مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست؟

ریگ ماینینگ به مجموعه‌ای از تجهیزات اشاره دارد که برای استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریگ به معنای یک پک از سخت‌افزارهاست. این ریگ ممکن است یک تجهیزات اختصاصی باشد که صرفا با کاربرد استخراج ارزهای دیجیتال ساخته شده و یا ممکن است که یک کامپیوتر باشد که استفاده چندگانه‌ای مثل بازی و کار و غیره از آن شود و به صورت نیمه وقت برای استخراج نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست؟

ریگ ماینینگ مجموعه‌ای از سخت‌افزارهای رایانه‌ای است که برای ماینینگ (استخراج) ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین ، اتریوم و مونرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ریگ ماینینگ به صورت اختصاصی برای انجام عملیات پردازش مربوط به استخراج رمزارزها فعالیت می‌کند.

ریگ ماینینگ

 البته می‌توان ماینینگ را با کامپیوترهای گیمینگ نیز انجام داد ولی بازدهی و عمکرد بسیار پایینی نسبت به ریگ دارد.

ریگ ماینینگ نیاز به توان پردازشی بالایی نیاز دارد. این توان پردازشی را می‌توان از کارت گرافیک تامین کرد. گفتنی است کارت گرافیک معمولا برای ایجاد تصاویر گرافیکی سه بعدی استفاده می‌شود و توان زیادی در حل محاسبات پیچیده دارد. همین ویژگی سبب می‌شود گزینه‌ای ایده‌آل برای انجام محاسبات مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال باشد. تا چند سال پیش، کارت‌های گرافیک برای رندرینگ و گیمرها طراحی می‌شد. اما به خاطر افزایش ماینرها و استقبال از ماینینگ، اکنون شاهد کمبود کارت گرافیک در بازار هستیم. در واقع ماینرها به عنوان مشتری جدی این سخت افزار در بازار حضور دارند. البته برای ساخت ریگ ماینینگ فقط به کارت گرافیک نیاز نیست. بلکه باید تهیه یک مادربرد خوب را مد نظر قرار داد. تامین برق و سیستم سرمایشی مناسب جهت پایین نگه داشتن دمای ریگ و پرداخت هزینه آن نیز از اهمیت برخوردار است.

عرضه اولیه سکه (ICO) چیست؟

هزینه های اولیه ماینینگ

استفاده از ریگ ماینینگ برای استخراج ارزهای دیجیتال به منظور کسب درآمد صورت می‌گیرد.

به همین دلیل باید هزینه‌های اولیه در نظر گرفت و مدت زمان بازگشت سرمایه را محاسبه کرد. این موارد به شرح زیر است:

  • هش ریت (توان پردازشی)
  • هزینه برق مصرفی
  • زمان و هزینه‌های مربوط به نگهداری

 

هش ریت (Hash Rate)

هر کارت گرافیک دارای یک هش ریت مشخص است. هش ریت به معنای سرعت سخت افزار برای انجام عملیات پردازش اطلاعات است. در عملیات استخراج ارزهای دیجیتال نیز هش ریت به معنای سرعت پردازش عملیات ماینینگ است.

هزینه برق مصرفی

فرآیند استخراج نیازمند مصرف مداوم برق است. هزینه برق اصلی‌ترین هزینه جاری است. برای این کار باید وات مصرفی دستگاه (مجموعه سخت افزارهای مورد نظر) را در نظر گرفت. این اطلاعات توسط شرکت سازنده کارت گرافیک و یا ریگ ماینینگ پیش ساخته عرضه می‌شود. قیمت برق در ساعات مختلف شبانه روز و نیز منطقه متفاوت است. برای نمونه، قیمت برق روستایی یا صنعتی معمولا کمتر از  برق شهری است.

هزینه خرید تجهیزات ماینینگ

سرمایه گذاری صورت گرفته برای خرید تجهیزات ماینینگ، هزینه دیگری است که باید در نظر گرفت. درآمد حاصله از استخراج در نهایت باید این هزینه را پوشش دهد. گفتنی است ریگ ماینینگ می‌تواند به صورت پیش ساخته تهیه شود و یا اینکه توسط کاربر مونتاژ شود. ریگ ماینینگ معمولا گرمای زیادی تولید می‌کنند. به همین دلیل، سامانه تهویه نیز معمولا از هزینه‌های راه‌اندازی این وسیله است.

هچنین شما عزیزان اگر قصد تهیه ریگ و تجهیزات مربوط به آن را دارید می‌توانید جهت راهنمایی و اطلاعات بیشتر از طریق شماره 02128423217 و یا  فرم تماس با ما اقدام نمایید.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به