مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

تتر (Tether) یا USDT چیست؟

تتر (USDT) یک استیبل کوین است، نوعی از ارز دیجیتال که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است.
تتر توسط سرمایه گذاران کریپتو استفاده می شود. که می خواهند از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند. و در عین حال ارزش خود را در بازار کریپتو حفظ کنند.
در آوریل 2019، دادستان کل نیویورک، شرکت مادر تتر را به مخفی کردن ضرر 850 میلیون دلاری متهم کرد.
توکن های تتر تحت نماد USDT معامله می شوند.

تتر (Tether) یا USDT چیست؟

ارز دیجیتال تتر (Tether) یا USDT چیست؟

تتر (USDT) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است. که توکن‌های در گردش آن با مقداری معادل دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند. و آن را به یک استیبل کوین با قیمتی معادل 1.00 دلار تبدیل می‌کند.

استیبل کوین‌ها ارزهای سنتی مانند دلار، یورو یا ین ژاپن را که در یک حساب بانکی مشخص نگهداری می‌شوند، ردیابی می‌کنند.

توکن‌های تتر که توسط صرافی رمزارز BitFinex توسعه یافته‌اند، توکن‌های بومی شبکه تتر هستند و تحت نماد USDT معامله می‌شوند.
از اکتبر 2021، USDT پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که بیش از 68 میلیارد دلار ارزش دارد.

درک مفهوم تتر (Tether) یا USDT چیست؟

تتر به نوعی از ارزهای دیجیتال به نام استیبل کوین تعلق دارد که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است، برخلاف نوسانات گسترده مشاهده شده در قیمت سایر ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت کوین و اتریوم.
این امر به آن اجازه می‌دهد به‌جای استفاده به‌عنوان واسطه سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه، به‌عنوان وسیله مبادله و شیوه ذخیره‌سازی ارزش استفاده شود.

تتر به طور خاص به دسته استیبل کوین های دارای وثیقه فیات تعلق دارد. این بدان معناست که یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، یورو یا ین، پشتوانه هر کریپتوکوین در گردش است. سایر دسته‌های استیبل کوین شامل استیبل‌کوین‌های دارای وثیقه رمزنگاری‌شده، که از ذخایر ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند، یا استیبل‌کوین‌های بدون وثیقه هستند.
استیبل کوین های غیر وثیقه ای وثیقه ندارند اما به روشی مشابه بانک ذخیره عمل می کنند تا بسته به وضعیت اقتصادی، عرضه لازم توکن را حفظ کنند.

تتر به طور خاص برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه تراکنش به کاربران طراحی شده است.
این نسبت در برابر دلار آمریکا متصل است و از نظر ارزش نسبت 1 به 1 را با دلار آمریکا حفظ می کند. با این حال، هیچ تضمینی توسط Tether Ltd. برای هر گونه حق بازخرید یا مبادله Tethers با پول واقعی ارائه نشده است – یعنی تترها را نمی توان با دلار آمریکا مبادله کرد.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط CryptoCompare، ارائه‌دهنده داده‌های بازار ارزهای دیجیتال جهانی، تجارت بیت‌کوین به تتر همچنان نشان‌دهنده اکثر بیت‌کوین‌های معامله شده به فیات یا استیبل کوین است.
در فوریه 2021، 57 درصد از کل معاملات بیت کوین در USDT انجام شد. تتر منبع اصلی نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال است.

تتر با نام RealCoin در جولای 2014 راه اندازی شد. و در نوامبر توسط Tether Ltd.، شرکتی که مسئول حفظ مقادیر ذخیره ارز فیات است، به عنوان Tether تغییر نام داد.

روند پرفراز و نشیب USDT چیست؟

 • در نوامبر 2017، تتر با سرقت سکه های تتر به ارزش 31 میلیون دلار هک شد و پس از آن هارد فورک انجام شد.
 • در ژانویه 2018، به مانع دیگری برخورد کرد زیرا ممیزی لازم برای اطمینان از حفظ ذخایر دنیای واقعی هرگز انجام نشد. در عوض، اعلام کرد که راه خود را با شرکت حسابرسی جدا می کند، پس از آن یک احضاریه توسط تنظیم کننده ها صادر شد.
  نگرانی در مورد اینکه آیا این شرکت که متهم به عدم شفافیت است، ذخایر کافی برای حمایت از سکه دارد یا خیر فراگیر شده است.
 • در آوریل 2019، لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، iFinex Inc، شرکت مادر Tether Ltd. و اپراتور صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex را متهم کرد که ضرر 850 میلیون دلاری از سرمایه‌گذاری مشترک مشتری و شرکت را از سرمایه‌گذاران مخفی کرده است.
  پرونده های دادگاه می گوید که این وجوه بدون قرارداد یا توافق به یک نهاد پانامایی به نام Crypto Capital Corp داده شده است تا به درخواست های خروج مشتریان رسیدگی کند.
  ظاهراً Bitfinex حداقل 700 میلیون دلار از ذخایر نقدی Tether برداشت کرده تا پس از گم شدن پول، شکاف را پنهان کند.
 • در بیانیه ای، این شرکت ها گفتند که پرونده ها “با نیت بد نوشته شده اند و مملو از ادعاهای نادرست هستند. برعکس، به ما اطلاع داده شده است که این مبالغ سرمایه رمزنگاری گم نشده است، بلکه در واقع توقیف و محافظت شده است.
  ما فعالانه تلاش می کنیم تا از حقوق و راه حل های خود استفاده کنیم و این بودجه را آزاد کنیم. متأسفانه، دفتر دادستان کل نیویورک به نظر می رسد قصد دارد این تلاش ها را به ضرر مشتریان ما مصادره کند.”

توکن‌های تتر را می‌توان در صرافی‌های رایج ارزهای رمزپایه که شامل Binance، CoinSpot، BitFinex و Kraken می‌شود، انجام داد.

تتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

تتر برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مفید است. زیرا راهی برای جلوگیری از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

علاوه بر این، داشتن USDT (در مقابل دلار آمریکا) هزینه‌های تراکنش را حذف می‌کند. و به تأخیر می‌اندازد. که اجرای تجارت در بازار کریپتو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

چگونه USDT بخرم؟

توکن‌های تتر را می‌توان در صرافی‌های ارزهای رمزنگاری‌شده معروف که شامل Binanace، CoinSpot، BitFinex و Kraken می‌شود، انجام داد.

صرافی بیت گرند خرید و فروش تتر را بدون نیاز به احراز هویت برای مقادیر بالای 3000 تتر ، با قیمت ارزان (قیمت عمده) انجام می دهد.

بهترین قیمت تتر - خرید و فروش ارز دیجیتال تتر USDT - خرید تتر

مزایای توکن Tether چیست؟

 • تتر (USDT) راهی را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد تا از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند.
 • با انتقال ارزش به USDT، یک معامله گر ممکن است خطر قرار گرفتن در معرض افت ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.
 • همچنین انتقال بیت کوین به تتر به جای دلار آمریکا بسیار سریعتر و ارزانتر است.

آیا تتر یک استیبل کوین است؟

بله، Tether اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای ارزهای دیجیتال است.

سایر استیبل کوین ها عبارتند از :

 • USD True (TUSD)
 • Pazos Standard (PAX)
 • و USD Coin (USD).

چگونه تتر در 1 دلار باقی می ماند؟

در حالی که قیمت Tether قبلاً به زیر 1 دلار کاهش یافته است. (و به بالای 1 دلار رسیده است)، استیبل کوین می تواند ارزش خود را حفظ کند. زیرا به صندوق ارز فیات منطبق متصل است. و 100٪ توسط ذخایر تتر پشتیبانی می شود.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و ریسک است. و این مقاله توصیه ای برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست.

از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند