مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو: استراتژی هایی که باید بدانید!

مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو: استراتژی هایی که باید بدانید!

  • آشنایی با آتی ارزهای دیجیتال و مفاهیم مختلف مانند اهرم و مدیریت ریسک
  • آشنایی با 6 روش اصلی برای مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو
  • مدیریت پول چیست، برنامه معاملاتی چیست، چگونه احساسات را در حین معامله کنترل کنیم؟ و چرا باید از آن استفاده کنیم. سفارشات توقف ضرر در معاملات فیوچرز کریپتو بسیار مهم هستند.

مقدمه ای بر مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو

معاملات فیوچرز کریپتو یا قراردادهای آتی، به طور کلی، از مفهوم اهرم استفاده می کنند.

طبق تعریف، اهرم چیزی نیست جز توانایی کنترل ارزش قرارداد بزرگ با سرمایه نسبتاً کمی. این چیزی است که به شما کمک می کند تا پتانسیل سود خود را در تلاش های خود برای سفته بازی در مورد قیمت دارایی به حداکثر برسانید.

معنی آن این است که شما می توانید با قرار دادن تنها 100 روپیه از سرمایه خود، هر دارایی رمزنگاری خاص را به ارزش 1000 روپیه خریداری کنید، بنابراین اهرمی 10 برابری در اختیار خواهید داشت. شما 100 روپیه را پیش پرداخت می‌کنید. در حالی که 900 روپیه توسط صرافی پرداخت می‌شود تا تجارت کنید. و احتمالاً از آن سود ببرید.

در حالی که معاملات فیوچرز کریپتو به عنوان یک مفهوم به عنوان وسیله ای برای معامله گران کالاهای شمش در دنیای سنتی مالی ساخته شد تا نوعی پوشش قیمتی داشته باشند.

به عنوان مثال، یک جواهرساز طلا که طلای خام را خریداری می کند، آن را به یک جواهر زیبا تبدیل می کند. و سپس با گرفتن نوعی «حقوق» بالای قیمت بازار طلا، آن را به مشتری می فروشد.

حال، در حالی که در روزی که قیمت طلا پس از خرید طلا از بازار، قیمت طلا افزایش یافته است، مشکلی ندارد، اما در صورتی که ارزش بازار طلا 10 درصد کاهش یابد، جواهرساز باید متحمل ضرر شود. 10% در حین فروش آن قطعه زیور.

بنابراین برای جبران آن، قراردادهای آتی ایجاد شدند. تا معامله گرانی مانند این بتوانند با پرداخت مبلغ کمتری به عنوان کارمزد اولیه، نزولی را پوشش دهند.

اما در روزهای اخیر، معاملات فیوچرز کریپتو بیشتر و بیشتر محبوب شده است، زیرا این مفهوم اهرم باعث شده است که افراد از طریق معاملات آتی، بازدهی بیش از دو تا سه رقمی از سرمایه گذاری خود داشته باشند!

فرض کنید 1000 روپیه بیت کوین را از طریق معاملات فیوچرز کریپتو به ارزش 100 روپیه خریداری کرده اید. و سپس قیمت بیت کوین در طول یک ماه 30 درصد افزایش می یابد. حالا اگر تصمیم به رزرو سود در این معامله دارید، می‌توانید 30 درصد از 1000 روپیه یا 300 روپیه با سرمایه‌گذاری اولیه فقط 100 روپیه به دست آورید، که در نتیجه یک بازدهی 200 درصدی یا 3 برابری در یک ماه به دست می‌آید!

معاملات فیوچرز کریپتو همچنین این فرصت را برای معامله گران فراهم می کند تا از دارایی هایی که معتقدند در طول زمان ارزش خود را از دست می دهند کوتاهی کنند. می توان با فروش قرارداد آتی از قبل و سپس خرید مجدد آن در صورت کاهش قیمت، با قیمت معین وارد معامله شد.

اما این مفهوم از اهرم مقدار مشخصی از ریسک را نیز به همراه دارد که منجر به اشتباهات رایج معاملات آتی ارزهای دیجیتال می شود. یکی از بزرگترین اشتباهات این است که بدون درک کامل مفهوم اهرم سازی وارد معامله شوید و در نتیجه قربانی چیزی به نام اهرم بیش از حد شوید.

راه های مدیریت ریسک در معاملات آتی کریپتو چیست؟

مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو : استراتژی هایی که باید بدانید!

1. درک مدیریت پول

مدیریت پول در چارچوب معاملات کلی اساساً به معنای اجرای تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی برای محدود کردن ریسک نزولی شما در یک معامله و در عین حال افزایش همزمان پاداش است. برای دستیابی به این هدف، معامله گران باتجربه معمولاً کار می کنند و اندازه موقعیت معاملاتی را با افزایش یا کاهش آن بر اساس قوانین و سطوح مختلف راحتی تغییر می دهند.

