مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) چیست و چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) چیست و چگونه کار می کند؟

پول سنتی (فیات) شکسته است. بیت کوین یک پادزهر ارائه می دهد. – همانطور که اینترنت اطلاعات را غیرمتمرکز می کند. و کل دانش بشر را به روی هر کسی که دارای اتصال وب و انگیزه استفاده از آن است باز می کند، بیت کوین نیز آزادی پولی را ارائه می دهد.

بیت کوین هم یک انقلاب تکنولوژیک و هم یک انقلاب مالی است. که امکان فرار از سیستم های متمرکز تقلبی را فراهم می کند و زمینه بازی را برای همه یکسان می کند. حاکمیت مالی در نهایت می تواند توسط فرد به دست آید.

به بیت کوین (BTC) علاقه دارید، اما مطمئن نیستید که در مورد چیست یا اصلا از کجا شروع کنید؟ جای نگرانی نیست. این راهنما طراحی شده است تا همه آنچه را که باید در مورد پروژه بدانید را به شما آموزش می دهد و شما را آماده می کند تا وارد کاربرپسندترین تجربه تجاری موجود در بازار شوید.

بیت کوین (BTC) چیست؟

در 31 اکتبر 2008، شخص یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، کاغذ سفیدی با عنوان «بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» منتشر کرد. وایت پیپر در لیست پستی رمزنگاری توزیع شد، تنها یک ماه پس از آن که بانک سرمایه گذاری Lehman Brothers برای بزرگترین ورشکستگی در تاریخ ایالات متحده ثبت نام کرد و دولت مجوز کمک مالی 700 میلیارد دلاری را برای صنعت صادر کرد.

چند ماه بعد، در 3 ژانویه 2009، شبکه بیت کوین راه اندازی شد و سیستم جدیدی از ارز دیجیتال غیرمتمرکز را بدون هیچ مرجع مرکزی (مانند یک بانک یا سایر واسطه ها) معرفی کرد.
بیت کوین را می توان به سرعت و ایمن به هر کسی که آدرس بیت کوین (مانند یک حساب) در هر نقطه از جهان دارد، بدون نیاز به اجازه یا پرداخت هزینه های غیر ضروری، منتقل کرد.
با اشاره به محیط اقتصادی در آن زمان، اولین معامله شامل یادداشتی بود که به عنوان روزنامه برجسته اشاره می کرد: “صدر اعظم 03/ژانویه/2009 تایمز در آستانه دومین کمک مالی برای بانک ها”.

بیت کوین واحد ارز در سیستم بیت کوین است که برای آن عرضه محدود 21 میلیون وجود دارد.
هر بیت کوین به 100 میلیون ساتوشی یا سات تقسیم می شود – کوچکترین واحد بیت کوین، مانند سنت به دلار.
همانطور که پول نقد فیزیکی به شما امکان می دهد تا یک تراکنش را فوراً بپردازید و آن را تسویه کنید، بیت کوین ها نیز به عنوان پول نقد الکترونیکی عمل می کنند و این فرآیند را در مقیاس جهانی با یک ارز جهانی بدون مرز می کنند.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

مانند پول نقد، بیت کوین در کیف پول ها نگهداری می شود، البته نسخه دیجیتالی آن.
کیف پول بیت کوین مانند یک حساب بانکی عمل می کند، وجوه را ذخیره می کند و امکان تراکنش با حساب های دیگر (به نام آدرس) در شبکه همتا به همتا را فراهم می کند.
این آدرس‌ها اجازه می‌دهند وجوه از یک کیف پول به کیف دیگر ارسال شود، مشابه نحوه ارسال ایمیل‌ها از یک آدرس به آدرس دیگر، اما با استفاده از سیستم رمزنگاری کلید عمومی و خصوصی ایمن شده است.

هش کلید عمومی آدرس کاراکتر الفبایی را که برای دریافت بیت کوین ارائه می دهید، تولید می کند.
کلید خصوصی نوعی رمز عبور است که به شما امکان می‌دهد با امضای دیجیتالی تراکنش‌ها را مجاز کنید، همانطور که ممکن است در گذشته برای تراکنش‌های کارت امضا کرده باشید و از دسترسی غیرمجاز به وجوه محافظت کند.
شما هرگز کلید خصوصی خود را به اشتراک نمی گذارید – این امکان دسترسی به تمام وجوه موجود در آدرس کیف پول شما را فراهم می کند.
اقدامات عملی انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که کلید خصوصی شما هرگز به خطر نمی افتد و برخلاف سیستم بانکداری سنتی، سیستم بیت کوین آنقدر امن است که شکستن یک آدرس واحد میلیاردها سال طول می کشد.

کاربران می توانند کیف پول بیت کوین خود را باز کنند، آدرس عمومی گیرنده را وارد کنند. و سپس کیف پول از امضای دیجیتال کلید خصوصی برای مجوز دادن به تراکنش استفاده می کند. و برای پردازش به شبکه پخش می شود.
در ابتدا، تراکنش‌ها تأیید می‌شوند و در وضعیت معلق در چیزی که mempool نامیده می‌شود، نگهداری می‌شوند و منتظر تأیید هستند.
سپس، تقریباً هر ده دقیقه، آنها در یک بلوک از تراکنش ها تأیید می شوند. و با هم بلاک ها زنجیره بلوک بیت کوین را تشکیل می دهند.

بلاک چین بیت کوین

پیشرفت بزرگ بیت کوین در حل مشکل دوبار خرج کردن بود که به بیت کوین اجازه داد مستقیماً از یک کاربر به کاربر دیگر بدون هیچ شخص ثالثی ارسال شود.

گروهی از افراد غریبه را تصور کنید که هر کدام یک دفتر کل یا دفترچه ای از موجودی ها و تراکنش های آدرس بیت کوین دارند. یکی از غریبه ها 1 بیت کوین را به آدرس بیت کوین دیگری منتقل می کند. بقیه گروه نیز آن معامله را ثبت می کنند. سپس دفتر کل خود را با هم مقایسه می کنند تا مطمئن شوند که مطابقت دارند.

اگر همه دفاتر با هم مطابقت داشته باشند، تراکنش تایید می شود. با این حال، اگر یکی از دفترها متفاوت باشد، ممکن است سعی کنند گروه را فریب دهند و پولی را که ندارند خرج کنند، یا همان پول را دوباره خرج کنند – معروف به «مشکل دوبار خرج کردن».
در بیت کوین، این مشکل حل می شود زیرا سایر غریبه های گروه، دفتر کل را که مطابقت ندارد نادیده می گیرند، تراکنش را رد می کنند و به معامله بعدی می روند.

حال، این سیستم دفتر کل را در یک شبکه توزیع شده در سراسر جهان تصور کنید، و فناوری بیت کوین چگونه کار می کند.
هر گره کامپیوتری در شبکه یک کپی یکسان از دفتر کل بیت کوین دارد که به صورت عمومی همه تراکنش ها را با نام مستعار ثبت می کند، دائماً دفتر کل را با هم مقایسه می کند تا اطمینان حاصل شود که مطابقت دارند و یک رکورد دائمی از تراکنش های گذشته را حفظ می کند تا ثابت کند کدام آدرس ها دارای چه مقدار بیت کوین هستند.
با بلاک چین بیت کوین، غریبه ها می توانند در سراسر جهان، بدون اعتماد و بدون نیاز به شخص ثالث پرهزینه تراکنش کنند.

بنیانگذاران بیت کوین چه کسانی هستند؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتال موفق دنیا را ارائه کرد اما این اتفاق یک شبه رخ نداد.
این نقطه اوج چندین دهه پیشرفت در رمزنگاری و تاریخچه سایفرپانک بود که به دهه 1970 بازمی‌گردد، از جمله پروژه‌های سازنده مانند B-money، Bit Gold، eCash و HashCash.

سپس، در سال 2006، شخص یا گروهی که به نام ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود، که تا به امروز همچنان با نام مستعار شناخته می شود.
شروع به نوشتن کد برای این سیستم جدید نقدی دیجیتال کرد، که با انتشار کاغذ سفید در سال 2008 و راه اندازی شبکه در سال 2009 به اوج خود رسید. چندین رمزنگار مشهور مانند هال فینی، نیک سابو،
وی دای و آدام بک به عنوان نامزدهای بالقوه ساتوشی ذکر شده اند که همه آنها این موضوع را رد کرده اند.

ساتوشی تا اواسط سال 2010، قبل از اینکه کنترل مخزن کد منبع را به دست بگیرد، به همکاری با توسعه دهندگان دیگر در بیت کوین ادامه داد. ساتوشی همچنین پیش از ترک پروژه در سال 2011، آرشیو ایمیل‌ها و پست‌های فروم درباره آینده بیت‌کوین را تالیف کرد. اکنون صدها توسعه‌دهنده در میان جامعه میلیون‌ها کاربر به بیت‌کوین کمک می‌کنند.

چه چیزی بیت کوین را منحصر به فرد می کند؟

بیت کوین یک نوآوری صفر به یک است که پول دیجیتالی نظیر به همتا را برای اولین بار در یک پیشرفت تکنولوژیکی بزرگ که بیش از ده برابر پیشرفت قبلی است، واقعاً ممکن می کند.
نوآوری بیشتر با بیت کوین همیشه امکان پذیر است و گهگاه منجر به “انشعاب” کد بیت کوین می شود که به یک ارز دیجیتال کاملاً جدید اجازه می دهد که مبتنی بر بیت کوین باشد اما هرگز نمی تواند واقعاً بیت کوین باشد.

بیت کوین بدون فیگور یا سازمان متمرکز، نقطه شکست واحدی ندارد.
ارائه سیستمی که واقعاً غیرمتمرکز با نرم افزاری است که به هر کسی اجازه می دهد تا بر پول خود کنترل داشته باشد و صحت و کمیاب بودن بیت کوین های دریافتی را به طور غیرقابل اعتماد تأیید کند.

بیت کوین ضد شکنندگی است و اثر Lindy از ماندگاری آن نشان دهنده توانایی زنده ماندن است، حتی در یک محیط خصمانه از هارد فورک های بحث برانگیز و ممنوعیت های دولتی.
همراه با اعتماد و آشنایی که با نام تجاری همراه است، اثر شبکه بیت کوین افراد بیشتری را وادار می‌کند تا آن را ذخیره‌ای از ارزش بدانند، مشارکت‌کنندگان بیشتری را در ازای آن تشویق می‌کنند و به همین ترتیب، سودمندی را از پایگاه کاربر در حال گسترش افزایش می‌دهند.

چه چیزی به بیت کوین ارزش می دهد؟

بیت کوین علاوه بر تمرکززدایی و تأثیرات شبکه، چندین ویژگی دیگر نیز دارد که بر ارزش آن می افزاید.

عرضه محدود 21 میلیون بیت کوین آن سطحی از کمبود را فراهم می کند که بیشتر از کالاهای سنتی است، برخلاف ارزهای ثابت تورمی که ما به آن عادت کرده ایم که می توانند به میل خود توسط یک مقام مرکزی چاپ شوند و ارزش آنها را پایین آورند.
این عرضه همچنین قابل تعویض است و هر واحد به طور یکنواخت با ارزش و قابل تعویض است، برخلاف برش سکه یا کاهش کیفیت در سکه های فلزی در گذشته.

مانند طلا، بیت کوین به اندازه کافی بادوام است که در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد. بر خلاف طلا، بیت کوین به 100 میلیون قطعه در هر بیت کوین تقسیم می شود، با خاصیت حمل و نقل که باعث می شود به طور موثر در مکان و زمان قابل انتقال باشد.

در نهایت، بیت‌کوین از مقبولیت فزاینده‌ای برخوردار است که به آن امکان می‌دهد به عنوان یک فروشگاه ارزش و وسیله مبادله مورد قبول در هزاران کسب‌وکار در سراسر جهان عمل کند. ارزشی که تنها با پذیرش بیشتر ترکیب می شود.

چند سکه بیت کوین (BTC) در گردش است؟

عرضه کل بیت کوین توسط نرم افزار آن به حداکثر 21 میلیون بیت کوین محدود شده است. بیت کوین از قبل استخراج نشده بود، بنابراین هیچ بیت کوینی قبل از اینکه در دسترس عموم قرار گیرد، ضرب یا توزیع نشد.

بیت‌کوین‌های جدید به آرامی از طریق فرآیندی به نام ماینینگ به شبکه آزاد می‌شوند، جایی که گره‌های استخراج ویژه در شبکه بیت‌کوین برای ارائه قدرت محاسباتی برای پردازش تراکنش‌های معلق به بلوک‌هایی که با موفقیت به بلاک چین اضافه می‌شوند، پاداش می‌گیرند.

در راه اندازی بیت کوین، پاداش ماینر 50 بیت کوین به ازای هر بلوک بود، عددی که با گذشت زمان کاهش می یابد، بنابراین تا سال 2140 طول می کشد تا تمام 21 میلیون بیت کوین استخراج شود.
از آنجایی که پاداش در طول زمان کاهش می‌یابد، توزیع از جلو بارگذاری می‌شود، به این معنی که عرضه فعلی در گردش تقریباً 18.6 میلیون بیت کوین است.

نصف شدن بیت کوین

نصف شدن بیت کوین یا نصف کردن، فرآیندی است که طی آن پاداش های بلاک ماینر در طول زمان کاهش می یابد.
هر 210000 بلاک استخراج شده یا تقریباً هر چهار سال یک بار، پاداش به نصف کاهش می یابد، به این معنی که عرضه روزانه بیت کوین جدیدی که هر روز به شبکه اضافه می شود به نصف کاهش می یابد.
آخرین رویداد نصف شدن بیت کوین و سومین رویداد در تاریخ بیت کوین، در 11 می 2020 بود که پاداش بلاک از 12.5 بیت کوین در هر بلوک به 6.25 کاهش یافت.
نصف شدن بعدی در حال حاضر در مسیر مارس 2024 است. باز هم، این سیاست پولی ثابت و برنامه تورم قابل پیش بینی کاملاً با سیاست بانک های مرکزی در سراسر جهان و سابقه مداخله آنها در تضاد است.

هنگامی که سی و دومین هاوینگ کامل شد، که برای سال 2140 پیش بینی شده است، پاداش از 0.00000001 BTC به صفر خواهد رسید.
پس از آن دیگر بیت کوین جدیدی ایجاد نخواهد شد و مجموع عرضه 21 میلیون بیت کوین به دست خواهد آمد.
در آن مرحله، ماینرهای بیت کوین برای جبران قدرت محاسباتی خود، تنها به کارمزد تراکنش های شبکه متکی خواهند بود.

از آنجایی که مقدار بیت کوین جدید استخراج شده پس از یک رویداد نصف شدن بیت کوین کاهش می یابد، از نظر تاریخی افزایش قیمت وجود دارد (با توجه به مکانیزم عرضه و تقاضا تعجب آور نیست).
در حالی که پویایی های عرضه زیادی در بازار وجود دارد، و تأثیر نصف شدن آینده ممکن است با کمتر شدن کاهش عرضه جدید BTC کاهش یابد، به نظر می رسد که تا کنون عامل اصلی سه چرخه بازار بیت کوین بوده است.

سایر اطلاعات فنی

گره‌های کامل در شبکه بیت‌کوین، نرم‌افزار Bitcoin Core را اجرا می‌کنند، قوانین را اجرا می‌کنند و در مورد ارتقای آینده تصمیم می‌گیرند.
این گره‌های رایانه‌ای یک کپی دائمی از تراکنش‌های گذشته و موجودی آدرس‌ها را نگه می‌دارند، تمام تراکنش‌ها و بلوک‌های بیت‌کوین را به‌طور کامل تأیید می‌کنند و آن داده‌ها را به سایر گره‌های کامل منتقل می‌کنند تا تراکنش‌های معلق به سرعت در سراسر شبکه پخش شوند.

هر کسی می‌تواند با استفاده از تجهیزات نسبتاً اولیه رایانه‌ای و دانلود نرم‌افزار رایگان Bitcoin Core، یک گره کامل را اجرا کند.
نودها باید 24/7 کار کنند، بنابراین برای اهداف امنیتی و برای جلوگیری از مصرف توان پردازشی و حافظه مورد نیاز در رایانه اصلی شما، ترجیحاً با استفاده از سخت‌افزار اختصاصی مانند Raspberry Pi که کارت‌های گرافیکی پیشرفته را کنترل می‌کند، ساخته می‌شوند.
یا با استفاده از سرویس رایانش ابری.
گسترش جهانی این گره ها ماهیت واقعاً غیرمتمرکز شبکه را امکان پذیر می کند، به طوری که هر شرکت کننده یک نسخه از رکورد تراکنش را نگه داشته و توزیع می کند و رفتار مخرب را در سراسر شبکه ای با حداقل 10000 گره رد می کند.

گره های نور بیشتر به غیرمتمرکز کردن شبکه و اتصال به گره های کامل کمک می کنند.
اگرچه آنها فقط حاوی آخرین بخش از بلاک چین بیت کوین هستند، نه اینکه یک نسخه کامل را نگه دارند. در واقعیت، بسیاری از کاربران انتخاب می‌کنند که به گره‌های مدیریت شده توسط طرف‌های دیگر مانند صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان کیف پول تکیه کنند، اگرچه تعداد گره‌های مستقل با گذشت زمان در حال افزایش است.

شبکه بیت کوین چگونه ایمن است؟

شبکه بیت کوین از طریق ماینینگ ایمن می شود – فرآیند صرف توان محاسباتی برای ایمن سازی تراکنش ها در برابر تضاد و معرفی بیت کوین های جدید به سیستم.
استخراج بیت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار مبتنی بر الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند.

ماینرها از گره های استخراج تخصصی استفاده می کنند. آنها انگیزه دارند تا قدرت محاسباتی مورد نیاز برای ایمن سازی شبکه را در پاداش های بلوک و کارمزد تراکنش ها، تولید بلوک های تراکنش های معتبر و اضافه کردن آنها به بلاک چین بیت کوین، فراهم کنند.

ماینرها از قدرت محاسباتی خود در رقابت برای تولید بلوک ها با حل محاسبات پیچیده استفاده می کنند که سختی آن متغیر است و به طور خودکار توسط نرم افزار بیت کوین تنظیم می شود.
این به عنوان تنظیم دشواری با پیچیدگی محاسبات شناخته می‌شود که هر بلاک ۲۰۱۶ (تقریباً دو هفته)، بسته به توان محاسباتی کلی مستقر در شبکه در آن زمان، افزایش یا کاهش می‌یابد.

هنگامی که آخرین محاسبه توسط یک ماینر حل شد، مانند برنده شدن در قرعه کشی شبکه برای تولید بلوک بعدی است.
آنها نتیجه را به عنوان اثبات منتشر می کنند و تراکنش های معلق اخیر معتبری را که به یک بلوک جدید برای بلاک چین بیت کوین اضافه کرده اند، شامل می شود.
این به گره ها در سراسر شبکه پخش می شود تا تأیید شود که هم راه حل – اثبات کار – و هم تراکنش های موجود در بلوک معتبر هستند.
در حالی که حل آن دشوار است، خود راه حل برای هر گره ای آسان است تا معتبر باشد.

هنگامی که یک بلوک حل می‌شود، تراکنش‌های شامل یک تأیید در شبکه نشان داده می‌شود که در نرم‌افزار کیف پول و کاوشگرهای بلوک قابل مشاهده است.
هر بلوکی که از آن پیروی می کند، یک تایید دیگر اضافه می کند.
پس از شش تأیید، تراکنش‌ها به‌طور برگشت‌ناپذیر تأیید می‌شوند.
در صورت تضاد، گره‌ها در شبکه بیت‌کوین طولانی‌ترین زنجیره را با بیشترین اثبات تلاش کاری، واقعی و معتبر می‌دانند.

نحوه استفاده از بیت کوین

بیت کوین موارد استفاده متفاوتی را برای افراد مختلف ارائه می دهد. این یک روش پرداخت جایگزین و غیرمتمرکز را خارج از دخالت مقامات مرکزی و واسطه‌ها فعال می‌کند و کنترل پول خود را فراهم می‌کند.

بیت کوین را می توان برای سفته بازی و سرمایه گذاری مورد استفاده قرار داد و ریسک نامتقارن نادری را ارائه کرد که در ده سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به سایر دارایی ها داشته است.
بیت‌کوین همچنین می‌تواند یک ذخیره بلندمدت ارزش برای محافظت از پس‌انداز در برابر تحقیر ارزهای فیات و از دست دادن قدرت خرید فراهم کند.

بیت کوین می تواند جایگزینی برای نقل و انتقالات بین المللی گران و کند یا هزینه های گزاف ارز باشد.
همچنین می‌تواند یک سیستم مالی جایگزین برای صدها میلیون نفری که به تلفن‌های هوشمند دسترسی دارند اما به حساب بانکی دسترسی ندارند، ارائه دهد.

نحوه انتخاب کیف پول بیت کوین

نوع کیف پول بیت کوینی که انتخاب می کنید احتمالاً به این بستگی دارد که می خواهید از آن برای چه استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری (معروف به کیف‌پول‌های سرد)، مانند Ledger و Trezor، امن‌ترین گزینه را با ذخیره‌سازی آفلاین و پشتیبان‌گیری فراهم می‌کنند.
کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند کمی بیشتر منحنی یادگیری را در بر گیرند و گزینه گران‌تری هستند.
به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری بیت کوین برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف‌پول‌های سخت‌افزاری دارند. و ممکن است برای مقادیر کم بیت‌کوین یا کاربران تازه‌کار بیشتر مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌ها و صرافی‌های آنلاین/وب، یکی دیگر از گزینه‌های رایگان و آسان برای استفاده هستند، در حالی که قابلیت دسترسی اضافه‌شده به قابلیت استفاده در هر دستگاهی با مرورگر وب را دارند.
با این حال، آن‌ها کیف‌پول‌های داغ محسوب می‌شوند و می‌توانند از امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری برخوردار باشند.
از آنجایی که به پلتفرم برای مدیریت بیت کوین خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه کار در امنیت و نگهداری را انتخاب کنید.
به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کم یا برای معامله گران با تجربه بیشتر مناسب هستند.

کیف پول های کاغذی نیز زمانی محبوب بودند زیرا کاملا آفلاین بودند. استفاده از آنها سخت است، به راحتی آسیب می بیند یا از بین می رود و به جز برای کاربران پیشرفته در موقعیت های خاص توصیه نمی شود.

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین مشابه استخراج طلا است زیرا بیت کوین های بیشتری در پروتکل وجود دارد اما هنوز به بازار عرضه نشده است. متأسفانه، زمانی که بیت کوین ها می توانستند روی رایانه شخصی استخراج شوند، مدت هاست گذشته است، و ماینرها اکنون به واحدهای کامپیوتری خاصی به نام ASIC (مدارهای مجتمع ویژه برنامه) و نرم افزار استخراج نیاز دارند تا سطح قدرت محاسباتی مورد نیاز برای رقابت و سودآوری را فراهم کنند.

ماینرها به جز موارد فوق العاده بزرگ، نرخ هش (عملکرد پردازش) خود را در استخرهای ماینینگ مانند Slush Pool ترکیب می کنند تا احتمال حل یک بلوک را افزایش دهند و پاداش ها را بین شرکت کنندگان متناسب با قدرت محاسباتی که ارائه می دهند به اشتراک بگذارند.

در نتیجه استخراج بیت کوین به دلیل منابع انرژی، فضا، تهویه و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارهای بزرگ ماینینگ برای استخراج کنندگان منفرد خارج از محیط صنعتی دشوار شده است (اگرچه غیرممکن نیست).
برخی از شرکت های معدنی دسترسی به عملیات خود را ارائه می دهند و در ازای سهمی در سود، فرصت سرمایه گذاری معدن را فراهم می کنند. با توجه به ماهیت چرخه ای چرخه های بیت کوین، این چرخه ها فقط برای سرمایه گذاران بلندمدت مناسب هستند.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین

دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین یک کیوسک فیات راحت و آشنا را برای کاربران فراهم می‌کنند تا بتوانند بیت‌کوین را با استفاده از پول نقد یا کارت‌های نقدی بفروشند، و یک سرویس اضافی برای بازرگانی که آنها را در مکان‌هایشان میزبانی می‌کنند.
برخی از ماشین ها یک طرفه هستند و فقط خرید را ارائه می دهند. برخی دیگر به صورت دو طرفه عمل می کنند و فروش بیت کوین را نیز امکان پذیر می کنند.

بسته به ارائه دهنده دستگاه خودپرداز، مشتریان می توانند از کیف پول های موجود استفاده کنند یا با استفاده از دستگاه خودپرداز یکی را راه اندازی کنند. چه در حال خرید و چه در حال فروش بیت کوین هستید، در صورت بروز هرگونه مشکل حتما از دستگاه رسید دریافت کنید.

در حالی که آنها می توانند از نظر کارمزد در مقایسه با همتایان آنلاین گزینه گرانی باشند، با تقریباً 14000 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان و تعداد آنها، رقابت و ادامه پذیرش باید هزینه ها را در طول زمان کاهش دهد.
آنها همچنین یک سرویس ضروری برای کسانی که دسترسی منظم به رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه ندارند ارائه می دهند.

خط آخر

بیت کوین در حال آغاز یک انقلاب پولی و فناوری است و به هر کسی اجازه می دهد تا کنترل پول خود را در دست بگیرد و از سیستم های بالقوه تقلبی مقامات مرکزی و واسطه های گران قیمت خودداری کند.

از زمان پیشگام بودن فناوری بلاک چین، بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال دیگر برای رفع نیازهای مختلف در حال افزایش هستند.
برخی از آنها مستقیماً از اصلاح پایگاه کدهای هسته بیت کوین، مانند بیت کوین کش (BCH) متولد می شوند.
برخی دیگر از پایه برای استفاده از مفهوم بلاک چین به روش های جدید، مانند اتریوم (ETH) ساخته شده اند.
چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم، همه پروژه ها برای شروع این انقلاب ارزهای دیجیتال، آن را مدیون بیت کوین هستند.

بیت کوین (BTC) پول را غیرمتمرکز می کند، همانطور که اینترنت اطلاعات را قبل از آن غیرمتمرکز کرد. فناوری که همه اینها را تقویت می کند، امکان ارسال ایمن تراکنش ها به صورت همتا به همتا را در هر نقطه از جهان فراهم می کند – تقریباً بلافاصله.

بیت کوین نشان دهنده بهترین کلاس دارایی در دهه گذشته است که ریسک نامتقارنی را ارائه می دهد که به شرکت کنندگان اجازه می دهد از تحقیر ارزهای فیات فرار کنند و از پس انداز خود با دارایی کاهش تورم محافظت کنند.
بیت کوین کمیاب، قابل تعویض، بادوام، قابل تقسیم و قابل حمل است و با افزایش پذیرش مواجه است.
موارد سوداگرانه، سرمایه گذاری و استفاده تجاری را به عنوان بخشی از اثرات شبکه رو به رشد خود ارائه می دهد و می تواند به آسانی استفاده از هر برنامه گوشی هوشمند باشد.

سوالات متداول بیت کوین

سه روش اصلی برای خرید بیت کوین وجود دارد:

صرافی‌های بیت‌کوین، بستری را فراهم می‌کنند که در آن می‌توانید ثبت‌نام کنید. و یک حساب کاربری ایجاد کنید، روش پرداخت خود را اضافه کنید و بیت‌کوین بخرید.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین گزینه دیگری را ارائه می دهند که در آن به سادگی یک دستگاه خودپرداز را در یک مکان مناسب انتخاب می کنید، اطلاعات کیف پول خود را اضافه می کنید یا یکی را تنظیم می کنید، هویت خود را تأیید می کنید و بیت کوین می خرید.

از طرف دیگر، می توانید از فروشندگان محلی بیت کوین یا خدمات آنلاین همتا به همتا برای مبادله پول نقد یا حواله های بانکی با بیت کوین استفاده کنید.

همانطور که سه روش اصلی برای خرید بیت کوین وجود دارد، گزینه های مشابهی برای فروش بیت کوین در دسترس است: استفاده از یک پلتفرم مبادلات آنلاین ، دستگاه های خودپرداز بیت کوین، یا از طریق خریداران محلی بیت کوین یا خدمات آنلاین همتا به همتا.

چندین عامل مختلف بر قیمت بیت‌کوین تأثیر می‌گذارند، از جمله سطح فشار عرضه از سوی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، جریان‌های ورودی و خروجی مبادلات، احساسات خرده‌فروشی و سازمانی، تحولات فنی و اساسی، چرخه اخبار و محیط کلی اقتصادی.

در نهایت، قیمت بیت کوین در هر لحظه با خرید و فروش تجمعی میلیون ها شرکت کننده در سراسر جهان تعیین می شود. می‌توانید با استفاده از صرافی‌های بیت‌کوین یا یکی از بسیاری از خدمات مختلف ردیابی ارزهای دیجیتال، از آخرین قیمت‌ها به‌روز باشید.

قیمت فعلی بیت کوین 27628.70 یورو است.

حجم معاملات 24 ساعته BTC 9,632,868,081 € است. بیت کوین در حال حاضر با ارزش بازار 528,821,051,314 یورو در رتبه 1 در بین تمام ارزهای رمزپایه قرار دارد. دارای 19347656 بیت کوین در گردش است.

اکنون ثبت نام کنید تا سفر خود را به دنیای بیت کوین و ارزهای دیجیتال با بیت گرند، آغاز کنید!

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)