DappRadar

همین امر را نمی توان برای DApps در Algorand بیان کرد.

Algorand DApps. منبع: DappRadar
Algorand DApps. منبع: DappRadar

در حال حاضر، بازار کریپتو در بازار نزولی قرار دارد و این امر تجارت را برای اکثر سرمایه گذاران پیچیده می کند.
در حال حاضر، سرمایه‌گذاران احتمالاً باید به جای گرفتن عکس‌های بوسه و دعا از ماه در هر شکست کوچکی که به تله گاو تبدیل می‌شود، روی دستان خود بنشینند.

سرمایه‌گذاران ممکن است با نشستن روی دست و ردیابی داده‌ها برای دیدن زمان ظهور روندهای جدید و سپس نگاه عمیق‌تر به اصولی که ممکن است از پایداری روند جدید حمایت کنند، بهتر می‌شوند.

این خبرنامه توسط Big Smokey، نویسنده The Humble Pontificator Substack و نویسنده خبرنامه مقیم در Cointelegraph نوشته شده است.
هر جمعه، Big Smokey بینش‌های بازار، روش‌های گرایش، تحلیل‌ها و تحقیقات اولیه درباره روندهای بالقوه در حال ظهور در بازار ارزهای دیجیتال را می‌نویسد.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به