مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

نصف شدن بیت کوین چیست؟ چگونه کار می‌کند، چرا اهمیت دارد

نصف شدن بیت کوین چیست؟ چگونه کار می‌کند، چرا اهمیت دارد

یکی از مهم ترین رویدادها در بلاک چین بیت کوین نصف شدن است، زمانی که پاداش استخراج به نصف کاهش می یابد. از سال 2020، شرکت کنندگان در شبکه که تراکنش ها را تأیید می کنند، 6.25 بیت کوین (BTC) برای هر بلوک استخراج شده با موفقیت دریافت می کنند.

انتظار می رود نصف شدن بعدی در اوایل تا اواسط سال 2024 رخ دهد، زمانی که پاداش بلاک به 3.125 کاهش می یابد. با گذشت زمان، با نزدیک شدن پاداش بلوک به یک ساتوشی، تأثیر هر نصف کاهش می‌یابد.

موارد کلیدی

 • رویداد نصف شدن بیت کوین زمانی رخ می دهد که پاداش استخراج تراکنش های بیت کوین به نصف کاهش یابد.
 • نصف کردن نرخ ایجاد سکه های جدید را کاهش می دهد و بنابراین مقدار موجود عرضه جدید را کاهش می دهد.
 • بیت کوین آخرین بار در 11 مه 2020 به نصف رسید که منجر به پاداش بلاک 6.25 BTC شد.
 • انتظار می رود نصف نهایی در حدود سال 2140 رخ دهد، زمانی که تعداد بیت کوین های در گردش به حداکثر عرضه نظری 21 میلیون برسد.
آیا بیت کوین حلال است؟ آیا تجارت ارز دیجیتال جایز است؟

خدمات خرید و فروش و ضرب NFT در مارکت های بین المللی

خدمتی جدید از صرافی ارز دیجیتال بیت گرند، خرید و فروش NFT های معروف برای مشتریان ایرانی ، خرید و فروش NFT های خلق شده توسط ایرانیان در مارکت های معتبر بین الملی

مبانی شبکه بیت کوین

برای درک نصف شدن بیت کوین، ابتدا باید بدانید که شبکه بیت کوین چگونه کار می کند.

فناوری زیربنایی بیت کوین، بلاک چین، از شبکه ای از رایانه ها (به نام گره ها) تشکیل شده است که نرم افزار بیت کوین را اجرا می کنند و شامل تاریخچه ای جزئی یا کامل از تراکنش های انجام شده در شبکه آن است.
هر گره کامل – یک گره حاوی کل تاریخچه تراکنش های بیت کوین – مسئول تایید یا رد تراکنش در شبکه بیت کوین است.
برای انجام این کار، گره بررسی می کند تا از معتبر بودن تراکنش اطمینان حاصل کند. اینها شامل اطمینان از اینکه تراکنش دارای پارامترهای اعتبارسنجی صحیح است و از طول مورد نیاز تجاوز نمی کند، می باشد.

هر تراکنش به صورت جداگانه تایید می شود. گفته می شود که این تنها پس از تایید تمام تراکنش های موجود در یک بلوک اتفاق می افتد.
پس از تایید، تراکنش به بلاک چین موجود اضافه می شود و به گره های دیگر پخش می شود.
افزودن رایانه‌ها (یا گره‌های) بیشتر به بلاک چین، ثبات و امنیت آن را افزایش می‌دهد.
تا 1 نوامبر 2023، 16902 گره تخمین زده می شود که کد بیت کوین را اجرا می کنند.
اگرچه هر کسی می‌تواند تا زمانی که فضای ذخیره‌سازی کافی برای دانلود کل بلاک چین و تاریخچه تراکنش‌های آن داشته باشد، به‌عنوان یک گره در شبکه بیت‌کوین شرکت کند، اما همه آن‌ها ماینر نیستند.

خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا

معاملات خرید و فروش تتر، بیت کوین و.....

تمام ارزهای لیست شده در بایننس 

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان، بدون محدودیت 

مبانی استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین فرآیندی است که در آن افراد از رایانه یا سخت افزار استخراج برای مشارکت در شبکه بلاک چین بیت کوین به عنوان پردازشگر تراکنش و اعتبارسنجی استفاده می کنند.
بیت کوین از سیستمی به نام اثبات کار (PoW) برای تایید اطلاعات تراکنش استفاده می کند. به آن اثبات کار می گویند زیرا حل هش رمزگذاری شده زمان و انرژی می خواهد، که به عنوان اثبات انجام کار عمل می کند.

واژه معدن به معنای واقعی کلمه استفاده نمی شود، بلکه به عنوان اشاره ای به نحوه برداشت فلزات گرانبها است. هنگامی که یک بلوک با تراکنش ها پر می شود، بسته می شود و به صف استخراج ارسال می شود.
هنگامی که برای تأیید در صف قرار می گیرد، استخراج کنندگان بیت کوین برای اولین بار برای یافتن عددی با ارزش کمتر از هش رقابت می کنند.
هش یک عدد هگزادسیمال است که شامل تمام اطلاعات رمزگذاری شده بلوک های قبلی است.

ماینینگ مشروعیت تراکنش ها را در یک بلوک تایید می کند و یک بلوک جدید باز می کند.
سپس گره ها تراکنش ها را در یک سری تاییدیه بررسی می کنند. این فرآیند زنجیره ای از بلوک های حاوی اطلاعات را ایجاد می کند و زنجیره بلوک را تشکیل می دهد.

راستی‌آزمایی تراکنش و تغییرناپذیری هدف اصلی شبکه بلاک چین و مکانیسم اجماع است. پاداش بیت کوین محصول فرعی فرآیند استخراج است که به عنوان انگیزه ای برای مشارکت در ایمن سازی بلاک چین عمل می کند.

شبکه بیت کوین - استخراج بیت کوین

خدمت جدید و استثنائی در صرافی بیت گرند 

 انجام کامل مراحل احراز هویت بایننس ( KYC )  برای تمام کاربران ایرانی ، توسط تیم کارشناسان صرافی بیت گرند، انجام خواهد شد.

 تماس  در ساعات کاری (10صبح تا 6 بعد از ظهر )

02128423217   –   09353810897

نصف شدن بیت کوین چیست؟

پس از استخراج 210000 بلاک توسط شبکه – تقریباً هر چهار سال یکبار – پاداش بلاکی که به استخراج کنندگان بیت کوین برای پردازش تراکنش ها داده می شود به نصف کاهش می یابد. این رویداد نصف شدن نامیده می شود زیرا نرخ انتشار بیت کوین های جدید در گردش را به نصف کاهش می دهد.

این سیستم پاداش تا حدود سال 2140 ادامه خواهد داشت، زمانی که به سقف پیشنهادی 21 میلیون سکه برسد. در آن مرحله، ماینرها برای پردازش تراکنش‌ها، هزینه‌هایی دریافت می‌کنند که کاربران شبکه آن را پرداخت خواهند کرد. این کارمزدها تضمین می‌کند که ماینرها همچنان برای مشارکت و حفظ شبکه انگیزه دارند.

رویداد نصف شدن مهم است زیرا کاهش دیگری را در نرخ بیت کوین های جدید تولید شده با نزدیک شدن به عرضه محدود خود نشان می دهد. در سال 2009، پاداش برای هر بلوک در زنجیره استخراج 50 بیت کوین بود. تا اکتبر 2023، حدود 19.5 میلیون بیت کوین در گردش بود که تنها حدود 1.5 میلیون بیت کوین را از طریق پاداش استخراج منتشر کرد.

نصف شدن بیت کوین چه زمانی اتفاق افتاد؟

تا اکتبر 2023 سه نصف شده است:

 • 28 نوامبر 2012 به 25 بیت کوین رسید.
 • 9 جولای 2016، به 12.5 بیت کوین
 • 11 مه 2020، به 6.25 بیت کوین

با نصف شدن بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

اصطلاح «نصف کردن» در رابطه با بیت کوین مربوط به تعداد توکن هایی است که پاداش می گیرند. این به عنوان راهی برای شبیه‌سازی بازده کاهشی عمل می‌کند، که از لحاظ نظری برای افزایش تقاضا در نظر گرفته شده است.

چرا نصف شدن کمتر از 4 سال یکبار اتفاق می افتد؟

الگوریتم استخراج بیت کوین با هدف یافتن بلوک های جدید هر 10 دقیقه یک بار تنظیم شده است. برخی از بلوک ها بیش از 10 دقیقه طول می کشد. برخی کمتر مصرف می کنند
این می تواند مدت زمان رسیدن به هدف بعدی را کاهش یا افزایش دهد.
به عنوان مثال، اگر بلاک ها به طور متوالی 9.66 دقیقه استخراج شوند، حدود 1409 روز طول می کشد تا 210000 بلوک مورد نیاز استخراج شود (چهار سال 1461 روز است، از جمله یک روز برای یک سال کبیسه).

وقتی دیگر بیت کوینی باقی نماند چه اتفاقی می افتد؟

اغلب تصور می شود که در سال 2140، آخرین بیت کوین استخراج خواهد شد. با این حال، اگر پاداش هر 210000 بلاک نصف شود، کوچکتر و کوچکتر می شود تا زمانی که یک ساتوشی پاداش باشد.
یک ساتوشی 0.00000001 بیت کوین است—یک ساتوشی پایین ترین ارزش بیت کوین است و نمی توان آن را نصف کرد.
بنابراین ممکن است یک ساتوشی به عنوان پاداش باقی بماند تا زمانی که مقدار کل بیت کوین برابر با 21 میلیون شود—ممکن است پس از سال 2140 میلیون ها ساتوشی پاداش داده شوند.

خط آخر

نصف شدن بیت کوین، نرخ انتشار بیت کوین های جدید در گردش را به نصف کاهش می دهد. انتظار می رود که سیستم پاداش تا سال 2140 ادامه یابد، زمانی که حد پیشنهادی 21 میلیون بیت کوین از نظر تئوری به دست می آید.

در سال 2009، پاداش برای هر بلوک در زنجیره استخراج 50 بیت کوین بود. پس از هاوینگ اول، 25 و سپس 12.5 بود و سپس از 11 می 2020 به 6.25 بیت کوین در هر بلوک تبدیل شد.

نصف شدن بیت کوین پیامدهای مهمی برای شبکه آن دارد. برای ماینرها، رویداد نصف شدن ممکن است منجر به تثبیت رتبه‌های آنها شود، زیرا ماینرهای منفرد و لباس‌های کوچک از اکوسیستم ماینینگ خارج می‌شوند یا توسط بازیکنان بزرگ‌تر تصاحب می‌شوند.

نظرات، نظرات و تحلیل های بیان شده در Investopedia برای اهداف اطلاعاتی آنلاین است. برای اطلاعات بیشتر، سلب مسئولیت ضمانت و مسئولیت ما را بخوانید. از تاریخ نگارش این مقاله، نویسنده صاحب بیت کوین نیست.

رقابت بدون ریسک با 100000 دلار پول نقد مجازی

مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید!
قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید.

سوالات کاربران درباره نصف شدن بیت کوین چیست؟ چگونه کار می‌کند، چرا اهمیت دارد

تجزیه و تحلیل همه چیزهایی که باید در مورد استخراج بیت کوین بدانید، از بلاک چین و پاداش های بلاک گرفته تا اثبات کار و استخرهای استخراج.

Nonce یک عدد رمزگذاری شده است که به طور منحصر به فرد یک بلوک را در یک بلاک چین شناسایی می کند. ماینرها برای ایجاد بلوک های جدید، تایید تراکنش ها و افزایش امنیت شبکه، برای رمزگشایی nonce عجله دارند.

بیت کوین (BTC) یک ارز دیجیتال یا مجازی است که در سال 2009 ایجاد شد و از فناوری همتا به همتا برای تسهیل پرداخت های فوری استفاده می کند.

بلاک جنسیس همان چیزی است که جامعه بیت کوین آن را اولین بلاک ایجاد شده برای بلاک چین بیت کوین می نامند. حاوی یک پیام و اولین تراکنش بود.

زمان بلاک، در زمینه ارز دیجیتال، میانگین زمانی است که طول می کشد تا یک بلاک جدید به یک بلاک چین اضافه شود.

Litecoin (LTC) که در سال 2011 راه اندازی شد، یک ارز دیجیتال جایگزین بر اساس مدل بیت کوین است.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)