مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

برنامه stepn – حرکت برای کسب درآمد |جدیدترین بازی های کریپتو “Move-to-Earn”

برنامه stepn – حرکت برای کسب درآمد |جدیدترین بازی های کریپتو “Move-to-Earn”

از زمانی که برنامه stepn در ماه دسامبر راه اندازی شد. – اپلیکیشنی که به کاربران امکان راه رفتن و دویدن برای کسب توکن را می دهد. مانند Axie Infinity- به سرعت به یک نام آشنا در دنیای بازی های بلاک چین بازی NFT، برای کسب درآمد یا GameFi تبدیل شد.
جری هوانگ، یکی از بنیانگذاران StepN اخیراً به TechCrunch گفت: اکنون دو تا سه میلیون کاربر در سراسر جهان هر ماه در این برنامه فعال هستند.

این عدد به اندازه صد میلیون بازیکنی که عناوین محبوب وب 2.0 از آن لذت می‌برند، نزدیک نیست، اما در دنیای ارزهای دیجیتال، یک پیشرفت معنادار برای یک برنامه پنج ماهه است.
از 22 می، ارزش بازار توکن بومی StepN GMT حدود 860 میلیون دلار بود.

StepN که توسط هوانگ و یکی از بنیانگذارانش Yawn Rong در آدلاید استرالیا تأسیس شد، در ماه اکتبر در هکاتون سولانا به نمایش درآمد.
پس از کسب رتبه چهارم، قرار گرفتن در معرض آن در این رویداد به اولین دسته از کاربران بتا کمک کرد.
هنگامی که دو ماه بعد به طور رسمی راه اندازی شد، کلماتی در مورد برنامه ای که به فرد اجازه می دهد با حفظ تناسب اندام درآمد کسب کند، قبلاً در جامعه بلاک چین منتشر شده بود. بدون هیچ کمپین تبلیغاتی پرشور، تعداد زیادی کاربر ثبت نام کردند.

در عرض چند هفته، StepN آنقدر سریع رشد می کرد که تیم باید تعداد ثبت نام های روزانه را محدود می کرد. به گفته هوانگ، اکنون روزانه ده‌ها هزار کاربر جدید به این برنامه می‌پیوندند.

هوانگ، یک کارآفرین سریالی، و رانگ، یک سرمایه‌گذار خطرپذیر بلاک چین، در ابتدا پروژه را تامین مالی می‌کردند، زیرا این جفت از نظر مالی پایدار بودند.
اما در سپتامبر، آنها تصمیم گرفتند که جمع آوری کمک های مالی می تواند منابع مهم دیگری مانند مشارکت و تبلیغات را به همراه داشته باشد.
بنیانگذاران با بیش از 100 سرمایه گذار صحبت کردند و بیش از 40 بار پیش از بستن یک دور اولیه 5 میلیون دلاری از Sequoia Capital و سایرین در نوامبر، سکوی خود را اصلاح کردند.

هوانگ گفت: ما در آن زمان محصولی نداشتیم و بسیاری از سرمایه‌گذاران نمی‌توانستند بفهمند که ما چه می‌کنیم.
سکویا انجام داد. فرآیند پرداختن به سؤالات سرمایه‌گذاران نیز به ما کمک کرد تا محصول را به جایی که بعداً بود، اصلاح کنیم.»

در واقع، به نظر می رسد که این برنامه به سرعت در حال رشد در حال حاضر خودپایدار است. روزانه 3 تا 5 میلیون دلار سود خالص از کارمزد معاملات به دست می آورد و هر ماه تا 100 میلیون دلار درآمد دارد.
در ماه آوریل، دور دیگری از سرمایه گذاری استراتژیک بایننس را انتخاب کرد.

آیا این یک بازی است؟

برخی معتقدند آنچه که برنامه stepn و دیگر بازی‌های بلاکچین بازی برای کسب درآمد مانند Axie Infinity – را موفق می‌کند، این واقعیت است که آنها اساساً محصولات مالی با پیچش گیمیفی هستند.

برای شروع کسب توکن و ثبت مسافت پیموده شده در برنامه stepn، کاربران باید ابتدا حداقل 12 دلار یا حدود 600 دلار برای یک جفت کفش مجازی با نرخ فعلی بازار خرج کنند.
کفش‌های دیجیتال به شکل یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) هستند که روی شبکه Solana و زنجیره هوشمند بایننس اجرا می‌شود، بنابراین می‌توان آن‌ها را بعداً به فروش رساند.
اما هزینه ورودی هنوز برای هر بازیکن معمولی مبلغی ناچیز نیست.

با گذشت زمان، کاربران stepn برای ارتقاء سطح باید ضربات جدیدی را جمع آوری کنند.
بازگشت سرمایه معمولی به حدود یک ماه زمان نیاز دارد، که پس از آن افراد می توانند با توجه به سطح، فعالیت و قیمت فعلی توکن های stepn ، درآمدی بالغ بر چندین هزار دلار در روز ایجاد کنند. به عبارت دیگر، بازی می تواند کاملاً سودآور باشد.

از نظر برخی از پیشکسوتان بازی، گیم پلیِ اکثر برنامه های GameFi موجود “آسان و بدون نیاز به فکر” است. به عنوان مثال، Axie Infinity  دارای موجودات حباب مانند بامزه ای است، که در نبردهای ساده می جنگند.

به این ترتیب، متصدیان بازی Web 2.0 دسته‌جمعی وارد GameFi می‌شوند. و متعهد می‌شوند کیفیت را به صنعت بازگردانند.

هوانگ -هوانگ، که یک دهه پیش قبل از نقل مکان به استرالیا، استودیوی بازی خود را در چین اداره می کرد.- ابراز کرد که می خواهد، متفاوت باشد.

بسیاری از بازی‌های سه‌گانه A بیش از حد بر زیبایی‌شناسی و بودجه‌های کلان تأکید می‌کنند، اما در مورد گیم‌پلی واقعاً نوآورانه نیستند، در حالی که برخی از بازی‌های ساده مانند Plants v. Zombies با گیم‌پلی درخشانی عرضه می‌شوند که باعث ماندگاری آنها می‌شود.» 

او ادامه داد: «بسیاری از تازه واردان به GameFi کورکورانه به دنبال تولیدات Triple-A هستند. اما اگر قبلاً در وب 2 موفق نبودند، چرا باید در وب 3 باشند؟
برخی از بازی‌های ساده در پشت صحنه آنقدرها هم ساده نیستند.
به عنوان مثال، چگونه اقتصاد برنامه خود را طراحی می کنیم.”

آیا بازی های "Move-to-Earn، پایدار است؟

سایر منتقدان پایداری مالی بازی برای کسب درآمد “Move-to-Earn” را زیر سوال می برند. حفظ چنین مدل کسب‌وکاری به این معنی است که گیم‌پلی باید آنقدر اعتیادآور باشد، که کاربران بدون پول نقد به بازی ادامه دهند. یا اینکه این برنامه همچنان کاربران جدیدی را جذب کند.

منتقدان حتی شباهت هایی بین بازی برای کسب درآمد “Move-to-Earn” و طرح های هرمی ترسیم کرده اند.

Axie Infinity نتوانسته است صعود شهابی خود را حفظ کند. Sky Mavis، استودیوی بازی سازی ویتنامی که این بازی را پشت سر می گذارد، در اکتبر گذشته در یک دور مالی 150 میلیون دلاری، 3 میلیارد دلار ارزش داشت.
اما توکن آن بیش از 80 درصد از ارزش خود را از زمان رسیدن به 160 دلار در نوامبر از دست داده است و حجم فروش آن از 754 میلیون دلار به تنها 5 میلیون دلار کاهش یافته است.

از دست دادن چند هزار دلار برای اکثر کاربران StepN، که افراد 20 تا 40 ساله از کشورهای ثروتمندی مانند ایالات متحده، ژاپن و اروپا هستند، پایان دنیا نیست.
هوانگ گفت، چین، جایی که تجارت کریپتو ممنوع است، کمتر از 5 درصد از پایگاه کاربران آن را تشکیل می دهد. اما بازیکنان Axie Infinity در کشورهای در حال توسعه مانند فیلیپین و ونزوئلا متمرکز شده‌اند که بسیاری از آنها مقدار قابل توجهی از پس‌انداز خود را روی این بازی شرط‌بندی می‌کنند. که منبع اصلی درآمد آنها در طول همه‌گیری کووید است.

برنامه stepn، یک راه حل دوگانه برای پایداری پیشنهاد می کند. برای اولین بار، این شرکت بر روی یک مکانیسم تثبیت قیمت کار می کند. تا اطمینان حاصل کند که هزینه سکه هایش همیشه در حدی است، که کفش ها برای کاربران جدید مقرون به صرفه هستند.
اما همچنین آنقدر ارزان نیست. که کاربران فعلی انگیزه لازم برای تولید کفش های جدید را نداشته باشند.
یعنی کفش های جدید روی بلاک چین بسازید و بفروشید.

بازی Axie Infinity - NFT

Axie Infinity

دستکاری قیمت از طریق سیستم دو توکن آن به دست می آید. هنگامی که قیمت GST “سکه ابزار” utility coin ” آن بسیار بالا است. و کفش ها گران می شوند، StepN از بازیکنان می خواهد که “سکه حکومتی” خود را به GMT بسوزانند تا کفش های جدید ضرب کنند.
در نتیجه عرضه GST افزایش می‌یابد که منجر به فروش و کاهش هزینه آن می‌شود.

هوانگ همچنین استدلال کرد که جزء تناسب اندام StepN آن را اساساً با Axie Infinity متفاوت می کند.
بله، کاربران می توانند در مراحل اولیه از StepN کسب درآمد کنند، اما به مرور زمان به فعال ماندن نیز عادت می کنند، بنابراین بدون توجه به پاداش های مالی به راه رفتن یا دویدن ادامه می دهند.

بسیاری از مردم StepN را یک بازی واقعی نمی دانند. کرت شی گفت: آنها آن را یک برنامه در حال اجرا نمی دانند زیرا کاربران می توانند از آن درآمد کسب کنند.
شریک موسس Welinder & Shi Capital و سرمایه گذار اولیه در StepN.
“تعریف این موضوع در حال حاضر سخت است، اما زمان مشخص خواهد کرد.”

اپلیکیشن کیلر؟

دفاع دیگر هوانگ نقشی است که StepN می تواند در بشارت دادن به بلاک چین به جهان ایفا کند.
تخمین زده می شود که 30 درصد از کاربران این برنامه قبلاً از هیچ سرویس بلاک چین استفاده نکرده اند.

بسیاری از افراد ممکن است از صرافی‌های متمرکز مانند Binance و Coinbase برای تجارت استفاده کرده باشند، اما تعداد کمی از آنها می‌دانند که DEX (صرافی غیرمتمرکز) چیست، و همچنین NFT‌ها را در بازار معامله نکرده‌اند یا دارای کیف پول خودسرپرستی هستند.
ما این پتانسیل را داریم که ده‌ها میلیون کاربر وب 3 را وارد کنیم و فکر می‌کنم این چیزی بسیار معنادار است.»

بنیانگذار ادامه داد: “من فکر می کنم مردم توجه زیادی به موضوع [پایداری] دارند.” ROI ممکن است در طول زمان کند شود، اما همه بازی‌ها چرخه عمر دارند. شما همچنین باید ببینید که یک اپلیکیشن چه ارزشی ایجاد می کند.”

بازی Axie Infinity - NFT

در میان سقوط ارزش‌های کریپتو، مومنتوم ممکن است زودتر از آنچه انتظار می‌رفت برای این برنامه کاهش یابد.
شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به استارت‌آپ‌ها هشدار می‌دهند که برای «زمستان رمزنگاری» آماده شوند و غول‌های صنعتی مانند کوین‌بیس در حال اعمال ترمز برای استخدام هستند.
از آنجایی که مصرف کنندگان اعتماد خود را به بازار از دست می دهند و تمایل کمتری به خرج کردن روی توکن ها یا NFT ها پیدا می کنند، برنامه های بلاک چین که به جذب کاربران جدید برای ارتقای اقتصاد خود متکی هستند ممکن است با موانع بیشتری روبرو شوند.

اما هوانگ در رکود فعلی یک خط نقره ای پیدا می کند. «در بازار کف زیادی وجود داشت. اکنون حباب در حال ترکیدن است، کفش‌های ما مقرون به صرفه‌تر می‌شوند و تنها اپلیکیشن‌های [بلاک چین] با استفاده واقعی زنده می‌مانند.»

شی گفت: “بازار به وضوح کف آلود بود، بنابراین این چیز خوبی است که [سرمایه بازار StepN] در چند روز گذشته کاهش یافته است.” حفظ ارزش بازار فوق‌العاده بالا می‌تواند برای تیم استرس‌زا باشد، و اکنون تیم تمرکز بیشتری روی خود محصول خواهد داشت و ما معتقدیم که StepN عملکرد بهتری خواهد داشت و در بازار صعودی بعدی برنده خواهد بود.

قدم بعدی StepN با تیمی متشکل از 70 نفر در کشورهای مختلف از جمله استرالیا، بریتانیا، ایالات متحده و سنگاپور که به سرعت در حال گسترش است، ایجاد یک محصول اجتماعی در اطراف جامعه دارندگان توکن است. چالش در حال حاضر اثبات این است که می تواند به جذب یک جریان ثابت از دوندگان جدید ادامه دهد.

منبع TechCrunch

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)