مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

قیمت بیت کوین در سال 2025 چقدر خواهد بود – تجزیه و تحلیل بیت کوین 2025

قیمت بیت کوین در سال 2025 چقدر خواهد بود – تجزیه و تحلیل بیت کوین 2025

قیمت بیت کوین در سال 2025

بیت‌کوین (BTC)، اولین و موفق‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان، از نظر قیمت سابقه‌ای بسیار دارد. اکثر مردم پیش‌بینی نمی‌کردند که بیت‌کوین می‌تواند به اندازه‌ای که در طول دوره صعودی سال 2021 به آن رسیده بود برسد. دقیقاً، BTC در آوریل 2021 به 64000 دلار رسید و به نقطه عطف 1 تریلیون دلار در ارزش بازار رسید. بسیاری بر این باورند که یکی از دلایل اصلی که بیت کوین این روند صعودی خارق العاده را داشت نصف شدن بیت کوین در سال 2020 بود. افزایش بیت کوین تأثیر زیادی بر کل بازار کریپتو داشت و قیمت سایر ارزهای دیجیتال را نیز افزایش داد. اما هر حرکت صعودی با یک روند نزولی دنبال می‌شود و متأسفانه برای دارندگان بیت کوین، قیمت از اول ژوئن 2021 به حدود 37000 دلار کاهش یافته است.

با این حال، آنچه به طور قطع می توان گفت این است که اگر بازار همچنان به خونریزی ادامه دهد، کارشناسان و سرمایه گذاران بیشتری نسبت به آینده نزدیک احساس نزولی خواهند داشت.
اما کاهش قیمت بیت کوین لزوماً به این معنی نیست که سرمایه گذاران پول خود را از دست می دهند. در واقع سرمایه گذاران می توانند از این کاهش قیمت و شاید سود در بلندمدت بهره ببرند.

بنابراین در مورد بیت کوین در چند سال آینده چه می توانیم بگوییم؟ بیایید به عوامل بالقوه قیمت BTC که ممکن است بر قیمت آن تا سال 2025 تأثیر بگذارد نگاه کنیم.

عوامل قیمت بیت کوین در سال 2025

عرضه و تقاضا

قیمت یک دارایی حول محور عرضه و تقاضا می چرخد. بیت کوین دارای عرضه محدود 21 میلیونی است که 18.7 میلیون در حال حاضر در گردش است. به همین دلیل، برخلاف اتریوم که عرضه نامحدودی دارد، قیمت بیت کوین تورمی نیست. با توجه به نصف شدن بعدی بیت کوین که قرار است در سال 2024 اتفاق بیفتد، عرضه بیت کوین بسیار کمیاب می شود.
کمبود عرضه احتمالاً با افزایش قیمت همراه خواهد بود، همانطور که در دوره صعودی سال 2021 اتفاق افتاد. از سوی دیگر، تقاضا برای BTC با پذیرش بیشتر در جهان افزایش می یابد.
در حال حاضر بسیاری از شرکت ها در کشورهای مختلف بیت کوین را به عنوان وسیله ای برای پرداخت می پذیرند. این افزایش تقاضا نیز باعث کمبود می شود که پس از آن افزایش قیمت به دنبال دارد. بنابراین کاهش عرضه و افزایش تقاضا از نصف شدن بیت کوین در سال 2024 ممکن است باعث افزایش دوباره در سال 2025 شود.

انطباق بلاک چین

بزرگترین سیستم پرداخت آنلاین پی پال سال گذشته بر روی پلتفرم خود راه اندازی شد که مردم می توانند مستقیماً از طریق ارزهای رمزنگاری شده اپلیکیشن خود خریداری کنند. پی پال در جهان بیش از 400 میلیون کاربر فعال دارد که خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال را برای اکثر مردم جذاب و آسان می کند. تنها در سه ماهه چهارم سال 2021، پی پال 277 میلیارد دلار حجم کل پرداخت را گزارش کرده است.

همراه با پی پال، فیس بوک، تسلا، رابینهود، توییتر در حال برنامه ریزی برای ارائه خدمات کریپتو به پلتفرم های خود هستند.

هزینه ها و پاداش های استخراج

نصف شدن بیت کوین نیز بر فرآیند استخراج بیت کوین تأثیر دارد. در سال 2021، استخراج BTC بسیار گران است و گاهی اوقات ممکن است سودآور نباشد. علاوه بر این، پاداش های ماینینگ در سال 2024 از 6.25 بیت کوین به 3.125 بیت کوین برای هر بلوک تراکنش تایید شده برنامه ریزی شده است. در نتیجه، با افزایش هزینه های انرژی و کاهش پاداش استخراج، استخراج BTC ممکن است حتی ناکارآمدتر شود. این می تواند تأثیر نامطلوبی بر قیمت بیت کوین داشته باشد، اما این امر لزوماً برای BTC در هاوینگ های قبلی صدق نمی کرد. سرمایه گذاران با دانستن اینکه استخراج ممکن است سودآور نباشد، ممکن است تمرکز خود را از استخراج بیت کوین به خرید مستقیم سکه های بیت کوین تغییر دهند.

قوانین و مقررات دولتی

یکی دیگر از عوامل قیمت بالقوه برای BTC در سال 2025 ممکن است مقررات دولتی باشد.
هر زمان که کشوری ارزهای رمزپایه را ممنوع می کند، مانند ترکیه در سال 2021، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تحت تأثیر منفی قرار می گیرد. اگر سایر کشورهای بزرگ نیز همین کار را انجام دهند، قیمت بیت کوین ممکن است حتی بیشتر کاهش یابد.
بعید است که امثال ایالات متحده در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کنند، اما همچنان ممکن است زیرا ارزهای دیجیتال به آرامی جایگزین دلار برای پرداخت می شوند.
از سوی دیگر، اگر کشورهای بیشتری ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را در گزینه های پرداخت خود بپذیرند، قیمت بیت کوین افزایش می یابد. بنابراین تغییرات در قوانین و مقررات دولتی ممکن است عامل قیمتی برای BTC در سال 2025 باشد.

رسانه ها و اینفلوئنسرها

در نهایت، رسانه ها تاثیر زیادی بر قیمت یک ارز دیجیتال دارند. اگر جامعه پشت یک ارز دیجیتال خوشبین باشد و نگهداری (HODL) BTC را ترویج کند، افراد بیشتری تمایل به انجام این کار دارند که در نتیجه ممکن است قیمت بیت‌کوین را افزایش دهد.
علاوه بر این، اینفلوئنسرها در صفحات رسانه های اجتماعی خود می توانند تأثیر مستقیمی بر قیمت بیت کوین داشته باشند. امثال ایلان ماسک باعث واکنش فوری در قیمت بیت کوین می شود. زمانی که شرکت ایلان مقدار زیادی بیت کوین خرید و در مورد آن توییت کرد، قیمت بیت کوین افزایش یافت.
وقتی ایلان ماسک توییت کرد که استخراج بیت کوین به محیط زیست آسیب می زند، قیمت بیت کوین شروع به کاهش کرد. ایلان ماسک و سایر کیف پول های بزرگی که بیت کوین زیادی دارند، نهنگ هایی در نظر گرفته می شوند که قیمت بیت کوین را جابجا می کنند.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2025

Walletinvestor پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین در 5 سال آینده می تواند از 100000 دلار فراتر رود. از سال 2025، قیمت می تواند از 120،000 دلار تا 198،000 دلار متغیر باشد و احتمال رسیدن به 200،000 دلار نیز وجود دارد.

WalletInvestitor همچنین پیش بینی می کند که بیت کوین می تواند در 5 سال آینده از 100000 دلار فراتر رود. میانگین قیمت می تواند حدود 115000 دلار در سال 2025 باشد.

اما برخی از کارشناسان رویکرد بدبینانه تری نسبت به قیمت آینده بیت کوین دارند. Longforecast پیش‌بینی می‌کند که قیمت BTC در نیمه اول سال 2025 از 270000 تا 600000 دلار متغیر است.

آیا باید BTC خود را تا سال 2025 HODL کنم؟

پیش بینی قیمت آکادمی کریپتو برای سال 2025 برای هر بیت کوین 2 میلیون خواهد بود.

با توجه به تاریخچه قیمت بیت کوین، این احتمال وجود دارد که قیمت در یک نقطه در آینده از بالاترین قیمت خود در تمام دوران ها فراتر رود.
تجزیه و تحلیل عمیق منتشر شده در Invezz چشم انداز مشابهی را ارائه می دهد. از آنجایی که نصف شدن بیت کوین در سال 2024 برنامه ریزی شده است، بالاترین سطح جدید ممکن است در سال 2025 نیز مشابه نصف شدن بیت کوین قبلی باشد. این خط فکری نشان می دهد که با وجود کاهش قیمت فعلی، حفظ بیت کوین شما ممکن است در دراز مدت بسیار سودآور باشد. با توجه به ارزش، این کاهش قیمت در BTC ممکن است سود بیشتری برای معامله گران داشته باشد زیرا معامله گران غیر جدی را فیلتر می کند. به هر حال، این بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان است و سخت است فکر کنیم که ارز دیجیتال دیگری بتواند آن را در کوتاه مدت از سلطنت خلع کند.

سخن پایانی

قیمت بیت کوین در سال 2025 می تواند تحت تأثیر نصف شدن بیت کوین در سال 2024 قرار گیرد که می تواند باعث تغییر در عرضه و تقاضا و همچنین هزینه ها و پاداش های استخراج شود.
پذیرش بلاک چین توسط بزرگترین موسسات مالی و دولت ها.
اکثر کارشناسان مالی کهنه کار پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین تا سال 2025 افزایش خواهد یافت.
اگر تاریخچه قیمت بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنیم، نگه داشتن بیت کوین تا سال 2025 احتمالاً منجر به بازگشت سرمایه بالا به عنوان یکی از بهترین سرمایه گذاری ها خواهد شد.