مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

بایننس، زنجیره‌های هوشمند را برای توسعه‌های متاورس و DeFi تغییر نام می‌دهد.

بایننس، زنجیره‌های هوشمند را برای توسعه‌های متاورس و DeFi تغییر نام می‌دهد.

تغییر نام شبکه‌های بایننس با هدف همگام سازی و توسعه DeFi  و متاورس

بایننس در روز سه‌شنبه دو بلاک چین خود را به عنوان یک زنجیره BNB تغییر نام داد، تا به سمت فراسوی و مالی غیرمتمرکز (DeFi)، اکوسیستمی که این شرکت آن را «MetaFi» می‌نامد، تغییر نام دهد.

حقایق سریع درباره زنجیره هوشمند بایننس

 • بایننس نام خود را از دو بلاک چین خود یعنی زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس گرفته است. که اکنون به ترتیب BNB Beacon Chain و BNB Smart Chain (BSC) نامیده می شوند.
 • BNB Beacon Chain به تراکنش‌های زنجیره‌ای و ویژگی‌های حاکمیتی مانند استیکینگ و رای‌گیری را انجام می دهد، در حالی که BSC به ارائه لایه‌های سازگاری EVM و اجماع خود و همچنین گسترش به اکوسیستم چند زنجیره‌ای می پردازد.
 • Binance Smart Chain که در سال 2020 راه‌اندازی شد، به صرافی اجازه داد تا با ارائه جایگزینی ارزان‌تر، اما متمرکزتر برای سرمایه‌گذاران در طول تابستان دی‌فای، با تسلط DeFi اتریوم رقابت کند.
 • تغییر نام تجاری نشان دهنده تغییر BSC از یک زنجیره DeFi محور به شاخه شدن به روندهای نوظهور بلاک چین مانند متاورس و GameFi است.
 • بایننس قصد دارد مقیاس پذیری BSC را با دوبرابر کردن مجموعه اعتباردهنده آن از 21 به 41 بهبود بخشد.
 • BNB یا بایننس کوین که در زنجیره بایننس (BNB Beacon Chain) متولد شد، همچنان نماد گاز اکوسیستم قرارداد هوشمند BSC است و در زمان انتشار با قیمت 431 دلار آمریکا معامله می‌شد.
بایننس اسمارت چین BEP20   Binance Smart Chain -زنجیره هوشمند بایننس

منبع  (forkast.news)

تغییر نام شبکه‌های بایننس - زنجیره هوشمند بایننس

تغییر نام شبکه‌های بایننس؛ ۲ بلاکچین بایننس از این پس با نام جدید «زنجیره ‌BNB» فعالیت می‌کنند.

15 فوریه 2022 اعلام شد که تغییرات مهمی در انتظار بلاکچین‌های مرتبط با صرافی بایننس است.

لازم به ذکر است که این تغییرات هرچند مهم و زیربنایی، اثری در دارایی‌های صاحبان توکن‌های ‌BEP20 و BEP2 ندارد. و نیاز به فعالیت خاصی از سوی کاربران این شبکه‌ها نیست.

دو بلاکچین محبوب مرتبط با بایننس، بایننس اسمارت چین (BEP20) و بایننس چین (BEP2) تبدیل به اجزای اکوسیستم جدیدی به نام «زنجیره BNB» یا «BNB Chain» خواهند شد. این دو بلاکچین پس از تبدیل شدن به زیرمجموعه‌های زنجیره BNB، نام‌های جدیدی پیدا می‌کنند. در بخش اول خبر تغییرات نام‌گذاری مورد نظر بایننس شرح داده شده است.

تغییرات نام‌گذاری

به نقل از کوین‌تلگراف، تغییرات جدید به این شکل اعمال خواهد شد و اسامی مشخص شده به رنگ قرمز، جای خود را به اسامی بولد شده می‌دهند:

 • زنجیره هوشمند بایننس «Binance Smart Chain» یا به اختصار BSC اکنون به «BNB Smart Chain» یا به اختصار «BSC» تغییر یافته است.
 • زنجیره بایننس «Binance Chain» اکنون به «BNB Beacon Chain» تغییر یافته است.
 • کوین BNB که با نام «بایننس کوین» شناخته میشد، اکنون به «Build’N Build» تغییر پیدا کرده و نماد خود یعنی BNB را حفظ کرده است.
 • این اکوسیستم در مجموع BNB Chain نام گرفته است.

هدف از این تغییر نام را علاوه بر قرار دادن دو بلاکچین مرتبط با بایننس در معماری جدید و حرکت به سمت افق‌های تازه تکنولوژیک، می‌توان تلاش بایننس برای جدا کردن اسم صرافی خود از این بلاکچین‌ها دانست.

