صرافی ارز دیجیتال بیت گرند

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) چیست؟

5/5

فهرست مطالب

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) چیست؟

بیت کوین کش یک هاردفورک از بیت کوین است. نماد اختصاری این ارز BCH است. مسأله مقیاس پذیری بیت کوین منجر به ایجاد این ارز رمزنگاری شده در تاریخ 1 آگوست 2017 شد که سبب ایجاد یک بلاک چین جدید گشت. ارتقا اصلی ارائه شده توسط بیت کوین کش افزایش محدودیت حجم بلوک ها از 1مگابایت به 8 مگابایت است. این افزایش محدودیت به طور موثر اجازه می دهد تا استخراج کنندگان در زنجیره بیت کوین کش، تراکنش های بیشتری را در هر ثانیه پردازش کنند و در نتیجه معاملات سریعتر و آسانتر انجام می شوند.

اولین اجرای پروتکل بیت کوین کش با عنوان Bitcoin ABC توسط Amaury Sechet در کنفرانس Future of Bitcoin در آرنهم هلند منتشر شد. در تاریخ 1 آگوست 2017 هاردفورک بیت کوین کش رسماً منتشر شد. ایده ایجاد این  هاردفورک ابتدا توسط Bitmain مطرح شد. بعدها برخی از توسعه دهندگان علاقه مند به این پروژه شدند. نام Bitcoin Cash ابتدا توسط استخر استخراج چینی ViaBTC پیشنهاد شد. هم اکنون بیش از شش تیم تحقیقاتی روی توسعه و بهبود پلتفرم بیت کوین کش کار می کنند.

بیت کوین کش تاریخچه معاملات بیت کوین را تا تاریخ راه اندازی آن در خود دارد، امّا همه معاملات بعدی جداگانه ثبت شدند. بلوک 478,558 آخرین بلوک معمولی بود و بنابراين اولین بلوک بیت کوین کش 478,559 بود. بیت کوین کش از تاریخ 1 آگوست 2017 شروع به رد کردن بلوک ها و معاملات بیت کوین نمود؛ زیرا از یک تایمر برای راه اندازی فورک جدید استفاده می کرد.

مقایسه بیت کوین کش با بیت کوین

در بیت کوین کش حجم هر بلوک به 8 مگابایت افزایش یافته است، در حالی که این حجم برای بیت کوین 1 مگابایت می‌شود. بیت کوین کش همچنین کد موسوم به SegWit را حذف کرده است. بر اساس این کد، با حذف بخشی از تراکنش، فضایی در هر بلوک آزاد می‌شود. هدف بیت کوین کش افزایش تعداد تراکنش‌هایی است که می‌تواند مورد پردازش قرار گیرد. طرفداران بیت کوین کش این امید را دارند که این تغییر زمینه رقابت این ارز دیجیتال با رقبایی مانند ویزا و پی پال را فراهم کند.

از آنجا که حجم بلوک‌ها در بیت کوین کش افزایش یافته است، به قدرت بیشتری برای پردازش بلوک های بزرگتر نیاز است و ممکن است برخی از ماینرهای کوچکتر نتوانند در استخراج آن مشارکت کنند. مخالفان نگران این هستند که قبول کردن رویکرد بیت‌کوین کش، منجر به این شود که قدرت در دست شرکت هایی باشد که می توانند تجهیزات بیشتری را ارائه دهند و قدرت پردازشی بالاتری دارند.