مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

تحلیل درون زنجیره ای on-chain

تحلیل درون زنجیره ای on-chain

اگر وارد فضای بلاک چین هستید، به احتمال زیاد با عباراتی مانند داده های زنجیره ای on-chain data، تراکنش های روی زنجیره، تجزیه و تحلیل زنجیره ای و معیارهای روی زنجیره مواجه شده اید.
و اگر به تازگی دنبال کردن این فناوری نوظهور را شروع کرده اید، ممکن است به دست آوردن بینشی در مورد مفاهیم داده های روی زنجیره یا تجزیه و تحلیل زنجیره ای کمی مشکل باشد.
در پایان این مقاله، امیدواریم با درک مناسبی از این موضوع مهم بلاک چین کنار بیایید.

خلاصه: بلاک چین چیست؟

با این حال، قبل از ورود به دنیای داده‌های زنجیره‌ای، اجازه دهید یک جمع‌بندی سریع در مورد بلاک چین داشته باشیم:

حتی اگر پیشرفت بلاک چین، در فرهنگ عامه، اغلب به دلیل اختراع انقلابی بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو تایید شده است، ذهن اصلی پشت ایده زنجیره ایمن رمزنگاری شده استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتتا هستند.

این دو محقق دانشگاهی در سال 1991 توسعه و اجرای یک ابزار دیجیتال مبتنی بر مُهر زمانی را پیشنهاد کردند که قرار بود اسناد ارزشمندی را در وب منتشر کند، هم دائمی و هم بدون دستکاری.
یک «پروتکل اثبات» پشتیبانی و تأیید می‌کند که یک سند در یک مقطع زمانی معین در یک نسخه معین وجود دارد.

محبوب ترین پروتکل های بلاک چین امروزی حاوی بسیاری از ویژگی های اصلی است.
به زبان ساده، یک Blockchain عمومی ممکن است به عنوان یک زنجیره دیجیتال متشکل از بلوک‌هایی تعریف شود که در آن هر بلوک شامل بخش‌هایی از اطلاعات ارزشمند و یک کد الفبایی عددی منحصر به فرد به نام هش است.
یک بلوک نه تنها با هش منحصربه‌فرد خود، بلکه با هش بلوک قبلی نیز مشخص می‌شود – سیستمی که از طریق آن هک کردن بلاک‌چین‌ها پس از رسیدن به طول معین تقریبا غیرممکن می‌شود.
از نظر مفهومی، بلاک چین به عنوان یک دفتر کل دیجیتالی عمومی متشکل از سوابق توزیع شده در شبکه گسترده ای از گره ها تعریف می شود که در آن یک گره (یعنی سیستم کامپیوتری)، شخص یا سازمان مجاز به ایجاد تغییرات یا کنترل یک طرفه جریان اطلاعات نیست.

فناوری بلاک چین پایه و اساس یک تغییر بالقوه از سیستم های مالی و اطلاعات متمرکز به شبکه های عمومی غیرمتمرکز را ایجاد می کند که امکان انتقال «trustless» ارزش و اطلاعات را فراهم می کند.

داده های درون زنجیره ای چیست؟ on-chain data

داده های زنجیره ای on-chain شامل اطلاعات تمام تراکنش های انجام شده در یک شبکه بلاک چین خاص – یا به عبارت دیگر – تمام اطلاعات نوشته شده بر روی بلوک های یک بلاک چین است.
در مورد بلاک چین عمومی، این اطلاعات برای دیدن همه در دسترس است. داده ها را می توان به طور کلی به سه دسته مجزا طبقه بندی کرد:

 1. داده های تراکنش (به عنوان مثال آدرس ارسال و دریافت، مبلغ انتقالی، مقدار باقیمانده برای یک آدرس خاص)
 2. مسدود کردن داده‌ها (به عنوان مثال مُهر زمانی، هزینه‌های استخراج‌کننده، پاداش‌ها)
 3. کد قرارداد هوشمند (یعنی منطق تجاری مدون در یک بلاک چین)

داده های درون زنجیره ای on-chain در مقابل داده های خارج زنجیره ای off-chain

تراکنش های خارج از زنجیره (یا حداقل به طور کامل) در بلاک چین اجرا و ثبت نمی شوند. این در تضاد شدید با تراکنش های درون زنجیره ای یا on-chain است. که در آن انتقال ارزش در شبکه بلاک چین انجام می شود و بنابراین ثبت می شود.

در یک مفهوم سنتی تر، این دو نوع تراکنش را می توان به عنوان شیوه های «در ثبت» و «خارج از ثبت» درک کرد: سناریویی را تصور کنید که در آن باید مبلغی پول به حساب X منتقل کنید.
می‌توانید با پیروی از روال سنتی انتقال ارزش به حساب بانکی X از طریق حساب بانکی خود یا برخی از فروشنده‌های شخص ثالث، مانند Paypal، مسئولیت خود را رفع کنید. از طرف دیگر، ممکن است ترجیح دهید بدهی را از طریق روش‌های دیگر تسویه کنید، مانند کوپن‌های تامین مالی و به اشتراک گذاشتن کد با X یا صرفاً تعویض رمز عبور PayPal خود با X. در حالی که در مورد اول، بانک یا ارائه‌دهنده شخص ثالث معمولاً هزینه‌ای را از مشتریان خود دریافت می‌کند. خدمات آنها، شیوه های جایگزین به افراد اجازه می دهد تا از هزینه های تراکنش طفره بروند.

به طور مشابه، در یک اکوسیستم بلاک چین، تراکنش های خارج از زنجیره می تواند به روش های مختلفی رخ دهد.
ساده ترین تسویه زنجیره ای شامل تبادل کلیدهای خصوصی است که از طریق آن دسترسی کامل به وجوه مالک اعطا می شود.
اکنون، این ما را وادار می کند تا در مورد دلایل احتمالی یک طرف برای انتخاب تراکنش خارج از زنجیره به جای تراکنش زنجیره ای فکر کنیم.

 • یکی از عوامل کلیدی مربوط به هزینه های بالای تراکنش برای مبادله ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین است.
  به خصوص برای تراکنش‌های کوچک، کارمزد ماینر ممکن است از مبلغی که باید منتقل شود بیشتر شود، در نتیجه چنین تراکنش زمانی که روی زنجیره اجرا می‌شود، از نظر اقتصادی غیرممکن می‌شود.
 • عملکرد یکی دیگر از عوامل مهم است: تراکنش های زنجیره ای نه تنها از نظر سرعت بلکه از نظر اندازه نیز محدود هستند.
  در نتیجه، ذخیره حجم بیشتری از داده ها در زنجیره می تواند بسیار گران باشد.
 • علاوه بر این، برخی از بازیگران در بلاک چین های عمومی ممکن است به دلیل نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی، تراکنش های خارج از زنجیره را به معاملات داخلی ترجیح دهند.

تجزیه و تحلیل درون زنجیره ای on-chain

تجزیه و تحلیل زنجیره ای یک زمینه نوظهور است که هدف آن استخراج و بررسی انبوهی از داده های موجود در مورد تراکنش های عمومی بلاک چین برای تسهیل تصمیم گیری بهتر است. ابزارها و تکنیک های آن اغلب برای اهداف ترید و سرمایه گذاری استفاده می شود.

یکی از اولین معیارهای رایج در زنجیره، Coin Days Destroyed بود که در سال 2011 برای ردیابی فعالیت در شبکه بیت کوین معرفی شد.
راه اندازی نسبت ارزش به تراکنش شبکه (NVT) توسط Coin Metrics در سال 2017، روشی برای ارزش گذاری بیت کوین با در نظر گرفتن ارزش بازار و استفاده واقعی آن از نظر تراکنش های شبکه، منجر به علاقه گسترده تری برای تحلیل زنجیره ای شد. تکنیک.

یکی از اولین معیارهای رایج در زنجیره، Coin Days Destroyed بود که در سال 2011 برای ردیابی فعالیت در شبکه بیت کوین معرفی شد.
راه اندازی نسبت ارزش به تراکنش شبکه (NVT) توسط Coin Metrics در سال 2017، روشی برای ارزش گذاری بیت کوین با در نظر گرفتن ارزش بازار و استفاده واقعی آن از نظر تراکنش های شبکه، منجر به علاقه گسترده تری برای تحلیل زنجیره ای شد. تکنیک.

تحلیل درون زنجیره ای on-chain

ارائه دهندگان محبوب داده های زنجیره ای و ابزارهای تجزیه و تحلیل

مقدار انرژی، زمان و پول مورد نیاز برای اجرای یک گره، ذخیره و نگهداری یک کپی از کل بلاک چین در دسترس هر فرد یا سازمانی نیست.
جمع‌آوری، ساختار و تجزیه و تحلیل منطقی داده‌های بلاک چین، کار دشوارتری است. خوشبختانه، شرکت‌های مختلفی در چند سال گذشته ظهور کرده‌اند که داده‌های کالبدشکافی on-chain و خارج از زنجیره را به کاربران ارائه می‌دهند.
در اینجا من به طور خلاصه راه حل های هشت ارائه دهنده داده محبوب بلاک چین را خلاصه می کنم:

Coin Metrics

ماموریت Coin Metrics که در سال 2017 تأسیس شد، ارائه دانش عمیق بازار در مورد همه ارزهای دیجیتال اصلی به سرمایه گذاران است. آنها چهار محصول را ارائه می دهند:

 1.  داده های شبکه (به عنوان مثال ابزارهای تجسم، جریان های مبادله درون زنجیره ای، معیارهای سن سکه، پس زمینه تراکنش)
 2. داده های بازار که 20 مبادلات برتر جهانی را پوشش می دهد.
 3. شاخص ها
 4. داده های شخص ثالث (مانند فید احساسات توییتر)

نمودارهای فرمول ساز، میراث و نرخ مرجع مکمل سبد محصولات Coin Metrics هستند.

Glassnode

Glassnode مستقر در سوییس در فضای بلاک چین به دلیل گستره در حال گسترش شاخص های نوآورانه روی زنجیره خود مشهور است.
استفاده از پلتفرم آنلاین این شرکت به لطف رابط کاربری عالی بسیار آسان است.
حتی با طرح رایگان، می توان به مجموعه گسترده ای از نقاط داده دسترسی داشت. گلس‌نود همچنین گزارش‌های عمیقی را درباره بینش‌های زنجیره‌ای به طور منظم منتشر می‌کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند در مورد مفاهیم و شاخص‌های تحلیل زنجیره‌ای مختلف در «آکادمی» رایگان Glassnode بیاموزند.

Dappradar

Dappradar بیش از 3000 برنامه غیرمتمرکز (dapps) را در زمان واقعی ردیابی می کند. این پلتفرم مرکزی برای دسترسی به رتبه بندی محبوب ترین برنامه های کاربردی در حال اجرا بر روی سیستم های محاسباتی توزیع شده است.
Dappradar همچنین به عنوان یک کانال توزیع برای توسعه دهندگانی عمل می کند که به دنبال گسترش دامنه دسترسی خود و همچنین ارائه امکانات تبلیغاتی برای dapp های جدید هستند.

Dune Analytics

Dune Analytics بیشتر با داده های زنجیره ای اتریوم سر و کار دارد و کاربران را قادر می سازد تا به قراردادهای هوشمند رمزگشایی شده اتریوم دسترسی، تجزیه و تحلیل و تجسم در نمودارها و گزارش های خود توضیح دهند.
وب‌سایت تحلیلی اتریوم، بینش‌ها و گزارش‌های عملی بازار را ارائه می‌کند که از داده‌های زنجیره‌ای استخراج شده‌اند.

IntoTheBlock

شاخص های بلاک چین IntoTheBlock به چهار گروه اصلی طبقه بندی می شوند:
1) مالکیت (بینش هایی را بر اساس تمرکز مالکیت ارائه می دهد)
2) مالی (اطلاعات قیمت را برای ارائه بینش در مورد سودآوری / ارزش پولی معاملات پوشش می دهد)
3) شبکه (رشد کاربر، الگوهای فعالیت تراکنش، هزینه ها)
4) اجتماعی (متریک تلگرام و گیتهاب).

Xangle

زاویه یک نمای کلی 360 درجه از تعداد زیادی از دارایی ها یا پروژه های بلاک چین را با ترکیب داده های خارج از زنجیره (off-chain) و درون زنجیره ای ( on-chain) ارائه می دهد. آمار به صورت عمومی در صفحه داشبورد هر پروژه ارائه می شود.

CryptoQuant

CryptoQuant یک ارائه دهنده راه حل داده بلاک چین مستقر در سئول است که بر بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین ها تمرکز دارد. داده های آن، که از طریق API یا مستقیماً در پایتون، R و اکسل در دسترس هستند، می توانند به چهار زیر مجموعه طبقه بندی شوند:

1) درون زنجیره ای on-chain
2) تبادل داده ها
3) داده های ماینر
4) داده های شبکه

Anyblock Analytics Index

Anyblock مستقر در آلمان نه تنها داده ها و ابزارها را ارائه می دهد، بلکه خدمات مشاوره حرفه ای را برای پروژه های بلاک چین ارائه می دهد.
شاخص منحصر به فرد Anyblock به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا داده ها را برای 22+ محصول مبتنی بر اتریوم و بیت کوین در زمان واقعی اسکن و کاوش کنند.

Dapp.com، Elementus، و Alethio دیگر ارائه دهندگان داده های Blockchain قابل توجه هستند.

نتیجه گیری تحلیل درون زنجیره ای on-chain

در دنیایی که داده‌ها طلای جدید تلقی می‌شوند و بلاک چین در آستانه تغییر نحوه ذخیره و مبادله ارزش (دیجیتال) است، نمی‌توان بر ارتباط شیوه‌های تحلیلی در زنجیره در حال ظهور بیش از حد تاکید کرد.
بازیگران مختلفی در چند سال گذشته ظهور کرده‌اند. و به کاربران خود مجموعه‌ای از شاخص‌ها و مجموعه داده‌ها را با قابلیت اعمال آسان روی/خارج از زنجیره ارائه می‌دهند. در ماهیت چیزها است که همه شاخص ها در طول زمان روشنگری نشان نمی دهند. با این وجود، پدیده‌های تحلیل زنجیره‌ای باقی می‌مانند و احتمالاً همراه با پذیرش کلی فناوری بلاک‌چین بیشتر رشد خواهند کرد.

منبع (blockstar.ch)

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)