اخبار

آیا بلاک چین تلگرام پناهگاهی امن برای تروریست‌ها است؟

طبق گزارش جدیدی که در 253 صفحه‌ای منتشر شد، امکان دارد تروریست هایی که از ارزهای دیجیتال جهت تراکنش‌های مالی خود استفاده می کنند، به شبکه باز تلگرام (TON) و ارز دیجیتال آن که گرام (Gram) نام دارد روی آورند. بر اساس این گزارش روند مذکور، تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا به شمار می‌رود.

مدارک ارائه شده در این گزارش که توسط موسسه پژوهش های رسانه‌ای خاورمیانه که مقر آن در شهر واشنیگتن است، نشان می دهد که ممکن است گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده از تلگرام برای انجام هماهنگی های داخلی و تراکنش های مالی خود از آن استفاده کنند.

مدیر این موسسه پژوهشی استیون استالینسکی می‌گوید:

تلگرام از منابع اصلی برای استفاده سازمان های تروریستی به حساب می آید.

ارز دیجیتال گرام نیز در عرضه اولیه سکه خود توانست مبلغ 1.7 میلیارد دلار را جمع‌آوری کند و رکورد جدیدی را ثبت کند.

استیون استالینسکی می‌گوید:

هر سازمان تروریستی که در حال حاضر از تلگرام استفاده می کند، به این ارز دیجیتال نیز می تواند دسترسی پیدا کند.

او می‌گوید بلاک چین تلگرام از کارایی بالایی جهت انتقال ارز دیجیتال و تراکنش های کوچک در شبکه TON برخوردار است. سرعت و عملکرد این شبکه بسیار بالا است و اصول رمزگذاری آن نیز مانند رمزگذاری پیام‌ها است. از آنجا که پلتفرم پرداخت تلگرام (TONPayments) در داخل برنامه قرار دارد، تروریست ها می‌توانند به راحتی تراکنش های مالی خود را انجام دهند.

همچنین اگر فردی بخواهد به این سازمان ها با بیت کوین کمک مالی برساند، باید بیت کوین را از صرافی‌های آنلاین تهیه کند که باعث می شود تراکنش های انجام شده قابل پیگیری باشد. اما حامیان مالی می‌توانند بدون اینکه از تلگرام خارج شوند، به این کار بپردازند و هیچ راهی برای ردیابی تراکنش های انجام شده وجود نخواهد داشت.

منبع
decrypt
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن