مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

مفاهیم پایه در ترید

مفاهیم پایه در ترید

کندل استیک

مدلی از ترسیم نحوه ی حرکت قیمت که بیشتر از سایر روشهای ترسیم نمودار (چارت) مورد استقبال قرار گرفته است.

پامپ و دامپ (حرکت پارابولیک)

برای درک این دو مفهوم ابتدا باید این موضوع را درک کنید که بازارهای مالی بطور عادی در هر دقیقه و ساعت و بطور روزانه و تمام وقت نوسانات ریز در دامنه ای تقریبا یک نواخت دارند. حال، زمانی که به ناگهان حرکتی بسیار پر شتاب، با سرعت و با دامنه ی نوسان قیمت بسیار بالا اتفاق می افتد که خارج از روند نرمال بازار است؛ این را حرکت پارابولیک می نامیم. حال، اگر این حرکت پارابولیک در جهت افزایش قیمت رخ دهد اصطلاحا آن را پامپ و در صورتیکه در جهت افت قیمت شکل بگیرد آن را دامپ خطاب می کنیم.

ریتریس

بازاری را فرض کنید که در جهت افزایش قیمت حرکت میکند. این بازار بطور مداوم و در یک جهت بالا رونده نخواهد ماند. همواره میزانی خفیف از ریزش قیمت و اوج گیری مجدد قیمت وجود خواهد داشت. در طی یک روند افزایشی، به آن ریزش های خفیف ریتریس گفته می شود. معکوس همین مورد در روند ریزشی وجود دارد. در طی یک روند ریزشی، افزایش های ریز قیمت را ریتریس مینامیم. نکته ی بسیار مهم این است که گاه حرکت معکوس قیمت و در خلاف جهت روند قبلی یک ریتریس نخواهد بود و در واقع شروع حرکت بازار بطور قوی و در خلاف جهت روند قبلی می باشد. نکته ی دیگر اینکه، ریتریس ها میتوانند در عمقی متفاوت از قیمت حرکت کنند چه در بین بازار های متفاوت و چه در یک بازار در زمان های مختلف.

API

این یک اصطلاح برنامه نویسی است. در واقع، توسعه دهندگان برنامه های نرم افزاری، عموما تمایلی به دادن سطوح دسترسی بی قید و شرط به هسته ی برنامه نویسی شده برای کاربران را ندارند. بنابراین، در زمان برنامه نویسی، دستوراتی خاص را طراحی میکنند که کاربر با استفاده از این دستورات خاص میتواند با هسته ی برنامه ارتباط برقرار کند و بطور غیر مستقیم و بسیار کنترل شده دستوراتی را صادر نماید. عموما این دستورات برنامه نویسی شده به API مشهور هستند. در مورد بازارهای مالی؛ شما میتوانید با اتخاذ یک کلید واژه ی رمز نگاری شده از راه دور و یا از طریق برنامه ای که توسط خودتان (یا فرد دیگری) نوشته شده است، ارتباط برقرار کرده و دستوراتی خاص را برای سایت صادر نمایید مانند قرار دادن دستور خرید یا فروش و دریافت لیست اوردر های موجود بر روی وبسایت و غیره. به دلیل اینکه این روش کار بسیار با روش تیم های برنامه نویسی شباهت دارد و به این دلیل که در ذات هنوز هم برنامه نویسان سایت چنین امکانی را برای شما فراهم میکنند به این سیستم برقراری ارتباط با سایت مربوط به امور مالی نیز API گفته می شود.

کوین

 این اصطلاح صرفا در بازار کریپتوکارنسی مورد استفاده است. در واقع، یک کوین، ارزی دیجیتال است که تیمی برنامه نویس دور یکدیگر جمع شده و آن را توسعه داده اند.

توکن

ترجمه ی فارسی این لغت به معنای ژتون است در واقع، یک تیم برنامه نویس جدید، تمایل به ایجاد سیستمی جدید را دارد اما نیازی به ایجاد یک کوین جدید را ندارد. در این شرایط، تیم مذکور یک کوین که به اهداف آن ها نزدیکتر است را انتخاب نموده و برای آن کوین توکن جدیدی می سازند. حال این توکن؛ در غالب موارد؛ بر روی بستر شبکه ی کوین اصلی نقل و انتقال خواهد یافت و تقریبا تمامی صفات کوین مادر خود را تقلید می نماید.

حد ضرر

فرض کنید که شما سهم یا ارزی را خرید مینمایید با این تصور که قیمت بالا خواهد رفت و وارد سود می شوید. اما؛ همواره در بازارهای مالی در هر لحظه هر اتفاقی میتواند رخ دهد. بنابراین می بایست آمادگی ریزش قیمت را داشته باشید. به همین منظور در زیر خرید خود، قیمتی را در نظر خواهید گرفت که به عنوان مثال با 10 درصد ضرر آن سهم یا ارز را بفروشید و از بازار خارج شوید. به این قیمت در نظر گرفته شده، و یا به درصدی که همواره برای یافتن این قیمت استفاده می کنید حد ضرر می گویند.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)