مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

سهام NFT چیست؟

سهام NFT چیست؟

توکن های غیر قابل تعویض یا سهام NFT چیست ؟

در یک نگاه: یک NFT (توکن غیر قابل تعویض) یک سهام نیست، بلکه یک دارایی دیجیتالی است. که یک شی در دنیای واقعی را نشان می دهد.

در حال حاضر، بیشتر NFT ها نمایشی از هنر، آیتم های درون بازی، موسیقی و ویدیوها هستند. تراکنش‌های NFT در بلاک چین ذخیره می‌شوند. و به شما امکان می‌دهند مالکیت خود را ثابت کنید. و از کپی کردن آن توسط افراد جلوگیری کنید.

توکن های غیر قابل تعویض در یکی دو سال اخیر تبلیغات زیادی دریافت کرده اند. ما بیپل هنرمند دیجیتال را دیدیم که در نهایت یک اثر هنری را به قیمت 69 میلیون دلار فروخت. و توییت جک دورسی را به قیمت 2.9 میلیون دلار فروخت.

این امر به ویژه زمانی که کالای واقعی دیجیتالی باشد، اهمیت دارد. همه می‌دانند جک دورسی در اولین توییت چه گفته است، و پیدا کردن نسخه‌ای از توییت آسان است. اما تنها یک نفر، فرد دارای NFT، صاحب توییت اصلی جک دورسی است.

NFT ها همچنین آزادی بیشتری را برای هنرمندان فراهم می کنند. هنرمندان می‌توانند مستقیماً به مصرف‌کننده بفروشند. و می‌توانند به عنوان حق امتیاز برنامه‌ریزی کنند تا هر زمان که آثار هنریشان به مالک جدیدی فروخته شد، درصدی از فروش را دریافت کنند.

این به این معنی است که NFT ها ممکن است آینده هنر مدرن و سایر اقلام کلکسیونر باشند.

NFT ها چیستند؟

اما سهام NFT چیست؟ NFT یک دارایی دیجیتالی است که نشان دهنده یک شی در دنیای واقعی است. در حال حاضر، بیشتر NFT ها نمایشی از هنر، موسیقی، آیتم های درون بازی و ویدیوهای دنیای واقعی هستند.

توکن های غیر قابل تعویض، به صورت آنلاین خرید و فروش می شوند. آنها با استفاده از همان نرم افزار بلاک چین که توسط بسیاری از ارزهای دیجیتال استفاده می شود، کدگذاری می شوند.

در حالی که ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین، قابل تعویض هستند، NFT ها توکن های غیر قابل تعویض هستند. بیت کوین یک دارایی قابل تعویض است زیرا ارزش یک بیت کوین همیشه با بیت کوین دیگر برابر است. شما می توانید هر دو بیت کوین را بدون از دست دادن چیزی مبادله کنید.

دارایی غیر قابل تعویض چیزی است که نمی توان آن را با چیز دیگری مبادله کرد. ارزش منحصر به فردی دارد.

توکن های غیر قابل تعویض، معمولاً در نوع خود بی نظیر هستند. و کدهای شناسایی منحصر به فردی دارند. هر توکن دارای یک امضای دیجیتال است که امکان مبادله NFTها با یکدیگر یا برابری آنها را غیرممکن می کند.

این غیرقابل تعویض بودن، کمبود دیجیتالی را ایجاد می کند – یک دارایی دیجیتالی که نمی توان آن را تکثیر یا کپی کرد. یک NFT به خریدار امکان می دهد کالای اصلی را داشته باشد. این شامل احراز هویت داخلی است که به عنوان اثبات مالکیت عمل می کند.

از بسیاری جهات، یک NFT هدفی مشابه با نقاشی های فیزیکی و مجسمه ها را برآورده می کند. مطمئناً، می‌توانید تصاویری از «فریاد» ادوارد مونک را به صورت آنلاین مشاهده کنید. اما این مانند داشتن نسخه اصلی نیست، اینطور است؟

در یک سبد سرمایه گذاری، آثار هنری اصیل توسط یک هنرمند مشهور به عنوان ذخیره ارزش عمل می کند. داشتن “The Scream” نه تنها به شما حق بالیدن می دهد، بلکه راهی برای ذخیره آسان 150 میلیون دلار است.

NFT ها چگونه کار می کنند؟

برای درک اینکه سهام NFT چیست، باید نحوه عملکرد NFTها را بدانید. NFT ها روی یک بلاک چین وجود دارند. اما این بلاک چین برای ایجاد یک ارز دیجیتال استفاده نمی شود. در عوض، شبکه بلاک چین به عنوان دفتر کل عمومی برای ثبت تراکنش ها استفاده می شود.

