اخبارارزهای دیجیتال

روش جدید برای ایجاد گره در شبکه لایتنینگ

پروژه‌ای جدید که قصد دارد توانایی گره ها را در شبکه لایتنینگ بالا ببرد، اولین نسخه از کدهای خود را به صورت رسمی منتشر کرد. RaspiBlitz اعلام کرد که این هفته، دستور العمل هایی برای ساخت یک گره لایتنینگ را در گیت هاب منتشر کرده است. برای انجام این کار به یک کیت Raspberry Pi احتیاج است.

از ویژگی های مهم این کیت، صفحه نمایش LCD آن و نیز نرم افزاری است که رابط کاربری رنگی را نشان می دهد. به این ترتیب، با این وسیله می توان وضعیت گره ها بر روی شبکه لایتنینگ را به صورت تصویری زیر نظر داشت.

Christian Rootzoll مدیر این پروژه گفت:

به طور کلی، نسخه شماره 1 نشان می دهد که می توان بسته RaspiBlitz را با همکاران به اشتراک گذاشت. پس از سفارش قطعات این دستگاه از آمازون، می توان یک گره بر روی شبکه لایتنینگ را در 3 ساعت ایجاد کرد.

در مجموع تجهیزات این دستگاه شامل یک Raspberry Pi و کارت حافظه است که قیمت آن تقریبا 100 دلار است. بسیاری از کاربران شبکه لایتنینگ از RaspiBlitz استفاده می کنند،  زیرا ارزان ترین گزینه برای اجرای یک گره بیت کوین است و استفاده از این وسیله در بین کاربران در حال افزایش است و نقش مهمی را در زیر ساخت های بیت کوین دارد.

با این وجود آقای Rootzoll عقیده دارد که استفاده از دستگاه های دیگری مانند Casa بسیار ساده‌تر است. اما قیمت 300 دلاری آن باعث شده که کمتر آز آن استقبال شود.

Christian Rootzoll می گوید:

در حال حاضر اگر دوست دارید با کمی جست و جو و با روشی ارزان به شبکه لایتنینگ بپیوندید، پروژه RaspiBlitz انتخاب بسیاری از مردم برای انجام این کار است و نسخه شماره 1 این بسته آماده برای توزیع در سراسر دنیا است.

منبع
coindesk
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن