مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

Axie Infinity چیست ؟ و راه اندازی آن در بازی 3.0 چگونه است؟

Axie Infinity چیست ؟ و راه اندازی آن در بازی 3.0 چگونه است؟

Axie Infinity یک بازی مبتنی بر بلاک چین است. که به بازیکنان با ارزهای دیجیتال و NFT پاداش می دهد.
همه چیز را در مورد چگونگی ایجاد یک انقلاب بازی برای کسب درآمد توسط Axie Infinity در این مقاله بیاموزید.

احتمالاً نام World of Warcraft را شنیده‌اید، که مسلماً محبوب‌ترین MMO (بازی آنلاین بسیار چند نفره) در تمام دوران است.
خوب، Axie Infinity را می‌توان پسرعموی مبتنی بر بلاک‌چین آن در نظر گرفت، به جز اینکه کلکسیون‌ها با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) جایگزین می‌شوند و به جای طلای ساختگی، ارز دیجیتال کسب می‌کنید.

بازیکنان به حیوانات خانگی دیجیتالی به نام Axies در قالب NFT نیاز دارند. این هیولاهای بامزه و با الهام از پوکمون ها در عرصه دیجیتالی به نبرد با یکدیگر می پردازند.

آشنا به نظر می رسد؟ باید، زیرا بر اساس مقادیر MMO های کلاسیک مانند Runescape، Guild Wars 2 و The Elder Scrolls Online است.

یکی از تفاوت‌های مهم این است که بازیکنان می‌توانند در واقع بدون داشتن رتبه برتر، امرار معاش کنند.
Axie Infinity یک انقلاب بازی برای کسب درآمد را برای گیمرها در سراسر جهان آغاز کرد، به ویژه در کشورهای در حال توسعه که در برخی موارد، افراد مشاغل خود را رها می کنند تا بازی را به عنوان یک منبع درآمد در نظر بگیرند.
آیا Axie Infinity اقتصاد متاورس باز آینده را ایجاد می کند؟ برای پاسخ به آن، نگاهی به نحوه عملکرد بازی، فناوری زیربنایی و پتانسیل آینده آن خواهیم انداخت.

در اینجا چه چیزی در مورد Axie Infinity یاد خواهید گرفت:

 • تاریخچه Axie Infinity
 • Axie Infinity چیست؟
 • تکنولوژی زیربنایی
 • AXS و SLP
 • چه چیزی Axie Infinity را متمایز می کند؟
 • هک ها و آسیب پذیری ها
 • چک لیست برای شروع
 • چگونه Axie Infinity بازی را وارد نسخه 3.0 می کند.

تاریخچه Axie Infinity

توسعه بازی را می توان به اوایل سال 2018 و تلاش های Trung Thanh Nguyen، Aleksander Leonard Larsen و Jeffrey Zirlin ردیابی کرد. که همگی در سال بعد استودیوی بازی Sky Mavis را در شهر هوشی مین تأسیس کردند.

این سه نفر با الهام از محبوبیت World of Warcraft، یک چشم انداز برای توسعه یک جایگزین قابل اعتمادتر برای تکرارهای اولیه بازی های مبتنی بر بلاک چین به اشتراک گذاشتند.

برای شروع بازی، فروش Axies در فوریه 2018 برگزار شد که در ازای اتریوم، 3112 مورد «پذیرفته شد».

Sky Mavis در نوامبر 2019 1.5 میلیون دلار جمع آوری کرد تا توسعه Axie Infinity را تسریع بخشد و سرمایه گذاران برجسته ای مانند Yat Siu از Animoca Brands، Sébastien Borget از The Sandbox و Simon Kim از Hashed را جذب کرد.

Axie Infinity چیست؟

Axie Infinity در حال حاضر محبوب ترین بازی مبتنی بر بلاک چین در نوع خود است که روزانه بیش از 1 میلیون بازیکن فعال را جذب می کند. بازیکنان می توانند Axies را جمع آوری کنند، پرورش دهند و برای پاداش های روزانه بجنگند.

