مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

آلت کوین (Altcoin) چیست؟ دلیل پیدایش آن

آلت کوین (Altcoin) چیست؟ دلیل پیدایش آن

سرمایه گذاری ارز دیجیتال –  آلت کوین چیست؟
آلت کوین ها به طور کلی به عنوان همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (BTC) تعریف می شوند.
با این حال، برخی از افراد آلت کوین ها را همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین و اتریوم (ETH) می دانند زیرا اکثر ارزهای دیجیتال از یکی از این دو فورک شده اند.
برخی آلتکوین ها از مکانیسم های اجماع متفاوتی برای اعتبارسنجی تراکنش ها و باز کردن بلاک های جدید استفاده می کنند، یا تلاش می کنند تا با ارائه قابلیت ها یا اهداف جدید یا اضافی، خود را از بیت کوین و اتریوم متمایز کنند.

بیشتر آلت کوین ها توسط توسعه دهندگانی طراحی و منتشر می شوند که دیدگاه یا استفاده متفاوتی برای توکن ها یا ارزهای دیجیتال خود دارند. درباره آلت کوین ها و تفاوت آن ها با بیت کوین بیشتر بدانید.

 • واژه آلت کوین به همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (و برای برخی افراد اتریوم) اشاره دارد.
 • ده ها هزار آلتکوین در بازار وجود دارد.
 • آلت کوین ها بر اساس آنچه که برای آن طراحی شده اند انواع مختلفی دارند.
 • پیش‌بینی ارزش آتی آلت‌کوین‌ها غیرممکن است، اما اگر بلاک‌چینی که برای آن طراحی شده‌اند. به استفاده و توسعه ادامه دهد، آلت‌کوین‌ها به وجود خود ادامه خواهند داد.
۶ آلت کوین پرسود اثبات سهام برای سرمایه گذاری با بازدهی بالا
۶ آلت کوین پرسود اثبات سهام برای سرمایه گذاری با بازدهی بالا

آشنایی با آلت کوین ها

«آلت کوین» ترکیبی از دو کلمه «جایگزین» و «سکه» است. به طور کلی برای شامل تمام ارزهای دیجیتال و توکن هایی که بیت کوین نیستند استفاده می شود.
آلت کوین ها متعلق به بلاک چین هایی هستند که به صراحت برای آنها طراحی شده اند. بسیاری از آن‌ها فورک‌ها هستند – تقسیم یک بلاک چین که با زنجیره اصلی سازگار نیست – از بیت‌کوین و اتریوم. این چنگال ها معمولاً بیش از یک دلیل برای به وجود آمدن دارند. اکثر اوقات، گروهی از توسعه دهندگان با دیگران مخالفت می کنند و می روند تا سکه خودشان را بسازند.

بسیاری از آلتکوین ها در بلاک چین های مربوطه خود برای انجام کاری استفاده می شوند، مانند اتر که در اتریوم برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود.
برخی از توسعه دهندگان فورک های بیت کوین را ایجاد کرده اند و دوباره به عنوان تلاشی برای رقابت با بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت، مانند بیت کوین کش ظاهر شده اند.

دیگران خود را به عنوان راهی برای جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های خاص انتخاب و تبلیغ می‌کنند. به عنوان مثال، توکن Bananacoin از اتریوم فورک شده و در سال 2017 به عنوان راهی برای جمع‌آوری سرمایه برای یک مزرعه موز در لائوس که ادعا می‌کرد موز ارگانیک پرورش می‌دهد، پدید آمد.

آلت‌کوین‌ها تلاش می‌کنند محدودیت‌های درک شده از ارزهای دیجیتال و بلاک چین را که از آن جدا شده یا با آن رقابت می‌کنند، بهبود بخشند. اولین آلت کوین لایت کوین بود که از بلاک چین بیت کوین در سال 2011 فورک شد. لایت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) متفاوتی نسبت به بیت کوین استفاده می کند که Scrypt (تلفظ es-crypt) نامیده می شود که انرژی کمتری دارد و سریعتر از بیت کوین است. مکانیسم اجماع SHA-256 PoW.

اتر یک آلتکوین دیگر است. با این حال، آن از بیت کوین فورک نشد. توسط Vitalik Buterin، دکتر Gavin Wood و چند نفر دیگر برای پشتیبانی از Ethereum، بزرگترین ماشین مجازی مقیاس پذیر مبتنی بر بلاک چین طراحی شده است. اتر (ETH) برای پرداخت به مشارکت‌کنندگان شبکه برای کار اعتبارسنجی تراکنش که ماشین‌هایشان انجام می‌دهند استفاده می‌شود.

معرفی 10 آلت کوین برتر برای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در مارس 2022
10 آلت کوین برتر برای سرمایه‌گذاری 2022

انواع آلت کوین ها

آلت کوین ها طعم ها و دسته بندی های مختلفی دارند. در اینجا خلاصه ای کوتاه از برخی از انواع آلتکوین ها و مواردی که قرار است از آنها استفاده شود، آورده شده است.

توکن پرداخت

همانطور که از نام آن پیداست، توکن های پرداخت برای استفاده به عنوان ارز – برای تبادل ارزش بین طرفین طراحی شده اند. بیت کوین نمونه بارز توکن پرداخت است.

استیبل کوین ها

تجارت و استفاده از ارزهای دیجیتال از زمان عرضه با نوسانات مشخص شده است. هدف استیبل کوین ها کاهش این نوسانات کلی با پیوند دادن ارزش خود به سبدی از کالاها، مانند ارزهای فیات، فلزات گرانبها، یا سایر ارزهای دیجیتال است.
از این سبد به‌عنوان ذخیره‌ای برای جبران خسارتِ صاحبان استیبل کوین، در صورت شکست ارز دیجیتال یا  مواجه با مشکل  است.

نوسانات قیمت برای استیبل کوین ها نباید از محدوده خاصی، تجاوز کند.

استیبل کوین های قابل توجه عبارتند از USDT تتر، DAI MakerDAO و USD Coin (USDC). در مارس 2021، غول پردازش پرداخت Visa Inc. (V) اعلام کرد که شروع به تسویه برخی از تراکنش‌ها در شبکه خود در USDC از طریق بلاک چین اتریوم می‌کند، و قصد دارد ظرفیت تسویه استیبل‌کوین بیشتر را در اواخر سال 2021 گسترش دهد.

توکن های امنیتی

توکن های امنیتی دارایی های توکن شده ای هستند که در بازارهای سهام عرضه می شوند.
توکن سازی انتقال ارزش از یک دارایی به یک توکن است که سپس در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.
هر دارایی را می توان توکنیزه کرد، مانند املاک و مستغلات یا سهام.
برای اینکه این کار عملی شود، دارایی باید ایمن و نگهداری شود. در غیر این صورت، توکن ها بی ارزش هستند زیرا چیزی را نشان نمی دهند. توکن های امنیتی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تنظیم می شوند زیرا به عنوان اوراق بهادار طراحی شده اند

در سال 2021، شرکت کیف پول بیت کوین Exodus با موفقیت یک پیشنهاد توکن Reg A+ واجد شرایط کمیسیون بورس و اوراق بهادار را تکمیل کرد. که امکان تبدیل 75 میلیون دلار سهام عادی به توکن در بلاک چین Algorand را فراهم کرد.
این یک رویداد تاریخی بود، زیرا اولین اوراق بهادار دارایی دیجیتالی بود که سهام را در  ایالات متحده ارائه داد.

توکن های کاربردی

توکن های Utility برای ارائه خدمات در یک شبکه استفاده می شوند. به عنوان مثال، ممکن است از آنها برای خرید خدمات، پرداخت هزینه های شبکه یا بازخرید پاداش استفاده شود.

 • Filecoin، که برای خرید فضای ذخیره سازی در شبکه و ایمن سازی اطلاعات استفاده می شود، نمونه ای از توکن های کاربردی است.
 • اتر (ETH) نیز یک توکن کاربردی است. طراحی شده است تا در بلاک چین و ماشین مجازی اتریوم برای پرداخت تراکنش ها استفاده شود.
 • سکه پایدار USTerra از توکن های ابزار استفاده می کند تا با ضرب کردن و سوزاندن دو توکن ابزاری برای ایجاد فشار نزولی یا صعودی بر قیمت خود، پیوند خود را با دلار – که در 11 می 2022 از دست داد – حفظ کند.

توکن های Utility را می توان در صرافی ها خریداری کرد و نگهداری کرد، اما قرار است از آن ها در شبکه بلاک چین استفاده شود تا عملکرد آن حفظ شود.

میم کوین

همانطور که از نام آنها پیداست، میم کوین ها از یک شوخی یا برداشتی احمقانه از سایر ارزهای رمزنگاری معروف الهام گرفته شده اند. آنها معمولاً در مدت زمان کوتاهی محبوبیت پیدا می‌کنند، که اغلب به صورت آنلاین توسط تأثیرگذاران برجسته یا سرمایه‌گذارانی که تلاش می‌کنند از سودهای کوتاه‌مدت بهره‌برداری کنند، تبلیغ می‌شوند.

بسیاری از افزایش شدید این نوع آلت‌کوین‌ها در ماه‌های آوریل و می ۲۰۲۱ به عنوان «فصل سکه‌های میم» یاد می‌کنند که صدها مورد از این ارزهای دیجیتال بر اساس حدس و گمان‌های خالص، درصد سود زیادی را به ثبت رسانده‌اند.

توکن های حکومتی

توکن‌های حاکمیتی به دارندگان حقوق خاصی در یک بلاک چین اجازه می‌دهند، مانند رأی دادن به تغییرات در پروتکل‌ها یا داشتن نظر در تصمیمات یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO).
از آنجایی که آنها عموما بومی یک بلاک چین خصوصی هستند و برای اهداف بلاک چین استفاده می شوند، توکن های کاربردی هستند اما به دلیل هدفشان به عنوان یک نوع جداگانه پذیرفته شده اند.

مزایا و معایب آلت کوین چیست؟

مزایا

 • نقاط ضعف ارزهای دیجیتال دیگر را بهبود بخشید.
 • ماندگاری بالاتر
 • هزاران مورد برای انتخاب

معایب

 • محبوبیت کمتر و ارزش بازار کمتر
 • نقدینگی کمتر از بیت کوین
 • تعیین موارد مصرف مشکل است.
 • بسیاری از آلت‌کوین‌ها کلاهبرداری هستند. یا علاقه توسعه‌دهنده و جامعه را از دست داده‌اند.

تشریح جوانب مثبت آلت کوین چیست؟

 • آلت کوین‌ها «نسخه‌های بهبودیافته» ارز دیجیتالی هستند که از آن مشتق شده‌اند، زیرا هدف آن‌ها رفع کاستی‌های درک شده است.
 • آلت کوین‌هایی که کاربرد بیشتری دارند، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند، زیرا کاربردهایی دارند، مانند اتر اتریوم.
 • سرمایه گذاران می توانند از بین طیف گسترده ای از آلتکوین ها که عملکردهای مختلفی را در اقتصاد کریپتو انجام می دهند، انتخاب کنند.

معایب آلت کوین چیست؟

 • آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین بازار سرمایه گذاری کوچک تری دارند. بیت کوین از ماه می سال 2021 به طور کلی حدود 40 درصد از بازار جهانی ارزهای دیجیتال را در نوسان داشته است.
 • بازار آلت کوین با سرمایه گذاران کمتر و فعالیت کمتر مشخص می شود. و در نتیجه نقدینگی ناچیز است.
 • تمایز بین آلتکوین های مختلف و موارد استفاده مربوط به آنها همیشه آسان نیست. و تصمیمات سرمایه گذاری را پیچیده تر و گیج کننده تر می کند.
 • چندین آلتکوین «مرده» وجود دارد که در نهایت منجر به کاهش دلار سرمایه‌گذاران شد.

آینده آلت کوین چیست؟

 آینده آلت کوین ها و ارزهای دیجیتال در شرایطی شبیه به انتشار دلار فدرال در قرن نوزدهم است. انواع مختلفی از ارزهای محلی در ایالات متحده در گردش بودند. هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشتند .و با روش متفاوتی پشتیبانی می‌شدند.

بانک‌های محلی نیز ارز منتشر می‌کردند که در برخی موارد با پشتوانه ذخایر ساختگی پشتیبانی می‌شد.
این تنوع ارزها و ابزارهای مالی به موازات وضعیت فعلی در بازارهای آلتکوین است. امروزه هزاران آلتکوین در بازارها موجود است که هر کدام ادعا می کنند هدف و بازار متفاوتی را ارائه می دهند.

بعید است که وضعیت فعلی در بازارهای آلتکوین به یک ارز دیجیتال واحد تبدیل شود. اما این احتمال نیز وجود دارد که اکثریت هزاران آلتکوین لیست شده در بازارهای ارز دیجیتال زنده نخواهند بود. بازار آلت‌کوین‌ها احتمالاً حول مجموعه‌ای از آلت‌کوین‌ها ادغام می‌شود – آنهایی که دارای کاربرد قوی، موارد استفاده و هدف بلاک چین محکم هستند – که بر بازارها تسلط خواهند داشت.

اگر به دنبال تنوع در بازار ارزهای دیجیتال هستید، آلت کوین ها می توانند ارزان تر از بیت کوین باشند.
با این حال، بازار کریپتوکارنسی، صرف نظر از نوع سکه، جوان و بی ثبات است. ارزهای دیجیتال هنوز در حال یافتن نقش خود در اقتصاد جهانی هستند، بنابراین بهتر است با احتیاط به همه ارزهای دیجیتال نزدیک شوید.

بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری چیست؟

بهترین آلتکوین برای سرمایه گذاری به وضعیت مالی، اهداف، تحمل ریسک و شرایط بازار بستگی دارد. بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است.

3 آلتکوین برتر کدامند؟

بر اساس ظرفیت بازار، سه آلتکوین برتر عبارتند از اتریوم، یو اس دی کوین، تتر (USDT)

سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا آلت کوین؟

اینکه کدام ارز دیجیتال بهتر است ؟یک استدلال ذهنی مبتنی بر شرایط مالی سرمایه گذار، اهداف سرمایه گذاری، تحمل ریسک و باورها است. قبل از خرید ارز دیجیتال، باید با یک مشاور مالی حرفه ای در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال صحبت کنید.

رقابت بدون ریسک با 100000 دلار پول نقد مجازی

با شبیه ساز سهام رایگان، مهارت های معاملاتی خود را امتحان کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به اوج معامله کنید! قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید. امروز شبیه ساز سهام  را امتحان کنید .

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به