مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

نحوه پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال برای سال 2024

نحوه پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال برای سال 2024

نحوه پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال برای سال 2024 و فراتر از آن: «حقایق تجارت، نه آرزوها»

پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال کار ساده‌ای نیست. اما اگر به شما بگوییم که راه‌هایی برای شناسایی بینش‌های عملی برای تصمیم‌گیری آگاهانه و یافتن زودهنگام فرصت‌های بازار وجود دارد، چه؟

اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید قیمت ارزهای دیجیتال را به طور موثر پیش‌بینی کنید، در راهنمای ما، با عوامل کلیدی موثر بر قیمت‌ها آشنا می‌شوید تا پیش‌بینی‌های خود را در مورد بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری انجام دهید و فرصت‌های در حال ظهور در بازار پررونق کریپتو را از دست ندهید. .

نتایج کلیدی

 • ارزهای دیجیتال با توکنومیک برتر، سرمایه را جذب می کنند.
 • لیست بازار در CEX معمولاً قیمت توکن را افزایش می دهد، در حالی که باز کردن توکن فشار فروش را افزایش می دهد.
 • شما می‌توانید قیمت ارزهای دیجیتال را با استفاده از تکنیک‌هایی مانند تحلیل تکنیکال کریپتو، تحلیل بنیادی، تحقیقات زنجیره‌ای و ارزیابی احساسات بازار پیش‌بینی کنید.
 • تجزیه و تحلیل فنی در کریپتو به دلیل نوسانات زیاد آن پیشرفت می کند. این امر مستلزم استفاده از ابزارها و الگوهای خاص تجزیه و تحلیل کریپتو برای پیش‌بینی قیمت است.
 • تحلیل بنیادی در کریپتو عوامل اقتصاد کلان مانند قدرت دلار آمریکا و همچنین عوامل منحصر به فرد مانند معیارهای شبکه، نرخ هش و توکنومیک را برای ارزیابی ارزش یک سکه ارزیابی می کند.
 • رسانه های اجتماعی و تجزیه و تحلیل احساسات کلیدی در پیش بینی افزایش قیمت سکه های میم هستند.

چه چیزی بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد؟ 8 فاکتور کلیدی که باید در نظر گرفته شود

چه چیزی بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد؟ 8 فاکتور کلیدی که باید در نظر گرفته شود

درک اینکه چگونه نیروهای بازار و عوامل خارجی بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند، برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال تا حد امکان دقیق است. این عوامل می توانند ماهیت رمزنگاری بومی یا کلان اقتصادی داشته باشند.

بیایید آنها را یکی یکی مرور کنیم:

1. توکنومیک Tokenomics

توکنومیکس از دو کلمه “token” و “economics” مشتق شده است. این مطالعه عرضه و تقاضای یک ارز دیجیتال و اثرات آنها بر ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است.

هر پروژه ارز دیجیتال توکنومیک خود را طوری طراحی می کند که به بهترین وجه با ارزش پیشنهادی خود مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، بیت کوین (BTC) دارای یک عرضه محدود و نرخ تورم کاهشی است که تقاضای کسانی را که به دنبال پوشش تورم و دارایی ذخیره‌سازی ارزش هستند جذب می‌کند.

در همین حال، ابزار اتریوم (ETH) برای پرداخت هزینه گاز، سهامداری، وثیقه های وام و سایر موارد استفاده مالی غیرمتمرکز (DeFi) از تقاضا برای توکن پشتیبانی می کند.

ارزهای رمزپایه با توکنومیک برتر، مانند BTC و ETH، سرمایه جذب می‌کنند و در نتیجه قیمت آن‌ها افزایش می‌یابد. توکنومیکس در تحلیل بنیادی کریپتو کلیدی است.

2. ارزش پیشنهادی Value Proposition

یک پروژه ارز دیجیتال چه چیزی باید سزاوار سرمایه گذاری شما باشد؟ چرا یک توکن کریپتو سرمایه گذاری بهتری نسبت به دیگری است؟ پاسخ ممکن است در ارزش پیشنهادی ارز دیجیتال نهفته باشد.

طبق تعریف، ارزش پیشنهادی به مزایایی اشاره دارد که یک شرکت، محصول یا خدمات به مشتریان خود ارائه می کند.

در مورد بیت کوین، ارزش پیشنهادی آن در ویژگی پوشش تورمی آن، سطح بالای تمرکززدایی و امنیتی است که به کاربران خود ارائه می دهد و شبکه پرداخت همتا به همتای آن.

در همین حال، ارزش پیشنهادی اتریوم در این است که محبوب‌ترین قرارداد هوشمند در جهان و میزبان داغ‌ترین برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) است.

در همین حال، بلاک چین‌های L1 مانند پیشنهاد ارزش سولانا (SOL) در حل مشکلاتی است که رقیب بزرگ‌تر اتریوم، مانند هزینه‌های گاز بالا و توان عملیاتی کم را درگیر کرده است.

در جاهای دیگر، پلتفرم‌های تخصصی مانند بازار غیرمتمرکز محاسبات GPU Render (RNDR)، تبادل غیرمتمرکز Uniswap (UNI) و لایه در دسترس بودن داده Celestia (TIA) بر ارائه محصولات و خدمات تخصصی تمرکز دارند.

3. Token Vesting و باز کردن تایم لاین

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باید از اعطای توکن آگاه باشند و جدول زمانی را باز کنند. هنگامی که یک پروژه رمزنگاری شکل می‌گیرد، تیم توسعه، سرمایه‌گذاران اولیه و بنیان‌گذاران معمولاً سهم قابل‌توجهی از توکن‌های تازه ساخته شده را به عنوان پرداخت برای مشارکت خود دریافت می‌کنند.

توکن‌های تخصیص‌یافته به خودی‌های پروژه در یک قرارداد هوشمند اختصاص داده می‌شوند که خودکار است تا به تدریج توکن‌های اختصاص‌یافته را در بازه‌های زمانی مشخص آزاد کند. توکن‌ها برای محدود کردن عرضه در گردش، کاهش فشار فروش و حمایت از افزایش ارزش، تعلق می‌گیرند.

وقتی توکن‌های اختصاصی باز می‌شوند، مقدار قابل‌توجهی از توکن‌ها را به منبع در گردش خود آزاد می‌کند. اگر اعضای تیم توسعه پروژه، سرمایه گذاران اولیه و بنیانگذاران توکن های خود را در بازار آزاد بفروشند، می تواند باعث کاهش قیمت کریپتو شود.

4. احساسات بازار Market Sentiment

احساسات بازار به روحیه سرمایه گذاران به عنوان یک کل اشاره دارد. بازارهای مالی توسط احساسات انسانی ترس و طمع هدایت می شوند. اغلب اوقات، این احساسات انسانی، سرمایه گذاران را به سمت تصمیم گیری های غیر منطقی سوق می دهد که منجر به افزایش انفجاری قیمت ها و سقوط ناگهانی بازار می شود.

در یک بازار صعودی، شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بدون کاتالیزور بازار خواهید بود. از سوی دیگر، بازارهای نزولی اغلب منجر به کاهش علاقه سرمایه گذاران و رکود قیمت ارزهای دیجیتال می شود.

سرمایه گذاران باتجربه تمایل دارند شهودی برای خواندن این احساسات بازار به دست آورند، به آنها اعتماد به نفس می دهد تا در مقابل گله حرکت کنند و به آنها اجازه می دهد از رفتار غیرمنطقی سرمایه گذار سود ببرند.

5. لیست بازار Market Listings

توکن‌های کریپتو قبل از فهرست شدن در صرافی‌های متمرکز متمرکز مانند Binance و Coinbase تمایل به افزایش قیمت دارند.

صرافی های متمرکز این قدرت را دارند که سیل سرمایه گذاران و سرمایه های جدید را به ارزهای رمزنگاری نشده وارد کنند. این پلتفرم‌ها دارای ویژگی‌هایی با کاربری آسان هستند که به کاربران غیر رمزنگاری اجازه می‌دهد با استفاده از کارت‌های بدهی/اعتباری و سایر روش‌های مالی سنتی، رمزنگاری را خریداری کنند.

حذف توکن ها از فهرست معمولاً تأثیرات منفی بر قیمت توکن دارد. یک توکن رمزنگاری به دلیل نگرانی های نظارتی و نقص های امنیتی می تواند از فهرست حذف شود.

6. تاییدیه ها Endorsements

حمایت افراد مشهور و ارتباط با شخصیت‌ها و برندهای معروف تمایل دارد تا توکن‌های رمزنگاری را مورد توجه قرار دهد که منجر به افزایش علاقه سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت می‌شود.