9 کلاس Axies وجود دارد و مانند Pokemon، هر کلاس در طول نبرد دارای یک مزیت است. با وجود تعلق به یک گونه، هر Axie متمایز است. محورها دارای شش قسمت بدن هستند که هر قسمت دارای یکی از سه ژن است: غالب (D)، مغلوب (R1) و مغلوب جزئی (R2). هر Axie را می توان تا هفت بار پرورش داد، با برخی از ویژگی ها قوی تر از سایرین، بسته به کلاس Axie و ساخت جنگی مورد نظر بازیکن. بازیکنان می توانند از ماشین حساب پرورش Axie برای تعیین محتمل ترین ژن های فرزندان NFT خود استفاده کنند.

بازیکنان برای مبارزه در حالت آرنا بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) یا بازیکن در مقابل بازیکن به سه محور نیاز دارند.
حالت ماجراجویی محیطی (PvE).
یک پیروزی به بازیکنان با توکن های Smooth Love Potion (SLP) پاداش می دهد.
SLP همراه با AXS، ارز رمزنگاری شده بومی بازی، برای تولید Axies جدید مورد نیاز است.

Axie Infinity که بر اساس اصول اصلی بازی برای کسب درآمد ساخته شده است، بازیکنان را با پاداش دادن به آنها برای پیروزی‌ها و تکمیل ماموریت‌های روزانه با توکن‌های SLP تشویق می‌کند. چیزی که این سیستم پاداش را منحصر به فرد می کند، این است که SLP را می توان با سایر ارزهای دیجیتال و فیات در صرافی های رمزنگاری مبادله کرد.

علاوه بر این، Axies را می توان با استفاده از Axie Infinity Marketplace در ازای اتریوم به عنوان NFT فروخت.

فناوری زیربنایی Axie Infinity

Axie Infinity در ابتدا بر روی شبکه اتریوم و Axies به عنوان توکن ERC-721 ساخته شد و دو ارز دیجیتال AXS و SLP آن توکن‌های ERC-20 هستند.
Sky Mavis از آن زمان Ronin را توسعه داده است، یک زنجیره جانبی مجاز و سازگار با اتریوم که برای میزبانی بازی ساخته شده است. مهاجرت Axie Infinity به Ronin در آوریل 2021 آغاز شد.

Axieها، زمین ها و سایر کلکسیون های موجود در بازی NFT هستند و سند مالکیت ایمن و مقاوم در برابر سانسور را ارائه می دهند.
این همچنین به آنها کمک می کند تا ارزش خود را حفظ کنند، زیرا همیشه می توانند در بازار بازی فروخته شوند.

بازیکنان برای برنده شدن در نبردهای درون بازی، با توکن های SLP پاداش می گیرند. می توان گفت که کلکسیون های درون بازی در این بازی برای اولین بار واقعاً متعلق به بازیکنان هستند.

بازیکنانی که مایل به خرید از بازار هستند باید یک کیف پول Ronin باز کنند و آن را به حساب های خود متصل کنند. این بازی برای کاربران ویندوز، مک، اندروید و iOS در دسترس است.

AXS و SLP

توکن حاکمیت بومی بازی، Axie Infinity Shard (AXS) را می‌توان در صرافی‌های رمزنگاری خریداری کرد یا در بازی به دست آورد.
در ماه جولای، این توکن مورد توجه علاقه مندان به ارزهای دیجیتال قرار گرفت زیرا در کمتر از یک ماه بیش از 800 درصد افزایش یافت.
AXS دارای عرضه ثابت 270 میلیون با تخصیص و برنامه بازگشایی از پیش تعیین شده است.

AXS را می توان به عنوان ارز معاملاتی در بازار بازیِ NFT  استفاده کرد. بازیکنان می‌توانند AXS را به اشتراک بگذارند،  Sky Mavis قصد دارد استفاده از آن را به عنوان یک نشانه حکومتی برای رای‌گیری در مورد ارتقاهای آتی و تأثیرگذاری بر استفاده از خزانه جامعه در آینده مجاز کند.

طبق کتاب سفید Axie Infinity، این بازی به تدریج به یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) تبدیل می‌شود که امکان مدیریت کامل جامعه را فراهم می‌کند.

دومین توکن Axie Infinity، Smooth Love Potion (SLP، اخیراً با قیمت 0.116458 دلار آمریکا معامله شد و ارزش بازار فعلی آن 249 میلیون دلار آمریکا بود و به عنوان 253 امین ارز دیجیتال بزرگ رتبه بندی شد.

بازیکنان باید SLP و ALX را برای پرورش Axies خرج کنند.
SLP هزینه شده برای پرورش توسط پروتکل سوزانده می شود تا تورم توکن جبران شود. همراه با این واقعیت که هر یک از هفت سطح پرورش یک Axie به تدریج هزینه بیشتری دارد، این مدل توکنومیک آن را حتی گران‌تر می‌کند. این مکانیسم همچنین جمعیت و کمبود Axie NFT های تازه تولید شده را کنترل می کند.

برخلاف افزایش هزینه های SLP، بازیکنان باید هر بار که می خواهند یک حیوان خانگی دیجیتال جدید پرورش دهند، چهار AXS خرج کنند.
توکن‌های AXS که برای پرورش استفاده می‌شوند، مستقیماً به خزانه‌داری جامعه سرازیر می‌شوند.

چه چیزی Axie Infinity را متمایز می کند؟

یکی از متمایزترین جنبه های Axie Infinity این است که از بلاک چین برای هدایت بازی به وب 3.0 استفاده می کند.
در حالی که تلاش های دیگری در گذشته وجود داشته است، این اولین بازی است که یک اقتصاد کاربردی و جهانی از گیمرها را به خود جلب می کند.
در تئوری، بازیکنان می توانند از طریق بازی منظم درآمد سخاوتمندانه ای کسب کنند.

بازیکنان برای برنده شدن در نبردهای درون بازی، با توکن های SLP پاداش می گیرند. می توان گفت که کلکسیون های درون بازی در این بازی برای اولین بار واقعاً در اختیار بازیکنان قرار می گیرند.

این را با MMO های محبوب مانند World of Warcraft مقایسه کنید، جایی که ارز درون بازی طلای ساختگی است که ارزش خارجی ندارد.
اقلام و جوایزی که بازیکنان به دست می آورند را نمی توان معامله، فروخت یا بین شخصیت ها منتقل کرد.
اگر استودیو بازی بلیزارد تصمیم بگیرد حساب کاربری آنها را مسدود کند، بازیکنان تمام آیتم های خود را از دست می دهند و پیشرفت می کنند، در حالی که با Axie Infinity،
این دارایی ها به بازیکن تعلق دارد.

علاوه بر بازیکنان، سرمایه گذاران نیز در Axies ارزش پیدا می کنند. در سپتامبر 2020، شرکت تحقیقاتی کریپتو دلفی دیجیتال 162000 دلار اتریوم را در پنج Axies به عنوان سرمایه گذاری NFT هزینه کرد. Mystic Axies ارزش خود را از کمیاب بودنشان می‌گیرند و احتمالاً با پیوستن بازیکنان بیشتر، قیمتشان افزایش خواهد یافت.

یکی دیگر از جنبه های ارزشمند Axie Infinity این است که آنها در تلاش برای تمرکززدایی هستند. علاوه بر تغییر تدریجی به DAO، تیم روی Lunacia SDK کار می‌کند، یک ویرایشگر نقشه که بازیکنان را قادر می‌سازد حالت‌های بازی و سایر تجربیات را ایجاد کرده و آنها را به عنوان NFT ذخیره کنند. Lunacia SDK قصد دارد فرآیند ساخت بازی را به تدریج غیرمتمرکز کند.

Axie Infinity نقشه راه کاملی از اهداف آینده خود را منتشر کرده است. نقشه راه شامل تمام نقاط عطف مهم گذشته و آینده است که نشانه خوبی از روند توسعه مداوم است.

هک ها و آسیب پذیری ها

Axie Infinity علیرغم موفقیت خود در ایجاد یک بازی کاملاً کاربردی برای کسب درآمد، قربانی یک هک بزرگ در 23 مارس شد. که در آن هکرها حدود 600 میلیون دلار آمریکا (حدود 550 میلیون دلار در آن زمان) در اتر و USDC را از پل رونین به سرقت بردند.

Sky Mavis از آن زمان متعهد شد که ضررهای کاربران را جبران کند و 150 میلیون دلار از شرکت هایی مانند Binance، Animoca Brands و a16z جمع آوری کرده است.

ایالات متحده مدعی است که هکرهای کره شمالی مسئول این حمله بوده اند.

این اکسپلویت آپدیت مورد انتظار Axie Infinity V3: Origins را به تاخیر انداخت، که در نهایت Axies شروع رایگان را برای بازیکنان جدید معرفی کرد.

پیش از این، Axie Infinity به دلیل هزینه های مورد نیاز برای خرید Axies شروع، مانع زیادی برای ورود داشت.

بازی NFT - Axie Infinity چیست ؟

چک لیست برای شروع

1. یک کیف پول Ronin دانلود کنید. و مقداری ETH برای خرید خود واریز کنید. احتیاط: هیچ کیف پول تلفن همراه رونین وجود ندارد و هر کیف پولی که ادعا می کند این کیف پول است کلاهبرداری است.
2. سه Axies اول خود را به عنوان NFT از بازار خریداری کنید.
3. ایمیل و رمز عبور خود را از طریق Ronin یا MetaMask در اینجا تنظیم کنید.
برای دانلود بازی و شروع بازی، روی “Play Now” در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی کلیک کنید.

چگونه Axie Infinity در حال راه اندازی بازی 3.0 است؟

Axie Infinity در اجرای ایده‌آل‌های بازی‌های وب 3.0 با امکان دادن به بازیکنان برای کسب درآمد در متاورس منحصربه‌فرد است. سوال بزرگ این است که آیا Axie Infinity با پیشرفت صنعت بازی به سمت اقتصاد بازی برای کسب درآمد پایدار خواهد بود یا خیر.

در میان شاخص‌های مثبت، Sky Mavis در ماه مه 2021، 7.5 میلیون دلار از حامیانی از جمله میلیاردر آمریکایی مارک کوبان جذب کرد. در همین حال، توکن ASX آن 1.7 میلیارد دلار در کل حجم فروش ایجاد کرده است که طبق DappRadar، Axie Infinity را به ارزشمندترین مجموعه NFT تبدیل کرده است.

Axie Infinity در فوریه سال گذشته رکوردی را برای بزرگترین تراکنش NFT در تمام دوران ها به نام خود ثبت کرد، زمانی که املاک مجازی در Genesis Estate به 888.25 ETH یا تقریباً 1.5 میلیون دلار آمریکا رسید.

طبق گزارشی از شرکت تحلیلی نانسن، این بازی در سال گذشته 1.3 میلیارد دلار درآمد داشته است و در 6 آگوست 2021 به اوج روزانه 17.5 میلیون دلار رسیده است.

همچنین دارای بیش از 1 میلیون بازیکن فعال روزانه است. انتظار می رود کاربران جدیدی در انتظار انتشار Axie Infinity در iOS و Android جذب شوند. با این حال، پس از چند تاخیر، این شرکت هنوز جدول زمانی قطعی برای زمان عرضه این نسخه ها را اعلام نکرده است.

توکن‌های Axie SLP و AXS حداقل 70 درصد از بالاترین رکورد مربوطه خود کاهش یافته‌اند، زیرا رشد کاربران در اواخر سال گذشته کاهش یافت تا حدی به دلیل موانع پرهزینه ورود آن، که منجر به سود کمتر برای بازیکنان شد.

به‌روزرسانی Origin Axie Infinity در 7 آوریل 2022 شامل مجموعه‌ای از Axie NFT‌های شروع رایگان در تلاش برای جذبِ بازیکنان جدید بود.

نقطه عطف اصلی بعدی در نقشه راه، سهامداری AXS دلار است که احتمالاً سرمایه‌گذاران بیشتری را تشویق می‌کند تا توکن را نگه دارند.
به شرطی که منحنی پذیرش بازی با ویژگی‌های جدید درون بازی و گسترش مداوم اکوسیستم تقویت شود، Axie Infinity امیدوار است در آینده‌ای متاورس گرا به توکنی برای مدل‌های بازیِ پایدار و سودمند تبدیل شود.

منبع : (forkast.news)

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)