مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

ان اف تی چیست؟ NFT یا توکن غیر قابل تعویض

ان اف تی چیست؟ NFT یا توکن غیر قابل تعویض

هیچ چیزی مانند انفجار اخبار بلاکچین وجود ندارد که شما را به این فکر وا دارد که “… اینجا چه خبر است؟ ان اف تی چیست ؟ ” این همان احساسی است که من هنگام مطالعه در مورد دریافت میلیون‌ها دلار برای NFT یا فروش گربه Nyan به عنوان یکی از گربه‌ها تجربه کرده‌ام.

در سالی که NFT ها محبوبیت زیادی پیدا کردند، وضعیت فقط پیچیده تر شد. عکس‌های میمون‌ها ده‌ها میلیون دلار فروخته شده است، سرفصل‌های بی‌پایانی درباره هک‌های میلیون دلاری پروژه‌های NFT وجود دارد، و گرفتن پول نقد شرکت‌ها بدتر شده است.
همه این اخبار ممکن است شما را به این فکر واداشته باشد: به هر حال NFT چیست؟
خوب، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

NFT چیست؟ NFT به چه معناست؟ و چه چیزی را نشان می دهد؟

توکن غیر قابل تعویض

این موضوع را روشن‌تر نمی‌کند.

درست است، “غیر قابل تعویض” کم و بیش به این معنی است که منحصر به فرد است و نمی توان آن را با چیز دیگری جایگزین کرد. به عنوان مثال، یک بیت کوین قابل تعویض است – یکی را با بیت کوین دیگری مبادله کنید و دقیقاً همان چیزی را خواهید داشت.

با این حال، یک کارت تجاری منحصر به فرد، غیر قابل تعویض است. اگر آن را با کارت دیگری معاوضه می‌کردید، چیزی کاملاً متفاوت خواهید داشت. شما یک Squirtle را رها کردید و یک T206 Honus Wagner مدل 1909 گرفتید که StadiumTalk آن را “مونالیزای کارت های بیسبال” می نامد.

NFT ها چگونه کار می کنند؟

در سطح بسیار بالایی، بیشتر NFT ها بخشی از بلاک چین اتریوم هستند، اگرچه بلاک چین های دیگر نسخه خود را از NFT ها پیاده سازی کرده اند. اتریوم یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین یا دوج کوین است، اما بلاک چین آن را نیز پیگیری می کند که چه کسی NFT ها را در اختیار دارد و معامله می کند.

چه چیزی ارزش خرید در بازار NFT را دارد؟

NFT ها واقعاً می توانند هر چیزی دیجیتالی باشند (مانند نقاشی، موسیقی، دانلود مغز شما و تبدیل به هوش مصنوعی)،
اما بسیاری از هیجان‌های کنونی در مورد استفاده از فناوری برای فروش هنر دیجیتال است.

یعنی مردم توییت های خوب من را می خرند؟

فکر نمی‌کنم کسی بتواند جلوی شما را بگیرد، اما واقعاً منظورم این نبود. بسیاری از گفتگوها در مورد NFT ها به عنوان تکاملی در جمع آوری هنرهای زیبا، فقط با هنر دیجیتال است.

اما بله، کسی می تواند توییت های خوب شما را بخرد. بنیانگذار توییتر مدت کوتاهی پس از پست اولیه این مقاله، یکی را به قیمت کمتر از 3 میلیون دلار فروخت.

یک خلاصه سریع و واقعی از بلاک چین

خوب، آنها بسیار پیچیده هستند، اما ایده اصلی این است که بلاک چین ها راهی برای ذخیره داده ها بدون نیاز به اعتماد به هیچ شرکت یا نهادی برای ایمن و دقیق نگه داشتن چیزها هستند.
قطعاً تفاوت‌های ظریف و استثنایی وجود دارد. اما وقتی اکثر مردم می‌گویند «بلاک چین»، این همان فناوری است که در مورد آن صحبت می‌کنند.

همچنین … تفاوت های ظریف زیادی در مورد اینکه آیا NFT ها در بلاک چین هستند یا نه وجود دارد، که ما کمی به آنها خواهیم پرداخت.

پس آیا مردم واقعا فکر می کنند NFT آینده ی کلکسیون خواهد بود؟

من مطمئن هستم که برخی از مردم واقعاً چنین امیدواری دارند – مانند کسی که تقریباً 390000 دلار برای یک ویدیوی 50 ثانیه ای توسط Grimes پرداخت یا شخصی که 6.6 میلیون دلار برای یک ویدیو از Beeple پرداخت کرد. در واقع، یکی از قطعات بیپل در حراج کریستی، معروف-

NFT آینده ی کلکسیون خواهد بود؟

متأسفم، من مشغول کلیک راست روی آن ویدیوی بیپل و دانلود همان فایلی بودم که شخص میلیون ها دلار برای آن پرداخت کرده بود.

وای . اما آره، این قسمت ناخوشایند است. می‌توانید یک فایل دیجیتال را هر چند بار که بخواهید کپی کنید، از جمله هنری که با NFT ارائه می‌شود.

اما NFTها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما چیزی می‌دهند که قابل کپی نیست: مالکیت اثر (اگرچه هنرمند همچنان می‌تواند حق تکثیر و حقوق بازتولید را حفظ کند، درست مانند آثار هنری فیزیکی).
به عبارتی از نظر جمع آوری هنرهای فیزیکی: هر کسی می تواند یک چاپ Monet بخرد. اما فقط یک نفر می تواند نسخه اصلی را داشته باشد.

هیچ سایه ای برای Beeple وجود ندارد، اما این ویدیو در واقع یک مونته نیست.

نظر شما در مورد گوچی گوچی با قیمت 3600 دلار چیست؟ تصویری که بیپل در حراج کریستیز به فروش می‌رساند، در نهایت به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد که اتفاقاً 15 میلیون دلار بیشتر از تابلوی نقاشی مونه Nymphéas در سال 2014 است.

این آخرین به قیمت 3600 دلار فروخته شد، اما مالک فعلی 16300 دلار درخواست می کند. GIF توسط Trevor Andrew
این آخرین به قیمت 3600 دلار فروخته شد، اما مالک فعلی 16300 دلار درخواست می کند. GIF توسط Trevor Andrew

هر کسی که آن مونه را دریافت کند، در واقع می تواند آن را به عنوان یک شی فیزیکی نگهداری کند.
با هنر دیجیتال، یک کپی به معنای واقعی کلمه به خوبی نسخه اصلی است.

اما منعطف داشتن یک بیپل اورجینال…

فکر می کنم یادم می آید شنیدم که NFT ها قبلاً تمام شده اند. آیا رونق سقوط نکرد؟ 

فروش NFT از زمان اوج خود کاملاً کاهش یافته است، اگرچه مانند ظاهراً همه چیز در کریپتو همیشه کسی وجود دارد که آن را قبل از یک جهش بزرگ اعلام می کند که تمام شده و تمام شده است. آیا من پیش بینی می کنم که NFT ها در شرف بازگشت هستند؟ مطلقاً نه، اما من مطمئن هستم که افراد زیادی در جوامع مبتنی بر NFT وجود دارند که هنوز به ان اف تی علاقه مند هستند.

شما می خواهید در مورد میمون ها صحبت کنید، اینطور نیست؟

اگر در مورد Bored Ape Yacht Club چیزی نشنیده‌اید، این یکی از موفق‌ترین پروژه‌های NFT است که میمون‌ها (که به صورت رویه‌ای تولید می‌شوند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند) میلیون‌ها دلار به فروش می‌رسند.
شرکت پشت سری NFT ها یک ارز دیجیتال اسپین آف ایجاد کرده است، زنجیره بلوکی را برای چند ساعت با میزان محبوبیت یکی از فروش های خود شکسته است، و حتی سایر برندهای عظیم NFT را خریداری کرده است.
و یک یادآوری: همه اینها به این دلیل اتفاق افتاد که مردم واقعاً دوست دارند بگویند که دارای یک عکس از یک میمون بی حوصله هستند.

به عنوان مثال، افرادی مانند جیمی فالون و پاریس هیلتون، که در یک کلیپ در تلویزیون درباره میمون‌های خود صحبت کردند که به دلیل ناراحتی بسیار در فضای مجازی منتشر شد.

این نوع باشگاه واقعاً پدیده جدیدی نیست – مردم مدت‌هاست که جوامعی را بر اساس چیزهایی که دارند ساخته‌اند و اکنون با NFTها اتفاق می‌افتد. می توان استدلال کرد که یکی از اولین پروژه های NFT، CryptoPunks، به لطف جامعه خود بسیار بزرگ شد.

فایده NFT ها چیست؟

این واقعاً به این بستگی دارد که شما هنرمند هستید یا خریدار.

من یک هنرمند هستم...

اول: من به شما افتخار می کنم. موفق باشی. ممکن است به NFT ها علاقه مند باشید زیرا راهی برای فروش کاری به شما می دهد که در غیر این صورت ممکن است بازار چندانی برای آن وجود نداشته باشد. اگر یک ایده بسیار جالب برای برچسب دیجیتالی به ذهنتان خطور کرد، چه کاری می خواهید انجام دهید؟ آن را در فروشگاه برنامه iMessage بفروشید؟ چاره ای نیست.

همچنین، برخی از بازارهای NFT دارای ویژگی هستند که در آن می توانید اطمینان حاصل کنید که هر بار که NFT شما فروخته می شود یا دست به دست می شود، درصدی را دریافت می کنید. این اطمینان حاصل می کند که اگر کار شما فوق العاده محبوب شود و از ارزش بالایی برخوردار شود، بخشی از این مزیت را خواهید دید.

من یک خریدار هستم…

یکی از مزایای آشکار خرید آثار هنری این است که به شما امکان می دهد از هنرمندانی که دوست دارید حمایت مالی کنید، و این در مورد NFT ها صادق است (که بسیار مرسوم تر از استیکرهای تلگرام هستند). خرید NFT همچنین معمولاً برخی از حقوق اولیه استفاده را برای شما به ارمغان می آورد، مانند اینکه بتوانید تصویر را به صورت آنلاین پست کنید یا آن را به عنوان تصویر نمایه خود تنظیم کنید. به‌علاوه، البته، حق افتخاری وجود دارد که شما صاحب هنر هستید، با یک ورودی بلاک چین برای پشتیبان‌گیری از آن.

نه، منظورم این بود که من یک کلکسیونر هستم.

NFTها می توانند مانند هر دارایی سرمایه ای دیگری کار کنند، جایی که شما آن را می خرید و امیدوار هستید که ارزش آن روزی افزایش یابد، بنابراین می توانید آن را برای سود بفروشید.

پس هر NFT منحصربه‌فرد است؟

از نظر فنی و خسته کننده که هر NFT یک توکن منحصر به فرد در بلاک چین است. اما در حالی که می تواند مانند یک ون گوگ باشد، که در آن تنها یک نسخه واقعی واقعی وجود دارد، همچنین می تواند مانند یک کارت معاملاتی باشد، که در آن 50 یا صدها نسخه شماره گذاری شده از همان اثر هنری وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه : سهام NFT چیست؟

چه کسی صدها هزار دلار برای آنچه که اساساً یک کارت معاملاتی است پرداخت می کند؟

خوب، این بخشی از چیزی است که NFT ها را بسیار کثیف کرده است. برخی از مردم با آن‌ها طوری رفتار می‌کنند که انگار آینده‌ای از مجموعه‌های هنرهای زیبا هستند، و برخی با آن‌ها مانند کارت‌های پوکمون رفتار می‌کنند (جایی که برای افراد عادی قابل دسترسی است اما همچنین زمین بازی برای ثروتمندان بزرگ است). وقتی صحبت از کارت‌های پوکمون شد، لوگان پل برخی از NFT‌های مربوط به یک جعبه میلیون دلاری را فروخت.

شما تله کارت من را فعال کردید (که به قیمت 17000 دلار فروخته شد). تصویر لوگان پل
شما تله کارت من را فعال کردید (که به قیمت 17000 دلار فروخته شد). تصویر لوگان پل

بله، او کلیپ‌های ویدیویی NFT را که فقط کلیپ‌هایی از ویدیویی هستند که می‌توانید هر زمان که بخواهید در یوتیوب تماشا کنید، تا سقف 20000 دلار فروخت. او همچنین NFT های کارت لوگان پل پوکمون را فروخت.

چه کسی برای کلیپ لوگان پل 20000 دلار پرداخت کرده است؟!

فکر می کنم یک احمق و پول آنها به زودی از هم جدا می شوند؟

خنده دار خواهد بود اگر لوگان پل تصمیم بگیرد 50 NFT دیگر از همان ویدیو را بفروشد.

مایک شینودا از لینکین پارک (که همچنین تعدادی NFT که شامل یک آهنگ بود فروخت) در واقع در مورد آن صحبت کرد. این کاملاً کاری است که کسی می‌توانست انجام دهد، اگر به قول او «یک تندخوی کج خلق فرصت‌طلب» بود. من نمی گویم که لوگان پل این است، فقط باید مراقب باشید از چه کسی خرید می کنید.

آیا NFT ها اکنون جریان اصلی هستند؟

اما ما شاهد بودیم که برندهای بزرگ و افراد مشهوری مانند مارول و وین گرتزکی NFT های خود را راه اندازی کردند که به نظر می رسد به جای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، کلکسیونرهای سنتی بیشتری را هدف قرار می دهند.
در حالی که فکر نمی‌کنم NFT‌ها را «جریان اصلی» بدانم که گوشی‌های هوشمند جریان اصلی هستند، یا جنگ ستارگان جریان اصلی است، به نظر می‌رسد که حداقل تا حدودی قدرت ماندگاری آن‌ها حتی در خارج از حوزه رمزنگاری را نشان می‌دهند.

اما نظر جوانان در مورد ان اف تی چیست؟

ما اینجا در The Verge به کارهایی که نسل بعدی انجام می دهند علاقه مندیم، و مطمئناً به نظر می رسد که برخی از آنها با NFT ها آزمایش کرده اند. یک جوان 18 ساله با نام FEWOCiOUS می گوید که افت NFT او بیش از 17 میلیون دلار به دست آورده است – اگرچه واضح است که اکثر آنها موفقیت مشابهی نداشته اند. نیویورک تایمز با چند نوجوان در فضای NFC صحبت کرد و برخی گفتند که از NFT به عنوان راهی برای عادت کردن به کار روی یک پروژه با یک تیم یا صرفاً برای به دست آوردن مقداری پول استفاده می کنند.

خوب، اما نظر کیانو ریوز در مورد NFT چیست؟

او تحت تأثیر قرار نمی گیرد.
آن لحظه یک NFT عالی خواهد ساخت.

یک نفر هم همین فکر را کرد و آن کلیپ را به عنوان NFT برش داد. نقض گسترده حق چاپ یک مشکل مداوم در این فضا است. یکی از سایت‌های تجاری محبوب NFT تخمین زده است که بیش از 80 درصد از آثار هنری که با استفاده از ابزار رایگان آن ضرب شده است، «آثار سرقت‌آمیز، مجموعه‌های جعلی و هرزنامه» بوده است. می‌دانید که ظاهر خوبی ندارد؟

آیا می توانم این مقاله را به عنوان یک NFT خریداری کنم؟

خیر، اما از نظر فنی هر چیزی دیجیتالی را می توان به عنوان NFT فروخت. (از جمله مقالات کوارتز و نیویورک تایمز، به شرطی که از 1800 تا 560000 دلار داشته باشید). deadmau5 استیکرهای متحرک دیجیتالی را فروخته است. ویلیام شاتنر کارت های معاملاتی با مضمون شاتنر را فروخته است. (یکی از آنها ظاهراً اشعه ایکس از دندان های او بود).

آیا می توانم این مقاله را به عنوان یک NFT خریداری کنم؟
این یکی را دوست دارم شاید نه برای 700 دلار، اما... تصویر توسط deadmau5 و Mad Dog Jones

آیا می توانم دندان های شخصی را به عنوان NFT خریداری کنم؟

تلاش‌هایی برای اتصال NFT به اشیاء دنیای واقعی، اغلب به‌عنوان نوعی روش تأیید صورت گرفته است. نایک روشی را برای تایید اصالت کفش های کتانی با استفاده از سیستم NFT به نام CryptoKicks ثبت کرده است. اما تا الان هیچ دندانی پیدا نکردم، نه. میترسم نگاه کنم

ببین؟ کجا؟

چندین بازار وجود دارد که در اطراف NFT ها ظاهر شده اند و به مردم امکان خرید و فروش را می دهند. اینها عبارتند از OpenSea، Rarible، و Grimes’s option، Nifty Gateway، اما موارد دیگر نیز زیاد است.

بچه گربه های NFT

NFTها زمانی از نظر فنی امکان پذیر شدند که بلاک چین اتریوم به عنوان بخشی از استاندارد جدید، پشتیبانی از آنها را اضافه کرد. البته یکی از اولین استفاده ها بازی ای به نام CryptoKitties بود که به کاربران امکان داد و ستد و فروش بچه گربه های مجازی را می داد. ممنون اینترنت

من عاشق بچه گربه ها هستم.

بچه گربه های NFT
چهره من وقتی 170 هزار دلار ارزش دارم. تصویر: Cryptokitties.co

در یک نقطه فکر می کردم که بچه گربه ها در بازی ها به روش های جالبی استفاده خواهند شد. این بارقه امید با این واقعیت که تقریباً هر فروشنده در فضای NFT قول می دهد که توکن های آنها بخشی از یک بازی یا متاورس خواهد بود، از بین رفته است.

هنگامی که توسعه دهندگان واقعی بازی مانند Ubisoft و استودیوی پشتیبان STALKER می گویند که NFT ها را در بازی های خود ادغام خواهند کرد… مردم واکنش بسیار منفی نشان دادند. این شرکت‌ها یا مجبور شده‌اند برنامه‌های خود را به‌طور کامل کنار بگذارند یا به‌شدت میزان موارد بلاک چین را در بازی‌های خود کاهش دهند.

البته، چند آزمایش سرگرم کننده در فضای NFT انجام شده است (البته اعتراف می کنم که حداقل یکی از آنها مفهوم NFT ها را مسخره می کرد)، اما… گوش کنید، یکی از موفق ترین های مبتنی بر NFT است. بازی ها نوعی نسخه عجیب فئودالیسم است و همچنین مگا هک شده است. بنابراین وجود دارد.

حداقل این سنگ های حیوان خانگی دیجیتال نیست... درست است؟

در واقع، افرادی هستند که ده ها یا صدها هزار دلار برای سنگ های حیوان خانگی NFT خرج کردند .(وب سایتی که می گوید سنگ ها هدف دیگری جز قابل تجارت و محدود بودن ندارند.).

ROCK THREAD: چرا من 46300/15 دلار اتریوم را برای یک فایل PNG از یک سنگ خانگی خاکستری خرج کردم و چرا فکر می‌کنم این می‌تواند یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی باشد که از زمان ورود به کریپتو انجام داده‌ام. یک موضوع (ادامه) #EtherRock #EtherRocks pic.twitter.com/kkkUVGFKh7

— z (@degenharambe) 7 اوت 2021

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)