مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

اصطلاحات ارز دیجیتال که قبل از سرمایه گذاری باید بدانید: راهنمای مبتدیان

اصطلاحات ارز دیجیتال که قبل از سرمایه گذاری باید بدانید: راهنمای مبتدیان

اصطلاحات ارز دیجیتال

HODL. DApp. اتریوم.

نه، اینها کلماتی از یک زبان تازه کشف شده نیستند. آنها در میان بسیاری از اصطلاحات جدید و کلیدی در زبان ارزهای دیجیتال هستند.

ارز دیجیتال فقط یک گزینه سرمایه گذاری جدید نیست، و از بسیاری جهات در مقایسه با سهام و اوراق سنتی، دنیای متفاوتی را نشان می دهد. بین کلمات اختصاری ناآشنا، فناوری‌های نوظهور و همگام شدن با میم‌ها و توییت‌ها، یادگیری اصول اولیه حتی برای سرمایه‌گذاران سنتی باتجربه زمان می‌برد.

مانند هر سرمایه‌گذاری، مهم است که قبل از شروع بدانید دقیقاً در چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنید. به ویژه در مورد یک دارایی سوداگرانه – و هنوز در حال تکامل، مانند ارزهای دیجیتال.

آشنایی با اصطلاحات ارز دیجیتال

چند پیش نیاز وجود دارد که ما قبل از خرید ارز دیجیتال توصیه می کنیم، مانند ذخیره کردن صندوق اضطراری، پرداخت بدهی های با بهره بالا و تضمین یک برنامه بازنشستگی سنتی. و همانطور که قبلاً گفتیم، فقط باید آنچه را که مایل به از دست دادن هستید در کریپتو قرار دهید، و کارشناسان توصیه می کنند که بیش از 5 درصد از سبد خود را به این دارایی های دیجیتال اختصاص ندهید.

اما مورد دیگری که باید به چک لیست خود اضافه کنید، حداقل درک یک مبتدی از آنچه در حال ورود به آن هستید است، از جمله اینکه چگونه کریپتو با سایر استراتژی های سرمایه گذاری متفاوت است، و عوامل مختلفی که می توانند بر ارزش بازار ارز دیجیتال تأثیر بگذارند.

در اینجا برخی از اصطلاحات و عباراتی وجود دارد که به مبتدیان کمک می کند تا دنیای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را بهتر درک کنند.

اصطلاحات رمزنگاری که باید بدانید

آلت کوین Altcoin

آلت کوین به هر سکه ای گفته می شود که بیت کوین نباشد. آلت‌کوین‌ها می‌توانند هر چیزی باشند، از دومین کوین محبوب، اتریوم، تا هر یک از هزاران سکه با حداقل ارزش بازار. کارشناسان می گویند که شما باید تا حد زیادی به ارزهای دیجیتال بزرگتر و اصلی تر به عنوان سرمایه گذاری پایبند باشید.

اصطلاحات ارز دیجیتال : آلت کوین Altcoin

بیت کوین Bitcoin

اولین و باارزش‌ترین ارز دیجیتال، در 3 ژانویه 2009 راه‌اندازی شد. در حالی که ارزش آن از آن زمان به‌طور پیوسته افزایش یافته است، شاهد نوسانات شدید بوده است. تنها در ماه های گذشته، قیمت بیت کوین از بالاترین رکورد 60000 دلار به زیر 30000 دلار در نوسان بوده است.

بیت کوین کش Bitcoin Cash

یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا که از فورک بیت کوین اصلی تشکیل شده است. در جایی که بیت کوین به طور گسترده ای پذیرفته شده است که آنقدر بی ثبات است که نمی تواند به عنوان یک ارز مفید باشد، بیت کوین کش طوری طراحی شده است که برای تراکنش ها بهتر بهینه شود.

بلوک Block

گروهی از داده ها در یک بلاک چین. در بلاک چین‌های ارزهای دیجیتال، بلاک‌ها از سوابق تراکنش‌ها تشکیل می‌شوند که کاربران سکه‌ها را خریداری یا می‌فروشند. هر بلوک فقط می تواند مقدار معینی از اطلاعات را در خود نگه دارد. هنگامی که به آن حد رسید، یک بلوک جدید برای ادامه زنجیره تشکیل می شود.

بلاک چین Blockchain

شکلی دیجیتالی از نگهداری سوابق، و فناوری زیربنایی پشت ارزهای دیجیتال. یک بلاک چین نتیجه بلوک های متوالی است که بر روی یکدیگر ساخته می شوند و یک دفتر کل دائمی و غیرقابل تغییر از تراکنش ها (یا سایر داده ها) ایجاد می کنند.

