مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

تفاوت NFT و DeFi (با جدول)

تفاوت اصلی بین NFT و DeFi در این است که NFT به عنوان دارایی های دیجیتال منحصر به فرد شناخته می شود در حالی که DeFi به عنوان سیستم مالی در اینترنت شناخته می شود. NFT شامل واحدی از داده است که منحصر به فرد و غیرقابل تعویض است. در حالی که DeFi بر اساس قراردادهای هوشمند در زنجیره بلوک در پلتفرم خود عمل می کند. و واسطه ها را حذف می کند.

تفاوت NFT و DeFi (با جدول)

تفاوت NFT و DeFi

بازار کریپتو بزرگ و پیچیده است. آخرین و بالاترین رشد و افزایش در بازار کریپتو مشاهده شده است. دو برنامه یا گرایش محبوب و برجسته در فناوری بلاک چین NFT و DeFi هستند. هر دو ویژگی ها و عملکردهای متمایز دارند.

NFT توکن سازی دارایی ها را امکان پذیر می کند. توکن ها معمولاً گزاره های ارزشی واقع بینانه هستند. ارزش دارایی خاص قفل شده است. ارزش NFT می تواند در سطح فردی و سطح بازار متفاوت باشد. ارزش به طور عمده توسط ارزش عرضه تعیین می شود.

از سوی دیگر، DeFi خدمات مالی و تراکنش ها را امکان پذیر می کند. این پلتفرم بر روی برنامه های غیرمتمرکز کار می کند. معاملات را می توان مستقیماً از طریق برنامه های قرارداد هوشمند بین شرکت کنندگان انجام داد.

جدول مقایسه تفاوت NFT و DeFi

پارامترهای مقایسهNFTDeFi
تعریفبه واحد داده ای اطلاق می شود که منحصر به فرد و غیرقابل تعویض است. و در بلاک چین به شکل یک دفتر کل دیجیتال ذخیره می شود.این یک معماری لایه‌ای است که از بلوک‌های قابل ترکیب تشکیل شده و ابزارهای مالی را ارائه می‌دهد.
فرم بلندتوکن غیر قابل تعویضامور مالی غیر متمرکز
هدفاین یک دارایی فیزیکی و دیجیتالی است و کاربردهای تکنولوژیکی مختلفی مانند هنر دیجیتال، بازی ها، فیلم های موسیقی و سایر میم های اینترنتی دارد.برای حذف واسطه‌ها و اجازه دادن به مردم برای استقراض و قرض دادن وجه از دیگران، تجارت ارزهای دیجیتال، سفته‌بازی در مورد حرکت قیمت‌ها، کسب سود، بیمه در برابر خطرات و غیره
کنترل و دیددر حد متوسطبالا
کد منبعخصوصیOpen
10 تا از بهترین نمونه های NFT در 2022

NFT چیست؟

NFT شکل کوتاه توکن غیر قابل تعویض است. به واحد داده ای اطلاق می شود که منحصر به فرد و غیر قابل تعویض است.
داده ها در بلاک چین به شکل یک دفتر کل دیجیتال ذخیره می شوند. ارتباط NFT با فایل های داده قابل تکرار است.
فایل های داده می توانند صدا، عکس یا حتی فیلم باشند. فایل های دیجیتالی زیربنایی محدودیتی برای کپی کردن یا اشتراک گذاری ندارند و با گواهی اصالت عمومی ارائه می شوند که اثبات مالکیت است.

NFT اغلب به دلیل ردپای کربن و هزینه انرژی مورد انتقاد قرار می گیرد که در حین اعتبارسنجی تراکنش ها در بلاک چین مرتبط است.
واحد در NFT می تواند فروخته شود و همچنین معامله شود. اغلب با دارایی های فیزیکی و دیجیتالی مرتبط است. تجارت NFT نیز ماهیت غیرقانونی تلقی می شود که می تواند در مبادله غیررسمی مالکیت نیز انجام شود.

NFT نمی تواند به طور متقابل قابل تعویض باشد و بنابراین به عنوان جایگزین شناخته می شود.
عملکرد NFT بیشتر در توکن های رمزنگاری است. ایجاد nifty زمانی است که یک رکورد رشته بلاک چین در یک هش رمزنگاری مجموعه ای از داده ها را شناسایی می کند و زنجیره ای از بلوک های داده قابل شناسایی را ایجاد می کند. احراز هویت فرآیند تراکنش رمزنگاری با دادن امضای دیجیتال انجام می شود. امضا می تواند مالکیت NFT را ردیابی کند.

مالکیت NFT حقوق مالکیت معنوی یا حق چاپ را تضمین نمی کند. فروش NFT نشان دهنده کار مالک است و خریدار لزوماً امتیازات حق چاپ را دریافت نمی کند.
مالکیت و هویت منحصر به فرد یک NFT را می توان از طریق دفتر کل بلاک چین تأیید کرد. NFT کاربردهای تکنولوژیکی مختلفی در هنر دیجیتال، بازی‌ها، فیلم‌های موسیقی و سایر میم‌های اینترنتی دارد.

15 ارز دیجیتال و اپلیکیشن‌غیرمتمرکز (DApps) برتر دیفای DeFi (نسخه 2021)

DeFi چیست؟

DeFi شکل کوتاه مالی غیرمتمرکز است. این یک معماری لایه ای است که از بلوک های ساختمانی بسیار قابل ترکیب تشکیل شده و ابزارهای مالی را ارائه می دهد.
به هیچ واسطه ای مانند بانک ها، کارگزاری ها یا صرافی ها متکی نیست. این ابزار بر اساس قراردادهای هوشمند در بلاک چین عمل می کند. هدف DeFi این است که به مردم اجازه دهد از دیگران وام بگیرند و وام دهند، ارزهای دیجیتال معامله کنند، در مورد حرکت قیمت ها حدس و گمان کنند، سود کسب کنند، در مقابل خطرات بیمه شوند و موارد دیگر.

بر اساس آخرین نظرسنجی اکتبر 2021، ارزش دارایی های مالی غیرمتمرکز به 100 میلیارد دلار رسیده است. اساس DeFi توسط بلاک چین قراردادهای هوشمند Ethereum در سال 2017 بود. اولین پلت فرم برجسته DeFi MakerDAO بود.
دو سوم بازار ارزهای دیجیتال را DeFi تشکیل می دهد. افزایش علاقه به پلتفرم DeFi منجر به افزایش توسعه دهندگان اتریوم شد.

این پلتفرم بر روی برنامه های غیرمتمرکز کار می کند. چنین برنامه هایی به عنوان DApps شناخته می شوند. چنین برنامه هایی عملکردهای مالی مختلفی را بر روی بلاک چین یا دفتر کل توزیع شده انجام می دهند. معاملات را می توان مستقیماً از طریق برنامه های قرارداد هوشمند بین شرکت کنندگان انجام داد.

قراردادهای هوشمند DeFi به پروتکل های DeFi معروف هستند و دارای نرم افزار منبع باز هستند که توسط توسعه دهندگان نگهداری می شود. دسترسی به DApps عمدتاً از طریق افزونه یا برنامه مرورگر است. همچنین می تواند به سایر خدمات مالی پیچیده مرتبط شود.

تفاوت های اصلی بین NFT و DeFi

  1. NFT به دارایی های دیجیتال منحصر به فرد اشاره می کند در حالی که DeFi به سیستم مالی در اینترنت ارجاع داده می شود.
  2. NFT مخفف Non-fungible token در حالی که DeFi مخفف امور مالی غیرمتمرکز است.
  3. NFT به توکن سازی دارایی ها کمک می کند در حالی که DeFi دسترسی به خدمات را در یک پلت فرم غیرمتمرکز فراهم می کند.
  4. NFT می تواند ارزش منحصر به فرد خاصی را ذخیره کند در حالی که DeFi پلتفرمی است که می تواند چندین فرآیند و تراکنش را انجام دهد.
  5. NFT هیچ برنامه یا پروتکلی ندارد در حالی که DeFi دارای پروتکل های DeFi یا قراردادهای هوشمند و برنامه هایی است که به نام DApps شناخته می شوند.

 

نتیجه گیری

بازار ارزهای دیجیتال متنوع است. در حوزه فناوری بلاک چین، دو برنامه محبوب NFT و DeFi هستند. هر دوی این برنامه ها امکانات و فرصت هایی را در بازار کریپتو فراهم می کنند. NFT یک ارزش پیشنهادی ارائه می دهد در حالی که DeFi بستری را برای خدمات و معاملات مالی فراهم می کند. مشارکت در هر دو به شدت بالا رفته است.

هر دو در پارامترهای مختلفی مانند پایه، هدف، فرآیندها، راه حل های مالی، ابزارها، برنامه ها، حاکمیت، ارتقاء و موارد دیگر با یکدیگر متفاوت هستند.
هر دو شرایط و ضوابط و همچنین محدودیت های خود را دارند. به هر سرمایه‌گذار و کاربر توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری یا حرکت رو به جلو، تمامی شرایط و ضوابط را مطالعه کرده و قوانین و مقررات را درک کند.

لجر نانو اس پلاس

کیف پول نسل سوم لجر

صفحه نمایش بزرگتر - حافظه بیشتر - امکان نصب بیش از 100 برنامه همزمان

ذخیره و مدیریت NFT

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به