مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟

استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟

افراد زیادی در سراسر جهان در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. یکی از سوالاتی که برای افرادی که قصد استخراج بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال دیگر را دارد، این است که این کار به صورت فردی بهتر است یا اینکه به یک استخر استخراج (Mining Pool) بپیوندد.

نظرات مختلفی درباره استخرهای استخراج وجود دارد. اما با گذشت زمان و افزایش هش ریت شبکه بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر که مبتنی بر استخراج هستند، بهترین گزینه برای ماینرها پیوستن به استخرهای استخراج است. استخر استخراج تشکیل شده از مجموعه ای از ماینرها از نقاط مختلف دنیا است.

استخر استخراج چگونه کار می‌کند؟

در یک استخر استخراج، تعدادی از ماینرها یا همان استخراج کنندگان با یکدیگر همکاری دارند و با استفاده از سخت افزارهای مخصوص خود مانند اسیک ها و یا کارت های گرافیک به استخراج ارزهای دیجیتال می پردازند. با این همکاری، توانایی در حل بلاک ها افزایش می یابد و شانس گرفتن پاداش بیشتر می شود.

اما در این حالت پاداش به دست آمده پس از حل بلاک ها بین تمام ماینرها تقسیم می شود و ماینری که قدرت سخت افزاری بالاتری را داشته باشد پاداش بیشتری دریافت می کند. همچنین اگر به صورت فردی به استخراج بپردازید، نیازی به تقسیم پاداش استخراج با دیگران ندارید و تمام پاداش به دست آمده را به تنهایی دریافت می کنید.

اما باید به این نکته نیز دقت کنید که در استخراج فردی شانس گرفتن پاداش کمتر است. زیرا در این حالت توانایی حل بلاک ها کاهش می یابد. همچنین استخرها مبلغی را نیز به عنوان کارمزد از پاداش شما دریافت می کنند. این کارمزد در استخرهای مختلف متفاوت است. معمولا کارمزد 1 درصد از پاداش شما است. البته برخی از استخرها نیز هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی کنند.

مزایا و معایب استخرها

هر کدام از استخرهای استخراج مزایا و معایبی دارند. برای استفاده از یک استخر باید به نکات مختلفی توجه کنید.

مزایا

 • صرفه جویی در هزینه های استخراج
 • درآمد منظم و ثابت در استخرها
 • امکان استخراج و درآمد برای ماینرهایی که قدرت سخت افزاری پایین‌تری دارند

معایب

 • سیستم نامناسب پاداش دهی برخی از استخرها
 • امکان وجود مشکلات فنی برای استخرها و تاخیر در عملیات استخراج
 • در برخی از استخرها کارمزد زیادی دریافت می شود.

مشکلات استخر استخراج یا Mining Pool

برای استخراج بیت کوین، سختی شبکه بسیار بالا است و ماینری که قصد داشته باشد به صورت فردی عملیات استخراج را انجام دهد، سودی نصیبش نمی شود. مگر اینکه به فارم ماینینگ یا همان مزرعه استخراج با تعداد زیادی اسیک (Asic) مجهز باشد.

اگر کاربری تازه کار باشد و قدرت سخت افزاری پایینی برای استخراج داشته باشد، بهترین راه این است که به یک استخر استخراج بپیوندد. در واقع استخرهای استخراج، ماینرهای کوچک را به ماندن در شبکه تشویق می کنند.

پاداش استخر استخراج Mining Pool

وقتی که قصد دارید بهترین استخر را برای استخراج انتخاب کنید، باید مقدار تقسیم کردن پاداش هر استخر و نحوه پرداخت آن را بررسی کنید. پاداش یک فرایند پیچیده است و  روش های متفاوتی برای پاداش دادن وجود دارد. همیشه این دو مورد را به یاد داشته باشید:

 1. استخراج یک فرایند حل معادله های ریاضی و محاسبات رمزنگاری شده است. وقتی که یک بلاک حل می شود استخر پاداش را از حساب خود پرداخت می کند.
 2. در برخی استخرها کارمزد تراکنش ها نیز به ماینرها پرداخت می شود. نرخ کارمزد به پاداش حل بلاک اضافه می‌شود و بین ماینرها تقسیم می‌شود.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که قبل از انتخاب یک استخر استخراج، به خوبی آن را بررسی کنید. تا بتوانید بهترین تصمیم را برای پیوستن به یک استخر بگیرید. استخراج ارزهای دیجیتال، نیازمند اطلاعات و دانش فنی کافی است. اگر اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، بهتر است ابتدا از استخرهای معروف استفاده کنید و سراغ ارزهای دیجیتالی بروید که سختی شبکه پایین‌تری دارند.

استخر استخراج ارزهای دیجیتال - Mining Pool
اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به