مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

فهرست کامل انواع NFT

فهرست کامل انواع NFT

 انواع NFT چیست ؟ هیچ محدودیتی در مورد اینکه چه چیزی به عنوان NFT به حساب می آید وجود ندارد، می توان گفت که هر چیزی می تواند NFT باشد – و این دور از واقعیت نیست.

موارد استفاده متنوع و تراکت‌های منحصر به فرد NFT را می‌توان به دامنه رو به رشد آن برای نوآوری و توسعه زیرساخت نسبت داد.

این امر بحث در مورد انواع مختلف NFTها و امکان ظهور NFTهای جدید در آینده را باز می گذارد.

در حال حاضر، در زیر انواع قابل توجه و معقول NFT در بازار آمده است.

همچنین ممکن است به راهنمای NFT سوالات متداول و ذخیره سازی NFT ما علاقه مند شوید.

پیشنهاد مطالعه : مجله NFT

انواع مختلف NFT

در زیر می توانید یک نمای کلی از راهنمای ما در مورد انواع مختلف NFT ها را بیابید.

انواع NFT

1. اقلام کلکسیونی/کارت های تجاری

کارت های معاملاتی NFT و کلکسیون
کارت های معاملاتی NFT و کلکسیون

کلکسیونی که به قیمت هزاران دلار فروخته می شود چیز جدیدی نیست، و برای NFT ها نیز یکسان است – می توان آنها را به عنوان کارت معاملاتی دیجیتال فروخت یا به عنوان کلکسیون نگهداری کرد.

اولین نمونه از NFT ها که به عنوان کلکسیون دیده می شوند با ظهور Cryptokitties بود – بچه گربه های دیجیتال منحصر به فرد که در سال 2017 در بین کلکسیونرها محبوب شدند. همچنین به عنوان اولین مورد استفاده از NFT شناخته می شود.

بازار NFT مملو از انواع مختلف کارت‌های تجاری و کلکسیونی است که توسط شرکت‌ها فهرست شده‌اند – تا زمانی که قابل جمع‌آوری تلقی شوند.

2. اثر هنری

2. آثار هنری
کارت های معاملاتی NFT و کلکسیون

آثار هنری NFT ترکیب منحصر به فردی از فناوری و خلاقیت هستند.

اکثر NFTهایی که امروزه در گردش هستند آثار هنری هستند – هنرهای قابل برنامه ریزی 99 درصد از کل NFTها را تشکیل می دهند. این به این دلیل است که هنرمندان به سرعت از مفهوم NFT استفاده کردند.

در زمان حاضر، آثار هنری مجازی از جمله عکس‌های دیجیتال، گیف‌ها و ویدیوهای کوتاه به‌صورت آنلاین به فروش می‌رسند که گویی اقلام فیزیکی هستند. و، اینها گران ترین NFT ها هستند و گاهی اوقات به قیمت میلیون ها فروخته می شوند. بهترین بازارهای NFT را اینجا ببینید.

راهنمای ما در مورد نحوه خرید و فروش NFT و راهنمای بازاریابی NFT را ببینید.

3. بلیط های رویداد

3. بلیط های رویداد

NFT ها همچنین می توانند در قالب بلیط رویداد استفاده شوند که تأیید بلیط و هویت افراد را تسهیل می کند. سازمان‌دهندگان رویدادهای محبوب مانند کنسرت‌ها و جشنواره‌های موسیقی می‌توانند از یک بلاک چین انتخابی برای تولید تعداد محدودی بلیط NFT استفاده کنند.

این بلیط ها را می توان در لیست های حراج خریداری کرد و سپس برای دسترسی آسان در دستگاه های تلفن همراه از طریق کیف پول ذخیره کرد.

4. موسیقی و رسانه

4. موسیقی و رسانه
4. موسیقی و رسانه

آزمایش‌های تبدیل موسیقی به NFT منجر به توسعه نوع دیگری از NFT شد. اکنون می‌توان فایل‌های رسانه و موسیقی را با ادعای مالکیت واقعی که به یک فرد داده شده است، به NFT مرتبط کرد.

این انتقال موسیقی از کالای قابل تعویض به توکنیزه شدن، از جهات مختلفی به نفع هنرمندان بوده است. از دسترسی مستقیم به مخاطبان جدید و فالوورهای وفادار تا ارائه یک تجربه برتر به شنوندگان.

