اخبارارزهای دیجیتال

آلت کوین (Altcoin) و دلیل پیدایش آن چیست؟

نام بیت کوین برای بسیاری از مردم دنیا شناخته شده است. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که توسط ساتوشی ناکاموتو عرضه شد و محبوبیت آن در سال های اخیر بسیار افزایش یافت. آلت کوین (Altcoin) ترکیبی از دو کلمه، coin و Alternative، به معنای سکه جایگزین است. پس از موفقیت بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، شرایط برای ساخت و عرضه ارزهای دیگر فراهم شد. به ارزهای دیجیتالی که پس از بیت کوین به وجود آمدند آلت کوین می گویند.

آلت کوین ها خود را جایگزین مناسب‌تری برای بیت کوین می دانند. تیم سازنده آلت کوین می کوشد تا با تغییراتی جدید در پروتکل و ارز دیجیتال خود، ارزی بهتر را نسبت به بیت کوین معرفی کند که با حذف محدودیت های بیت کوین، مزایا و استفاده های بیشتری داشته باشد. تعداد زیادی از آلت کوین ها بر اساس چارچوبی که توسط بیت کوین طراحی و معرفی شد به وجود آمده اند و شباهت هایی با یکدیگر دارند. ولی با وجود این شباهت ها، کاربرد های مختلفی دارند.

با عرضه آلت کوین ها، فرایند استخراج یا نحوه تایید تراکنش ها نیز تغییر پیدا کرد. برای مثال در شبکه بیت کوین برای تایید تراکنش ها از اثبات کار (Proof of Work) استفاده می شود که سرعت و تعداد تراکنش ها در آن پایین است اما برخی دیگر از آلت کوین ها با استفاده از اثبات سهام (Proof of Stake)، این مشکل را تا حد زیادی حل کرده اند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال بود و بعد از گذشت سال ها هنوز هم اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال می باشد. هدف آلت کوین هایی که به بازار عرضه شدند جبران محدودیت های بیت کوین بود. البته آلت کوین های بسیاری وجود دارند که توجه خاصی را به خود جلب نمی کنند زیرا تغییرات جدید و مفیدی در آنها دیده نمی شود و کاربرد خاصی ندارند. همچنین از آلت کوین های معروف می توان به اتریوم (Ethereum)، استلار (Stellar)، کاردانو (Cardano) و مونرو (Monero) اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن