مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

دیفای می تواند به بهبود زندگی افراد کم درآمد کمک کند. (2023)

Defi توسط قراردادهای هوشمند، که قراردادهایی خوداجرا هستند و در کد نوشته می شوند، تامین می شود.

دیفای می تواند به بهبود زندگی افراد کم درآمد کمک کند. (2023)

دیفای می تواند به بهبود زندگی افراد کم درآمد کمک کند. (2023)  امور مالی غیرمتمرکز یا به اختصار DeFi شامل خدمات مالی دیجیتالی می شود که بر اساس پروتکل های غیرمتمرکز ساخته شده و بر روی پلتفرم های بلاک چین اجرا می شوند. این راه حل های مقاوم در برابر تقلب برای هر کسی که به اینترنت متصل است در دسترس است. DeFi می تواند با فراهم کردن دسترسی به خدمات مالی که معمولاً دور از دسترس است، به جمعیت کم درآمد کمک کند.

پروتکل های DeFi می توانند وام های کم هزینه و محصولات پس انداز و همچنین خدمات دیگری مانند بیمه و پرداخت را ارائه دهند. DeFi همچنین می تواند با دادن فرصتی برابر برای مشارکت در سیستم مالی به مردمی کردن امور مالی کمک کند. از آنجایی که کارمزدهای ظالمانه ای را که توسط بانک ها و سایر موسسات مالی دریافت می شود حذف می کند، به جمعیت کم درآمد اجازه می دهد تا با کسری از هزینه بانکداری سنتی به خدمات مالی دسترسی داشته باشند.

اکوسیستم DeFi به سرعت در حال رشد است و هر روز پروتکل ها و برنامه های جدید ساخته می شود. این یک فرصت عالی برای افراد کم درآمد برای بهره مندی از آخرین نوآوری های مالی است.

وام های خرد یکی از محبوب ترین راه هایی است که مردم کشورهای در حال توسعه به خدمات مالی دسترسی دارند. DeFi می تواند با ارائه یک پلتفرم غیرمتمرکز به ارائه دهندگان وام های خرد کمک کند تا بتوانند وام های خود را فهرست کرده و با وام گیرندگان ارتباط برقرار کنند. این به ارائه دهندگان وام های خرد اجازه می دهد تا به مخاطبان بیشتری از وام گیرندگان بالقوه دسترسی پیدا کنند، و همچنین به وام گیرندگان اجازه می دهد تا برای بهترین شرایط وام خرید کنند.

علاوه بر این، DeFi می تواند به افراد کم درآمد در صرفه جویی در هزینه کمک کند. به عنوان مثال، DeFi می‌تواند یک حساب پس‌انداز غیرمتمرکز ارائه دهد که به کاربران اجازه می‌دهد از وجوه سپرده‌شده خود سود کسب کنند. این یک شبکه ایمنی مالی بسیار مورد نیاز را برای افراد کم درآمد فراهم می کند، که هزینه های غیرمنتظره اغلب می تواند بار بزرگی برای آنها باشد.

DeFi همچنین می تواند با ارائه راهی برای ارسال و دریافت پرداخت ها بدون نیاز به مراجعه به یک موسسه مالی سنتی، به افراد کم درآمد کمک کند. این به آنها امکان می دهد از هزینه های بالا اجتناب کنند و همچنین کنترل بیشتری بر امور مالی خود به آنها می دهد.

در نهایت، DeFi این پتانسیل را دارد که از طرق مختلف به جمعیت کم درآمد کمک کند. با ارائه دسترسی به خدمات مالی، DeFi می تواند به مردم کمک کند تا از فقر فرار کنند و آینده بهتری برای خود و خانواده خود بسازند.

DeFi چه تفاوتی با تامین مالی سنتی دارد؟

DeFi چه تفاوتی با تامین مالی سنتی دارد؟ دیفای می تواند به بهبود زندگی افراد کم درآمد کمک کند. (2023)

تفاوت اصلی بین DeFi و تامین مالی سنتی این است که DeFi غیرمتمرکز است. این بدان معنی است که توسط هیچ مقام مرکزی، مانند یک دولت یا یک بانک، کنترل نمی شود. در عوض، DeFi توسط قراردادهای هوشمند، که قراردادهایی خوداجرا هستند و در کد نوشته می شوند، تامین می شود.

از آنجایی که DeFi غیرمتمرکز است، بسیار در دسترس تر از تامین مالی سنتی است. هر کسی که به اینترنت متصل است می تواند از پروتکل ها و برنامه های DeFi استفاده کند. علاوه بر این، DeFi اغلب ارزان تر و سریعتر از امور مالی سنتی است. به عنوان مثال، وام‌های DeFi معمولاً دارای نرخ بهره پایین‌تری نسبت به وام‌های سنتی هستند و تراکنش‌های DeFi معمولاً خیلی سریع پردازش می‌شوند.

چالش های دیفای چیست؟

علیرغم مزایای فراوان، DeFi دارای چالش هایی است که باید به آنها توجه شود. هنوز بحث مقیاس پذیری وجود دارد. پروتکل های DeFi در حال حاضر تنها قادر به انجام تعداد محدودی تراکنش در ثانیه هستند. این باید بهبود یابد تا DeFi به پتانسیل کامل خود برسد.

چالش دیگر پذیرش کاربر است. برای اینکه DeFi واقعاً به جمعیت کم درآمد کمک کند، باید در دسترس و کاربرپسند باشد. این گاهی اوقات می تواند دشوار باشد، زیرا پروتکل های DeFi ممکن است پیچیده و درک آن دشوار باشد.

در نهایت، DeFi باید فراگیرتر باشد. ما باید مطمئن شویم که همه بدون در نظر گرفتن پیشینه یا موقعیت مکانی، شانس شرکت در اکوسیستم DeFi را دارند.

ویژگی های مالی سنتی که آنها را نامناسب می کند

مالی سنتی اغلب متمرکز است، به این معنی که توسط یک مقام مرکزی، مانند یک دولت یا یک بانک، کنترل می شود. این می تواند دسترسی افراد به خدمات مالی را دشوار کند، زیرا ممکن است برای انجام این کار نیاز به مراجعه به یک موسسه مالی سنتی داشته باشند. همچنین می تواند گران و کند باشد.

برای مثال، وام‌های سنتی اغلب دارای نرخ‌های بهره بالایی هستند و پردازش معاملات سنتی ممکن است روزها یا حتی هفته‌ها طول بکشد. DeFi با مالی سنتی متفاوت است زیرا غیرمتمرکز است. این بدان معناست که توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی شود. در عوض، DeFi توسط قراردادهای هوشمند، که قراردادهایی خوداجرا هستند و در کد نوشته می شوند، تامین می شود. از آنجایی که DeFi غیرمتمرکز است، بسیار در دسترس تر از امور مالی سنتی است. هر کسی که به اینترنت متصل است می تواند از پروتکل ها و برنامه های DeFi استفاده کند.

علاوه بر این، DeFi اغلب ارزان تر و سریعتر از امور مالی سنتی است. به عنوان مثال، وام‌های DeFi معمولاً دارای نرخ بهره پایین‌تری نسبت به وام‌های سنتی هستند و تراکنش‌های DeFi معمولاً خیلی سریع پردازش می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه 

تفاوت NFT و DeFi (با جدول)

چگونه می توانم از DeFi درآمد غیر فعال داشته باشم؟

DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است. راه‌های مختلفی برای ایجاد درآمد غیرفعال، از وام‌دهی و سرمایه‌گذاری گرفته تا کشاورزی بازده و استخراج نقدینگی ارائه می‌کند.

واضح ترین راه برای شروع کار با DeFi، سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری مختلف است که پاداش های داخلی ارائه می دهند. اینها شامل توکن هایی مانند Compound، Aave، و Yearn Finance است که APY (بازدهی درصدی سالانه) را به سرمایه گذاران پرداخت می کنند. یکی از مزایای این خدمات خودکار بودن آنهاست. برای به حداکثر رساندن بازده، دیگر نیازی به تنظیم دستی نمونه کارها ندارید.

سخن پایانی دیفای می تواند به بهبود زندگی افراد کم درآمد کمک کند. (2023)

در حالی که دیفای این پتانسیل را دارد که به طرق مختلف به جمعیت کم درآمد کمک کند، هنوز چالش هایی وجود دارد که باید برطرف شوند. اینها شامل مقیاس پذیری، پذیرش کاربر و گنجاندن است. با این حال، اگر بتوان بر این چالش‌ها غلبه کرد، DeFi می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر زندگی افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند، داشته باشد.

منبع (mpost.io)

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به