برخی از معامله گران دوست دارند ریسک های بیشتری را برای دریافت پاداش های بیشتر در تعداد کمتری از معاملات انجام دهند. اما این نوع معامله گران در کمین بهترین و عالی ترین موقعیت برای عمل هستند و سپس به فرصت می پردازند. این معامله‌گران معاملات کمتری را انجام می‌دهند، اما در معاملات با کیفیت بسیار بالا و با اطمینان بالا عمل می‌کنند که بازدهی بالاتری نیز به همراه دارد.

نوع دیگر معامله گر کسانی هستند که به حجم معاملات وابسته هستند. آنها استراتژی ساده ای را اجرا می کنند که تفسیر و اجرای آن چندان دشوار نیست و تعداد زیادی از معاملات را در بازار انجام می دهند تا مثبت و منفی کمتری داشته باشند و در نتیجه در طولانی مدت سودآور باشند.

در اینجا هیچ درست یا غلطی وجود ندارد، اما به سادگی درک می کنید که چه نوع معامله گر هستید و چگونه می توانید بر اساس آن عمل کنید.

2. استفاده از دستورهای برداشت سود و توقف ضرر

رزرو سود و کاهش ضرر دو مورد از مهم ترین مهارت هایی است که یک معامله گر حرفه ای باید داشته باشد. اگر این دو حل شوند، می توان مطمئن بود که می توانند از معاملات سوداگرانه در بازار پول زیادی به دست آورند.
استراتژی‌ها ممکن است بیایند و بروند، می‌توانند تغییر کنند، و می‌توانند بهبود یابند، اما در زمان مناسب و به‌درستی سود کسب کنند
همچنین اطمینان از ضرر نکردن بیش از آنچه لازم است و قابل تحمل است، دو عامل مهم برای مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو هستند.

CoinDCX Futures ویژگی‌هایی مانند سفارش‌های محدود، سفارش‌های بازار، سفارش‌های حد ضرر و دستورات بازار توقف ضرر را ارائه می‌دهد تا معامله‌گران را با بهترین ابزار ممکن برای اجرا در بازار با طرز فکر مناسب مجهز کند.

3. کنترل احساسات هنگام معامله در معاملات فیوچرز کریپتو

این عامل مهم دیگری است که می تواند حتی معامله گران خوب را وادار به انجام معاملات بد در بازار آتی ارزهای دیجیتال کند.
پتانسیل یک تجارت متحول کننده بازی با بهره مندی از اهرم تا 15 برابری ارائه شده برای جفت معاملات ارزهای دیجیتال در CoinDCX Futures –
یک معامله‌گر می‌تواند به احساسات اجازه دهد که تسلط پیدا کنند و در نهایت معامله بدی انجام دهد که به طور بالقوه می‌تواند منجر به از بین رفتن سرمایه تجاری خود شود.

و در بازاری مانند بازار کریپتو، نوسانات بسیار بیشتر از سایر بازارهای مالی سنتی است و بنابراین، بازارها می توانند در کمتر از یک لحظه تغییر کنند و به راحتی اجازه دهید احساسات قضاوت بهتر شما را تحت الشعاع قرار دهند.
اما این می تواند منجر به تصمیم گیری های ضعیف در هنگام حضور در بازار شود و این نکته بعدی به شما در حل این مشکل کمک می کند.

4. ساختن یک طرح تجاری

ایجاد یک طرح معاملات آتی کریپتو احتمالاً تنها مؤثرترین راه برای حل بسیاری از مشکلاتی است که معامله گران هنگام معامله در بازار آتی ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند.
همانطور که در یکی از مقالات دیگر ما در مجموعه وبلاگ معاملاتی CoinDCX Crypto Futures ذکر شد، یک طرح معاملاتی طرحی است از همه کارهایی که قرار است در یک موقعیت بازار انجام دهید، چگونه واکنش نشان دهید، چه مقدار زمان و سرمایه می خواهید. برای سرمایه گذاری و استراتژی که در بازار زنده اجرا خواهید کرد.
یک طرح معاملاتی همچنین از تمایلات شما برای اجازه دادن به احساسات در مسیر معامله کردن، استفاده بیش از حد از اهرم یا قرار دادن بیش از حد خود در معرض معامله ای که نمی توانید مدیریت و مقابله کنید، مراقبت می کند.

بنابراین، این احتمالاً مهم‌ترین یادگیری است که باید از این وبلاگ بگیرید – یعنی ساختن یک برنامه تجارت بی‌خطر که سفت و سخت نیست اما سختگیرانه است.
منظور من از آن این است که در حالی که با رشد شما به عنوان یک معامله گر آتی ارزهای دیجیتال، یک طرح معاملاتی قطعاً برای بهبودها باز است، در عین حال، باید برخی از عوامل نظم و انضباط در آن وجود داشته باشد که شما برنامه خود را در طول معامله دنبال کنید، مهم نیست. چی.

5. از معامله بیش از حد خودداری کنید.

معامله بیش از حد یکی دیگر از ویژگی های معامله گران در بازارهای مختلف از جمله بازار آتی ارزهای دیجیتال است.
معامله بیش از حد می تواند نتیجه یک رشته معاملات بد باشد که ممکن است یک معامله گر در یک دوره زمانی معین متحمل شده باشد و اکنون می خواهد سرمایه ای را که از دست داده است پس بگیرد. در حالی که این هدف اشتباه نیست، روش قطعا اشتباه است.
معامله بیش از حد به نوعی می تواند منجر به افزایش شانس انجام معاملات اشتباه بیشتر در بازار شود و در نتیجه ضرر بیشتری را برای معامله گر به همراه داشته باشد.

به همین دلیل است که یک دوره استراحت برای یک معامله گر کاملاً ضروری است تا از پایانه های معاملاتی خود خارج شود و استراحت کند.
این روش دیگری است که می‌توان برای مدیریت ریسک در معاملات آتی کریپتو تلاش کرد، جایی که ریسک‌ها بسیار بالاتر از نوع معمول معامله یا سرمایه‌گذاری در بلندمدت است.
در بلندمدت، نوسانات کاهش می‌یابد تا بازدهی جذابی داشته باشد، اما معاملات با بازه زمانی کوتاه‌تر می‌تواند

6. درک ریسک به پاداش

نسبت ریسک به پاداش چیزی است که هر معامله گر باید هنگام انجام هر معامله در بازار آتی کریپتو در نظر داشته باشد. این نسبت به فرد کمک می کند تا تعیین کند که آیا مقدار مشخصی از ریسک به اندازه سود بالقوه ای است که از تجارت در بازار بدست می آورد یا خیر. برای مثال، اگر موقعیت اولیه 200 روپیه و سود بالقوه 400 روپیه بود، نسبت ریسک به پاداش 1:2 است.

نسبت ریسک به پاداش چیزی است که بسته به سطح تخصص فرد یا میزان تحمل ضرر یا ترکیبی از هر دوی این موارد، از معامله‌گری به معامله‌گر دیگر متفاوت است. اما صرف نظر از ریسک پذیری یا تخصص، باید یک استراتژی مدیریت ریسک ثابت برای هر معامله گر معاملات آتی ارز دیجیتال وجود داشته باشد، در غیر این صورت بازارهای آتی می توانند یک امر بسیار خطرناک باشند.

نتیجه گیری مدیریت ریسک در معاملات فیوچرز کریپتو

هر معامله‌گری، به‌ویژه در بازار فیوچرز کریپتو باید سعی کند ریسک خود را مدیریت کند. و در معاملات مسئولانه شرکت کند.
بازار آتی ارزهای دیجیتال می تواند مکانی جذاب برای کسب درآمد زیاد باشد.
به خصوص اگر از ویژگی اهرمی که در اینجا ارائه شده است استفاده کنید، اما شخص باید مسئولیت پول خود را داشته باشد و نباید درگیر چیزی باشد که ممکن است در امتداد خطوط قمار در طبیعت باشد.

CoinDCX Futures دسترسی به اهرم 15 برابری را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند حداکثر سود را از بازار کسب کنند اما در عین حال،
ما به کاربران خود دسترسی به ویژگی‌ها و ابزارهای پیشرفته مانند سفارش‌های محدود، سفارش‌های بازار، سفارش‌های حد ضرر، و سفارش‌های بازار توقف ضرر را ارائه می‌دهیم تا کاربران ما بتوانند در معاملات آتی ارزهای دیجیتال با مسئولیت‌پذیری و مدیریت ریسک افراط کنند.

منبع (coindcx.com)

سوالات متداول

معاملات فیوچرز کریپتو، اگر به روشی غیرمسئولانه انجام شود. و ریسک به طور فعال توسط معامله گر مدیریت نشود، می تواند خطرناک باشد.

بازار معاملات آتی کریپتو شامل اهرمی است که اگر مراقب نباشند، می‌تواند سرمایه معامله‌گران را از بین ببرد، بنابراین مدیریت ریسک بسیار مهم است.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)