به طور معمول، NFTs بر روی بلاک چین اتریوم نگهداری می شوند. یک NFT از اشیاء دیجیتالی ایجاد می شود که هم اقلام فیزیکی و هم ناملموس را نشان می دهد. اگر شخصی بخواهد مالک آن باشد، می توانید یک NFT برای رسیدگی به تقاضا ایجاد کنید. به عنوان مثال، جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، اولین توییت خود، اولین توییتی که در توییتر ساخته شده است، به عنوان NFT به قیمت بیش از 2.9 میلیون دلار فروخت.

لجر نانو اس پلاس

کیف پول نسل سوم لجر

صفحه نمایش بزرگتر - حافظه بیشتر - امکان نصب بیش از 100 برنامه همزمان

ذخیره و مدیریت NFT

سایر NFT های رایج عبارتند از:

به طور معمول، NFTs  بر روی بلاک چین اتریوم نگهداری می شوند. یک NFT از اشیاء دیجیتالی ایجاد می شود که هم اقلام فیزیکی و هم ناملموس را نشان می دهد. اگر شخصی بخواهد مالک آن باشد، می توانید یک NFT برای رسیدگی به تقاضا ایجاد کنید. به عنوان مثال، جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، اولین توییت خود، اولین توییتی که در توییتر ساخته شده است، به عنوان NFT به قیمت بیش از 2.9 میلیون دلار فروخت.

 • هنر
 • GIF ها
 • ویدیوها و نکات مهم ورزشی
 • کلکسیونی ها
 • آواتارهای مجازی و پوسته
 • ای بازی های ویدیویی
  کفش های کتانی طرح دار
  موسیقی.

NFTها اقلام کلکسیونی هستند. اما به جای اینکه یک نقاشی رنگ روغن واقعی را به دیوار آویزان کنید – یا کفش های کتانی طراح برای نمایش در کمد، یا موسیقی برای پخش در سیستم صوتی – خریدار به جای آن یک توکن بلاک چین دیجیتال دریافت می کند.
NFT به معنای لذت بردن، قدردانی یا استفاده از دارایی نیست. این در مورد داشتن حقوق مالکیت انحصاری است.

NFTs می توانند در هر زمان تنها یک مالک داشته باشند. داده های منحصر به فرد NFT ها تأیید مالکیت آنها و انتقال توکن ها را بین مالکان آسان می کند. مالک یا خالق نیز می تواند اطلاعات خاصی را در داخل خود ذخیره کند. به عنوان مثال، هنرمندان می توانند آثار هنری خود را با گنجاندن امضای خود در فراداده NFT امضا کنند.

فرصت ها با سهام NFT چیست

درست مانند هر کالای کلکسیونی، فرصت سرمایه گذاری NFT از ارزش فروش مجدد آن ناشی می شود. داشتن NFT و نگه داشتن آن هیچ بازدهی مانند نگهداری بیت کوین در کیف پول نقدی شما را به همراه نخواهد داشت. اما فروش دارایی به بالاترین قیمت پیشنهادی چیزی است که برای شما پول زیادی به همراه دارد.

NFTها مزیت منحصر به فردی نسبت به اقلام جمع آوری فیزیکی دارند. فناوری بلاک چین مورد استفاده برای ساخت NFT به این معنی است که هیچ کلاهبرداری یا سرقتی امکان پذیر نیست. کدها و احراز هویت می توانند ثابت کنند و تأیید کنند که دارایی شما قانونی است. فقط یک مورد اصلی وجود دارد.

آیا سهام NFT برای پرتفوی شما مناسب است؟

درست مانند هر کالای کلکسیونی، فرصت سرمایه گذاری NFT از ارزش فروش مجدد آن ناشی می شود. داشتن NFT و نگه داشتن آن هیچ بازدهی مانند نگهداری بیت کوین در کیف پول نقدی شما را به همراه نخواهد داشت. اما فروش دارایی به بالاترین قیمت پیشنهادی چیزی است که برای شما پول زیادی به همراه دارد.

NFT ها مزیت منحصر به فردی نسبت به اقلام جمع آوری فیزیکی دارند. فناوری بلاک چین مورد استفاده برای ساخت NFT به این معنی است که هیچ کلاهبرداری یا سرقتی امکان پذیر نیست. کدها و احراز هویت می توانند ثابت کنند و تأیید کنند که دارایی شما قانونی است. فقط یک مورد اصلی وجود دارد.

توکن های غیر قابل تعویض، یک سرمایه گذاری پرخطر هستند. زیرا آینده آنها نامشخص است. و ما هنوز سابقه طولانی تراکنش هایی نداریم، که بتوانیم عملکرد آنها را قضاوت کنیم.

اگر به دنبال دارایی با ارزش ذخیره شده برای گنجاندن در پرتفوی خود هستید، NFTها ممکن است مناسب باشد.
به خصوص اگر این قطعه برای شما معنا داشته باشد. با این حال، اطمینان حاصل کنید که قبل از سرمایه گذاری، سرمایه گذاری های مختلف ارزهای دیجیتال و بلاک چین را به درستی مقایسه کنید.

مهم است که به خاطر داشته باشید که ارزش یک Nft کاملاً بر اساس آنچه که شخص دیگری مایل است برای آن بپردازد، است. مانند یک اثر هنری، تقاضا به جای هر شاخص اقتصادی که به طور معمول بر قیمت سهام تأثیر می گذارد، قیمت را هدایت می کند.

اگرچه این امر خطرناک به نظر می رسد زیرا ممکن است هرگز خریدار مناسب را پیدا نکنید، اما همچنین یک راه موثر برای تنوع بخشیدن به سبد سهام شما است. شما دارایی را دریافت می کنید که به فراز و نشیب های بازار سهام مرتبط نیست و می تواند به عنوان یک تعادل عمل کند.

سرمایه گذاری در Nft پیامدهای مالیاتی خاصی دارد. مانند هر دارایی، آنها مشمول مالیات بر عایدی سرمایه هستند. اما برخلاف سهام سنتی، Nft ها به عنوان کلکسیونی طبقه بندی می شوند. این بدان معناست که ممکن است نرخ سود سرمایه درازمدت ترجیحی را که برای سهام اعمال می شود دریافت نکنید، یا حتی ممکن است با نرخ مالیاتی بالاتری از شما مشمول مالیات شود.

آیا NFT ها آینده هنر مدرن خواهند بود؟

به طور سنتی، هر هنر دیجیتالی که به صورت آنلاین ارسال می شود، به راحتی قابل اشتراک گذاری، ذخیره و دانلود است. هر کسی می تواند آزادانه از هنر دیجیتال استفاده کند. این یک حس اجتماعی در اطراف هنر ایجاد می کند، اما نه احساس مالکیت قوی.

ماهیت هنر دیجیتال که به راحتی به اشتراک گذاشته می شود، کسب درآمد در آن را به عنوان یک هنرمند دشوار می کند. فناوری بلاک چین و NFT به هنرمندان و سازندگان محتوا فرصتی منحصر به فرد برای کسب درآمد از کالاهایشان می دهد. NFT ها این فرصت را فراهم می کنند که به هنر دیجیتال حس منحصر به فرد بودن بدهد. توانایی آن برای اطمینان از غیرقابل تعویض بودن به این معنی است که مالکیت واقعی دارایی های دیجیتال ممکن می شود.

NFT همچنین آزادی بیشتری را برای هنرمندان فراهم می کند. گالری ها و خانه های حراج زمانی منسوخ می شوند که بتوانید مستقیماً به مصرف کننده بفروشید. علاوه بر این، هنرمندان می‌توانند در حق امتیاز برنامه‌نویسی کنند تا هر زمان که هنرشان به صاحب جدیدی فروخته شد، درصدی از فروش را دریافت کنند.

توکن های غیر قابل تعویض، در صنعت هنر مدرن تنها می توانند پتانسیل کامل خود را با ایجاد تنظیم کننده هایی برای بازار تحقق بخشند. در حال حاضر، هیچ قانونی وجود ندارد که تصمیم بگیرد چه کسی می تواند NFT ایجاد کند. و چه کسی نمی تواند، که بازار را در برابر کلاهبرداران آسیب پذیر می کند.

نتیجه گیری سهام NFT چیست ؟

سهام NFT چیست؟ Nft یک دارایی دیجیتال است. که در بلاک چین ایجاد شده است. و یک آیتم کلکسیونی در دنیای واقعی را نشان می دهد. یک NFT را نمی توان تکثیر یا کپی کرد. داشتن یک Nft به این معنی است که می توانید ثابت کنید که صاحب کالای کلکسیونی واقعی در دنیای واقعی هستید.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به