دوج کوین (DOGE) و ایلان ماسک بهترین نمونه هایی هستند که نشان می دهد حمایت افراد مشهور در دنیای رمزارز چقدر قدرتمند است. در بازار گاوی ارزهای دیجیتال در سال 2021، ماسک نقش مهمی در برجسته کردن DOGE ایفا کرد.

در زمان نگارش مقاله، DOGE یکی از با ارزش ترین ارزهای دیجیتال در جهان بود که ارزش بازار چند میلیارد دلاری داشت.

به طور مشابه، انجمن های تجاری به پروژه های رمزنگاری کمک می کند تا اعتبار کسب کنند. در سال 2022، پس از همکاری شبکه بلاک چین با برندهای جهانی، از جمله متا، دیزنی و ادوبی، شاهد ظهور Polygon (MATIC) به عنوان یک ارز دیجیتال با عملکرد برتر بودیم.

7. نیروهای کلان اقتصادی Macroeconomic Forces

بازارهای ارزهای دیجیتال دیگر از نیروهای اقتصاد کلان جدا نیستند. در دهه گذشته، ارزهای رمزپایه رشد کرده و به یک صنعت چند تریلیون دلاری تبدیل شده اند. بازار کریپتو دیگر منحصر به علاقه مندان به فناوری، سایبرپانک ها، کاربران دارک وب و معامله گران فردی نیست.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال از 7 مارس 2024. منبع: CoinMarketCap

همانطور که موسسات مالی، شرکت های جهانی، صندوق های تامینی و سایر سرمایه گذاران نهادی پول خود را در توکن های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، بازار کریپتو نسبت به نیروهای کلان اقتصادی مانند تورم و تغییرات نرخ بهره حساس تر می شود.

در سال 2022، پس از اینکه بانک‌های مرکزی ایالات متحده و اروپا شروع به افزایش نرخ‌های بهره از نرخ‌های نزدیک به صفر کردند، ارزش‌های بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها به پایین‌ترین سطح چند ساله سقوط کرد.

آغاز ETF بیت کوین نقطه ای در ژانویه 2024 و جریان سرمایه نهادی متعاقب آن، بازارهای ارزهای دیجیتال را نسبت به نیروهای اقتصاد کلان حساس تر از همیشه خواهد کرد.

8. چشم انداز آینده

بازارهای مالی آینده نگر هستند. سرمایه گذاران سرمایه خود را در دارایی ها با انتظار بازدهی خوب در آینده قابل پیش بینی قرار می دهند. بنابراین، پروژه‌های امیدوارکننده‌ای که پتانسیل ایجاد اختلال در صنایع یا تغییر زندگی بیشتر را دارند، سرمایه اضافی را جذب می‌کنند و با حق بیمه بالاتری نسبت به بقیه تجارت می‌کنند.

به عنوان مثال، اتریوم، یک پلتفرم بلاک چین که پتانسیل ایجاد اختلال در صنعت مالی سنتی را دارد، در مقایسه با جریان بلاک چین متمرکز بر NFT، قیمت بیشتری را طلب می کند.

روایت بازار محبوب در هر لحظه همچنین نقش مؤثری در درک بازار از چشم‌انداز پروژه‌های رمزنگاری دارد.

به عنوان مثال، تبلیغات پیرامون هوش مصنوعی (AI) در سال 2023 به پروژه های رمزنگاری مرتبط با هوش مصنوعی کمک کرد تا دستاوردهای بزرگی را برای چشم انداز مثبت درک شده خود به دست آورند.

چگونه قیمت کریپتو را پیش بینی کنیم؟ 5 روش برتر تجزیه و تحلیل رمزگذاری برای استفاده

تجزیه و تحلیل فنی رمزنگاری: شاخص ها و الگوها

تجزیه و تحلیل فنی شامل مطالعه داده های گذشته بازار، در درجه اول قیمت و حجم، برای پیش بینی تغییرات قیمت در آینده است. تحلیلگران فنی این فرض را دارند که تمام اطلاعات شناخته شده از قبل در قیمت منعکس شده است، که در روندهایی حرکت می کند که احتمالا تداوم می یابند (تا زمانی که اینطور نشوند).

