اخبارماینینگ

تعریف ماینینگ به زبان ساده

ماینینگ در لغت به معنی استخراج کردن از یک معدن می باشد. ماینینگ در حوزه بلاک چین به معنای استخراج ارز‌های دیجیتال به کار می‌رود که امروزه با رشد معاملات این ارز‌ها در بازار‌های جهانی، لغت ماینینگ بیش از پیش بکار می‌رود. با گسترش خرید و فروش ارز‌های دیجیتال در دنیا، معاملات آن‌ها نیز به ایران آمده است و در بسیاری از مراکز معتبر از جمله مجموعه بیت گرند، به صورت رسمی انجام می‌شود از همین رو کارشناسان و متخصصان بیت گرند قصد دارند لغات و اصطلاحات رایج در حوزه ارز‌های دیجیتال را به شما عزیزان معرفی کنند.

استخراج (Mining) یک بخش جدا نشدنی از بیت‌کوین و ارز‌های دیجیتال مشابه می باشد. پروسه استخراج بیت‌کوین در واقع مراحلی است که افراد برای حل مسائل ریاضی شبکه این ارز دیجیتال پشت سر می‌گذارند و این شبکه‌ هم به صورت اتوماتیک برای پاداش به افرادی که توانسته‌اند این مسائل را حل کنند، بیت‌کوین پاداش می‌دهد. امروزه با گسترش شبکه‌ بیت‌کوین چالش‌های جدیدی پیش روی ماینر‌ها قرار دارد و طی گذشت زمان و با بلا رفتن سختیه شبکه پروسه ماینینگ سخت‌تر می‌شود. همانطور که استخراج از معادن، نیاز به مهارت و ابزار تخصصی دارد، ماینینگ نیز به تخصص و ابزار منحصر به فرد خود نیاز دارد. شما هم مانند شهروندان کشور‌های دیگر می توانید با CPU و کارت گرافیک کامپیوتر شخصیتان یک سیستم استخراج یا ماینینگ راه‌اندازی کنید.

البته روش استفاده از CPU و ریگ‌های دارای کارت گرافیک برای استخراج ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین به دلیل گستردگی شبکه‌های امروزی منسوخ شده است و امروزه ماینینگ ارز‌های دیجیتال با بهره‌گیری از دستگاه‌های قدرتمند ASIC توسط ماینر‌ها انجام می شود. امروزه تمامی فارم ها یا همان مزرعه های استخراج‌ بیت‌کوین مجهز به دستگاه‌های ASIC می باشد. استفاده از ریگ‌های ماینینگ سرعت بالایی را در پروسه استخراج ایجاد می‌کند ولی این سیستم‌ها برق و انرژی زیادی برای فعالیت در شبکه‌های ماینینگ نیاز دارند و بازدهی آنها نسبت به اسیک ها کمتر می باشد به همین دلیل استفاده از این سیستم‌ها نیز کم کم در حال منسوخ شدن است.

اما بهره‌گیری از دستگاه‌های قدرتمند ASIC، تجربه‌ای بسیار متفاوت است و ضمن اینکه سیستم شما از سرعت بالایی برخوردار خواهد بود، هزینه‌های مصرف انرژی شما بسیار کاهش می‌یابد، زیرا این دستگاه‌‌ها کمتر از ریگ‌های ماینینگ یا حتی برخی از سیستم‌های پایه برق مصرف می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص فارم های ماینینگ و همچنین خرید و فروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌توانید از سرویس‌های تخصصی و مشاوره مجموعه بیت گرند در حوزه ارز‌های دیجیتال استفاده کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن