اخبارارزهای دیجیتالبلاک‌چین

تلاش برای ردیابی تراکنش‌های مونرو

Chainalysis یک شرکت تحقیقاتی است که زمینه فعالیت آن تحلیل بلاک چین ارزهای دیجیتال و تراکنش های مربوط به آنهاست. این شرکت در خبری جدید اعلام کرده که قصد دارد تراکنش‌های انجام شده در بلاک چین مونرو را ردیابی کند. در طول یک وبیناری که اخیرا برگزار شد، یکی از مدیران این شرکت اعلام کرد که مونرو اولویت اصلی ما است. اما آیا Chainalysis واقعا در تجزیه و تحلیل مونرو موفق شود یا این فقط یه هدف غیرقابل دستیابی برای این شرکت است؟

Chainalysis شهرت خود را پس از موفق شدن در ردیابی تراکنش های بیت کوین و شناسایی هویت صاحبان کیف‌ پول های آن به دست آورد. بعد از آن این شرکت، فعالیت های خود را برای ردیابی ارزهای دیجیتال و تحقیق در مورد کلاهبرداری های انجام شده در این زمینه گسترش داد. این شرکت اخیرا با صرافی بایننس فعالیت مشترکی را جهت مبارزه با پولشویی آغاز کرده است.

علیرغم دستاوردهای گذشته، مشخص نیست که Chainalysis بتواند ردیابی ترکنش های مونرو را انجام دهد. این شرکت توانست تجزیه و تحلیل تراکنش های بیت کوین را که متکی بر دفتر کل عمومی است، با موفقیت انجام دهد. در بلاک چین بیت کوین می توان به جزییات تراکنش ها به صورت عمومی نیز دسترسی پیدا کرد. اما مونرو یک ارز دیجیتال با حریم خصوصی بالا است و جزییات تراکنش های آن به صورت عمومی در دسترس نیست و تحلیل و ردیابی آن تقریبا غیرممکن است.

علاوه بر این، مشخص نیست که Chainalysis از چه روش هایی استفاده می کند. برخی از یافته های علمی نشان می‌دهد که Chainalysis قصد دارد ردیابی مونرو را با تحلیل تعدادی از تراکنش های قدیمی آن انجام دهد. اما داده‌های Chainalysis نیز ممکن است بسیار سطحی باشند. عده‌ای دیگر نیز عقیده دارند که Chainalysis با همکاری صرافی ها به اطلاعات تراکنش ها و هویتی کاربران نیز دسترسی پیدا می کند.

علاقه Chainalysis به ردیابی مونرو از آنجایی شروع شد که حدود دو ماه قبل، وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که تمایل به ردیابی دو ارز دیجیتال مونرو و زی کش دارد که از حریم خصوصی بالایی نیز برخوردارند. در واقع ردیابی تراکنش‌های زی کش آسان تر از مونرو است، زیرا استفاده از تنظیمات حفظ حریم خصوصی در شبکه زی کش اختیاری است. اما این تنظیمات در مونرو به طور خودکار انجام می شود و  احتمالا تلاش‌ها برای ردیابی تراکنش های مونرو بی‌نتیجه خواهد بود.

شرکت Chainalysis از مشکلات موجود جهت ردیابی تراکنش های مونرو آگاه است و از روش های مختلفی برای دست یافتن به اهداف خود استفاده می کند. در ویبنار که اخیرا برگزار شد، مدیر Chainalysis در مورد جرایم سایبری، وضعیت ارزهای دیجیتال در دارک نت، تکامل آیکوهای کلاهبرداری در بلاک چین اتریوم و موضوعات مربوط به پولشویی نیز صحبت کرد. Chainalysis در این زمینه های تحقیقاتی نیز به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

منبع
unhashed
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن