مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

NFT چیست؟ راهنمای NFT، شروع برای طراحان، هنرمندان و خلاقان

NFT چیست؟ راهنمای NFT، شروع برای طراحان، هنرمندان و خلاقان

 راهنمای NFT چیست؟

آیا با Web3 و NFT ها گیج شده اید؟ آیا به دنبال کسی هستید که NFT ها را به روشی ساده توضیح دهد؟

ما یک راهنمای شروع NFT برای طراحان، هنرمندان و سازندگان گردآوری کرده‌ایم که تا زمانی که می‌توانید به‌عنوان جایگزین‌پذیر بگویید، شما را وارد بلاک چین می‌کند!

NFT چیست؟

منظور از NFT چیست؟ NFT چیست؟ به زبان ساده، NFT یک آیتم دیجیتال منحصر به فرد است که روی یک بلاک چین ذخیره می شود و NFT مخفف Non-Fungible Token است.

برای درک درست NFTS، باید مفاهیم جابجایی و توکن ها را درک کنید. بیایید با چیستی تغییرپذیری شروع کنیم.

تفاوت بین توکن های قابل تعویض و غیر قابل تعویض چیست؟

راهنمای NFT: توکن های قابل تعویض

اگر دارایی قابل تعویض باشد، اساساً به این معنی است که می توانید آن را با یکی دیگر از همان نوع مبادله کنید و همان ارزش را حفظ کنید. قابل تعویض است

به یک اسکناس پنج دلاری فکر کنید. اگر آن را با اسکناس پنج دلاری دیگر یا پنج اسکناس یک دلاری مبادله کنید، دقیقاً همان ارزش را به نوبه خود دریافت خواهید کرد. یا مثلاً یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را در نظر بگیرید. هر نشانه یک کپی دقیق از دیگران است. هنگامی که یک بیت کوین را با بیت کوین دیگری مبادله می کنید، همان ارزش را دریافت می کنید.

علاوه بر این، دارایی های قابل تعویض را می توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد. به عنوان مثال، یک دلار را می توان تا یک سنت تقسیم کرد و بیت کوین را می توان تا 0.00000001 BTC تقسیم کرد.

راهنمای NFT : توکن های غیر قابل تعویض

دارایی های غیر قابل تعویض قابل تعویض نیستند. چند نمونه از دنیای فیزیکی یک نقاشی، یک کارت تجاری یا یک بلیط کنسرت است. توجه داشته باشید که نمی‌توانید این دارایی‌ها را برخلاف واحدهای قابل تعویض به واحدهای کوچک‌تر تقسیم کنید. آنها منحصر به فرد هستند

NFT ها امکان اعمال این ویژگی های غیرقابل تعویض را در دنیای دیجیتال می دهند.

NFT ها چگونه کار می کنند؟

بلاک چین تمام تراکنش ها را در یک شبکه همتا به همتا ثبت می کند. بنابراین، NFT ها هستند.

قابل تایید عمومی
غیر متمرکز: آنها در شبکه ای از رایانه ها ذخیره می شوند. 
تغییر ناپذیر: هیچ کس نمی تواند آنها را پس از انجام تعهد تغییر دهد.

اکثر NFT ها در بلاک چین اتریوم ذخیره می شوند. می‌توانید تاریخچه تراکنش‌های هر NFT اتریوم را در Etherscan مشاهده کنید.

NFT ها در سایر بلاک چین ها نیز موجود هستند. بلاک چین Solana و Flow دو مورد محبوب دیگر برای برنامه های NFT هستند.

مالکیت NFT چگونه کار می کند؟

یک NFT احراز هویت می کند که ابرداده فایل دیجیتالی مرتبط در یک پروتکل توزیع شده مانند IPFS ذخیره می شود.

وقتی شخصی یک NFT می‌خرد، می‌تواند ثابت کند که تنها مالک آن NFT است. با این حال، به خاطر داشته باشید که آنها فقط دارای نشانه ای هستند که نشان دهنده دارایی اساسی است، مثلاً یک اثر هنری، نه خود دارایی واقعی.

برای هنرمندان و طراحان، درک این جنبه از NFT ها بسیار مهم است. وقتی یک NFT را می فروشید، حق چاپ اثر خود را منتقل نمی کنید.

تا زمانی که با یک توافق خارجی در قرارداد هوشمند NFT از حق نسخه برداری صرف نظر کنید، مالک نمی تواند، برای مثال، محصولات تجاری را بر اساس هنر یا طرح شما ایجاد کند و آنها را برای سود بفروشد.

انواع محبوب NFT ها عبارتند از:

1. هنر NFT

1. هنر NFT
Fidenza – Art NFTs. اعتبار تصویر: OpenSea

استفاده از NFT زمانی منطقی است که کمبود، منحصر به فرد بودن و اصالت قابل توجه باشد. این به ویژه برای هنر دیجیتال صادق است.

 • هنر NFT زمانی مورد توجه قرار گرفت که خالق هنر دیجیتال، Beeple، اثر خود “The First 5000 Days” را به قیمت بیش از 69 میلیون دلار در حراج کریستی در مارس 2021 فروخت. First 5000 Days یک NFT 1/1 است. این بدان معنی است که این یک نسخه است.
 • هنرمندان همچنین می توانند یک NFT با چندین نسخه ایجاد کنند. به عنوان مثال، Bear Bullish NFT توسط دو هنرمند Hackatao یک اثر هنری با 23 نسخه است.
 • هنر NFT می تواند شامل هر نوع هنری از جمله موسیقی باشد. به عنوان مثال، Worst Case یک موسیقی NFT توسط نوازنده 3LAU است.

2. کلکسیونی

2. کلکسیونی
CryptoPunks – NFT Collectables. اعتبار تصویر: OpenSea / CryptoPunks

مجموعه‌ها شامل مجموعه‌ای از NFT هستند که هر NFT دارای صفات یا ویژگی‌های منحصربه‌فردی است.

 • یک دسته کلکسیونی محبوب، NFT های تصویر نمایه (PFP) است. اینها مجموعه‌ای از آواتارها با صفات و ویژگی‌های تصادفی هستند. آنها معمولاً از 10000 NFT منحصر به فرد تشکیل شده اند که مردم از آنها به عنوان عکس پروفایل استفاده می کنند.
 • دو پروژه معروف NFT PFP Cryptopunks و Bored Ape Yacht Club هستند. NFT های این مجموعه ها به صاحبان خود دسترسی انحصاری به جوامع خود می دهند.
 • Cryptopunks مجموعه افسانه‌ای است که الهام‌بخش جنبش هنر رمزنگاری در سال 2017 است. این یکی از اولین پروژه‌هایی است که از مفهوم غیرقابل تعویض در بلاک چین اتریوم استفاده کرد.
 • به لطف این ارزش تاریخی، Cyrptopunk NFT ها بسیار ارزشمند هستند. برای مثال، در 12 فوریه 2022، پانک #5822 به قیمت 23.7 میلیون دلار فروخته شد.
 • Bored Ape Yacht Club (BAYC) یکی دیگر از مجموعه های معتبر است. بسیاری از افراد مشهور، از جمله گری واینرچوک، امینم، استیو آئوکی و استفن کری، حداقل یک BAYC در کارنامه خود دارند.

3. NFT های ورزشی

3. NFT های ورزشی
توکن های بازیکن – NFT های ورزشی. اعتبار تصویر: OpenSea

برخی از مجموعه‌های NFT بر تیم‌های ورزشی، بازیکنان و لحظات مهم مسابقات تمرکز دارند. دو مجموعه ورزشی برجسته NBA Top Shot و Sorare هستند.

4. نشان NFT

4. نشان NFT
نشان NFT. اعتبار تصویر: Ember Sword / OpenSea

این کلکسیون ها به دارندگان خود اجازه دسترسی ویژه به جوامع آنلاین را می دهند. نمونه‌ای از مجموعه‌های Autograph Tom Brady است که به دارندگان NFT دسترسی ویژه‌ای به برنامه‌های NFT آینده و یک کانال Discord خصوصی می‌دهد.

5. NFT های هنری مولد

5. NFT های هنری مولد
NFT های هنری مولد. اعتبار تصویر: OpenSea

هنر مولد نوعی هنری است که با نوشتن کدها ایجاد می شود. پلت فرم Art Blocks پیشگام NFT های هنری مولد است. هنرمندان الگوریتم های خود را در سایت آپلود می کنند و حداکثر تعداد NFT هایی را که باید از کد آنها ایجاد شود را تعیین می کنند.

شناخته شده ترین مجموعه ای که از این پلتفرم بیرون آمد، سری Fidenza است که توسط تایلر هابز ساخته شده است. این مجموعه شامل 999 قطعه هنر مولد است که از آثار هنری انتزاعی نقاش فرانسیس کلاین الهام گرفته شده است.

6. بازی NFT

6. بازی NFT
بازی های علمی تخیلی NFT های کلکسیونی. اعتبار تصویر: OpenSea

NFT ها برای بخش بازی مزایای زیادی دارند. گیمرهایی را در نظر بگیرید که بازی های ویدیویی سنتی انجام می دهند. آنها در بسیاری از دارایی های بازی سرمایه گذاری می کنند، اما در واقعیت، این دارایی ها متعلق به ناشر بازی است، نه مال آنها.

در بازی‌های NFT، همه دارایی‌های درون بازی مانند کارت‌ها، شمشیرها یا شخصیت‌ها به عنوان NFT ذخیره می‌شوند. به همین دلیل است که بازیکنان مالکیت آنها را دارند.

برخی از پروژه های قابل توجه بازی NFT عبارتند از Axie Infinity، Gods Unchained و Splinterlands.

7. NFT های سرزمین مجازی

اعتبار تصویر: OpenSea

این NFT ها زمین های موجود در دنیای مجازی مانند Decentraland، The Sandbox Game و Cryptovoxels را نشان می دهند. صاحبان چنین NFT ها می توانند برنامه های کاربردی خود را در این زمین ها بسازند، آنها را اجاره کنند یا آنها را برای سود معامله کنند.

پیشنهاد مطالعه : سهام NFT چیست؟

سوالات متداول راهنمای NFT

در حالی که NFT ها شکل سنتی سرمایه گذاری نیستند، می توانند با دانش صحیح نتیجه دهند. با این اوصاف، ما به شما توصیه می‌کنیم که مانند سرمایه‌گذاری سنتی با NFT‌ها رفتار نکنید. درست همانطور که جمع آوری کارت های بیسبال یا ساعت های لوکس می تواند سودآور باشد، NFT ها صرفاً محصول یک روند مجموعه هستند.

NFT ها می توانند از یک دلار تا صد هزار دلار هزینه داشته باشند. در حالی که NFT ها ممکن است کاملا غیرقابل پیش بینی به نظر برسند، توجه به پروژه های NFT می تواند به شما درک منصفانه ای از ارزش گذاری آنها بدهد.

برخی از محبوب‌ترین رمزارزهای بازی شامل Decentraland و Sandbox هستند. این دو ارز دیجیتال به طور کامل فقط در بازی ها و برای دارایی های دیجیتال آنها استفاده می شوند.

محبوب ترین ارز دیجیتال برای NFT ها اتریوم است. این ارز دیجیتال اکثریت بازار NFT را با NFT ضرب شده به ارزش 11.5 میلیون دلار در اختیار دارد.

در حالی که تعداد کمی از ارزهای رمزنگاری شده سازگار با محیط زیست وجود دارد، سولانا و تزوس به مراتب محبوب ترین ها هستند. اگرچه سولانا و تزوس نسبتاً جدید هستند، اما در مورد NFT ها طرفداران وفادار و سهم زیادی از بازار دارند.

پیشنهاد مطالعه : مجله NFT

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به