اخبار

استاندارد باز برای استیبل کوین ها

Jeremy Allaire مدیر عامل کمپانی Circle می گوید اضافه شدن ارزهای دیجیتال باثبات یا همان استیبل کوین ها به بازار همچنان ادامه دارد. با این وجود، آن دسته از استیبل کوین هایی موفق خواهند بود که از استاندارد باز استفاده کنند.

Circle یک کنسرسیوم است که از چند شرکت فعال که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند تشکیل شده است. اکسچنج Coinbase و شرکت Bitmain که در زمینه تولید اسیک فعالیت دارد از جمله سرمایه گذاران اصلی این شرکت هستند. مدتی قبل Circle، استیبل‌ کوین‌ خود را به صورت توکن عرضه کرد. ارزش این توکن که بر بستر بلاک چین اتریوم قرار دارد برابر با یک دلار است. همچنین Circle یک پروتکل متن باز هم به شمار می‌رود که امکان تبادلات مالی را  برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.

چندی قبل نیز مدیر عامل Circle اعلام کرد که از اقدام فیس‌بوک در جهت انتشار یک استیبل کوین‌ استقبال می کند. فیس‌بوک قصد دارد یک ارز دیجیتال باثبات را برای واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر فیس‌بوک راه‌اندازی کند.

Jeremy Allaire می‌گوید:

از دید ما این اقدام فیس‌بوک جنبه بسیار مثبتی دارد. پیروی از مدل کنسرسیوم روشی است که ما قصد اجرای آن را داریم. وقتی استاندارد عملکرد پول فیات در شبکه اینترنت را بررسی می کنیم، مهم است که استاندارد باز را برای آن اجرا کنیم تا شرکت های مختلفی بتوانند از آن استفاده کنند. چنین سیستمی یک استاندارد فنی و چهارچوبی کلی برای عضویت دارد که به صورت خودگردان عمل می کند.

Jeremy Allaire این استاندارد باز را مشابه پروتکل http برای پول در اینترنت می داند. با استفاده از این پروتکل مشابه امکان مشارکت جهانی وجود دارد. از نظر مدیر عالم Circle، این پروتکل باعث می شود که موفقیت فقط برای تیم عرضه کننده استیبل کوین‌ نباشد و تعداد زیادی از برندگان در این سیستم حضور داشته باشند.

همچنین آقای Jeremy Allaire در مصاحبه ای در تابستان 2018 گفته بود که استیبل کوین ها به عنوان اجزای حیاتی از زیرساخت ها برای ایجاد یک اقتصاد جهانی ضروری است.

منبع
cointelegraph
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن