صرافی آنلاین بیت گرند|خرید و فروش ارز دیجیتال

آیا استخراج بیت کوین می‌تواند به تقویت اقتصاد کمک کند؟

5/5

فهرست مطالب

آیا استخراج بیت کوین می‌تواند به تقویت اقتصاد کمک کند؟

استخراج بیت کوین در برخی از موارد به عنوان نقطه ضعف آن نام برده می شود. برای استخراج بیت کوین انرژی زیادی لازم است و علاوه بر آن شرکت هایی مانند Bitmain نیز به تدریج بر آن مسلط می شوند. سیاست‌مداران نیز نگرانی خود را در مورد مصرف بالای انرژی، جهت استخراج بیت کوین اعلام کرده‌اند. برد شرمن نماینده کنگره آمریکا موافق ممنوعیت کامل بیت کوین است.

آقای شرمن می گوید:

استخراج بیت کوین به تنهایی انرژی زیادی را مصرف می کند که می‌توان از آن برای مصارف دیگر استفاده کرد و این کار باعث افزایش آلاینده‌های کربنی می شود.

در رسانه‌ها بیشتر نکات منفی این موضوع اعلام می‌شود. شاید گفته آقای شرمن درست باشد، اما استخراج بیت کوین می تواند مزایای زیادی نیز با خود به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، ایالات مونتانا در آمریکا از نظر اقتصادی تا حدودی از سایر ایالات‌ ها عقب‌تر است. اما همین ایالت از طریق استخراج بیت کوین توانسته وضعیت خود را بهبود دهد.

این نکته را نیز باید در نظر داشت که تقاضا برای انرژی جهت استخراج بیت کوین، بر حوزه‌های دیگر نیز تاثیر داشته و می‌تواند به عنوان نیروی محرکه سایر پروژه ها عمل کند. برای نمونه، شرکتی در ایالت نیویورک به بازسازی یک سد آبی قدیمی پرداخت و دلیل آن، تقاضای برق جهت ایجاد یک مزرعه استخراج بیت کوین در آن منطقه بود. با وجود اینکه گفته می‌شود استخراج بیت کوین برق زیادی مصرف می کند، اما این را هم باید بدانیم که صنعت بانکداری در سراسر جهان 500 برابر انرژی بیشتری مصرف می کند.

برای درک بهتر اینکه چگونه استخراج بیت کوین می تواند بر اقتصاد محلی و محیط زیست تأثیر بگذارد، با ماتیو میکالکو (Matej Michalko)، بنیانگذار و مدیر عاملDECENT گفتگو کردیم. DECENT یک پلتفرم توزیع محتوای متن باز است و از بلاک چین برای اطمینان از امنیت شبکه استفاده می کند.

آقای میکالکو در این گفتگو گفت:

استخراج ارزهای دیجیتال، مانند آنهایی که از اثبات کار (POW) استفاده می کنند، نیازمند تجهیزات خوب و حجم زیادی از کار است. یکی از مشکلاتی که در زمینه استخراج وجود دارد، مصرف بالای انرژی و ناکارآمدی آن از لحاظ اقتصادی است. مزارع استخراج زیادی در سراسر جهان ایجاد شده‌اند، برخی از آنها با استفاده از منابع انرژی پایدار مانند نیروگاه های برق آبی توانسته‌اند این مشکل را بر طرف کنند.

ظاهرا مقاله هایی مبنی بر اینکه مزارع استخراج بیت کوین باعث آسیب به محیط زیست می شوند، کاملا درست نیست و هنوز هم امیدهایی وجود دارد که ارزهای دیجیتال دیگری با کارایی بیشتر عرضه شود و علاوه بر آن روند فعلی صنعت استخراج ارزهای دیجیتال به تقویت اقتصاد مناطق محروم‌ نیز کمک کند.

bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 48,352.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 1,527.27
tether

Tether (USDT)

$ 0.999110
dash

Dash (DASH)

$ 207.01
renzec

renZEC (RENZEC)

$ 122.06