اصطلاحات ارز دیجیتال: بلاک چین Blockchain

سکه Coin

نماینده ارزش دیجیتال که در یک شبکه بلاک چین یا ارز دیجیتال وجود دارد. برخی از بلاک چین ها هم برای شبکه و هم برای سکه نام یکسانی دارند، مانند بیت کوین. سایرین می توانند نام های مختلفی برای هر کدام داشته باشند، مانند بلاک چین Stellar که دارای یک سکه بومی به نام Lumen است.

کوین بیس Coinbase

یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال محبوب. کوین بیس اخیراً به عنوان اولین صرافی ارزهای دیجیتال که در نزدک به صورت عمومی عرضه شد، تاریخ ساز شد.

کیف پول سرد / ذخیره سازی سرد (Cold Wallet/Cold Storage)

روشی امن برای ذخیره ارز دیجیتال به صورت کاملا آفلاین. بسیاری از کیف پول های سرد (که کیف پول سخت افزاری نیز نامیده می شود) دستگاه های فیزیکی هستند که شبیه درایو USB هستند.

این نوع کیف پول می‌تواند به محافظت از ارز دیجیتال شما در برابر هک و سرقت کمک کند، اگرچه خطرات خاص خود را نیز دارد – مانند از دست دادن آن، همراه با رمزارز شما.

ارز دیجیتال Cryptocurrency

نوعی ارز دیجیتال و غیرمتمرکز. رمزارز را می توان برای خرید و فروش اشیا یا به عنوان یک ذخیره بلندمدت ارزش استفاده کرد.

تمرکززدایی یا عدم تمرکز Decentralization

اصل توزیع قدرت به دور از یک نقطه مرکزی. بلاک چین ها به طور سنتی غیرمتمرکز هستند، زیرا برای فعالیت و ایجاد تغییرات، به جای یک مرجع مرکزی، به تایید اکثریت کاربران نیاز دارند.

امور مالی غیر متمرکز (DeFi)

فعالیت‌های مالی که بدون دخالت واسطه‌ای مانند بانک، دولت یا سایر مؤسسات مالی انجام می‌شوند.

برنامه های غیرمتمرکز (DApps)

برنامه هایی که توسط توسعه دهندگان طراحی شده و بر روی یک بلاک چین برای انجام اقدامات بدون واسطه مستقر شده اند.
فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز اغلب با استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز تکمیل می‌شوند. اتریوم اصلی ترین شبکه پشتیبانی کننده از فعالیت ها در امور مالی غیرمتمرکز است.

طلای دیجیتال Digital Gold

کارشناسان گاهی اوقات ارزهای رمزنگاری شده خاص را با طلای واقعی بر اساس نحوه ذخیره و افزایش ارزش آن مقایسه می کنند. بیت کوین معمولاً به عنوان طلای دیجیتال شناخته می شود.

اتریوم Ethereum

اتریوم که دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم معاملات است، یک شبکه رمزنگاری و پلت فرم نرم افزاری است. که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ایجاد برنامه های کاربردی جدید استفاده کنند. و دارای یک ارز مرتبط به نام اتر است.

مبادله Exchange

صرافی ارز دیجیتال یک بازار دیجیتالی است که در آن می توانید ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید.

فورک Fork

زمانی که کاربران یک بلاک چین تغییراتی در قوانین آن ایجاد می کنند. این تغییرات در پروتکل یک بلاک چین اغلب منجر به دو مسیر جدید می شود – یکی که از قوانین قدیمی پیروی می کند و یک بلاک چین جدید که از مسیر قبلی جدا می شود. (مثال: فورک بیت کوین منجر به بیت کوین کش شد).

گاز Gas

هزینه ای که توسعه دهندگان برای استفاده از سیستم باید به شبکه اتریوم بپردازند. پرداخت گاز با اتر، ارز دیجیتال بومی اتریوم است.

بلوک جنسیس یا بلوک پیدایش Genesis Block

اولین بلوک یک ارز دیجیتال استخراج شده

هود ال HODL

مخفف “Hold On for Dear Life” است. اگرچه این اصطلاح از اشتباه تایپی کاربر در انجمن بیت کوین در سال 2013 نشات گرفته است.

HODL به یک استراتژی سرمایه گذاری غیرفعال اشاره دارد که در آن مردم به جای معامله، ارز دیجیتال را خریداری می کنند. و روی آن نگه می دارند، به این امید که ارز دیجیتال را معامله کنند. و ارزش آن افزایش یابد.

نصف کردن Halving

نصف کردن
ویژگی نوشته شده در کد بیت کوین که در آن پس از استخراج تعداد معینی از بلاک ها (معمولاً هر چهار سال یکبار) مقدار بیت کوین جدید وارد شده به گردش نصف می شود. نصف شدن می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

هش Hash

یک رشته منحصر به فرد از اعداد و حروف که بلوک ها را شناسایی می کند و به خریداران و فروشندگان رمزارز گره خورده است.

کیف پول گرم Hot Wallet

یک کیف پول رمزنگاری مبتنی بر نرم افزار که به اینترنت متصل است. در حالی که برای دسترسی سریع به رمزنگاری شما راحت تر است، اما این کیف پول ها نسبت به کیف پول های آفلاین در معرض هک و حملات امنیت سایبری هستند – همانطور که فایل هایی که در فضای ابری ذخیره می کنید ممکن است راحت تر از فایل هایی که در یک گاوصندوق در خانه شما قفل شده اند هک شوند.

عرضه اولیه سکه (ICO)

روشی که برای یک پروژه جدید ارزهای دیجیتال سرمایه جمع آوری می کند. ICO ها مشابه عرضه های عمومی اولیه (IPO) سهام هستند.

اصطلاحات ارز دیجیتال : سرمایه بازار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ارزش کل تمام سکه هایی که استخراج شده اند اشاره دارد. شما می توانید ارزش بازار یک ارز دیجیتال را با ضرب تعداد فعلی سکه ها در ارزش فعلی سکه ها محاسبه کنید.

ماینینگ Mining

فرآیندی که در آن سکه‌های ارزهای دیجیتال جدید در دسترس قرار می‌گیرند و گزارش تراکنش‌های بین کاربران حفظ می‌شود.

اصطلاحات ارز دیجیتال : گره Node

کامپیوتری که به شبکه بلاک چین متصل می شود.

توکن های غیر قابل تعویض (NFT)

توکن‌های غیرقابل تعویض واحدهای ارزشی هستند که برای نشان دادن مالکیت اقلام دیجیتال منحصر به فرد مانند آثار هنری یا کلکسیونی استفاده می‌شوند. NFT ها اغلب بر روی بلاک چین اتریوم برگزار می شوند.

همتا - به - همتا Peer-to-peer

دو کاربر که مستقیماً بدون شخص ثالث یا واسطه در حال تعامل هستند.

کلید عمومی Public Key

آدرس کیف پول شما که مشابه شماره حساب بانکی شماست. می‌توانید کلید کیف پول عمومی خود را با افراد یا مؤسسات به اشتراک بگذارید تا در صورت تأیید آن، بتوانند برای شما پول ارسال کنند یا از حساب شما پول بگیرند.

کلید خصوصی Private Key

کد رمزگذاری شده ای که امکان دسترسی مستقیم به ارز دیجیتال شما را فراهم می کند. مانند رمز عبور حساب بانکی خود، هرگز نباید کلید خصوصی خود را به اشتراک بگذارید.

ساتوشی ناکاموتو

خالق نام مستعار بیت کوین. هیچ‌کس هویت واقعی ناکاموتو را نمی‌داند – یا اینکه بیش از یک نفر است.

اصطلاحات ارز دیجیتال : قرارداد هوشمند

یک برنامه الگوریتمی که شرایط یک قرارداد را به طور خودکار بر اساس کد آن اعمال می کند. یکی از ارزش های اصلی شبکه اتریوم، توانایی آن در اجرای قراردادهای هوشمند است.

استیبل کوین یا فیات دیجیتال

یک استیبل کوین ارزش خود را به ارز یا کالای غیر دیجیتالی دیگر مرتبط می کند. فیات دیجیتال نشان دهنده یک فیات یا ارز تحت حمایت دولت در بلاک چین است. (مثال: تتر که به دلار آمریکا متصل است)

اصطلاحات ارز دیجیتال : توکن Token

یک واحد ارزش در یک بلاک چین که معمولاً به غیر از انتقال ارزش (مانند یک سکه) ارزش دیگری نیز دارد.

ویتالیک بوترین

برنامه نویسی که اتریوم را در سال 2015 اختراع کرد.

کیف پول Wallet

مکانی برای ذخیره دارایی های ارز دیجیتال شما. بسیاری از صرافی ها کیف پول دیجیتال ارائه می دهند. کیف پول ها ممکن است داغ (آنلاین، مبتنی بر نرم افزار) یا سرد (آفلاین، معمولاً روی یک دستگاه) باشند.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به