تبادل برق با استفاده از فناوری بلاک چین

محققان دانشگاه فودان چین می گویند که سامانه‌ای را طراحی کرده‌اند که به شهروندان این امکان را می دهد تا با استفاده از بلاک چین به خرید و فروش برق با ارزهای دیجیتال بپردازند. با استفاده از این سامانه که غیرمتمرکز است، اشخاصی که در شبکه حضور دارند می توانند بدون واسطه برق مازاد و استفاده نشده خود را در ازای دریافت ارزهای دیجیتال به دیگران بفروشند.

فروشندگان و خریدارانی که که در این سامانه حضور دارند به عنوان گره های شبکه عمل می کنند. گره ها می توانند درخواست خرید و فروش برق را در شبکه ثبت کنند و پس از آن با استفاده از قراردادهای هوشمند درخواست های خرید و فروش بر اساس اطلاعاتی مانند حجم و قیمت طبقه بندی می شوند و سپس تراکنش ها انجام می شوند.

استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر در چین در حال افزایش است. یکی از این انرژی های پاک، انرژی خورشیدی می باشد. اکثر خانوارها و نیروگاه های انرژی خورشیدی با یک مشکل مواجه هستند و آن هم تولید انرژی بیش از تقاضا در برخی مناطق است. به همین دلیل گاهی انرژی خورشیدی استفاده نشده هدر می رود زیرا راهی مستقیم برای مبادله برق وجود ندارد.

بر اساس این طرح که توسط محققان دانشگاه فودان چین ارائه شد، با استفاده از ازرهای دیجیتال می توان هزینه خرید و فروش برق مازاد را پرداخت کرد. همچنین این پرداخت هزینه و انتقال ارزهای دیجیتال بین فروشنده و خریدار می‌تواند بر بستر یک بلاک چین خصوصی یا یک بلاک چین عمومی مانند بلاک چین اتریوم و یا یک کنسرسیوم انجام شود.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند