مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

نحوه معاملات ارزهای دیجیتال – آموزش تريد ارز ديجيتال

نحوه معاملات ارزهای دیجیتال – آموزش تريد ارز ديجيتال

نحوه معاملات ارزهای دیجیتال
بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است، که طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای معامله‌گران ایجاد کرده است تا در مورد قیمت‌های بازار گمانه‌زنی کنند. اما قبل از باز کردن یک موقعیت، مهم است که بدانید چگونه ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنید – بنابراین، ما لیستی از همه چیزهایی که برای شروع باید بدانید را جمع آوری کرده ایم.

مراحل معاملات ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای رمزنگاری شده می تواند برای مبتدیان و معامله گران باتجربه به طور یکسان دلهره آور باشد، زیرا حجم وسیعی از اصطلاحات و فرآیندهای مربوط به آن وجود دارد. ما آن را به شش مرحله ساده تقسیم کرده ایم تا به شما در درک بهتر بازار ارزهای دیجیتال و نحوه معامله آن کمک کنیم:

 1. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید ارزهای دیجیتال را معامله کنید
 2.  نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال را بیاموزید.
 3. یک حساب باز کنید.
 4. برنامه معاملاتی بسازید.
 5. پلتفرم معاملات ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید.
 6. موقعیت اول خود را باز کنید، نظارت کنید. و ببندید.

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید ارزهای دیجیتال را معامله کنید

دو راه برای تجارت ارزهای دیجیتال وجود دارد: حدس و گمان در مورد قیمت آنها با استفاده از CFD یا خرید ارزهای دیجیتال به امید افزایش ارزش.

تجارت ارزهای دیجیتال با استفاده از CFD

CFD قراردادی است که در آن شما موافقت می کنید که تفاوت قیمت یک ارز دیجیتال را از اولین بازگشایی موقعیت خود تا زمانی که آن را می بندید، مبادله کنید. شما به جای اینکه مالکیت ارز دیجیتال را در دست بگیرید، روی قیمت بازار گمانه زنی می کنید. اگر یک موقعیت خرید باز کنید و ارزش ارز دیجیتال افزایش یابد، سود خواهید داشت، اما اگر قیمت آن کاهش یابد، ضرر خواهید کرد – عکس این موضوع برای یک موقعیت کوتاه صادق است.

خرید ارزهای دیجیتال از طریق صرافی

از طرف دیگر، ممکن است تصمیم بگیرید که یک ارز دیجیتال بخرید، به این معنی که مالکیت بخشی از ارز دیجیتال را به طور کامل در اختیار می گیرید و قصد دارید آن را در یک کیف پول دیجیتال نگه دارید و در صورت افزایش ارزش آن سود ببرید.

قبل از شروع، باید یک کیف پول رمزنگاری و یک حساب در یک صرافی ارز دیجیتال باز کنید. این فرآیند می تواند مراحل زیادی داشته باشد، و ممکن است مجبور شوید برای یک حساب کاربری به لیست انتظار بپیوندید.

با نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال آشنا شوید

بازار ارزهای دیجیتال به روشی متفاوت از سایر بازارهای مالی عمل می‌کند، که یادگیری نحوه عملکرد آن و درک اصطلاحات مورد استفاده برای توصیف آن، قبل از شروع معامله ضروری است.

بازار ارزهای دیجیتال یک شبکه ارز دیجیتال غیرمتمرکز است، به این معنی که به جای یک سرور مرکزی، از طریق یک سیستم بررسی تراکنش‌های همتا به همتا عمل می‌کند. هنگامی که ارزهای رمزنگاری شده خرید و فروش می شوند، تراکنش ها از طریق فرآیندی به نام «ماینینگ» به بلاک چین – یک دفتر کل دیجیتال مشترک که داده ها را ثبت می کند – اضافه می شود.

ارزهای رمزنگاری شده نیز به‌طور مشهوری بی‌ثبات هستند، و همین امر باعث می‌شود بدانیم چه چیزی احتمالاً بازار را به حرکت در می‌آورد – این می‌تواند هر چیزی از ICO و فورک‌های بلاک چین گرفته تا اخبار فوری و مقررات دولتی باشد.

افتتاح حساب

هنگامی که روی ارزهای دیجیتال معامله می کنید، به جای خرید آنها، می توانید برای باز کردن موقعیت بسیار سریعتر آماده باشید. شما به یک کیف پول دیجیتال یا یک حساب با صرافی نیاز ندارید. در واقع، تنها چیزی که برای معامله از طریق CFD نیاز دارید، یک حساب کاربری با یک ارائه دهنده معاملات اهرمی است.

با IG، می توانید در عرض چند دقیقه یک حساب باز کنید و تا زمانی که بخواهید معامله کنید، هیچ تعهدی برای اضافه کردن وجوه وجود ندارد.

یک طرح معاملاتی بسازید

داشتن یک برنامه معاملاتی برای موفقیت برای هر معامله‌گری بسیار مهم است، اما برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال حتی بیشتر از آن، زیرا بازار می‌تواند شاهد نوسانات بالایی باشد. این یک شمشیر دو لبه است: نوسانات بازار را بسیار جذاب می کند، اما تجارت را دشوار می کند. به همین دلیل است که برنامه معاملاتی شما باید شامل ابزارهای مدیریت ریسک، و همچنین طرح کلی اهداف شما، ارز دیجیتالی که می خواهید معامله کنید، و روشی برای ورود و خروج از معاملات – که به عنوان استراتژی معاملاتی شناخته می شود، باشد.

