مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

راه‌اندازی ارز دیجیتال جدید (چیا) توسط بنیان‌گذار بیت‌تورنت

راه‌اندازی رقیب جدیدی برای بیت کوین .این ارز دیجیتال جدید چیا (Chia) نام دارد و دوستدار محیط زیست است و مانند بیت کوین، برای استخراج به مصرف زیاد برق نیاز ندارد. ارز چیا قرار است با شعار پول سبز برای دنیای دیجیتال عرضه شود.

راه‌اندازی ارز دیجیتال جدید (چیا) توسط بنیان‌گذار بیت‌تورنت

بنیان‌گذار سابق بیت‌تورنت برام کوهن (Bram Cohen)، اعلام کرد که به دنبال راه‌اندازی رقیب جدیدی برای بیت کوین است. این ارز دیجیتال جدید چیا (Chia) نام دارد و دوستدار محیط زیست است و مانند بیت کوین، برای استخراج به مصرف زیاد برق نیاز ندارد. ارز چیا قرار است با شعار پول سبز برای دنیای دیجیتال عرضه شود.

ارز جدید چیا

در بیت کوین برای استخراج از اثبات کار استفاده می شود، اما چیا از الگوریتم اثبات فضا (Proof of Space) استفاده می کند. در این روش، عملیات استخراج توسط فضای هارددیسک رایانه کاربران انجام می شود.

برام کوهن در مصاحبه با نشریه Breaker اعلام کرد :

که فضای ذخیره بر روی هارددیسک در همه جا وجود دارد. و کاربران در بسیاری از موارد از حجم قابل توجهی از آن استفاده نمی کنند.

او در این مصاحبه گفت:

ایده کار این است که از این منابع جهت ذخیره اطلاعات استفاده کنیم. مردم فضای ذخیره زیادی بر روی رایانه، لپ‌تاپ و سایر دستگاه‌های خود دارند که از آنها استفاده نمی کنند. حجم این فضاها روی هم رفته به قدری زیاد است که اگر برای ایجاد یک فارم ماینینگ قصد خرید هارددیسک را داشته باشید، ورشکست می شوید.

 

ایده کار ارز جدید چیا

برام کوهن می گوید :

 • در این روش علاوه بر اینکه مصرف انرژی به مراتب کمتر از بیت کوین است.
 • از امنیت بیشتری نیز برخوردار است.
 • برام کوهن زمانی که دانشجوی دانشگاه بوفالو بود در سال 2001 ، بیت‌تورنت را ایجاد کرد.
 • کوهن می‌گوید با وجود اینکه حمله به شبکه بیت کوین، هزینه زیادی دارد، اما شدنی است.
 • اما حمله به شبکه چیا از آن هم سخت‌تر است.
 • برای حمله به شبکه چیا، باید به منابعی بیشتر از آنچه در شبکه وجود دارد دسترسی داشت.
 • اما وقتی شبکه به اندازه کافی گسترش پیدا کرد، هزینه دستیابی به تجهیزاتی معادل آنچه در شبکه وجود دارد، از هزینه خرید دستگاه‌های اسیک برای حمله به شبکه بیت کوین نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

با وجود اینکه الگوریتم اثبات فضا در روی کاغذ از امنیت زیادی برخوردار است، اما محدودیت‌هایی نیز دارد و آن هم امکان حمله پیدایش (Genesis Attack) است. در این حمله، شخصی که کنترل قابل توجهی از شبکه را در دست بگیرد، می تواند یک بلاک چین جدید ایجاد کند و آن را جایگزین بلاک چین قبلی کند. اگر این جایگزینی انجام شود، اکثریت گره‌ها آن را می پذیرند. سپس تراکنش های قبلی لغو می شود و سکه ها به عامل حمله می رسد.

آقای کوهن برای جلوگیری از این اتفاق، پیشنهاد اثبات زمان (Proof of Time) را داده است. با این شیوه، انجام چنین حمله‌ای بسیار زمان‌بر خواهد بود. کوهن قرار بود این ارز دیجیتال را تا پایان سال 2018 میلادی عرضه کند. اما هنوز پروژه به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

انجام معاملات حجم بالا و عمده بدون احراز هویت

جهت انجام معاملات حجم بالا و بدون احراز هویت با شماره تماس دفتر مرکزی 28423217-021 و یا شماره همراه 09353810897 با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به