مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

راهنمای کامل آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال برای مبتدیان

راهنمای کامل آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال برای مبتدیان

در این آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال، همه چیزهایی را که برای شروع ترید ارز دیجیتال نیاز دارید، یاد خواهید گرفت. پس از پایان خواندن راهنمای ما، تمام اطلاعات پس زمینه خرید و فروش دارایی های دیجیتال را خواهید داشت. در این راهنما چیزهای زیادی برای پوشش دادن وجود دارد، بنابراین بیایید مستقیماً وارد آن شویم.

معرفی آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه ارزهای دیجیتال را معامله کنید، در جای درستی هستید. انبوهی از اطلاعات موجود در اینترنت وجود دارد که می تواند به راحتی هر کسی، از جمله یک تاجر باتجربه را تحت تأثیر قرار دهد. برای کمک به شما، ما این راهنمای دقیق را برای تجارت ارزهای دیجیتال برای مبتدیان ایجاد کرده ایم که در سال 2022 به روز شده است.

ارز دیجیتال چیست؟

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

به زبان ساده، ارزهای دیجیتال (همچنین به عنوان ارزهای دیجیتال، رمز ارز، کریپتو، دارایی های مجازی یا دارایی های دیجیتال شناخته می شوند.) اشکال دیجیتالی ارزها هستند. می توان از آنها برای پرداخت کالاها و خدمات مانند ارزهای معمولی استفاده کرد. مانند نحوه معامله انواع سنتی ارزها در برابر یکدیگر در فارکس، ارزهای رمزنگاری شده نیز می توانند در برابر جفت های خاصی در پلتفرم های تخصصی به نام صرافی های ارز دیجیتال معامله شوند.

تفاوت این است که بر خلاف ارزهای معمولی مانند دلار آمریکا، ارزهای دیجیتال اغلب توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شوند. آنها همچنین با استفاده از رمزنگاری پیچیده همراه با شکل جدیدی از دفتر کل عمومی آنلاین به نام بلاک چین ایمن می شوند. برای هر کسی که علاقه مند به داشتن یک نسخه است توزیع می شود. قبل از اینکه ادامه دهیم، ویدیوی کوتاه زیر را تماشا کنید تا متوجه شوید که بلاک چین چگونه کار می کند.

همه چیز چگونه شروع شد؟

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال بیش از چند دهه است که در اشکال مختلف تجربی وجود داشته اند، اما اولین موردی که با موفقیت اجرا شد بیت کوین بود.

بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو (نام مستعار) ایجاد شد که کاغذ سفید خود را به نام «Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System» [PDF] در اکتبر 2008 منتشر کرد و در ژانویه 2009 شبکه را راه اندازی کرد.

گزیده ای از کاغذ سفید بیت کوین که در سال 2008 منتشر شد.

بیت کوین یک کلاس کاملاً جدید سکه های دیجیتال را ایجاد کرده است که اکنون می توان آن را در صرافی های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان خرید و معامله کرد.

به غیر از بیت کوین، ارزهای دیجیتال شناخته شده و شناخته شده دیگری مانند اتریوم وجود دارد که در حال حاضر از نظر ارزش شبکه از بیت کوین عقب تر است. و تتر – که از نظر ارزش شبکه نیز استیبل کوین پیشرو است.

استیبل کوین یک دارایی دیجیتالی است که ارزش آن به ارزش یک ارز فیات (مانند دلار آمریکا) متصل می شود تا از نوسانات شدید قیمت که در سایر ارزهای مجازی رایج است جلوگیری شود. اکثر معامله‌گران موفق و حرفه‌ای ارزهای دیجیتال از استیبل کوین‌ها استفاده می‌کنند و در عین حال برنامه‌های معاملاتی خود را کاهش می‌دهند.

در حال حاضر، بیش از 13000 ارز رمزنگاری شده در CoinMarketCap، یک جمع‌آورنده داده پیشرو در بازار ارزهای دیجیتال فهرست شده‌اند.

معاملات ارزهای دیجیتال در مقابل سرمایه گذاری

همانطور که نحوه خرید و تجارت ارزهای دیجیتال را یاد می گیرید، باید بین تجارت کریپتو و سرمایه گذاری تفاوت قائل شوید. تفاوت در چیست؟ که بهتر است؟ و چگونه از این تمایز برای انجام معاملات خود به طور مؤثر استفاده می کنید؟ این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما متفاوت هستند.

آنها فقط تا حدی شبیه هستند که هدف نهایی یکسان است – کسب سود از فعالیت های شما. آنها از این نظر متفاوت هستند که نتایج حاصل از فعالیت های تجاری معمولاً در یک دوره کوتاه تا میان مدت انتظار می رود. این می تواند هر چیزی از دقیقه یا ساعت تا چند روز یا هفته باشد. با سرمایه گذاری، معامله گر برای مدت طولانی در آن است. ما در مورد ماه ها تا سال ها یا حتی بیشتر صحبت می کنیم.

به عنوان یک مبتدی، احتمالاً می خواهید استراتژی معاملاتی را انتخاب کنید که شامل تجارت و سرمایه گذاری میان مدت تا بلندمدت باشد. این معمولاً به زمان بیشتری برای تحقیق و تجزیه و تحلیل معاملات شما قبل از انجام دادن نیاز دارد.

مقایسه بازار کریپتو در مقابل بازار بورس

بازار سهام برای مدت طولانی در حال حاضر وجود داشته است، و مجموعه ای از ادبیات در مورد این موضوع وجود دارد. اما، چقدر متفاوت یا شبیه به بازار ارزهای دیجیتال نوپا است؟

شباهت‌های بین ارز دیجیتال و بازار سهام

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

 • ابزارهای معاملاتی و سرمایه گذاری سهام کم و بیش یکسان هستند.

  این امر به ویژه در مورد معامله گران فنی که از ابزارهایی مانند نمودارها برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می کنند صادق است. شما می توانید از ابزارهای مشابه برای انجام TA (تجزیه و تحلیل تکنیکال) برای معاملات در هر بازار استفاده کنید.

 • دارایی هایی که با استفاده از ارزهای فیات تعیین می شوند.

  بازار کریپتو ممکن است با دارایی هایی که برای الحاق سیستم مالی کنونی طراحی شده اند، نوآورانه و انقلابی باشد. با این حال، ارزهای موجود در بازار هنوز در مقایسه با ارزهای فیات مشابه بازار سهام ارزش دارند.
 • استراتژی های تجارت و سرمایه گذاری مشابه هستند.

  در بازار سهام، معامله گران می توانند معاملات روزانه، نوسانی یا موقعیتی را انتخاب کنند. آنها همچنین می توانند دارایی های خود را برای مدت طولانی خریداری کرده و نگهداری کنند. به طور مشابه، معامله گران و سرمایه گذاران در بازار کریپتو نیز می توانند همین کارها را انجام دهند.
 • محصولات مشابه بازار.

  بازار سهام برای نسل‌ها وجود داشته است که منجر به محصولات نوآورانه‌ای مانند مشتقات و تکنیک‌هایی مانند استفاده از اهرم برای افزایش سود (و زیان) شده است. همین محصولات و تکنیک‌ها به بازار ارزهای دیجیتال عصر جدید منتقل شده‌اند. اکنون می توانید معاملات آتی بیت کوین، گزینه ها و توکن های اهرمی را معامله کنید. شما می توانید از اهرم در اکثر معاملات خود در اکثر صرافی های پیشرو ارزهای دیجیتال مانند Binance، Bitfinex یا BitMEX استفاده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید: ارزهای رمزنگاری شده را با اهرم معامله نکنید مگر اینکه کاملاً از کاری که انجام می دهید و خطراتی که با آن روبرو هستید آگاه باشید.

تفاوت بین بازارهای سهام و بازارهای ارز دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

 • نوسانات بازار:

  به دلیل کهولت سن، بازار سهام ثبات بیشتری دارد و نوسانات کمتری دارد. از سوی دیگر، بازار کریپتو به نوسانات شدید قیمت عادت کرده است. دیدن نوسانات درصدی دو رقمی در عرض چند ساعت بسیار طبیعی است.
 • بلوغ بازار:

  سن یک عامل مهم در تجارت است. بازار سهام برای مدت طولانی وجود داشته است، در حالی که بازار کریپتو تنها حدود یک دهه قدمت دارد. این بدان معنی است که ارزش بازار و حجم تجارت در اولی در مقایسه با دومی بسیار بزرگتر است. سن پایین‌تر نیز به نوسانات شدیدی که در بازار ارزهای دیجیتال تجربه می‌شود، کمک می‌کند.
 • دارایی های بازار:

  در بازار سهام، شما با خرید سهام آنها در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری می کنید. در بازار کریپتو، شما روی ایده، فناوری، یا ارز (یا توکن) سرمایه گذاری می کنید، اما نه شرکتی (در صورت وجود) پشت ارز.
 • مقررات:

  از آنجایی که بازار سهام برای قرن ها وجود داشته است، تنظیم کننده ها زمان کافی برای تدوین و اجرای قوانین و مقررات حاکم بر رفتار بازار داشته اند. این به حداقل نوسانی که قبلاً اشاره کردیم کمک می کند. در بازار ارزهای دیجیتال اینطور نیست. رگولاتورها هنوز با درک طبقه دارایی های در حال ظهور دست و پنجه نرم می کنند و این فقدان مقررات (مناسب) بخشی از دلیل طبیعت وحشی بازار است.

چرا ارزهای دیجیتال را معامله کنیم؟

با توجه به اینکه به نظر می رسد ارزهای رمزپایه دارای نکات منفی بیشتری در برابر بازار سهام هستند، اما نکات مثبت کافی ندارند، چرا می خواهید دارایی های دیجیتال را معامله کنید؟ خوب، در اینجا برخی از جوانب مثبت در زیر آورده شده است.

مزایای معاملات ارزهای دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

 • معامله 24 ساعته: 

  برخلاف بازار سهام که در زمان های مشخص باز و بسته می شود، بازار ارزهای دیجیتال بسته نمی شود. می‌توانید ارزهای رمزنگاری‌شده را 24/7/365 معامله کنید یا حتی از ربات‌های معاملاتی استفاده کنید و اجازه دهید معاملاتتان همیشه اجرا شوند.
 • نوسان بازار:

  این ممکن است هم به عنوان یک ویژگی منفی و هم یک ویژگی مثبت در نظر گرفته شود. در بخش قبل، ما روی موارد منفی تمرکز کردیم، اما اجازه دهید در مورد مثبت صحبت کنیم. معامله گران (نه سرمایه گذاران) از نوسانات بازار زندگی می کنند. بازار کریپتو این را در انبوهی دارد، و این بدان معناست که به عنوان یک معامله گر، فرصت های معاملاتی بهتری با بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با بازار سهام خواهید داشت.
 • حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن :

   اگر در حق خود برای حفظ حریم خصوصی بزرگ هستید، پس عاشق تجارت ارزهای دیجیتال خواهید بود. با تجارت کریپتو، شما به صرافی های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال دسترسی دارید. اینها به شما این امکان را می‌دهند که با دارایی‌های خودسرپرست (زمانی که فقط پول دیجیتال خود را در اختیار دارید) بدون نیاز به ارسال هویت خود به صورت آنلاین معامله کنید. البته، اگر برایتان مهم نیست که جزئیات خود را به اشتراک بگذارید و طرف دیگری داشته باشید که دارایی های دیجیتال شما را ذخیره کند، پلتفرم های تجاری متمرکزی وجود دارد.

 • انبوهی از دارایی ها:

  علیرغم سن نسبتاً جوانی که دارد، بازار کریپتو به قدری سریع پیشرفت کرده است که معامله‌گران اکنون به محصولات مشابه بازار سهام، از جمله معاملات آتی، گزینه‌ها، توکن‌های اهرمی، سوآپ، CFD (قراردادهای متفاوت) دسترسی دارند. چه بخواهید طولانی یا کوتاه، آن را «تلفن کنید» یا «بگذارید»، دیگر به دنبال آن نباشید. هر نوع مشتقه موجود در بازار سهام قبلاً منتقل شده است. اگر نه، به زودی می آید.
 • افتتاح حساب آسان

  در کریپتو، یک مانع کم عمق برای ورود وجود دارد. به راحتی می توانید در یک صرافی حساب کاربری ایجاد کنید و در عرض چند دقیقه شروع به معامله کنید. سرعت پریدن روی کشتی به همین اندازه است.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال : تکنیک ترید ارزهای دیجیتال

دو تکنیک اصلی برای تحلیل و ارزیابی ارزهای دیجیتال وجود دارد. این تکنیک‌ها برای نسل‌ها وجود داشته‌اند و با موفقیت برای دارایی‌های مالی سنتی اجرا شده‌اند. اینها تجزیه و تحلیل بنیادی (FA) و تحلیل تکنیکال (TA) هستند. اغلب آنها مکمل یکدیگر استفاده می شوند، اما می توان هر کدام را به طور مستقل اعمال کرد.

تجزیه و تحلیل بنیادی (یا FA)

FA هنر یک معامله گر است که از عوامل اقتصادی و مالی مؤثر بر یک دارایی برای تعیین ارزش دارایی استفاده می کند. از طریق FA، می توانید بدانید که آیا آن دارایی در ارزش گذاری فعلی بیش از ارزش یا کمتر از ارزش گذاری شده است. اگر بتوانید این سوال را پیدا کنید، سپس می توانید تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری کنید یا نه، چه زمانی و برای چه مدتی به دنبال حفظ سرمایه گذاری هستید.

تجزیه و تحلیل بنیادی برای ارز دیجیتال شامل ارزیابی دو عامل مهم است – معیارهای درون زنجیره ای و خارج از زنجیره. معیارهای زنجیره‌ای شامل نرخ هش شبکه، آدرس‌های کیف پول (فعال و غیرفعال)، برنامه‌های کاربردی شبکه، نرخ انتشار توکن/سکه (تورم / کاهش قیمت)، هزینه‌های شبکه و تراکنش‌ها است.

معیارهای خارج از زنجیره اساساً شامل تعامل با جامعه، لیست های مبادلاتی، مقررات دولتی و غیره می شود.

تحلیل تکنیکال یا تجزیه و تحلیل فنی(یا TA)

تحلیل فنی یک رشته معاملاتی است که بر این ایده مبتنی است که یک معامله گر می تواند حرکت قیمت آتی دارایی را با توجه به عملکرد قیمت تاریخی آن پیش بینی کند. TA از مجموعه ای از شاخص های فنی برای دستیابی به این هدف استفاده می کند، از جمله حجم تجارت، میانگین متحرک، خطوط روند، کندل ها، الگوهای نمودار و موارد دیگر. در پایان یک تحلیل تکنیکال، یک معامله گر باید فرصت های معاملاتی و یک نقطه ورود بالقوه را شناسایی کند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال می تواند برای هر جدول زمانی معاملاتی، از اسکالپینگ و معاملات روزانه گرفته تا سرمایه گذاری های بلندمدت، کار کند.

ویدئوی پیشنهادی: 10 الگوی اصلی نمودار موثر در معاملات | نکات تحلیل فنی

همه الگوهای توضیح داده شده در این ویدیو، شاخص‌های فنی مفیدی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید قیمت یک دارایی چگونه یا چرا به روش خاصی حرکت کرده است – و ممکن است در آینده به کدام سمت حرکت کند.

FA در مقابل TA – کدام بهتر است؟

کاملاً به مشخصات معامله گر بستگی دارد. آیا می‌خواهید از آن دسته معامله‌گری باشید که ترجیح می‌دهد چندین بار در روز وارد یا خارج از موقعیت‌های معاملاتی شود (یعنی معامله‌گر روزانه)؟ سپس تحلیل تکنیکال رمزنگاری بهترین دوست شما خواهد بود. در عوض، آیا ترجیح می‌دهید هر بار تحقیق کنید و شرط‌بندی کنید (یعنی معامله‌گر نوسانی)؟ سپس – ترکیبی از هر دو راهی برای رفتن است.

