مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

فیس‌بوک و مایکروسافت می‌خواهند مالک متاورس باشند. اما متاورس دقیقن چیه؟

فیس‌بوک و مایکروسافت می‌خواهند مالک متاورس باشند. اما متاورس دقیقن چیه؟

متاورس فیسبوک و مایکروسافت

متاورس اخیراً موضوع داغ گفتگو بوده است. و فیس‌بوک و مایکروسافت هر دو ادعاهایی را مطرح کرده‌اند.

اما متاورز چیست؟ و چه زمانی به اینجا می رسد؟

نویسنده نیل استفنسون با ابداع اصطلاح “متاورس” در رمان علمی تخیلی خود در سال 1992 به نام “برخورد برف” اعتبار دارد، که در آن آواتارهای واقعی را تصور می کرد. که در ساختمان های سه بعدی واقع گرایانه و سایر محیط های واقعیت مجازی با هم ملاقات می کردند.

از آن زمان به بعد، تحولات مختلف، در راه رسیدن به یک متاورس واقعی ایجاد شده است، یک دنیای مجازی آنلاین که واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، آواتارهای هولوگرافی سه بعدی، ویدئو و سایر وسایل ارتباطی را در خود جای داده است. همانطور که متاورس گسترش می یابد، یک دنیای جایگزین فوق واقعی برای شما ارائه می دهد تا در آن همزیستی کنید.

مفاهیم متاورس در حال حاضر در جهان های بازی آنلاین مانند Fortnite، Minecraft و Roblox وجود دارد. و شرکت های پشت این بازی ها جاه طلبی دارند که بخشی از تکامل متاورس باشند.

متاورس چیست؟

متاورس ترکیبی از چندین عنصر فناوری، از جمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ویدئو است که در آن کاربران در یک جهان دیجیتال “زندگی می کنند”.

حامیان متاورس تصور می کنند که کاربران آن در همه چیز، از کنسرت ها و کنفرانس ها گرفته تا سفرهای مجازی به سراسر جهان، با دوستان خود کار، بازی و ارتباط برقرار کنند.

متیو بال، شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Epyllion Industries، در مقاله ای در فوریه 2021 در وب سایت خود گفت: “در حال حاضر، ما در آستانه اینترنت بعدی هستیم.”

چه زمانی می‌توانیم منتظر دیدن متاورس فیسبوک باشیم؟

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا (فیسبوک سابق) که به تازگی تغییرنام داده است، تخمین می زند که پنج تا 10 سال طول می کشد تا ویژگی های کلیدی متاورس به جریان اصلی تبدیل شود. اما جنبه‌هایی از metaverse در حال حاضر وجود دارد.

سرعت پهنای باند بسیار سریع، هدست‌های واقعیت مجازی و دنیای آنلاین همیشه روشن در حال حاضر راه‌اندازی شده‌اند، حتی اگر برای همه در دسترس نباشد.

نمونه هایی از متاورس فیسبوک

متاورس فیسبوک

در اینجا نگاهی داریم به آنچه امروز اتفاق می‌افتد و می‌تواند منجر به فرا وجه فردا شود:

فیس‌بوک و مایکروسافت می‌خواهند مالک متاورس باشند. اما متاورس دقیقن چیه؟
در آگوست 2021 توسط فیس بوک راه اندازی شد - نام شرکت اکنون Meta است - Horizon Workrooms بتای یک فضای جلسه مجازی است که در آن همکاران می توانند با استفاده از هدست های واقعیت مجازی Oculus Quest 2 به یک جلسه واقعیت مجازی بپیوندند.

 متا

غول فناوری که قبلاً فیس‌بوک نام داشت، قبلاً سرمایه‌گذاری قابل توجهی در واقعیت مجازی انجام داده است، از جمله خرید Oculus در سال 2014.

متا دنیای مجازی را تصور می کند که در آن آواتارهای دیجیتال از طریق کار، مسافرت یا سرگرمی با استفاده از هدست های VR به هم متصل می شوند.

زاکربرگ در مورد متاورژن خوش بین بوده و معتقد است که می تواند جایگزین اینترنت کنونی شود. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا ماه گذشته پس از افشای تغییر نام تجاری شرکت، گفت: «پلت‌فرم و رسانه بعدی حتی اینترنت غوطه‌ورتر و مجسم‌تر خواهد بود. که شما در آن تجربه دارید، نه فقط به آن نگاه کنید، و ما آن را متاورز می‌نامیم».

مایکروسافت

این غول نرم افزاری در حال حاضر از هولوگرام استفاده می کند. و در حال توسعه برنامه های واقعیت ترکیبی و توسعه یافته (XR) با پلتفرم Microsoft Mesh خود است. که دنیای واقعی را با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ترکیب می کند.

  • در اوایل این ماه، مایکروسافت برنامه‌های خود را برای آوردن واقعیت ترکیبی از جمله هولوگرام و آواتارهای مجازی به تیم‌های مایکروسافت در سال 2022 نشان داد.
  • همچنین برای سال آینده در دست اقدام است: فضاهای متصل مجازی سه‌بعدی قابل کاوش برای خرده‌فروشی‌ها و محل‌های کار.
  • ارتش ایالات متحده در حال حاضر با مایکروسافت در حال کار بر روی هدست واقعیت افزوده هولولنز 2 برای سربازان برای آموزش، تمرین و مبارزه است.

بازی های حماسی

تیم سویینی، مدیر عامل شرکت سازنده Fortnite، گفته است:

“این راز نیست که Epic در ساخت متاورس سرمایه گذاری کرده است.”

این کنسرت توسط افرادی مانند آریانا گرانده و تراویس اسکات برگزار می‌شود، تریلرهای فیلم و اولین موسیقی و حتی تجسم مجدد “غوطه‌ورانه” سخنرانی تاریخی “من یک رویا دارم” مارتین لوتر کینگ در سال 1963.
و با MetaHuman Creator خود در حال توسعه انسان‌های دیجیتال واقع‌گرایانه است، که می‌تواند نحوه سفارشی‌سازی داپلگانگر دیجیتالی خود در بازی‌های جهان باز آینده باشد.

روبلوکس

این پلتفرم که در سال 2004 تأسیس شد، تعداد زیادی بازی تولید شده توسط کاربر، از جمله پیشنهادات نقش آفرینی مانند Bloxburg و Brookhaven را در خود جای داده است. جایی که کاربران می توانند خانه بسازند، کار کنند و سناریوهایی را اجرا کنند.
ارزش روبلکس پس از عرضه عمومی در سال جاری به بیش از 45 میلیارد دلار رسیده است. در روز عرضه اولیه سهام خود در ماه مارس، دیوید بازوکی، بنیانگذار و مدیر عامل Roblox از همه کسانی که به این پلتفرم کمک کردند “یک قدم به تحقق چشم انداز ما از #Metaverse” نزدیک تر شد، تشکر کرد.

  • از آن زمان، Roblox با شرکت کفش‌های اسکیت‌بردی Vans همکاری کرد تا Vans World را ایجاد کند.
  • یک پارک اسکیت‌بردی مجازی که در آن بازیکنان می‌توانند لباس‌های تازه وانت بپوشند و یک باغ محدود Gucci را افتتاح کردند، جایی که می‌توانید لباس و لوازم جانبی را برای خود مجازی خود بخرید. .

ماین کرافت

یکی دیگر از دنیای مجازی مورد علاقه بچه ها، Minecraft متعلق به مایکروسافت است. که اساساً معادل دیجیتالی لگو است، جایی که بازیکنان می توانند شخصیت دیجیتالی خود را ایجاد کنند. و هر آنچه را که می خواهند بسازند.

از ماه آگوست، Minecraft دارای بیش از 140 میلیون کاربر فعال ماهانه است. در طول همه‌گیری، محبوبیت آن در میان بچه‌هایی که مجبور بودند بیشتر به ارتباطات مجازی تکیه کنند، افزایش یافته است.

برخی از شرکت های کمتر شناخته شده دنیای آنلاین، خود را راه اندازی کرده اند. دنیای فانتزی آنلاین Second Life، که در سال 2003 تأسیس شد، به عنوان یک واقعیت جایگزین در دهه دوم خود است.

نمونه هایی از متاورس فیسبوک
صحنه‌ای در Nowhere، یک پلت‌فرم رویدادهای سه‌بعدی که در آن می‌توانید رویدادها را ببینید و در رویدادها شرکت کنید، و دیگران را در زمان واقعی از طریق شبکه ملاقات کنید.

پناهگاه آنلاین Nowhere دارای فضاهای مجازی دائمی و موقت – برای استفاده عمومی یا خصوصی – برای برگزاری کنسرت، جشنواره، گردهمایی مجدد، و کنفرانس است.

Windmill Factory، شرکت تولید نیویورک که توسعه این پلتفرم را بیش از یک سال پیش آغاز کرد، پروژه هایی را برای لیدی گاگا و ناین اینچ نیلز انجام داده است.

کهکشان Sensorium در اوایل سال جاری دو کهکشان برنامه‌ریزی شده خود را از «جهان‌های» مختلف آنلاین برای کاوش با هدست‌های واقعیت مجازی یا رایانه‌های رومیزی افتتاح کرد.

Prism، اولین موردی که باز شد، شامل موسیقی می شود – به عنوان مثال، دی جی های مجازی و گروه های موسیقی در مناظر آینده نگرانه بازی می کنند.

منبع (usatoday.com)

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به