مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

طرح جامع مجلس درباره ارزهای دیجیتال به زودی در صحن علنی

طرح مجلس شورای اسلامی در مورد رمزارزها به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود و کمیسیون رمز ارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از همه فعالان خواسته تا برای اصلاحات لازم این طرح با آنها همکاری کنند. آنطور که گمانه‌زنی می‌شود پایان هفته جاری مجلس به سراغ این طرح خواهد رفت.

طرح جامع مجلس درباره ارزهای دیجیتال به زودی در صحن علنی

کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام کرد، طرح مجلس شورای اسلامی درباره ارزهای دیجیتال، به‌زودی در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

به گزارش ارزدیجیتال به نقل از عباس آشتیانی، رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، طرح فعلی در برخی جنبه‌ها به‌ویژه در خصوص صنعت استخراج ارزهای دیجیتال، اشتراکاتی با طرح قبلی این کمیسیون (که ۱ سال قبل ارائه شد) دارد؛ اما از آنجا که این طرح تحت عنوان «طرح جامع رمز ارزها» در دست بررسی است، هنوز هم در سایر موضوعات مرتبط به این حوزه، کامل و جامع نیست.

به گفته آشتیانی، پس از فراخوان این کمیسیون، فعالان حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال نظرات کارشناسی و طرح‌های مختلفی را به‌صورت عملی به این کمیسیون ارسال کرده‌اند.

او افزود:

کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نصر با همکاری سایر فعالان، در حال ارسال اصلاحیه‌ای به مجلس شورای اسلامی هستند تا پس از قرائت طرح فعلی، در فرصت اصلاحات در کمیسیون تخصصی مربوطه بتوان آن را اعمال کرد.

از جمله انتقادات واردشده به این طرح، کامل نبودن آن از جهت دربرگیری کل ابعاد مربوط به تکنولوژی بلاک چین و ارز دیجیتال است. از دید کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نصر، حوزه‌های مختلفی مانند نقش سازمان بورس در رمزدارایی‌ها، ارز دیجیتال بانک مرکزی، تبادلات ارزهای دیجیتال، استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای مبتنی بر بلاک چین، توکنیزه کردن دارایی‌ها و ایجاد توکن‌های خصوصی، امنیت نگهداری اطلاعات مشتریان و همچنین حوزه آموزش، در طرح فعلی مغفول مانده است و دستگاه‌های اجرایی در آن تکالیف خود را به‌طور کامل دریافت نمی‌کنند.

آشتیانی در ادامه، از تمامی فعالان و علاقمندان دعوت کرد تا نظرات کارشناسی خود را با این کمیسیون در میان بگذارند:

از آنجا که همچنان فرصت برای اصلاح و ارائه‌ پیشنهاد برای این حوزه به مجلس شورای اسلامی باقی است، از تمامی علاقمندان درخواست می‌شود که نظرات کارشناسی خود را طی هفته جاری از طریق دبیرخانه سازمان نصر کشور به کمیسیون بلاک چین و رمز ارز نصر ارسال کنند تا بتوان با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها، اصلاحیه جامعی را به مجلس شورای اسلامی ارائه داد.

یکی از انتقادات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور راجع به پیش‌نویس طرح فعلی مجلس، اشاره به مناطق محروم و همچنین امکان اعطای وام از صندوق توسعه ملی به این صنعت است؛ در حالی که به گفته این سازمان، صنعتگران حوزه استخراج ارزهای دیجیتال، در صورت رفع تبعیض حامل‌های انرژی و کاهش سنگ‌اندازی‌ها در مسیر توسعه این صنعت، می‌توانند خودشان تجهیزات مورد‌نیاز خود را تأمین کرده و (ضمن تأکید بر لزوم رفع تبعیض در حوزه حامل‌های انرژی) با پرداخت مالیات، گامی در جهت توسعه کلی کشور بردارند.

به‌گفته رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نصر، ادعاهای مطرح‌شده مبنی بر اینکه طرح مذکور محرمانه بوده و یا از سوی نهاد خاصی (مثل سازمان نصر) به مجلس شورای اسلامی ارائه شده، از اساس کذب است؛ اما نقش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان صنفی و متولی این حوزه، انکارناپذیر بوده و اشاره به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با توجه به مصوبه مجلس و دولت درباره نصر کشور، در هر گونه طرح مربوط به حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، امری بدیهی و طبیعی است.

آشتیانی در ادامه افزود:

در حال حاضر رایزنی‌ها برای ارائه طرح نهایی کمیسیون بلاک چین و رمز ارز نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان یک طرح جامع و دربرگیرنده تمام حوزه‌های اشاره‌شده، با نهاد‌های مختلفی غیر از مجلس شورای اسلامی در جریان است. امیدواریم که قانون‌گذاران محترم با چابکی و دقت‌نظر، اهمیت این موضوع و تمام ابعاد آن را درک کرده و با پویایی تمام، به قانون‌گذاری این حوزه ورود کنند.

آشتیانی درنهایت با اشاره به تجربیات ناموفق گذشته در خصوص مجوزدهی و ایجاد انحصار و رانت در حوزه‌های مشابه افزود:

هرگونه قانون‌گذاری در این حوزه، بهتر است خارج از چهارچوب مجوز‌دهی و ایجاد رانت و انحصار انجام شود و مکانیسم خود‌تنظیم‌گری با نظارت نهاد‌های قانونی فعلی کشور، از جمله نظام صنفی رایانه‌ای کشور، راه‌گشای کلیدی این موضوع خواهد بود.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به