توجه: FA در مقابل TA

به عنوان یک معامله گر، نمی توانید ابزار کافی در زرادخانه خود داشته باشید. استفاده از FA و TA بهترین شانس را برای شناسایی بهترین فرصت های معاملاتی و سرمایه گذاری در بازار کریپتو به شما می دهد. این به این دلیل است که این دو تکنیک از بسیاری جهات مکمل یکدیگر هستند.

به عنوان مثال، شما ممکن است از FA برای تعیین اینکه یک دارایی ارزش سرمایه گذاری در آن را دارد استفاده کنید. برای این کار باید به تحلیل تکنیکال تکیه کنید. برعکس، اگر از TA برای بررسی تغییرات قیمت در آینده برای یک دارایی خاص استفاده می‌کنید، می‌توانید از FA برای تأیید اینکه آیا روند قیمتی که شاهد آن هستید ادامه پیدا می‌کند یا خیر استفاده کنید.

بنابراین، استفاده از هر یک از تکنیک ها نسبت به دیگری در مقاطع مختلف تحقیق شما مزایایی دارد، اما برای داشتن تصویر کامل تر، از هر دو استفاده کنید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال : بازارهای ارز دیجیتال

وقتی صحبت از بازارهای ارز دیجیتال موجود می شود، درست مانند بازارهای ابزار مالی سنتی، دو دسته وجود دارد: بازارهای نقدی و مشتقات.

بازار نقدی رمز ارز

همانطور که از نام آن پیداست، در یک بازار نقدی کریپتو، دارایی ها یا در محل خریداری یا فروخته می شوند، به این معنی که تحویل “در محل” انجام می شود. در صورت خرید بیت کوین، سکه ها بلافاصله تحویل داده می شوند و پرداخت نیز بلافاصله تسویه می شود.

بازار نقدی از دو نوع معامله‌گر تشکیل شده است:

 • سازندگان

  – اینها آغازگر یک معامله هستند. به عنوان سازنده، شما یک معامله بالقوه را در بورس فهرست می کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید سکه‌های اتریوم خود را بفروشید، معامله‌ای را با قیمت خاصی باز می‌کنید و از یک خریدار بالقوه دعوت می‌کنید تا سفارش شما را انجام دهد.
 • گیرندگان 

  در طرف دیگر معادله، معامله‌گری خواهد بود که سفارش را انجام می‌دهد و به آنها گیرنده می‌گویند. همانطور که از نام آن پیداست، این معامله گران سفارش های موجود را می گیرند و آنها را انجام می دهند

سازندگان نقدینگی را وارد بازار می‌کنند. در دو سوی سکه خرید، سازندگان و گیرندگان وجود دارند. هم برای سفارش خرید و هم برای فروش، سازندگانی وجود دارند و در نتیجه، هم برای سفارش های خرید و هم برای فروش، گیرندگانی وجود دارند. دفتر سفارش دفتری است که در آن سفارش های موجود که هنوز انجام نشده اند ثبت می شوند.

به عنوان مثال، اگر خریدار هستید، می توانید دفترچه سفارش را اسکن کنید و سفارشی را که از قبل وجود دارد انجام دهید (گرفته کنید) یا سفارش دهید. پلت فرم به طور خودکار سفارش خرید شما را با سفارش فروش موجود مطابقت می دهد.

بازار مشتقات کریپتو

بازار مشتقات ارزهای دیجیتال متشکل از ابزارهای مالی است که ارزش آنها بر اساس ارزش یک ارز مجازی است. این مشتقات می توانند بر اساس ارزش سایر مشتقات باشند و چندین ردیف را تشکیل دهند – اگر بخواهید یک خانه از کارت ها.

توجه: بازار مشتقات کریپتو

توجه: مشتقات معمولاً قراردادهای دو یا چند طرف هستند که این قراردادها ارزش خود را از دارایی های زیربنایی مانند بیت کوین، اتریوم یا سایر دارایی های دیجیتال به دست می آورند. درست مانند همتایان خود در بازارهای سهام سنتی، چندین محصول مشتقه در حوزه کریپتو وجود دارد. نمونه‌های رایج مشتقات رمزنگاری عبارتند از قراردادهای آتی، قراردادهای اختیار معامله، قراردادهای تفاوت (CFD)، توکن‌های اهرمی، و سوآپ توکن. لطفاً توجه داشته باشید: ابزارهای مشتق فقط باید توسط معامله گران رمزارز با تجربه استفاده شود.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال: استراتژی ترید ارزهای دیجیتال

برای موفقیت در تجارت ارزهای دیجیتال، به یک استراتژی معاملاتی موثر نیاز دارید. این چیست؟ یک استراتژی معاملاتی صرفاً برنامه ای است که شما هنگام اجرای معاملات خود از آن پیروی خواهید کرد. این شامل نوع دارایی هایی است که باید روی آنها سرمایه گذاری کنید، تعداد معاملات و اندازه سرمایه گذاری های شما

در این بخش، ما برخی از رایج ترین استراتژی های معاملات ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار خواهیم داد. هر چند به خاطر داشته باشید که همیشه می توانید استراتژی شخصی خود را ایجاد کنید که برای شما کارساز باشد. می تواند بر اساس این استراتژی های گسترده یا چیزی کاملاً جدید باشد.

چرا به یک طرح برای ترید نیاز دارید؟

به این دلیل که استراتژی ترید ارز دیجیتال برای موفقیت شما بسیار مهم است:

 • این یک نقشه است.

  داشتن و حفظ یک استراتژی معاملاتی شبیه به داشتن نقشه است. این نقشههنگام ترید شما را راهنمایی می کند. و به شما کمک می کند بدانید چه زمانی، چگونه و چرا یک ترید خاص را انجام دهید.
 • احساسات را دور نگه می دارد.

  یکی از بزرگترین چالش های پیش روی معامله گران تداخل احساسات و عواطف است. زمانی که قیمت دارایی در جهت مخالف یک شرط شروع به حرکت کند، اینها به یک مانع تبدیل می شوند. در کریپتوکارنسی، این اتفاق به قدری مکرر رخ می دهد که به راحتی منجر به یک ترن هوایی هیجانی می شود. معامله گران موفق یاد گرفته اند که با پایبندی به برنامه های معاملاتی خود، معاملات را عاری از احساسات نگه دارند.
 • مدیریت ریسک.

  داشتن یک برنامه معاملاتی به طور موثر شما را مجبور می کند تحقیقات لازم برای ایجاد آن را انجام دهید. و بخشی از این تحقیقات عامل خطری است که برای هر ترید باید در نظر گرفته شود. شناسایی ریسک اولین گام به سمت مدیریت ریسک است.

در اینجا برخی از استراتژی های محبوب مورد استفاده توسط تریدرها و سرمایه گذاران بسیار موفق آورده شده است:

تریدهای روزانه و اسکالپینگ

یک استراتژی معاملاتی روز کریپتو به تریدر اجازه می‌دهد تا از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال نهایت استفاده را ببرد. همانطور که قبلاً ذکر شد، ارزهای دیجیتال در حال حاضر بسیار ناپایدار هستند که به نفع یک تریدر روزانه است.

استراتژی ترید روزانه یک استراتژی بازی اعداد است. یک تریدر روزانه چندین معامله را در یک روز انجام می دهد. با خرید پایین و فروش بالا با سود اندک که در پایان روز به مبالغ هنگفتی تبدیل می شود. به طور معمول، گاهی اوقات انجام دستی این کار دشوار می شود. برای موفقیت در این استراتژی، باید معاملات خود را با استفاده از اپلیکیشن‌های ترید یا ربات‌های ترید ارز دیجیتال مانند Coinrule به صورت خودکار انجام دهید.

مهم: توصیه نمی شود که معاملات خود را به عنوان یک تریدر روزانه شروع کنید. این به این دلیل است که ماهیت سریع این استراتژی مستلزم این است که شما تصمیمات سریع بگیرید و زمان کمی برای تحقیق بین معاملات وجود دارد.

اسکالپینگ (یک استراتژی معاملاتی که در آن تریدرها  از تغییرات جزئی قیمت سود می برند) بخشی از تریدهای روزانه است. اما معمولاً شامل دوره های معاملاتی مختصر می شود.

هنگام ترید روزانه یا اسکالپینگ، بسیاری از معاملات هم برد و هم باخت را به همراه خواهند داشت. ایده این است که مطمئن شوید نسبت برد / باخت به نفع شما است. برای اینکه استراتژی خود را موفقیت آمیز بدانید، بردهای بیشتری کسب کنید.

تریدهای نوسانی

وقتی نوبت به ترید های نوسانی می رسد، دوره زمانی متفاوت است. در حالی که در ترید های  روزانه و اسکالپینگ، تریدرها معمولا چندین بار در یک روز موقعیت ها را باز و بسته می کنند. در ترید نوسانی، معامله در یک دوره بسیار طولانی تر اتفاق می افتد. که ممکن است از چند روز تا چند ماه باشد.

هدف یک تریدر نوسانی کریپتو این است که از یک روند ورودی یا جاری استفاده کند. در کریپتو، گاهی اوقات به این استراتژی به عنوان BTFD («خرید نزول f’n») گفته می‌شود. یعنی خرید وقتی قیمت پایین است. و فروش وقتی قیمت بالاست. استفاده گسترده از هر دو تکنیک FA و TA هنگام استفاده از این استراتژی ضروری است.

ترید موقعیتی (HODL)

این استراتژی که تجارت روند یا دنبال کردن روند نیز نامیده می شود، شامل سرمایه گذاری بلندمدت در دارایی ها می شود. یک معامله‌گر/سرمایه‌گذار معمولاً زمانی که قیمت پایین است، یک دارایی را می‌خرد یا در آن سرمایه‌گذاری می‌کند و زمانی که قیمت بالا است، می‌فروشد، برخلاف استراتژی‌های دیگر. تنها تفاوت در دوره های زمانی طولانی بین باز کردن و بسته شدن یک پوزیشن است.

معاملات ایجاد شده از طریق این استراتژی ممکن است ماه ها و گاهی سال ها طول بکشد. این یک استراتژی ایده‌آل برای سرمایه‌گذارانی است که از رویکردی غیرمستقیم استفاده می‌کنند. این استراتژی گاهی اوقات در ارزهای دیجیتال “HODL” (یا Hold On for Dear Fife) نامیده می شود. این اصطلاح از بازی با کلمه “نگه داشتن” گرفته شده است – خرید و نگه داشتن. یک معامله گر کریپتو روی یک سکه یا توکن سرمایه گذاری می کند و آن را حتی زمانی که قیمت ها در حال کاهش است نگه می دارد. بنابراین، چنین معامله‌گری «هودلر» نامیده می‌شود.

ترید مارجین (معامله با اهرم)

معاملات مارجین یک استراتژی معاملاتی نیست، بلکه یک روش معاملاتی است. که از بازار سهام سنتی اتخاذ شده است، شامل یک معامله گر است که از سرمایه قرض گرفته شده برای باز کردن موقعیت در یک پلت فرم معاملاتی استفاده می کند.

همانطور که پیش بینی می شد، نتایج حاصل از معاملات با حاشیه به شدت در هر جهت از موقعیت معاملاتی تقویت می شود. اگر برنده شوید، پاداش بسیار بزرگتر است و عکس آن نیز صادق است. اگر معامله به سمت و سویی پیش برود، ضرر بسیار بیشتری نیز خواهید داشت.

 هنگام ترید ارزهای دیجیتال با مارجین، با اصطلاحات رایج زیر روبرو می شوید:

 •  حاشیه، اهرم و انحلال. مارجین مقدار سرمایه ای است که در یک موقعیت به اشتراک می گذارید.
 • لوریج مقدار سرمایه ای است که برای باز کردن موقعیت بزرگتر قرض می گیرید.
 • انحلال قیمتی است که در آن معامله به طور خودکار بسته می شود زمانی که قیمت بر خلاف موقعیت شما حرکت می کند.

هر چه اهرم بزرگتر باشد، قیمت انحلال به قیمت ورودی نزدیکتر می شود.

برای درک بهتر اهرم، فرض کنید وارد معامله ای با اهرم 5 برابری می شوید. این به این معنی است که اندازه موقعیت معامله شما 5 برابر سرمایه ای است که از جیب خود سرمایه گذاری کرده اید (یعنی مارجین). معمولا، صرافی‌های دارای گزینه‌های معاملاتی حاشیه، اهرمی تا 100 برابر ارائه می‌کنند که یک «بازی» خطرناک است و برای مبتدیان توصیه نمی‌شود.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال : مدیریت ریسک

صحبت در مورد تجارت کریپتو بدون صحبت در مورد مدیریت ریسک در معاملات ارزهای دیجیتال سخت است. این یکی دیگر از بخش‌های ضروری از سفر موفقیت شما است. ریسک در معاملات کریپتو به احتمال وقوع یک نتیجه نامطلوب اشاره دارد.

ممکن است شنیده باشید که تجارت ارز دیجیتال ریسکی است، و این درست است، اما معامله با سایر ابزارهای مالی، از جمله سهام و اوراق قرضه نیز همینطور است. آنچه متفاوت است سطح ریسک است.

انواع مختلفی از ریسک ها وجود دارد و در این بخش به مواردی که مربوط به معاملات ارزهای دیجیتال است می پردازیم.

 • ریسک بازار

  شاید شایع‌ترین ریسک، همین باشد. که قیمت بازار یک دارایی خاص یا بازار کلی کریپتو به طور غیرمنتظره دچار نوسان شود. و بر موقعیت شما در بازار تأثیر منفی بگذارد.
 • ریسک نقدینگی.

  به موقعیتی اشاره دارد که نمی توانید از یک موقعیت خارج شوید. معمولا زمانی اتفاق می افتد که نمی توانید خریدار برای دارایی خود پیدا کنید.
 • ریسک قانونی

  به وضعیتی اطلاق می شود که در آن یک مقررات یا سیاست دولتی بر دارایی یا یک پلت فرم تجاری تأثیر منفی می گذارد. اگر خریداران دارایی شما از خرید آن منع شوند، این می تواند منجر به مشکلات نقدینگی شود. همچنین، اگر یک پلت فرم معاملاتی در حوزه قضایی شما ممنوع شود، ممکن است وجوه ذخیره شده در صرافی خود را از دست بدهید.
 • ریسک عملیاتی.

  اگر یک تریدر نتواند یک فعالیت تجاری مانند خروج یا باز کردن یک موقعیت را انجام دهد، ریسک ذاتی است. این می تواند ناشی از شکست پلت فرم معاملاتی یا عملکرد نادرست یک برنامه ترید و غیره باشد.
 • ریسک سیستمیک

  به زیان وارد شده به دلیل خرابی در کل سیستم معاملاتی اشاره دارد. رابطه نزدیکی با ریسک بازار دارد، اما با توجه به اینکه نه تنها به دلیل رکود بازار بلکه به دلیل فروپاشی سیستم‌های حیاتی در بازار است، این ریسک بسیار بدتر است. به بحران مالی 2008 فکر کنید. این یک شکست سیستماتیک بود که منجر به سقوط بازار شد.

اکنون که متوجه نوع ریسک‌هایی هستید که به احتمال زیاد با آن‌ها روبرو خواهید شد، باید هر بار که می‌خواهید یک تصمیم تجاری بگیرید، آن‌ها را در نظر بگیرید.

مدیریت پورتفولیو

تریدرهای حرفه ای به ندرت فقط یک دارایی در سبد خود دارند. بنابراین، آنها برای انجام تمام سرمایه گذاری ها و ترید های خود به ابزارهای خاصی نیاز دارند تا در حین معامله کارآمد باشند. و اینجاست که ردیاب‌های پورتفولیو وارد می‌شوند.

آنها برنامه های نرم افزاری برای دسکتاپ، تبلت و دستگاه های تلفن همراه هستند که به ردیابی هر نوع سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال کمک می کنند.

با ردیابی سبد خود و اندازه گیری عملکرد خود، می توانید به راحتی آن را بهبود بخشید و معاملات بهتری انجام دهید. همانطور که گفته می شود، شما نمی توانید چیزی را که نمی توانید اندازه گیری کنید، بهبود بخشید.

وقتی نوبت به مدیریت پورتفولیو کریپتو می‌رسد، می‌خواهید بدانید چه مقدار از یک دارایی خاص را در اختیار دارید و در کجا ذخیره می‌شود. شما همچنین می خواهید بدانید که از یک تجارت یا سرمایه گذاری خاص چقدر سود یا ضرر می کنید.

به خاطر داشته باشید که ممکن است مجبور باشید چندین پورتفولیو را حفظ کنید. به عنوان یک معامله گر، ممکن است استراتژی های معاملاتی مختلفی را به طور همزمان به کار بگیرید، به این معنی که به طور فعال در حال معامله هستید و در عین حال معاملات نوسانی و/یا معاملات موقعیتی را تغییر می دهید.

برای اینکه یک معامله گر سودآور باشید، به مجموعه ای از برنامه های کاربردی از پورتال های داده و جمع آوری اخبار گرفته تا ردیاب پورتفولیو نیاز دارید. همه آنها به صورت پشت سر هم کار می کنند تا داده های بلادرنگی را به شما ارائه دهند که می توانید از آنها برای تصمیم گیری بهتر در معاملات و سرمایه گذاری استفاده کنید.

امروزه صدها صرافی ارزهای دیجیتال در بازار وجود دارد. برخی متمرکز هستند (یک شرکت آنها را اداره می کند)، در حالی که برخی دیگر غیرمتمرکز هستند (یک جامعه آنها را اداره می کند). هر گزینه ای را که انتخاب می کنید به ترجیحات شما بستگی دارد. اما در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای مبتدیان در نظر گرفت:

چگونه بهترین صرافی ارزهای دیجیتال را انتخاب کنیم

 • نقدینگی.

    تعداد دارایی های پشتیبانی شده و همچنین اندازه سفارش های مختلف است. حجم معاملات به شما ایده ای از محبوبیت و قابلیت اطمینان صرافی مورد نظرتان می دهد.
 • کارمزدها

  دانستن ساختار کارمزد یک پلتفرم معاملاتی مهم است .زیرا این موضوع بر نوع استراتژی معاملاتی که انتخاب می‌کنید تأثیر می‌گذارد. بیایید در نظر بگیریم که شما ترید روزانه را انتخاب کرده اید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، در این استراتژی، برای کسب سود باید چندین موقعیت را در یک روز وارد و خارج کنید. این سود به کارمزدهای معاملاتی و خرید/فروش شما بستگی دارد. هر چه کارمزدها کمتر باشد، حاشیه سود بیشتر است (با توجه به ثابت نگه داشتن سایر عوامل).
 • گزینه های پرداخت.

  بهتر است در نظر داشته باشید که صرافی از چه گزینه های پرداخت پشتیبانی می کند. این می‌تواند کارت‌های اعتباری، حواله‌ها، سایر ارزهای دیجیتال (سپرده‌های رمزنگاری شده به ارزهای دیجیتال) و غیره باشد. برخی از پلتفرم‌ها طیف وسیعی از گزینه‌ها را پشتیبانی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر گزینه‌های محدودی دارند.
 • امنیت.

  این امر به ویژه در ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. در مورد این عامل سازش نکنید. یک پلت فرم معاملاتی برای ایمن سازی دارایی های خود و مشتریانش باید بهترین امنیت را داشته باشد. علاوه بر این، باید یک بیمه نامه برای اطمینان بیشتر وجود داشته باشد

 • پشتیبانی مشتری.

  حتی اگر استفاده از یک پلت فرم معاملاتی آسان به نظر می رسد، همچنین مهم است که در نظر داشته باشید که دسترسی به میز مراقبت چقدر آسان است. می‌توانید Reddit و سایر مکان‌های مرتبط را بررسی کنید تا نظراتی در مورد کارایی پشتیبانی مشتری پلتفرم بخوانید. این ممکن است در مواقعی که مشکلی دارید به کارتان بیاید.

پلتفرم های پیشنهادی برای اولین معاملات شما

کوین بیس (بهترین برای مبتدیان)

Coinbase یک صرافی ارز دیجیتال مناسب برای مبتدیانی است که می خواهند امنیت و راحتی را در اولویت قرار دهند. این پلتفرم خرید و تجارت ارزهای دیجیتال را ساده می کند و در عین حال سطوح بالایی از امنیت و شفافیت را نیز ارائه می دهد. علاوه بر رابط کاربر پسند خود، تجارت، مزایای سازمانی و ذخیره سازی دیجیتال را به مصرف کنندگان در بیش از 100 کشور ارائه می دهد.

از سوی دیگر، هزینه‌های Coinbase ممکن است گران‌تر از هزینه‌هایی باشد که رقبا دریافت می‌کنند، اما از آنجایی که این شرکت به صورت عمومی در نزدک فهرست شده است و در ایالات متحده تنظیم می‌شود، برای مشتریانی که در خرید یا تجارت مردد هستند، مناسب است. رمزنگاری بنابراین، در ازای گزینه‌های واریز و برداشت ساده‌تر، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

بایننس (برای کسانی که می خواهند با ترید نقطه ای شروع کنند.)

با این حال، آن دسته از معامله‌گرانی که می‌خواهند به ترید دستی گام بردارند، می‌توانند بایننس را برای کارمزدهای پایین، انواع سفارش‌ها و گزینه‌های پرداخت انتخاب کنند. علاوه بر این، بایننس با گزینه‌های نموداری جامع، با فراوانی شاخص‌ها و پوشش‌های پیشرفته، به کاربران با تجربه پاسخ می‌دهد. بیش از 500 ارز دیجیتال برای ترید و انتخاب بسیار زیادی از انواع تراکنش وجود دارد.

با وجود این واقعیت که بایننس کاربر پسند است و سه سطح خدماتی را ارائه می دهد که بر اساس تخصص معاملاتی ساختار یافته اند. با این حال، استفاده از آن به اندازه پلتفرم Coinbase ساده نیست و بیشتر برای کسانی است که قبلاً با معاملات نقطه ای آشنا هستند.

در اینجا نحوه خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری یا بدهی در Binance آمده است، پس از اینکه تصمیم به شروع تجارت گرفتید:

علاوه بر این، تجربه کاربری برای یک مبتدی ایده آل است. رابط کاربری کلاسیک (که قبلاً به عنوان پایه نامگذاری شده بود) و رابط کاربری پیشرفته وجود دارد که هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران پیشرفته آماده می شود.

رابط کاربری کلاسیک:

با این حال، آن دسته از معامله‌گرانی که می‌خواهند به ترید دستی گام بردارند، می‌توانند بایننس را برای کارمزدهای پایین، انواع سفارش‌ها و گزینه‌های پرداخت انتخاب کنند. علاوه بر این، بایننس با گزینه‌های نموداری جامع، با فراوانی شاخص‌ها و پوشش‌های پیشرفته، به کاربران با تجربه پاسخ می‌دهد. بیش از 500 ارز دیجیتال برای ترید و انتخاب بسیار زیادی از انواع تراکنش وجود دارد.

رابط تجاری کلاسیک در صرافی بایننس. برای ترید مبتدیان ترید ارز دیجیتال پیشنهاد می شود.

رابط کاربری پیشرفته:

با این حال، آن دسته از معامله‌گرانی که می‌خواهند به ترید دستی گام بردارند، می‌توانند بایننس را برای کارمزدهای پایین، انواع سفارش‌ها و گزینه‌های پرداخت انتخاب کنند. علاوه بر این، بایننس با گزینه‌های نموداری جامع، با فراوانی شاخص‌ها و پوشش‌های پیشرفته، به کاربران با تجربه پاسخ می‌دهد. بیش از 500 ارز دیجیتال برای ترید و انتخاب بسیار زیادی از انواع تراکنش وجود دارد.

بایننس از گسترده‌ترین گزینه‌های واریز و برداشت از هر صرافی در حال حاضر و همچنین گسترده‌ترین پوشش جغرافیایی پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توانید یک برنامه تلفن همراه را در iOS یا Android دانلود کنید و در حال حرکت تجارت کنید.

نتیجه گیری

امیدواریم که چیزهای زیادی یاد گرفته باشید و اکنون در مورد تجارت و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال بیشتر از ابتدا مطلع و آگاه هستید.

حالا نوبت شماست. موفق باشید!

تجارت رمزنگاری | سوالات متداول

بایننس. این به این دلیل است که برخی از پایین‌ترین کارمزدهای معاملاتی را در بازار دارد، یک برنامه تلفن همراه مکمل را برای کاربران فراهم می‌کند تا قیمت دارایی‌ها را در حال حرکت پیگیری کنند، یک بخش منابع آموزشی جامع دارد و یکی از گسترده‌ترین روش‌های پرداخت را پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، استانداردهای ایمنی و امنیتی دقیق را رعایت می کند. همه اینها عواملی هستند که آن را برای یک مبتدی ایده آل می کنند.

به اهداف شما بستگی دارد. به دنبال سودهای کوتاه مدت باشید، سپس اسکالپینگ و معاملات روزانه بهترین استراتژی برای شما خواهد بود. اگر در عوض به دنبال سود بلندمدت هستید، معامله موقعیت یا نگهداری سکه های خود را در یک دوره طولانی (HODL) در نظر بگیرید.

تجارت کریپتو سودآور است، اما به شرطی که به درستی انجام شود. مراحل، استراتژی ها و نکاتی که در راهنمای ما به اشتراک گذاشته شده است را دنبال کنید و در موقعیت بهتری برای انجام معاملات سودآور خواهید بود. و یک قانون طلایی: تجارت خود را برنامه ریزی کنید، برنامه خود را معامله کنید.

تجارت ارز دیجیتال بی شباهت به معاملات سهام در بازارهای سنتی نیست. اصول مشابه هستند، هرچند تفاوت‌های کمی در اجرا وجود دارد. برای شروع تجارت کریپتو، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تحقیق کن درست مانند بازار سهام، قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری واقعی بگیرید، باید یک تحقیق کامل در مورد بازار و دارایی ها انجام دهید.
 • بهترین صرافی رمزارز را برای خود بیابید.
 • خرید ارز دیجیتال انتخابی؛
 • کریپتو را برای سود معامله کنید (تجارت خود را برنامه ریزی کنید، طرح خود را معامله کنید).
 • برداشت سود یا سرمایه گذاری مجدد

منبع (finbold.com)

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به