مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

سفر NFT: سفری به آینده

سفر NFT: سفری به آینده

پروژه NFT , توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) در سال 2021 سفری خارق‌العاده داشتند. و یکی از برجسته‌ترین قسمت‌ها در تاریخ صنایع غیرمتمرکز نوظهور را افتتاح کردند. حجم معاملات NFT در ژوئن 2021 به 2.5 میلیارد دلار رسید. در شش ماه آینده ده برابر افزایش یافت و مجموع فروش NFT تا دسامبر 2021 به 23 میلیارد دلار رسید. در مقابل، کل حجم معاملات NFT در سال 2020 به تنها 100 میلیون دلار رسید.

برای درک داستان موفقیت فوق‌العاده NFTها، باید مسیر آنها را در طول سال گذشته ترسیم کنیم. این مقاله یک رویکرد زمانی را برای توضیح شور و شوق توکن‌های غیر قابل تعویض و آنچه در پیش روی ما است اتخاذ می کند.

گذاشتن پایه های توکن‌های غیر قابل تعویض

مورخان کریپتوکارنسی اغلب در مورد اینکه آیا یک رویداد منحصر به فرد منجر به انفجار NFTها در حوزه رمزنگاری شده است یا خیر بحث می کنند. در حالی که پاسخ قطعی وجود ندارد، فروش هنر توکن‌های غیر قابل تعویض بیپل به قیمت 69 میلیون دلار موج‌هایی را در بازار جهانی ایجاد کرد. مردم ناگهان شاهد جهش در پروژه های NFTS با عناوین جذاب در روزنامه ها و پورتال های وب بودند. علاوه بر این، بسیاری از این NFTها ماهیت آثار هنری را با مجموعه محدودی از مجموعه های الگوریتمی تولید شده خود دوباره به تصویر کشیدند.

CryptoPunks، یکی از اولین پروژه‌های هنری مولد nft در اتریوم، مجموع فروش خود را در آگوست 2021 از مرز 1 میلیارد دلار فراتر گذاشت. یک مجموعه CryptoPunk در ماه دسامبر به قیمت 10 میلیون دلار فروخته شد و تبدیل به یکی از گران‌ترین مجموعه‌های توکن‌های غیر قابل تعویض شد. یکی دیگر از سری های محبوب nft که اخیراً از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده است، Bored Ape Yacht Club (BAYC) است. این پروژه‌ها با حمایت فعال و تبلیغ اینفلوئنسرهای NFT بسیار محبوب شدند.

به عنوان مثال، استفن کری، بازیکن NBA، یک BAYC را به قیمت 180 هزار دلار خریداری کرد، در حالی که امینم، بازیگر هیپ هاپ، BAYC دیگری را به قیمت 500 هزار دلار خریداری کرد. جامعه اینفلوئنسرهای مختلف nft از الکسیس اوهانیان، بنیانگذار Reddit و استیو هاروی کمدین گرفته تا مالک دالاس ماوریکس، مارک کوبان، را شامل می شود. همچنین چندین تأثیرگذار NFT ناشناس در رسانه های اجتماعی مانند Artchick، EllioTrades و Gmoney وجود دارد که به جلب توجه به این پروژه ها کمک می کند. اما این فقط افراد نیستند که احساسات صعودی را در مورد NFTها ابراز می کنند.

چندین شرکت جریان اصلی، NFTها را برای تنوع بخشیدن به استراتژی های سرمایه گذاری خود اتخاذ می کنند. غول پرداخت جهانی، ویزا، یک  توکن‌ غیر قابل تعویض CryptoPunk را به قیمت 150 هزار دلار در آگوست 2021 خرید. آدیداس، برند معروف ورزشی، یک BAYC NFT را در سپتامبر 2021 به قیمت 156 هزار دلار خریداری کرد. علاوه بر این، برخی از محبوب ترین NFT ها از خانه های حراجی نزدیک به 300 ساله ساتبیز و کریستیز فروخته شد که به ترتیب 100 و 150 میلیون دلار فروش NFT را ثبت کردند.

با این حال، کلکسیون‌های NFT تنها دارایی‌هایی نیستند که باعث پذیرش جریان اصلی رمزارز در میان سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی می‌شوند. بازی‌ها برای کسب درآمد مبتنی بر NFT به رشد بخش کریپتو در سال 2021 کمک زیادی کرده است. در میان قرنطینه‌ها و از دست دادن مشاغل ناشی از COVID-19، آسیایی‌های جنوب شرقی به بازی‌های NFT مانند Axie Infinity روی آوردند. درآمد حاصل از بازی NFT به جمعیت قابل توجهی کمک کرده است تا غذا را سر سفره خود بیاورند.

مثال‌های ذکر شده در بالا نشان می‌دهند که NFTها به یک پدیده فرهنگی با موارد استفاده و ابزارهای مختلف تبدیل شده‌اند. از یک طرف، مردم از توکن‌های غیر قابل تعویض برای تکمیل درآمد ماهانه خود استفاده می کنند. اما از سوی دیگر، کلکسیونی های Nft به عنوان نمادی برای جمعیت ثروتمند ظاهر می شوند. در نتیجه، مردم اکنون NFTهای خود را به عنوان عکس پروفایل (PFP) در دسته های مختلف رسانه های اجتماعی قرار می دهند تا مجموعه های خود را به نمایش بگذارند. تا آنجا که توییتر، که قبلاً نشان های تأیید NFT را در نظر گرفته بود، اکنون راه حلی در Twitter Blue ارائه کرده است.

NFTها با استفاده از فناوری بلاک چین در حال باز کردن قلمروی ناشناخته از مالکیت دیجیتال و منشأ دارایی هستند. این دارایی‌های مجازی قابل تأیید، اجزای اصلی متاورس در حال ظهور در شبکه‌های زنجیره بلوکی چندگانه هستند. با این حال، پروژه‌های NFT اگر می‌خواهند خود را در درازمدت حفظ کنند، باید برخی از مسائل را برطرف کنند.

قایقرانی در میان منظره ای متلاطم - توکن‌های غیر قابل تعویض

در حال حاضر، تعداد معدودی از پروژه های NFT نشانه هایی از بی ثباتی را نشان می دهند. به عنوان مثال، توسعه دهندگان بسیار موفق Pudgy Penguins NFT تمام بودجه خزانه داری را خرج کردند اما نتوانستند نقشه راه وعده داده شده را انجام دهند. در نتیجه، جامعه پنگوئن ها از طریق ساختار مدیریت غیرمتمرکز خود، اعضای موسس را حذف کرده اند.

جدای از آن، NFTها دارای نوسانات کف دیوانه کننده قیمت هستند، به طوری که دلالان حتی در شرایط غیر نقدینگی بازار، قیمت را افزایش می دهند. به عنوان مثال، سال گذشته، یک NFT راک کلیپ آرت بدون هیچ ابزار خاصی قیمت کف ظالمانه 2.2 میلیون دلار داشت. این تمایل برخی از سرمایه گذاران سفته باز برای افزایش قیمت بدون دلیل و منطق می تواند مضر باشد.

این تلاطم در بازار NFT چندان تعجب آور نیست. در حالی که فناوری و مفهوم NFTها انقلابی هستند، بخش NFT هنوز در مراحل جنینی قرار دارد. در چنین مرحله اولیه توسعه، همه چیز می تواند بسیار ناپایدار باشد. اما پروژه های NFT در صورتی می توانند موفق شوند که بر سه عامل اساسی تمرکز کنند: نوآوری، جامعه و اکوسیستم

حیاتی ترین وظیفه برای هر پروژه NFT تمرکز بر طراحی نوآورانه و ابزارهای متنوع برای کاربران آن است. علاوه بر این، پروژه Nft که برای اولین بار به بازار عرضه می شود، همیشه نسبت به سایر پروژه های رقیب برای ایجاد ارزش برتری خواهد داشت. متأسفانه، در حالی که ساختن کپی از اصل (fork) آسان است، همیشه به یک پروژه موفق تبدیل نمی شود.

به عنوان مثال، CryptoPunks افسانه‌ای مبتنی بر اتریوم از Larva Labs الهام‌بخش پشت PolygonPunks ساکن در بلاک چین Polygon است. اگرچه PolygonPunks بسیار موفق است، بسیاری آن را یک «مجموعه مشتق» می‌دانند که می‌تواند امنیت خریداران را به خطر بیندازد. به همین دلیل است که بازار NFT OpenSea پس از درخواست توسعه دهندگان Larva Labs، PolygonPunks را از فهرست خارج کرد.

دومین ویژگی یک پروژه NFT خوب این است که جامعه آن چقدر قوی است. یک پروژه غیرمتمرکز واقعی با یک جامعه به خوبی پیوند خورده تاثیر زیادی در موفقیت آن انجام می دهد. همانطور که در بالا نشان داده شد، جوامع Pudgy Penguins و CryptoPunks به اندازه کافی قوی هستند تا از میراث پروژه ها محافظت کنند. علاوه بر این، NFTهای قابل همکاری به ایجاد جوامع در سراسر شبکه های بلاک چین کمک می کند و آنها را قوی تر می کند.

عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفته شود، زنجیره بلوکی است که NFT در آن قرار دارد، زیرا هر اکوسیستم شبکه متفاوت است. برای مثال، اتریوم هزینه‌های گاز بسیار بالایی دارد و نهنگ‌های NFT بیش از ۸۰ درصد از NFT‌های بلاک چین را در اختیار دارند. از سوی دیگر، بلاک‌چین‌هایی مانند زنجیره هوشمند بایننس، سولانا و تزوس هزینه‌های گاز ناچیز دارند. علاوه بر این، بسیاری از آنها شبکه‌های کربن خنثی هستند که NFT آگاه از محیط زیست را جذب می‌کنند.

اگر پروژه های NFT در مراحل توسعه بر کیفیت های ذکر شده در بالا تمرکز کنند، بیشتر آنها در دراز مدت ادامه خواهند داشت. اما چشم انداز NFT در آینده نزدیک چگونه خواهد بود؟

سفر NFT: توکن‌های غیر قابل تعویض

امید به پروژه های مبتنی بر NFT

اگر پروژه های NFT در مراحل توسعه بر کیفیت های ذکر شده در بالا تمرکز کنند، بیشتر آنها در دراز مدت ادامه خواهند داشت. اما چشم انداز NFT در آینده نزدیک چگونه خواهد بود؟

بدون شک، سال 2022 سال نوآوری ها و رشد شگفت انگیز در فضای NFT خواهد بود. در نتیجه، ممکن است شاهد گسترش مداوم موارد استفاده از NFT به روش‌هایی باشیم که قبلاً تصور نمی‌شد.

یکی از این کاربردها می تواند از طریق ابزارهای مالی مبتنی بر NFT با بیمه توکن، املاک، اوراق قرضه، بدهی ها و کالاها باشد. NFTها می توانند راه های جدیدی را برای وام دهی یا اجاره وثیقه باز کنند و به افزایش سرمایه برای استارت آپ ها کمک کنند.
علاوه بر این، مشتقات nft ممکن است امسال بسیار محبوب شوند. بنابراین، گیمرها می‌توانند دارایی‌های NFT درون بازی خود مانند خودروها و سلاح‌ها را در بازار مشتقات معامله کنند و نقدینگی بیشتری را به همراه داشته باشند. علاوه بر این، شاخص های Bluechip NFT می توانند به سرمایه گذاران جدید اجازه دهند در موفق ترین پروژه های NFT شرکت کنند.
چندین سازمان و شرکت خیریه نیز از NFTها برای کمپین های جمع آوری کمک های مالی استفاده می کنند. اگرچه تعداد کمی از پروژه های NFT در حال حاضر خدماتی را ارائه می دهند که قبلاً ذکر شد، اما هنوز نابالغ و توسعه نیافته باقی می مانند. نوآوری های مهم و تنوع بیشتر در موارد استفاده روزمره هنوز به دست مردم نرسیده است.

با پیشروی سال، ارزش و کاربرد NFTها متنوع می شود و در نتیجه صنایع مختلف را مختل می کند. با این حال، موفقیت بخش nft تا حد زیادی به عادلانه، شفاف بودن و ایمن بودن nft بستگی دارد. تئوری بازی ثابت کرده است که اعداد تصادفی اجزای اساسی هر سیستم منصفانه و ایمن هستند. اکثر شبکه های بلاک چین، از جمله بیشتر پروتکل های NFT، برای عملیات معمول سیستم خود به اعداد تصادفی وابسته هستند.

اولاً، آنها در کلیدهای عمومی-خصوصی و امضاهای دیجیتالی که به صورت رمزنگاری تولید می شوند، استفاده می شوند. دوم، تصادفی بودن در برنامه های ورودی و خروجی، شانس عادلانه ای را برای همه شرکت کنندگان در بازی های مبتنی بر توکن‌های غیر قابل تعویض تضمین می کند. سوم، اعداد تصادفی برای قدرت هش و در پروتکل‌های اجماع اثبات کار بسیار مهم هستند.

با گسترش صنعت nft، توسعه دهندگان به مجموعه های عظیمی از اعداد تصادفی برای پروژه های خود نیاز خواهند داشت. اما همانطور که رابرت کاویو، ریاضیدان آمریکایی گفت، “تولید اعداد تصادفی آنقدر مهم است که به شانس سپرده شود.” بنابراین، به گفته دونالد کنوت، برنده جایزه تورینگ، “اعداد تصادفی نباید با روشی که به طور تصادفی انتخاب شده تولید شوند.” تحقیقات دقیق و علم دقیق برای تولید اعداد تصادفی بسیار مهم است.

اگر همه چیز خوب پیش برود، NFTها آینده روشنی را در پیش رو دارند.

منبع  VentureBeat

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)