طرح شما همچنین باید شامل روشی باشد که بازار ارزهای دیجیتال را تجزیه و تحلیل می‌کنید: از طریق تحلیل تکنیکی یا بنیادی. تحلیل تکنیکال بر حرکت قیمت یک ارز دیجیتال و الگوهای تاریخی آن تمرکز دارد، در حالی که تحلیل بنیادی به عوامل خارجی و داده‌های اقتصاد کلان که بر دارایی دیجیتال تأثیر می‌گذارند، می‌پردازد. هر روشی را که انتخاب می‌کنید، مهم است که از اخباری که می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد، به‌روز بمانید، زیرا ارزهای دیجیتال به‌ویژه به احساسات بازار حساس هستند.

پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید

پلتفرم‌های معاملاتی ما می‌توانند با هشدارهای شخصی، نمودارهای تعاملی و ابزارهای داخلی مدیریت ریسک، روشی هوشمندانه‌تر و سریع‌تر برای معامله ارزهای دیجیتال CFD در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید از طریق پلت فرم معاملاتی IG با استفاده از:

مرورگر وب شما
یکی از برنامه های موبایل ما
پلتفرم های شخص ثالث پیشرفته مانند MT4

موقعیت اول خود را باز کنید، نظارت کنید و ببندید

از آنجایی که نیازی به داشتن کیف پول دیجیتال نیست، پس از باز کردن حساب خود با IG و انتخاب پلتفرم خود، می توانید بلافاصله تجارت ارزهای دیجیتال را شروع کنید.

چه تصمیم به معامله بیت کوین، اتر، لایت کوین یا ارز دیجیتال دیگری داشته باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بلیط معامله را برای بازار انتخابی خود باز کنید و قیمت خرید و فروش را مشاهده کنید. شما می توانید اندازه موقعیت خود را تعیین کنید و سپس خرید را برای باز کردن یک موقعیت خرید یا فروش را برای باز کردن یک موقعیت کوتاه انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، می‌توانید توقف یا محدودیت‌هایی برای بستن معامله خود پس از رسیدن به یک سطح مشخص اضافه کنید و از تجارت خود در برابر خطرات غیر ضروری محافظت کنید.

می‌توانید سود/زیان موقعیت خود را در بخش «موقعیت‌های باز» پلتفرم معاملاتی نظارت کنید. و وقتی تصمیم گرفتید که زمان بستن موقعیت خود فرا رسیده است، فقط باید یک معامله معادل در جهت مخالف قرار دهید.

نمونه های معاملات ارزهای دیجیتال

برای کمک به درک نحوه معامله ارزهای دیجیتال، دو نمونه از معاملات ارزهای دیجیتال و نتایج احتمالی آنها را بررسی کرده‌ایم.

مثال تجارت CFD: فروش اتر
شما معتقدید که قیمت اتر – رمز شبکه اتریوم – در حال کاهش است و تصمیم می گیرید با فروش اتر در برابر دلار آمریکا (اتر/دلار آمریکا) کوتاه بیایید.

قیمت فعلی بازار 200 است و شما تصمیم می گیرید 5 قرارداد (هر کدام معادل 1 ETH) را بفروشید تا با این قیمت موقعیت باز کنید.

اگر پیش بینی شما درست باشد
اگر حق با شما بود و ارزش اتر در برابر دلار آمریکا کاهش می یافت، تجارت شما سود می کرد. فرض کنید قیمت جدید بازار 150 است، شما می توانید موقعیت خود را ببندید و با خرید 5 مخاطب سود خود را بگیرید تا موقعیت خود را با قیمت خرید 155 ببندید که به دلیل اسپرد کمی بالاتر از قیمت بازار است.

از آنجایی که بازار 45 امتیاز به نفع شما حرکت کرده است، سود معامله شما به صورت زیر محاسبه می شود: 5 x 45 = 225 دلار.

اگر پیش بینی شما نادرست است
با این حال، اگر ارزش اتر در برابر دلار آمریکا افزایش یابد، موقعیت شما با ضرر بسته می شود. فرض کنید پس از افزایش 15 امتیازی بازار به 215، تصمیم به خروج از معامله گرفتید – بنابراین 5 قرارداد را با قیمت خرید 217 بازخرید کنید. این به این معنی است که ضرر موقعیت شما 5 x 17 = 85 دلار است.

منیع (ig.com)

سوالات کاربران درباره نحوه معاملات ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته کار می کند، به این معنی که بهترین زمان برای معامله وجود ندارد زیرا تغییرات قیمت ممکن است در هر زمانی رخ دهد. و از آنجایی که کریپتوها در سراسر جهان معامله می شوند، مناطق زمانی متفاوت به این معنی است که بازار همیشه در جایی فعال خواهد بود.

اگرچه معاملات شبانه روزی فرصت های بیشتری برای معامله ایجاد می کند، اما وجود ابزارهای مدیریت ریسک را نیز مهم می کند تا زمانی که برای نظارت بر بازار نیستید خیالتان راحت باشد.

 

مانند همه بازارها، بازار ارزهای دیجیتال توسط نیروهای عرضه و تقاضا هدایت می شود. عوامل مختلفی می توانند بر عرضه و تقاضای ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند، از جمله:

اخبار
ترس از بازار
پیشرفت تکنولوژیک
سیاست و مقررات دولتی
سلامت ارزهای فیات

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)