تغییر نام شبکه‌های بایننس با هدف همگام سازی و توسعه DeFi  و متاورس

این اعلام رسمی یک هفته بعد از توییت چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس منتشر شد که در آن گفته بود:

BNB نماد این عبارت است:

(زیرساخت مورد نیاز برای) جامعه را بساز و به جامعه اجازه بده که (بر روی این زیر ساخت پروژه‌های مورد نظر خود را) بسازند.

بساز و بساز (Bulid’N Bulid یا به اختصار BNB).

تغییرات زیرساختی شبکه‌های بایننس

در نتیجه تغییرات زیرساختی اعلام شده، معماری بلاکچین جدید به معماری اتریوم ۲ شباهت پیدا خواهد کرد. به طور خلاصه می‌توان گفت در زنجیره BNB، بایننس چین نقشی مشابه بیکن چین و بایننس اسمارت چین پس از تقسیم شدن، نقشی مشابه شاردهای مختلف ایفا خواهد کرد. این تغییرات ضمن بهینه‌سازی شبکه، زمینه حرکت ‌زنجیره BNB به سمت واقعیت مجازی و متاورس و ادغام آن با دیفای را فراهم خواهد کرد.

پس از قرار گرفتن این دو بلاکچین بایننس زیر چتر زنجیره BNB، بایننس چین تبدیل به زنجیره حاکمیتی خواهد شد. که در آن استیک کردن و رای‌گیری انجام می‌شود. و به «BNB Beacon Chain» تغییر نام خواهد داد.

همچنین بایننس اسمارت چین که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. و قرار است به چند زنجیره جدا تقسیم (شارد) شود، به «BNB Smart Chain» تغییر نام خواهد داد؛ البته مخفف نام جدید آن همچنان عبارت آشنای «BSC» باقی می‌ماند. شایان ذکر این تغییرات زیرساختی فعلا در نقشه راه اکوسیستم جدید قرار دارد. و تاکنون تنها ۴ عنوان ذکر شده تغییر کرده است. همچنین وب‌سایت Binance.org به آدرس bnbchain.world تغییر یافته است.

تغییر نام شبکه‌های بایننس با هدف همگام سازی و توسعه DeFi  و متاورس

همانظور که مشاهده می‌شود بلاکچین‌های مرتبط با بایننس از نظر معماری در مسیری مشابه بلاکچین اتریوم قرار دارند. و مشغول پیاده‌سازی تغییراتی مشابه تغییرات در اتریوم ۲ هستند.

زنجیره BNB قصد دارد تمام فعالیت‌های خود برای توسعه نسخه سوم وب را زیر چتر جدیدی به نام «متافای (MetaFi)» یکپارچه‌سازی کند. زیر این چتر توسعه‌دهندگان متاورس، گیمفای، سوشال‌فای و دیفای گرد هم می‌آیند. و پروژه‌های آن‌ها هماهنگ می‌شود و مورد حمایت قرار می‌گیرد.

زنجیره BNB همچنین تعداد ولیدیتورهای بیشتری در مقایسه با زنجیره‌های پیشین خود خواهد داشت. ضمن این تغییرات قرار است تعداد ولیدیتورهای شبکه از ۲۱ به ۴۱ افزایش یابد. و همچنین موانع پیش روی ولیدیتورهای جدید کاهش یابد.

تغییرات زنجیره هوشمند بایننس از زبان سامی کریم

سامی کریم، هماهنگ‌کننده اکوسیستم در زنجیره BNB گفت:

طی سال‌های اخیر دیدیم که BNB به چیزی بسیار بزرگتر از بایننس تبدیل شد… تغییرات جدید به کسانی که قصد نوآوری و فعالیت در این اکوسیستم دارند امکانات و آزادی بیشتری می‌دهد… فعالان زنجیره BNB از حمایت صندوق یک میلیارد دلاری که قبلا تشکیل شده است، و همچنین پشتیبانی در امور عملیاتی و اجرایی و ارتباط با مهم‌ترین متخصصین و سرمایه‎‌گذاران این صنعت، بهره خواهند برد.

زنجیره هوشمند بایننس در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) به عنوان رقیبی برای شبکه اتریوم آغاز به کار کرد. و توانست با کارمزدهای پایین خود تعداد زیادی از کاربران را جذب کند. این تغییر نشانه‌ای از شروع مرحله جدید حرکت این پروژه است که دیفای را با واقعیت مجازی و متاورس ترکیب می‌کند.

قرارداد هوشمند دیفای - ضرورت قراردادهای هوشمند برای فضای مالی غیر متمرکز
قراردادهای هوشمند DeFi – ضرورت قراردادهای هوشمند برای فضای مالی غیر متمرکز
اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به