NFT ها همچنین به نوازندگان اجازه می دهند تقریباً 100٪ از درآمد خود را بدون نگرانی در مورد کاهش تولیدات و پلت فرم استریم حفظ کنند – به همین دلیل است که هنرمندان با استقبال خوبی مواجه می شوند.

5. بازی

بازی های NFT Play-To-Earn
بازی های NFT Play-To-Earn

سازندگان بازی سطوح عمیقی از علاقه خود را به NFT و استفاده بسیار از آنها توسعه داده اند. NFT ها به عنوان آیتم های درون بازی در پلتفرم های بازی آنلاین استفاده می شوند. توکن‌های غیرقابل تعویض به رشد اقتصادهای درون بازی از طریق سوابق مالکیت تغییرناپذیر برای آیتم‌های درون بازی کمک می‌کنند.

فقط محتوای درون بازی مانند شخصیت ها، پوسته ها و غیره به عنوان NFT فروخته می شود و نه کل بازی. یکی دیگر از موارد استفاده NFT در فروش نسخه محدود دارایی های DLC به بازیکنی است که می خواهد از منحصر به فرد بودن دارایی های NFT لذت ببرد. با این حال، این شرکت را از فروش DLC معمولی خود باز نمی دارد.

6. لحظات ورزشی بزرگ

توکن سازی ورزش NFT

روش دیگری که از NFT ها استفاده شده است، ثبت لحظات به یاد ماندنی ورزشی در قالب کلیپ های ویدیویی کوتاه است. این یک معادل فیزیکی مانند سایر انواع NFT که تاکنون در مورد آنها صحبت کردیم ندارد، اما اهمیت تاریخی آن گران بها است – در حالی که آنها گران هستند منطقی است. برخی از این NFT ها می توانند لحظات ورزشی از تاچ داون های تغییر دهنده بازی تا اسلم دانک های پیشگامانه را به نمایش بگذارند.

فقط محتوای درون بازی مانند شخصیت ها، پوسته ها و غیره به عنوان NFT فروخته می شود و نه کل بازی. یکی دیگر از موارد استفاده NFT در فروش نسخه محدود دارایی های DLC به بازیکنی است که می خواهد از منحصر به فرد بودن دارایی های NFT لذت ببرد. با این حال، این شرکت را از فروش DLC معمولی خود باز نمی دارد.

7. مد مجازی

7. مد مجازی
7. مد مجازی

چرا مد باید با هر چیز دیگری که در بازار NFT خرید و فروش می شود متفاوت باشد؟ همه چیز به ترجیحات شخصی مربوط می شود وقتی صحبت از هدر دادن پول برای یک لباس زرق و برق دار می شود. که نمی توانید آن را بپوشید. به جای خرید آثار هنری NFT می توانید از NFT برای استایل دادن به آواتارهای آنلاین خود استفاده کنید.

این نوع NFT بی‌تردید برای افراد شیک‌تر و شیک‌تر محفوظ است. و البته، هر مورد محدود و منحصر به فرد خواهد بود.

8. دارایی های دنیای واقعی

توکن کردن دارایی های دنیای واقعی
توکن کردن دارایی های دنیای واقعی

گمانه زنی های زیادی در مورد استفاده از NFT ها به عنوان توکن های دنیای واقعی در آینده وجود دارد. پیشرفت در حوزه NFT به سمت دستیابی به آن پیش می رود و احتمال تحقق آن امیدوارکننده است.

اثبات رمزنگاری مالکیت که NFT ها ارائه می کنند، این امکان را برای آن فراهم می کند که دارایی های دنیای واقعی را منعکس کند. بسیاری از پروژه های NFT در حال حاضر بر روی نشانه گذاری اقلام لوکس و املاک و مستغلات تمرکز دارند. هنگام خرید خانه یا ماشین با استفاده از اسناد NFT گزینه های بیشتری خواهید داشت.

9. Memes

الگوهای رفتاری NFT
الگوهای رفتاری NFT

فروش میم ها به عنوان NFT مهم ترین دستاورد در زمینه NFT در سال های اخیر بوده است. میم ها علیرغم محبوبیت آنها در بین کاربران اینترنت و بخشی از فرهنگ عامه، با NFT ها مرتبط شده اند. آمادگی سازندگان میم برای توسعه یک اکوسیستم آینده نگر در حال گسترش با فروش میم ها به عنوان NFT نشان داده می شود.

10. نام های دامنه

دامنه های NFT
دامنه های NFT

بازار NFT امکان ثبت نام و فروش نام دامنه را برای کاربران فراهم کرده است. شما می توانید با به دست آوردن نام دامنه خود در بازار NFT، یک مسیر انحرافی برای پرداخت هزینه به یک شرکت شخص ثالث برای مدیریت نام دامنه خود ایجاد کنید.

حقوق انحصاری در مورد مالکیت نام وجود دارد به این معنی که شما به واسطه نیاز ندارید.

نمونه هایی از ارائه دهندگان NFT نام دامنه عبارتند از سرویس نام اتریوم (ENS) و دامنه های غیرقابل توقف از طریق خدمات نام دامنه غیرمتمرکز.

فن آوری های بلاک چین

به طور خلاصه، چهار نوع ساختار بلاک چین وجود دارد:

Different Type of Blockchain Technology
فن آوری های بلاک چین

1. بلاک چین های عمومی

هر کسی با اتصال به اینترنت می‌تواند به یک پلتفرم بلاک چین بپیوندد. و به یک گره مجاز تبدیل شود. و به بلاک چین عمومی را غیرمحدود و بدون مجوز ورود کند.

این کاربر به سوابق جاری و تاریخی و همچنین توانایی انجام عملیات استخراج دسترسی دارد. که محاسبات پیچیده ای برای تأیید تراکنش ها و افزودن آنها به دفتر کل است.

در شبکه، هیچ رکورد یا تراکنش معتبری نمی‌تواند اصلاح شود، و از آنجایی که کد منبع معمولاً منبع باز است، هر کسی می‌تواند تراکنش‌ها را تأیید کند، خطاها را کشف کند. و راه‌حل‌هایی ارائه دهد.

این نوع بلاک چین برای سازمان هایی مناسب است که به شفافیت و اعتماد اهمیت می دهند، مانند سازمان های غیر دولتی و گروه های کمک های اجتماعی. به دلیل ماهیت عمومی شبکه، شرکت های خصوصی به احتمال زیاد از آن اجتناب خواهند کرد.

2. بلاک چین خصوصی (یا مدیریت شده).

بلاک چین خصوصی یک شبکه بلاک چین است. که در یک زمینه محدود مانند یک شبکه بسته عمل می کند یا توسط یک موجودیت واحد کنترل می شود.
در حالی که از نظر اتصال همتا به همتا و غیرمتمرکز به طور مشابه به یک شبکه بلاک چین عمومی عمل می کند، این بلاک چین به طور قابل ملاحظه ای کوچکتر است.
بلاک چین های خصوصی، به جای اینکه به همه اجازه دهند به آن بپیوندند و برق رایانه را تامین کنند، اغلب در یک شبکه کوچک در یک شرکت یا سازمان اجرا می شوند.
بلاک چین های مجاز و بلاک چین های تجاری نام های دیگری برای آن ها هستند.

3. بلاک چین های کنسرسیومی

یک بلاک چین فدرال یا بلاک چین کنسرسیوم شبیه بلاک چین هیبریدی است. که قابلیت های بلاک چین خصوصی و عمومی را با هم ترکیب می کند.
با این حال، تفاوت آن در این است که شامل اعضای مختلف سازمانی است که با هم در یک شبکه غیرمتمرکز کار می کنند.

در اصل، یک بلاک چین کنسرسیوم، یک بلاک چین خصوصی با دسترسی محدود به یک گروه خاص است. که خطرات مرتبط با یک بلاک چین خصوصی را که توسط یک کسب‌وکار کنترل می‌شود، از بین می‌برد.

روش های اجماع توسط گره های از پیش تعیین شده در یک بلاک چین کنسرسیوم تنظیم می شوند. دارای یک گره اعتبار سنجی است که مسئول شروع، دریافت و تایید تراکنش ها است. تراکنش ها را می توان توسط گره های عضو دریافت یا آغاز کرد.

4. بلاک چین های ترکیبی

سازمان هایی که خواهان بهترین های هر دو دنیا هستند، گاهی از بلاک چین ترکیبی استفاده می کنند.

نوعی از بلاک چین که شامل ویژگی های بلاک چین خصوصی و عمومی است. این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا یک سیستم خصوصی و مبتنی بر مجوز در کنار یک سیستم عمومی و بدون مجوز ایجاد کنند. و به آن‌ها اجازه می‌دهد تنظیم کنند چه کسی به داده‌های ذخیره شده در بلاک چین دسترسی دارد. و چه داده‌هایی عمومی می‌شوند.

در یک بلاک چین ترکیبی، تراکنش‌ها و سوابق معمولاً عمومی نمی‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را در صورت لزوم، برای دسترسی از طریق یک قرارداد هوشمند، تأیید کرد.

در داخل شبکه، اطلاعات محرمانه ایمن نگه داشته می شود، اما قابل تأیید است. حتی اگر یک نهاد خصوصی مالک بلاک چین ترکیبی باشد، نمی‌تواند تراکنش‌ها را تغییر دهد.

بازی برای کسب درآمد NFT از انواع NFT

با بازی های NFT درآمد کسب کنید.
با بازی های NFT درآمد کسب کنید.

یک راه در حال ظهور برای کسب درآمد در دنیای Game-Fi، بازی کردن بازی‌های NFT است. بازیکنان می‌توانند توکن‌هایی را با مدل‌های بازی برای کسب درآمد به دست آورند. یا NFT‌های درون بازی را جمع‌آوری کنند که می‌توانند آن‌ها را به بازیکنان و کلکسیونرهای دیگر بفروشند.

رویکرد توکن معمولاً قابل اعتمادتر است زیرا توکن ها را می توان به طور مداوم از طریق گیم پلی به دست آورد، در حالی که افت NFT تصادفی تر است.
کاربران در کشورهای کم درآمد برای کسب درآمد به عنوان جایگزین یا مکمل برای درآمد ثابت یا تامین اجتماعی هجوم آورده اند.

بازی های NFT چگونه کار می کنند؟

بازی‌های NFT مانند نگه‌داشتن کلکسیون‌های رمزنگاری شده در کیف پول شما نیستند.
NFT ها در قوانین، رویه ها و تعاملات بازیکنان یک بازی NFT استفاده خواهند شد. به عنوان مثال، یک بازی می تواند از NFT برای نمایش شخصیت یا آواتار منحصر به فرد شما استفاده کند.
NFT ها را می توان در چیزهای دیجیتالی که در حین بازی یافت می شوند نیز پیدا کرد. سپس می توانید NFT های خود را برای سود با سایر گیمرها مبادله یا معامله کنید.

بنابراین، چگونه از نظر فنی NFT ها را در یک محیط بازی قرار می دهید؟ توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمندی می‌سازند که قوانین NFT‌های مورد استفاده در یک بازی را برای تبادل، تولید و پیاده‌سازی آنها تشکیل می‌دهند. در یک بلاک چین، قراردادهای هوشمند قطعه‌هایی از کد هستند که خوداجرا می‌شوند.

NFT های درون بازی چیست؟

NFT های درون بازی راه دیگری برای کسب درآمد در حین انجام بازی های NFT هستند.
شما NFT ها را که اشیای کلکسیونی هستند، به جای توکن های قابل تعویض ERC-20 مانند SLP در Axie Infinity یا SKILLS در CryptoBlades به دست می آورید. این روش گیم پلی نحوه درآمدزایی سنتی بازی های NFT است.
ارزش آیتم ها بسته به ظاهر، کمیاب یا کاربرد آنها در بازی متفاوت است.

بازی‌های NFT چگونه درآمدزایی می‌کنند؟

مقدار پولی که می توانید با بازی NFT به دست آورید به مکانیک بازی خاص و تقاضای بازار بستگی دارد.
پولی که به دست می آورید از سوی سایر کاربرانی که به NFT ها یا ارزهای رمزنگاری شده به دست آمده در بازی اهمیت می دهند، به دست می آید.
شما باید با فروش کالاهای خود در بازار، صرافی یا حراج، پول نقد کنید.
در بازی های NFT، ارزش یا از NFT یا قابلیت جمع آوری توکن یا ابزار درون بازی به دست می آید. این دو عامل نیز منجر به گمانه زنی می شود.

آیا ممکن است با بازی NFT، پول از دست بدهم؟

انجام بازی های NFT ممکن است به ضرر مالی منجر شود. مقدار دقیق آن با توجه به نوع بازی، مکانیزم بازی و ارزش NFT هایی که با آن ها سر و کار دارید تعیین می شود.
از دست دادن پول همیشه به این معنی نیست که شما فریب خورده اید. از آنجایی که NFTها سوداگرانه هستند و ارزش آنها توسط نیروهای بازار تعیین می شود، ضررهای شما نیز توسط نیروهای بازار تعیین می شود. مانند هر سرمایه گذاری دیگر در ارزهای دیجیتال، فقط آنچه را که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری کنید.

رابطه متاورس و NFT

رابطه متاورس-NFT
رابطه متاورس-NFT

اتصال متاورس NFT بدون شک یک کاربرد امیدوارکننده برای NFTها است.
آینده NFT گزینه‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاران، کسب‌وکارها و آماتورها باز می‌کند، که همگی این پتانسیل را دارند. که استفاده و پذیرش NFT را در بلندمدت تغییر دهند.

بارزترین پیوند بین متاورس و NFTها مربوط به دارایی های دیجیتال و نحوه ارزش گذاری آنها است.
مردم می توانند اشکال دیجیتالی هنر و دارایی را در متاورس به نمایش بگذارند و NFTها به آنها اجازه می دهند آن محتوا را با اثبات مالکیت قیمت گذاری کنند.

انجمن جدید NFT برای هنرمندان، طراحان و سازندگان

The Forest اولین انجمن NFT برای طراحان و خلاقان است.
با این حال، جنگل چیزی بیش از یک جامعه است. این یک پلتفرم آموزشی و بازار NFT است که خلاقان را با دانش، ارتباطات و ابزار برای پیشرفت به عنوان متخصصان NFT و Web3 توانمند می کند.

دلیل عضویت: این انجمن NFT برای هنرمندان، تصویرگران و طراحانی است که به دنبال تبدیل شدن به خالقان پررونق Web3 و NFT هستند و برای مبتدیان طراحی شده است.

آیا NFT ها متاورس را خواهند ساخت؟

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و فناوری زیربنای آن‌ها برای توسعه Metaverse بسیار مهم هستند.
NFT ها روی بلاک چین وجود دارند که ابتدا برای تبادل دارایی های دیجیتال استفاده می شد اما اکنون کاربردهای گسترده ای دارد.
وقتی نقش NFT ها را در محیط دیجیتال متاورس نشان می دهیم، می بینیم که چگونه با فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده موجود برای مدیریت کل فضا ارتباط برقرار می کنند.

این بدان معناست که NFT ها می توانند مالکیت همه چیز را در Metaverse نشان دهند، از جمله دارایی های درون بازی، آواتارهای مجازی و املاک و مستغلات (نسخه دیجیتال).
به طور مشابه، بازار NFT مبتنی بر Metaverse به آواتارهای کاربران اجازه می دهد تا بازار را مرور کنند، محصولات دیجیتال را با جزئیات بیشتری بررسی کنند و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.

Metaverse در حال گذراندن آزمایش‌های زیادی است، مانند هر نوآوری دیگری، و بسیاری از سازمان‌ها در تلاش هستند تا برنامه‌های کاربردی جدیدی با استفاده از فناوری اصلی Metaverse بسازند.

سوالات متداول انواع NFT

اقلام کلکسیونی، آثار هنری، بلیط رویداد، موسیقی و رسانه، بازی، لحظات بزرگ ورزشی، مد مجازی، دارایی های دنیای واقعی، میم ها و نام های دامنه برخی از NFT های موجود هستند.

اکثر NFT های در گردش، آثار هنری هستند. آثار هنری قابل برنامه ریزی 99 درصد از کل NFT ها را تشکیل می دهند. این به این دلیل است که هنرمندان به سرعت از مفهوم NFT بهره می برند.

فناوری بلاک چین موجود، بلاک چین عمومی، بلاک چین خصوصی، بلاک چین کنسرسیوم و بلاک چین ترکیبی است.

میم ها به عنوان NFT از مهمترین دستاوردهای سال های اخیر در زمینه NFT ها هستند. بسیاری از کاربران آنلاین به دلیل محبوبیت آنها در بین کاربران اینترنت و بخشی از فرهنگ عامه، میم ها و NFT ها را با هم مشابه می بینند.

مقدار پولی که می توانید با بازی NFT به دست آورید به مکانیک بازی خاص و تقاضای بازار بستگی دارد. پولی که به دست می آورید از دیگر کاربرانی است که به NFT ها یا ارزهای دیجیتالی که بازیکنان در این بازی به دست می آورند، اهمیت می دهند.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به