اصل اصلی پشت تحلیل تکنیکال این است که اقدام تاریخی قیمت بهترین راهنما برای حرکت های احتمالی آینده است. ابزارهای اصلی تحلیل رمزنگاری مورد استفاده در تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمت و حجم هستند، مانند نمودار میله ای، نمودار خطی یا نمودار شمعی ژاپنی.

به نظر می رسد تجزیه و تحلیل فنی برای پیش بینی قیمت کریپتو به چند دلیل بسیار مهم است:

 • نوسانات بالا:

بازارهای کریپتو به شدت نوسان دارند و قیمت ها در دوره های کوتاه به شدت نوسان می کنند. این نوسانات می تواند الگوها و روندهای قیمتی واضحی را ایجاد کند که تحلیلگران فنی می توانند از آن بهره برداری کنند.

 • تأثیر نهادی کمتر:

در مقایسه با بازارهای سنتی، معامله‌گران نهادی کمتری در کریپتو وجود دارد، به این معنی که تغییرات قیمت می‌تواند کمتر قابل پیش‌بینی باشد و بیشتر مستعد معاملات هیجانی باشد – محیطی که تحلیل تکنیکی می‌تواند پیشرفت کند.

 • ماهیت گمانه زنی:

ارزش گذاری ارزهای دیجیتال به معیارهای معمولی مانند درآمد شرکت یا نسبت P/E متکی نیست، و تحلیل تکنیکال را به ابزاری مطلوب برای حدس و گمان تبدیل می کند.

تحلیلگران از شاخص‌های فنی مختلف و الگوهای نمودار برای پیش‌بینی حرکات آتی قیمت استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، میانگین های متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) می توانند به شناسایی روندها و حرکت ارزهای دیجیتال کمک کنند.

الگوهای نمودار، مانند بالا و پایین دوتایی، مثلث، سر و شانه، و پرچم نیز می توانند بینشی در مورد ادامه احتمالی یا معکوس شدن جهت قیمت فعلی ارائه دهند.

تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین (BTC/USD)

به عنوان نمونه ای از نحوه اعمال تحلیل تکنیکال در بازارهای ارزهای دیجیتال، می توانیم از قیمت بیت کوین از آخرین اوج خود در سال 2021 تا مارس 2024 استفاده کنیم، زمانی که به بالاترین حد تاریخ (ATH) رسید.

تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین (BTC/USD). منبع: TradingView

نمودار بالا از یک مقیاس لگاریتمی استفاده می کند، به این معنی که تغییرات قیمت را به صورت درصدی به جای مقادیر مطلق نشان می دهد، که به مقایسه موثرتر حرکات نسبی در دوره های زمانی مختلف کمک می کند.

 1. بالاترین رکورد قبلی در سال 2021 هنگام آزمایش برای دومین بار به عنوان مقاومت نزدیک به 60000 دلار عمل کرد و یک الگوی دوتایی را تشکیل داد.
 2. پس از یک آزمایش موفقیت آمیز، پشتیبانی تقریباً 30000 دلار شکسته شد.
 3. قیمت در اواخر سال 2022 پس از یک واگرایی صعودی RSI به پایین ترین سطح خود رسید.
 4. قیمت قبل از تثبیت در زیر 30000 دلار، که مقاومت تبدیل به حمایت بود، 50% کاهش یافت.
 5. قیمت مورد آزمایش قرار گرفت، شکست، سپس بازگردانی فیبوناچی 61.8 درصدی کاهش 2021-2022، و همچنین سطح خرید بیش از حد RSI 70 را مجدداً آزمایش کرد.
 6. قیمت به طور کامل 100٪ کاهش خود را دنبال کرد تا به یک ATH جدید برسد.
 7. با استفاده از پسوند 161.8% فیبوناچی، هدف بلندمدت بعدی قیمت 170000 دلار است.

تحلیل بنیادی رمزنگاری: روندهای کلان و ویژگی رمزگذاری

تحلیل بنیادی در ارزهای دیجیتال شامل ارزیابی ارزش اساسی یک سکه یا توکن از طریق عوامل اقتصادی، مالی و سایر عوامل کمی و کیفی است.

شما اساساً این سؤال را می‌پرسید که “این ارز دیجیتال واقعاً چه ارزشی دارد؟” و به دنبال آن، “آیا قیمت فعلی هر توکن منعکس کننده این است؟”

بر خلاف کاربرد آن در بازارهای سهام، جایی که ممکن است درآمد شرکت، سود سهام یا شرایط صنعت را تجزیه و تحلیل کنید، مبانی ارزهای دیجیتال تمایل دارند بر دو مجموعه متفاوت از شاخص ها تکیه کنند.

تأثیرات کلان

اینها همان انواع مجموعه داده ها، اسپردها و عوامل بازارهای بین المللی هستند که توسط تحلیلگران بنیادی کلان در بازارهای اوراق قرضه یا بازارهای فارکس تفسیر می شوند.

 • قدرت دلار آمریکا: ارزش ارزهای دیجیتال اغلب با دلار آمریکا همبستگی معکوس دارد. دلار ضعیف تر می تواند ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ذخیره ارزش جذاب تر کند.
 • نرخ تورم جهانی: نرخ تورم می تواند بر قیمت کریپتو تاثیر بگذارد، زیرا نرخ تورم بالاتر باعث کاهش ارزش ارزهای فیات می شود و دارایی های دیجیتال سخت مانند بیت کوین را جذاب تر می کند.
 • نقدینگی: بحث داغی بین اقتصاددانان در مورد چگونگی تعریف «نقدینگی» با توجه به شرایط مالی وجود دارد. ایده کلی این است که «نقدینگی بالا» به معنای دسترسی آسان به صندوق های سرمایه گذاری و ریسک پذیری بیشتر است که منجر به علاقه بیشتر به دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال می شود. بالعکس برای شرایط نقدینگی پایین.

مبانی رمزنگاری خاص

آنالیز کریپتو بدون استفاده از برخی از انواع داده ها که فقط مربوط به پیش بینی کریپتو هستند چیست؟ اینها برای معامله گران سایر بازارهای مالی جدید خواهند بود و به مطالعه بیشتری نیاز دارند.

 • پذیرش:

شاخص‌های پذیرش گسترده‌تر، مانند مشارکت با شرکت‌های مستقر یا ادغام در سیستم‌های پرداخت، می‌تواند نشانگر افزایش سودمندی و ارزش باشد. این احتمالاً بزرگترین عامل تعیین کننده برای روند میان مدت تا بلندمدت در بازارهای رمزنگاری است.

 • فعالیت شبکه:

این می تواند شامل حجم تراکنش ها، آدرس های فعال و هزینه های شبکه باشد. فعالیت بالای شبکه می تواند نشان دهنده یک بلاک چین قوی و مورد استفاده باشد که به طور بالقوه منجر به تقاضای بالاتر برای ارز اصلی آن می شود.

 • نرخ هش:

کل قدرت محاسباتی مورد استفاده برای استخراج و پردازش تراکنش‌ها می‌تواند امنیت و رشد بالقوه شبکه را نشان دهد و بر اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد.

 • توکنومیک:

مکانیک عرضه (مانند مکانیسم های حداکثر عرضه یا سوزاندن) می تواند به شدت بر ارزش یک ارز دیجیتال تأثیر بگذارد. عرضه محدود با افزایش تقاضا می تواند منجر به افزایش قیمت شود.

 • فعالیت های توسعه ای:

تعهد و پیشرفت نشان داده شده توسط تیم توسعه یک پروژه می تواند یک شاخص حیاتی برای دوام و موفقیت بلند مدت آن باشد.

مدل‌های پیش‌بینی قیمت هوش مصنوعی اکنون برای معامله‌گران خرده‌فروش در دسترس است.

استفاده از مدل‌های پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی به دلیل پیچیدگی‌های موجود در پیش‌بینی دقیق رمزارزها در حال رشد است. این مدل‌های پیش‌بینی قیمت عصر جدید، سیستم‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری ماشین (ML) را با استفاده از مجموعه گسترده‌ای از داده‌ها که شامل قیمت‌های رمزنگاری تاریخی، رویدادهای خبری بلادرنگ، مراجع اجتماعی و بینش‌های زنجیره‌ای است، آموزش می‌دهند.

امروزه، مدل‌های پیش‌بینی قیمت مبتنی بر هوش مصنوعی آزمایش‌شده دقیق برای تقویت استراتژی‌های معاملاتی بازار استفاده می‌شوند که بازدهی پیش‌بینی‌کننده را تولید می‌کنند و با ریسک‌پذیری ترجیحی کاربران تنظیم می‌شوند.

علاوه بر این، فقدان سوگیری شناختی و فرآیندهای عاری از احساسات به عنوان مزایای قابل توجه استراتژی های معاملاتی مبتنی بر هوش مصنوعی و مدل های پیش بینی قیمت دیده می شود.

نکته جالب این است که ماهیت جهانی و منبع باز صنعت بلاک چین به سرمایه گذاران خرد امکان داده است تا با استفاده از مدل های پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی، که قبلاً فقط برای سرمایه گذاران نهادی در دسترس بود، به راحتی ارزهای دیجیتال را تحلیل و سرمایه گذاری کنند.

تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای واکنش به رویدادهای بازار در زمان واقعی

بلاک چین های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم ماهیت شفافی دارند و به همه و همه اجازه می دهند تا تاریخچه تراکنش ها را در زمان واقعی مشاهده و تأیید کنند.

ماهیت شفاف بلاک چین به تحلیلگران و سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا معاملات بازار، رفتار سرمایه گذاران و تعاملات همتا به همتا را بررسی کنند. این بینش‌های اضافی در نهایت منجر به یک مدل پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال قوی‌تر می‌شود.

با انجام تجزیه و تحلیل زنجیره ای، سرمایه گذاران رمزارز می توانند در زمان واقعی یاد بگیرند:

 • نحوه واکنش سرمایه گذاران به رویدادهای بازار
 • بزرگترین دارندگان یک توکن رمزنگاری خاص چه کسانی هستند.
 • کدام توکن کریپتو شاهد افزایش ورودی یا خروجی سرمایه است.
 • چگونه آدرس های کیف پول با نفوذ از توکن های خود استفاده می کنند.

باید گفت که رمزگشایی داده‌های خام بلاک چین می‌تواند برای اکثر سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال کار دشواری باشد.

خوشبختانه، پلتفرم‌ها و ابزارهایی وجود دارند که فرآیند را ساده می‌کنند و داده‌های خام را به بینش‌های قابل درک تبدیل می‌کنند.

تجزیه و تحلیل احساسات برای حرکت بین ترس و طمع

تجزیه و تحلیل احساسات به مطالعه احساسات و نظرات سرمایه گذار برای یک ارز دیجیتال خاص یا کل بازار کریپتو به عنوان یک کل اشاره دارد.

شاخص ترس و طمع مکانی عالی برای شروع تجزیه و تحلیل احساسات در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال است. این شاخص یک ابزار مفید برای پیش‌بینی کریپتو است، زیرا هدف آن اندازه‌گیری اینکه آیا دارایی‌ها در یک زمان معین قیمت مناسبی دارند یا خیر.

منطق این شاخص این است که ترس شدید منجر به کاهش قیمت دارایی ها می شود، در حالی که طمع شدید منجر به قیمت های بالای بازار می شود.

تحلیل عمیق‌تر احساسات اجتماعی از سرمایه‌گذاران می‌خواهد تا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند X را برای شناسایی توکن‌های رمزنگاری خاص که می‌توانند از محبوبیت روزافزون بهره ببرند، مطالعه کنند.

بنابراین، سرمایه گذاران علاقه مند به میم کوین ها نباید از تحلیل احساسات چشم پوشی کنند.

میم کوین ها یک جنبش اجتماعی هستند که برای افزایش تقاضا به اصول و کاربرد متکی نیستند. برخی از سکه‌های میم به دلیل طنز، طنز، و قابل ربط‌پذیری در فضای مجازی منتشر می‌شوند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند «ویروس‌پذیری بالقوه» یک میم کوین را با توجه به قدرت دنبال‌کننده، اشاره‌های رسانه‌های اجتماعی و تداعی‌های برند ارزیابی کنند.

توصیه های تحلیلگران در مورد چگونگی پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال

مادز ابرهارت، تحلیلگر ارشد ارزهای دیجیتال در Steno Research، به تکوپدیا بر نیروی محرکه عظیم «نقدینگی» تأکید کرد، یعنی اینکه چقدر پول در سیستم مالی وجود دارد. او گفت:

نقدینگی در اقتصاد همه چیز برای دارایی‌های کریپتو است، زیرا به محیطی سوداگرانه دامن می‌زند که تا حد زیادی هنوز برای رشد ارزهای دیجیتال مورد نیاز است. نقدینگی از مهر سال گذشته رو به افزایش بوده و به نظر نمی رسد به این زودی ها تمام شود.»

ایپک اوزکاردسکایا، تحلیلگر ارشد در Swissquote Bank و میزبان MarketTalk، این موضوع را در مورد اهمیت حدس و گمان در طبقه دارایی بسیار جوان در میان سرمایه گذاران واقعی نگه می دارد.

«قیمت‌های ارزهای دیجیتال لزوماً به اخبار/رویدادهای اساسی واکنش نشان نمی‌دهند، مگر اینکه اخبار اساساً بازی را تغییر دهند، مانند نصف کردن و ETF‌ها. می توانید سعی کنید برخی از حرکت ها را با پویایی تقاضا و عرضه، رشد تقاضای ارگانیک، پذیرش و غیره توضیح دهید، اما حدس و گمان محرک اصلی – تا حد زیادی – روند قیمت ها است. این چیزی است که آنها را بسیار غیرقابل پیش بینی و بی ثبات می کند.»

ولادیمیر ریباکوف، تاجر اصلی در کلوپ معامله‌گران خانگی (باشگاه آکادمی معامله‌گران سابق)، در توصیه‌هایش به تکوپدیا با سه مروارید شگفت‌انگیز حکمت، خط فلسفی‌تری اتخاذ می‌کند.

 • چیزهای بزرگ زمان می برد؛ شما نمی توانید قبل از اینکه یک سکه به دست آورید، یک اسکناس 100 دلاری به دست آورید.
 • حقایق را تجارت کنید، نه آرزوها – یا به جای اینکه یک “کوسه” باشید، مانند ماهی های دیگر خواهید شد.
 • معامله فقط به دو صورت می تواند باشد – کند و رشد یا سریع و ضربه.

سخن پایانی

تحلیل‌های فنی و بنیادی در پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال بسیار مهم هستند، اولی روندهای بازار گذشته را تحلیل می‌کند و دومی معیارهای اقتصادی و خاص بلاک چین را ارزیابی می‌کند.

مدل‌های پیش‌بینی قیمت هوش مصنوعی، تحلیل زنجیره‌ای، و تحلیل احساسات ابزارهای نوظهوری هستند که درک و پیش‌بینی حرکات بازار ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهند و بینش عمیق‌تری را در مورد فرآیند ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند.

تحقیق خود را انجام دهید و همیشه به یاد داشته باشید که تصمیم سرمایه گذاری شما بستگی به نگرش شما نسبت به ریسک، تخصص شما در بازار ارزهای دیجیتال، گسترش سبد سهام خود و میزان احساس راحتی در مورد از دست دادن پول دارد.

اطلاعات این راهنما به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و فقط برای اهداف اطلاعاتی است.

منبع techopedia.com

سوالات متداول

نه، همه پیش‌بینی‌های قیمت کریپتو دقیق نیستند. شما همیشه باید قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، بررسی های لازم را انجام دهید.

تجزیه و تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، تحلیل زنجیره ای و تحلیل احساسات می تواند به شناسایی روند قیمت بیت کوین کمک کند. توجه داشته باشید که عملکرد قیمت هرگز نتایج آینده را تضمین نمی کند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک ارز دیجیتال خاص می تواند افزایش یابد. به‌روزرسانی‌های محصول، کاهش عرضه، افزایش تقاضا، فهرست‌بندی CEX و تأیید افراد مشهور می‌تواند باعث افزایش قیمت کریپتو شود.

مدل‌های پیش‌بینی قیمت مبتنی بر هوش مصنوعی، سیستم‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری ماشین (ML) را با استفاده از مجموعه گسترده‌ای از داده‌ها که شامل قیمت‌های ارزهای دیجیتال، رویدادهای خبری بلادرنگ، مراجع اجتماعی و بینش‌های زنجیره‌ای است، آموزش می‌دهند. چنین مدل هایی می توانند به دستیاران موثر برای معامله گران و سرمایه گذاران تبدیل شوند.

تجزیه و تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، تجزیه و تحلیل درون زنجیره ای و تحلیل احساسات می تواند به شناسایی روند قیمت ارزهای دیجیتال کمک کند. توجه داشته باشید که بازار کریپتو بسیار بی‌ثبات است و قیمت ارز دیجیتال می‌تواند بر خلاف شما باشد. هرگز بیش از آنچه می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به