مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

رابطه مهم بین NFT، بلاک چین و متاورس

رابطه مهم بین NFT، بلاک چین و متاورس

رابطه بلاک چین و متاورس و NFT

اگر در سال گذشته به روندهای نوظهور فناوری توجه کرده باشید، نام متاورس را شنیده اید. – اصطلاحی برای جهان های متصل و مجازی که به عنوان تکرار بعدی اینترنت توصیف می شود. احتمالاً از بلاک چین و NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) نیز آگاه هستید. – که هر دو در حال حاضر موضوعات داغ هستند.

رابطه بلاک چین و متاورس

برای هر فرد مبتدی، تفکر فعلی در مورد «متاورس» این است که، اصطلاحی است برای جهان‌های آنلاین دائمی، که در آن کاربران می‌توانند تجربیات مشترکی داشته باشند. اغلب از طریق رابط‌های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده، که امکان غوطه‌وری غنی‌تر از خدمات آنلاین موجود را فراهم می‌کند.

اما، مانند دیگر برنامه‌های کاربردی فناوری تغییر دهنده بازی : برای مثال هوش مصنوعی (AI)، یا اینترنت اشیا (IoT) – متاورس و بلاک چین مفاهیمی نیستند که تکامل یافته و به صورت مجزا وجود داشته باشند.

پتانسیل واقعی آنها زمانی که با هم به کار می روند مشخص می شود. زیرا واقعیت این است که همه آنها دارای ویژگی ها و عملکردهای زیادی هستند که مکمل یکدیگر هستند. و آنها را قادر می سازد به گونه ای همگرا شوند که آنها را بیشتر از مجموع اجزای خود کند!

ارزهای مجازی - موارد استفاده از بلاک چین در متاورس

بیایید با واضح ترین موارد استفاده از بلاک چین در متاورس شروع کنیم – پول! بلاک چین ها – پایگاه های داده غیرمتمرکز و توزیع شده ایمن شده با رمزگذاری – پایه و اساس ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتر (توکن بلاک چین اتریوم) هستند.

متاورس وعده می دهد که یک دنیای مجازی از نوع “یک بازیکن آماده ” باز کند، جایی که می توانیم بدون ترک خانه با دوستان خود در محیط های چندبعدی بازی، کار و معاشرت کنیم.

و البته، هر کسی که درک خاصی از طبیعت انسان داشته باشد، پیش‌بینی می‌کند که یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌هایی که مردم می‌خواهند در زمانی که در این محیط هستند، در خرید چیزها شرکت کنند!

  • استفاده از ارز دیجیتال Mana برای خرید قطعات املاک مجازی در واقعیت آنلاین Decentraland در حال حاضر امکان پذیر است. – در واقع، اخیراً زمانی که شخصی این کار را انجام داد، به میزان 2.4 میلیون دلار، تیترها منتشر شد.
  • علاوه بر زمین، خرید نسخه دیجیتالی تقریباً هر چیزی که بتوانیم در دنیای واقعی بخریم، و احتمالاً تعداد زیادی از چیزهایی که نمی توانیم بخریم، امکان پذیر خواهد بود!
  • دولت‌ها حتی در حال انجام این کار هستند، باربادوس اخیراً از Decentraland برای افتتاح اولین سفارت متاورس در جهان استفاده کرده است.

با این حال، خرید چیزها احتمالاً شروعی برای پول مبتنی بر بلاک چین در متاورس است. زمینه رشد سریع مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای فعالیت در دنیای مجازی و محیط‌های مجازی کاملاً مناسب است، و می‌توان انتظار داشت که وام‌دهی، استقراض، تجارت و سرمایه‌گذاری مبتنی بر فراجهت رواج بیشتری پیدا کند.

رابطه بلاک چین و متاورس و NFT -فروش زمین در آپلند و کسب در آمد از بازی متاورس

یکی از هیجان انگیزترین موارد استفاده برای متاورس و بلاکچین : بازی

بازی بدون شک یکی از هیجان انگیزترین موارد استفاده برای متاورس خواهد بود و بار دیگر، نوآوری در این فضا توسط بلاک چین هدایت می شود.

Sandbox یک دنیای مجازی است که در آن هر کسی می تواند بازی ها و محیط های خود را بسازد. و از ارز بلاک چین مبتنی بر اتریوم $Sand برای خرید و فروش کالاها و دارایی های دیجیتال استفاده کند.

Sandbox در حال حاضر خانه برندهای معروفی از جمله Atari و Aardman Animations، خالقان Shaun the Sheep است.

بازی کریپتو در حال حاضر یک تجارت بزرگ است. و هم بازی‌های سبک کازینو آنلاین و هم پارادایم جدیدتر بازی که به «بازی برای کسب درآمد» معروف شده است را پوشش می‌دهد.

یکی از محبوب ترین ها در حال حاضر Axie Infinity است. که در آن بیش از یک میلیون کاربر فعال روزانه به آموزش و مبارزه با موجودات دیجیتالی مشابه پوکمون می پردازند.

با این حال، تفاوت آن با بازی نینتندو در این است که برندگان با ارز رمزنگاری شده SLP پاداش می‌گیرند، که گفته می‌شود بهترین آن‌ها حدود ۲۵۰ دلار در روز درآمد دارند. – درآمد قابل‌توجهی در کشورهای در حال توسعه که این بازی در آن‌ها بیشترین محبوبیت را دارد!

یکی دیگر از بازی‌های متاورس که در آن بازیکنان می‌توانند ارز دیجیتالی را که می‌توان به پول واقعی تبدیل کرد، به دست آورد، Oneto11 است. که خود را اولین اکوسیستم بازی مبتنی بر بلاک چین توصیف می‌کند.

در اینجا، بازیکنان از دانش ورزشی خود برای رقابت با دیگران استفاده می‌کنند تا توکن بلاک چین اختصاصی پلتفرم را که Oneto11 نیز نامیده می‌شود، برنده شوند.

اگر همانطور که همه از مارک زاکربرگ گرفته تا سرمایه‌گذاران خطرپذیر فناوری معتقدند چنین است، متاورس به تبلیغات خود ادامه می‌دهد، می‌توان انتظار داشت که بازی‌های بلاک چین در چند سال آینده منفجر شود.

NFTs چیست ؟ و رابطه بلاک چین و متاورس و NFT

بر اساس بسیاری از پیش‌بینی‌ها، NFTها – که مخفف Non-fungible tokens هستند. و توسط دیکشنری کالینز به عنوان کلمه سال 2021 انتخاب شده‌اند. – قرار است نقش مهمی در متاورس ایفا کنند. به بیان ساده تر، NFT ها توکن هایی هستند که روی یک بلاک چین زندگی می کنند و می توان از آنها برای اثبات مالکیت دارایی های دیجیتال متصل استفاده کرد.

اساساً ما شاهد استفاده از آنها برای تجارت قطعات هنر دیجیتال بوده‌ایم، اما در تئوری، آنها می‌توانند به هر چیزی از جمله آواتارهای مجازی، دارایی‌های بازی و املاک و مستغلات متصل شوند (یا باید املاک غیرواقعی باشند؟)

برخی می گویند، یک استفاده کلیدی (به معنای واقعی کلمه)، برای دسترسی به مناطقی از متاورس و اثبات اینکه شخصی حق کنترل دارد که چه کسی می تواند یا نمی تواند از یک بخش خاص از یک محیط مجازی بازدید یا استفاده کند، خواهد بود.

بسیاری از بازی‌های بلاک چینی که در متاورس وجود خواهند داشت، از NFT نیز به عنوان پاداش استفاده می‌کنند. (به عنوان جایگزینی برای نوع رایج دیگر توکن‌های بلاک چین – ارزهای دیجیتال – که قابل تعویض هستند و بنابراین منحصر به فرد نیستند).

یکی از کارکردهای اصلی NFT ها در متاورس، دادن مقدار به اشیا خواهد بود.

از آنجایی که هر چیزی که دیجیتال است. اساساً فقط به صورت یک و صفر وجود دارد، از نظر تئوری می توان آن را به تعداد بی نهایت بار تکرار و توزیع کرد.

NFTها چارچوبی را برای نسبت دادن ارزش به اشیاء دیجیتالی ارائه می دهند. زیرا می توان از آنها برای اثبات اینکه شخصی مالک واقعی یک شی خاص است استفاده کرد.

رابطه بلاک چین و متاورس و NFT در تمرکززدایی

مهم است که به یاد داشته باشید، مانند هر پیش‌بینی در مورد آینده، بسیاری از اینها هنوز حدس و گمان هستند. – زیرا هنوز هیچ کس دقیقاً مطمئن نیست که متاورس چگونه کار خواهد کرد. افرادی مانند مارک زاکربرگ، البته، ایده های خاص خود را دارند. و پول زیادی را صرف تحقق آنها می کنند. اما آیا واقعیت یک متاورس متمرکز و کنترل شده توسط شرکت خواهد بود؟

یا در نهایت به چیزی بسیار غیرمتمرکزتر خواهیم رسید. – بسیار شبیه مفهوم خود بلاک چین؟

بلاک چین و ظرفیت آن برای فعال کردن قراردادهای هوشمند و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) امکان واقعیت‌های دیجیتالی جایگزین را ارائه می‌کند که تحت مالکیت شرکت‌های بزرگ نیستند.

آن‌ها می‌توانند متعلق به افرادی باشند که از آن‌ها استفاده می‌کنند. و با شرکت در فرآیندهای رای‌گیری امن و استفاده از عملکردهای بلاک چین پیشرفته مانند سهام‌داری، اداره شوند.

در حقیقت، این احتمال وجود دارد که ما در نهایت به چیزی از هرکدام دست پیدا کنیم. – شرکت‌ها در جایی که قوانین را وضع می‌کنند، متاواژه‌های خود را می‌سازند. و حفظ می‌کنند، و در کنار متافورس‌های غیرمتمرکز مالکیت عمومی وجود دارند.

بخش جالب این خواهد بود که ببینیم آنها چگونه با هم بازی می کنند – آیا آواتاری که در یک متاورس عمومی مبتنی بر DAO متولد شده و به سطح بالایی رسیده است در باغ دیواری متاورس خصوصی مارک زاکربرگ مورد استقبال قرار می گیرد؟

چه کسی در مورد ایجاد اصول بنیادین جامعه، مانند هویت یا مالکیت دارایی، در فراجهان حرف آخر را خواهد زد؟

اینها سؤالات مهمی هستند و ما می توانیم نسبتاً مطمئن باشیم که بلاک چین نقش مهمی در ایجاد پاسخ خواهد داشت.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به