اخبار

فروش اموال مازاد بانک‌ها با ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر شد

رئیس کانون بانک های خصوصی از آغاز فروش اموال مازاد بانک ها بر بستر بلاک چین و با توکن‌ های دارای پشتوانه طلا خبر داد و گفت: مردم می توانند برای حفظ دارایی خود، اموال مازاد بانکی را بخرند.

کوروش پرویزیان در خصوص فروش اموال مازاد بانک ها با توکن‌ های با پشتوانه طلا گفت: فروش اموال مازاد بانک ها از طریق توکن هایی بر بستر بلاک چین، به لحاظ تکنولوژیکی کاملا امکان پذیر شده است.

رئیس کانون بانک های خصوصی افزود:

مشتریان اموال مازاد بانک ها که از طریق توکن با پشتوانه طلا به فروش خواهد رسید، عموم مردم خواهند بود و می توانند برای ضمن حفظ دارایی خود، سرمایه شان را با استفاده از این ابزار در جای مطمئنی سرمایه گذاری کنند.

وی تصریح کرد:

در ماههای اخیر، فروش اموال مازاد بانک ها رونق گرفته و البته فروش این اموال در قالب بلاک چین نیز به تازگی شروع شده است. بانک ها تمام تلاش خود را به کار بسته اند که اموال مازاد که ارزش افزوده ایجاد نمی کند را تبدیل به دارایی نقدی کنند.

پرویزیان در پاسخ به این سوال که آیا فروش اموال مازاد بانک ها با توجه به افزایش قیمت مسکن، با استقبال مواجه شده است، گفت: البته شرایط بازار متفاوت است و قیمتها تغییر داشته است، ولی شرایط خرید و فروش سخت تر شده است. به هر حال بازار ملک و املاک، سختی‌های خود را دارد؛ ولی استفاده از ابزارهایی مثل بلاک چین می‌تواند به بانک ها کمک کند که هم دارایی ها را در قالب ارزش افزوده به مردم بفروشند و هم اینکه مردم بتوانند ارزش اموالی که دارند را در مقابل تورم حفظ کنند.

به گفته وی، بانک ها تمایلی برای خرید اموال جدید ندارند؛ اما به هر حال چارچوب کار آنها، در حوزه ایجاد ارزش و خدمت به مردم است و این حوزه را باید پایه کار خود قرار دهند. در عین حال در آینده غیر از این نیز راه دیگری وجود ندارد.

منبع
mehrnews
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن