مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

چه چیزی باعث ارزش بیت کوین می شود؟

چه چیزی باعث ارزش بیت کوین می شود؟

علت ارزش بیت کوین . ممکن است تعجب کنید که چه چیزی ارز دیجیتال را ارزشمند می‌کند، با توجه به اینکه به شدت نوسان دارد. افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین (CRYPTO:BTC) به میزان 5% یا حتی 10% در هر روز غیرمعمول نیست. ارزهای دیجیتال کوچکتر می توانند نوسانات قیمتی بیشتری داشته باشند.

پس از خواندن این مقاله، متوجه خواهید شد که چه چیزی ارز دیجیتال را ارزشمند می کند و چرا قیمت ممکن است در عرض یک روز به شدت نوسان کند.

درک ارزش بیت کوین یا یک ارز دیجیتال

ارزهای رمزنگاری شده معمولاً توسط هیچ مرجع مرکزی به همان شکلی که ارزهای فیات یا سایر رسانه های مبادله ای که توسط دولت تحریم شده است، پشتیبانی نمی شوند.
حمایت دولت می تواند ایمان به ارزش یک ارز را در بین مصرف کنندگان بهبود بخشد و خرج کننده و جمع کننده بزرگ ارز را فراهم می کند. (سعی کنید مالیات خود را به بیت کوین بپردازید.) اما از آنجایی که ارزهای دیجیتال به طور کلی غیرمتمرکز هستند، ارزش خود را از منابع دیگر به دست می آورند، از جمله:

 • عرضه و تقاضا
 • هزینه ی تولید
 • در دسترس بودن در صرافی ها
 • رقابت
 • حاکمیت
 • آئین نامه

عرضه و تقاضای ارزهای دیجیتال

ارزش کریپتوکارنسی مانند هر چیز دیگری که مردم می خواهند بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود. اگر تقاضا سریعتر از عرضه افزایش یابد، قیمت افزایش می یابد. به عنوان مثال، اگر خشکسالی وجود داشته باشد، اگر تقاضا تغییر نکند، قیمت غلات و محصول افزایش می یابد. همان اصل عرضه و تقاضا در مورد ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند. ارز دیجیتال زمانی ارزش پیدا می کند که تقاضا بیشتر از عرضه افزایش یابد.

مکانیسم عرضه یک ارز دیجیتال همیشه شناخته شده است. هر کریپتو برنامه‌های استخراج و رایت توکن خود را منتشر می‌کند.
برخی، مانند بیت کوین، حداکثر عرضه ثابتی دارند. ما می دانیم که تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. سایرین، مانند اتر (CRYPTO:ETH)، هیچ سقفی برای عرضه ندارند.
برخی از ارزهای دیجیتال مکانیسم‌هایی دارند که توکن‌های موجود را می‌سوزاند تا از افزایش بیش از حد عرضه در گردش و کاهش تورم جلوگیری کند.
سوزاندن توکن به معنای ارسال آنها به یک آدرس غیرقابل بازیابی در بلاک چین است.

سیاست پولی هر ارز دیجیتال متفاوت است. عرضه بیت کوین با هر بلوک جدید استخراج شده در بلاک چین به میزان ثابتی افزایش می یابد. اتریوم به ازای هر بلوک استخراج شده پاداش ثابتی ارائه می‌کند، اما برای گنجاندن «بلاک‌های عمو» در بلوک جدید نیز هزینه پرداخت می‌کند، که به تسهیل کارایی بلاک چین کمک می‌کند. در نتیجه، افزایش عرضه چندان ثابت نیست. برخی از منابع ارزهای دیجیتال به طور کامل توسط تیم مسئول یک پروژه دیکته می شود، که می تواند یک توکن بیشتری را برای عموم منتشر کند یا توکن ها را برای مدیریت عرضه پول بسوزاند.

تقاضا می تواند با افزایش آگاهی پروژه یا با افزایش سودمندی افزایش یابد. پذیرش گسترده‌تر ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری، تقاضا را افزایش می‌دهد و در عین حال عرضه در گردش را محدود می‌کند.
به عنوان مثال، زمانی که سرمایه گذاران نهادی شروع به خرید و نگهداری بیت کوین در اوایل سال 2021 کردند، قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی افزایش یافت زیرا تقاضا از سرعت ایجاد سکه های جدید پیشی گرفت و عملاً کل عرضه موجود بیت کوین را کاهش داد.

به همین ترتیب، با راه اندازی پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بلاک چین اتریوم، تقاضا برای اتر افزایش می یابد. اتر برای انجام تراکنش های روی بلاک چین بدون توجه به ارز دیجیتالی که با آن تراکنش می کنید، لازم است.
یا اگر یک پروژه DeFi خودش را شروع کند، توکن خودش مفیدتر می شود و در نتیجه تقاضا را افزایش می دهد.

هزینه های تولید

توکن های جدید ارزهای دیجیتال از طریق فرآیندی به نام ماینینگ تولید می شوند. استخراج ارز دیجیتال شامل استفاده از رایانه برای تأیید بلوک بعدی در بلاک چین است.
شبکه غیرمتمرکز ماینرها چیزی است که به ارزهای رمزنگاری شده اجازه می دهد همانطور که انجام می دهد کار کند.
در ازای این پروتکل، علاوه بر هزینه‌هایی که طرف‌های مبادله به ماینرها پرداخت می‌کنند، پاداشی در قالب توکن‌های ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند.

تأیید بلاک چین به قدرت محاسباتی نیاز دارد. شرکت کنندگان در تجهیزات گران قیمت و برق سرمایه گذاری می کنند تا ارز دیجیتال استخراج کنند.
در یک سیستم اثبات کار، مانند سیستم‌هایی که توسط بیت‌کوین و اتریوم استفاده می‌شود، هرچه رقابت برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص وجود داشته باشد، استخراج آن دشوارتر می‌شود.
دلیل آن این است که ماینرها اساساً برای حل یک مسئله پیچیده ریاضی به منظور تأیید یک بلوک با یکدیگر رقابت می کنند.
به این ترتیب، هزینه استخراج افزایش می‌یابد زیرا برای ماینینگ موفقیت‌آمیز به تجهیزات قدرتمندتری نیاز است.

با افزایش هزینه های ماینینگ، افزایش ارزش ارز دیجیتال ضروری است.
اگر ارزش ارزی که استخراج می‌کنند به اندازه کافی برای جبران هزینه‌های آن‌ها نباشد، ماینرها استخراج نمی‌کنند.
و از آنجایی که ماینرها برای ایجاد عملکرد بلاک چین ضروری هستند، تا زمانی که تقاضا برای استفاده از بلاک چین وجود داشته باشد، قیمت باید افزایش یابد.

ارز دیجیتال شیبا اینو می تواند «طلای کریپتو» بعدی باشد! خداحافظ بیت کوین (قیمت لحظه ای بیت کوین)

صرافی های ارزهای دیجیتال

رمزارزهای اصلی مانند بیت کوین و اتر در صرافی های متعدد معامله می شوند. تقریباً هر صرافی رمزارز محبوب ترین توکن ها را فهرست می کند.

اما برخی توکن‌های کوچک‌تر ممکن است فقط در صرافی‌های منتخب در دسترس باشند، بنابراین دسترسی برخی سرمایه‌گذاران را محدود می‌کند.
برخی از ارائه دهندگان کیف پول برای مبادله هر مجموعه ای از ارزهای دیجیتال در چندین صرافی، مظنه ها را جمع می کنند.
اما آنها برای انجام این کار هزینه ای دریافت می کنند و هزینه سرمایه گذاری را افزایش می دهند.
علاوه بر این، اگر یک ارز دیجیتال به صورت نازک در یک صرافی کوچک معامله شود، گسترش مبادله در صرافی، ممکن است برای برخی سرمایه گذاران بسیار سودآور باشد.

اگر یک ارز دیجیتال در صرافی های بیشتری فهرست شود، می تواند تعداد سرمایه گذاران مایل و توانایی خرید آن را افزایش دهد و در نتیجه تقاضا را افزایش دهد. و اگر همه چیز برابر باشد، با افزایش تقاضا، قیمت بالا می رود.

رقابت

هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد، با پروژه ها و توکن های جدید که هر روز راه اندازی می شوند.
مانعِ ورود برای رقبای جدید، نسبتا کم است، اما ایجاد یک ارز دیجیتال قابل دوام به ایجاد شبکه ای از کاربران آن ارز دیجیتال نیز بستگی دارد.

یک برنامه کاربردی مفید در بلاک چین می تواند به سرعت یک شبکه بسازد، به خصوص اگر با محدودیت یک برنامه رقیب بهبود یابد.
اگر یک رقیب جدید شتاب بگیرد، از رقابت موجود ارزش می گیرد، بنابراین قیمت شرکت فعلی پایین می آید زیرا توکن رقیب جدید قیمت خود را بالاتر می بیند.

حاکمیت داخلی

شبکه های ارزهای دیجیتال به ندرت از یک سری قوانین ثابت پیروی می کنند. توسعه دهندگان پروژه ها را بر اساس جامعه ای که از آنها استفاده می کند تطبیق می دهند. برخی توکن‌ها – به نام توکن‌های حاکمیتی – به دارندگان خود در مورد آینده یک پروژه، از جمله نحوه استخراج یا استفاده از یک توکن، نظر می‌دهند. برای ایجاد هرگونه تغییر در حاکمیت یک نشانه، باید بین ذینفعان اتفاق نظر وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، اتریوم در تلاش است تا شبکه خود را از یک سیستم اثبات کار به یک سیستم اثبات سهام به روز کند و عملاً بسیاری از تجهیزات گران قیمت ماینینگ در مراکز داده یا زیرزمین افراد را بی استفاده می کند. این بدون شک بر ارزش اتر تأثیر خواهد گذاشت.

به طور کلی، سرمایه گذاران حکمرانی پایدار را دوست دارند.
حتی اگر اشکالاتی در نحوه عملکرد یک ارز دیجیتال وجود داشته باشد، سرمایه گذاران شیطانی را که می شناسند به شیطانی که نمی شناسند ترجیح می دهند.
به این ترتیب، حکمرانی پایدار در جایی که تغییرات نسبتاً سخت است، می‌تواند با ارائه قیمت‌گذاری باثبات‌تر ارزش داشته باشد.

از سوی دیگر، روند کند به‌روزرسانی نرم‌افزار برای بهبود پروتکل‌ها می‌تواند افزایش ارزش ارزهای دیجیتال را محدود کند.
اگر یک به‌روزرسانی ارزش را برای دارندگان ارزهای دیجیتال باز کند اما اجرای آن ماه‌ها طول بکشد، به ذینفعان فعلی آسیب می‌زند.

مقررات و الزامات قانونی برای ایجاد ارزش بیت کوین

در مورد اینکه چه کسی باید مبادله ارزهای دیجیتال را تنظیم کند، سردرگمی وجود دارد.
کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می گوید ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهاداری مانند سهام و اوراق قرضه هستند، در حالی که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) می گوید آنها کالاهایی مانند قهوه یا طلا هستند.

هر دو نمی توانند ادعای اختیارات نظارتی بر مبادلات ارزهای دیجیتال داشته باشند. یک حکم تعیین‌کننده می‌تواند وضوح بیشتری را ارائه کند و ارزش ارزهای دیجیتال را بهبود بخشد، در حالی که درها را برای محصولات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال که به طور گسترده‌تر معامله می‌شوند باز می‌کند.

مقررات لازم است تا راه‌های آسان‌تری برای تجارت ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد.
محصولاتی مانند ETF یا قراردادهای آتی دسترسی بیشتری به ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاران فراهم می کند و ارزش آن را افزایش می دهد. علاوه بر این، مقررات می‌تواند سرمایه‌گذاران را قادر به گرفتن موقعیت‌های فروش کوتاه یا شرط‌بندی در مقابل قیمت ارزهای دیجیتال با قراردادهای آتی یا اختیار کند.
این امر باید باعث کشف قیمت بهتر و کاهش نوسان قیمت گذاری ارزهای دیجیتال شود.

مقررات همچنین می تواند بر تقاضای ارزهای دیجیتال تأثیر منفی بگذارد. اگر یک نهاد حاکم قوانین را تغییر دهد تا سرمایه گذاری یا استفاده از ارزهای دیجیتال را نادیده بگیرد، ممکن است قیمت ارزهای دیجیتال را پایین بیاورد.

پیشنهاد مطالعه : عرضه اولیه سکه (ICO) چیست؟

پیدا کردن ارزش بیت کوین در ارز دیجیتال

اگر اصل اصلی عرضه و تقاضا را در پس آنچه که به ارز دیجیتال ارزش می دهد. و عوامل موثر بر آنها را درک کنید، می توانید تصمیمات بهتری برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بگیرید.
اگر فکر می‌کنید تقاضا به دلایل X، Y و Z افزایش می‌یابد. و فکر نمی‌کنید عرضه ادامه پیدا کند، آن ارز دیجیتال می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد.
اما توجه داشته باشید که دولت‌ها هنوز بهترین روش‌ها را برای تنظیم ارزهای دیجیتال ندارند، که آن را به یک سرمایه‌گذاری پرخطر و بی‌ثبات تبدیل می‌کند.

پیشنهاد مطالعه : صرافی ارز دیجیتال چیست؟

منبع :  The Motley Fool

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به