اخبارارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال (Cryptocurrency) چیست؟

شاید کلماتی مانند ارز دیجیتال، ارز رمزنگاری شده، ارز مجازی و یا رمز ارز به گوشتان خورده باشد. تمامی این کلمات برگردان انگلیسی یک کلمه است که همگی یک مفهوم مشترک به نام کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) را می رسانند. ارز دیجیتال در واقع یک مدل از پول الکترونیکی است که به صورت رمزنگاری شده برای انتقال در اینترنت استفاده می شود. از خصوصیات اصلی ارزهای دیجیتال میتوان به ناشناس بودن، حذف واسطه ها، غیرمتمرکز بودن، انتقال سریع، کارمزد پایین تراکنش ها، امنیت بیشتر و غیرقابل هک بودن آنها اشاره کرد.

روش استفاده از ارزهای دیجیتال متفاوت است. تراکنش هایی که با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام می شوند روی یک شبکه پایگاه داده غیرمتمرکز به نام بلاک چین ذخیره می‌شوند. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 عرضه شد و در حال حاضر در رتبه اول قرار دارد. بعد از آن نیز ارزهای دیجیتالی مختلفی به بازار عرضه شدند که تعداد آنها به بیش از 1700 عدد می‌رسد.

ارزهای دیجیتال از تکنولوژی غیرمتمرکز استفاده می کنند و به کاربران و سرمایه گذاران این امکان را می دهند که تراکنش های خود را به صورت کاملا امن انجام دهند و برای نگهداری پول خود نیازی به موسسات مالی و بانک ها نداشته باشند. در طول چند سال گذشته ارزهای دیجیتال علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده‌ است. این ارزها سرمایه های زیادی را جذب کرده‌اند و باعث افزایش قیمت آن‌ها شده است. همچنین برای استفاده از ارزهای دیجیتال نیاز به ثبت نام ندارید و در هر جایی باشید می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن