مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

12 سناریو آینده بیت کوین: از صعودی تا نزولی

12 سناریو آینده بیت کوین: از صعودی تا نزولی

پیش‌بینی‌هایی 12 سناریو آینده بیت کوین از آنتونی پمپلیانو، دس دیکرسون، کوری کلیپستن، آیزایا جکسون، دیوید جانستون، وندی او، کاس پیانسی و دیگران.

درست بیش از سه سال پیش، در آغاز آخرین چرخه صعودی، من با کارشناسان این فضا صحبت کردم تا «آینده بیت کوین: 12 سناریو از صعودی تا نزولی» را بنویسم.
از آن زمان تا الان، خیلی چیزها عوض شده است. زمانی که گزارش‌های خود را شروع کردم، قیمت بیت‌کوین حدود 25000 دلار بود که در آن زمان به‌طور نجومی بالا به نظر می‌رسید. هیچ کس نام SBF، بیت کوین Ordinals یا ChatGPT را نشنیده بود. هیچکس صاحب ETF بیت کوین نبود.

بنابراین در حالی که بیت کوین وارد نیمه چهارم خود در آوریل امسال می شود، زمان آن رسیده است که این سناریوها را که یک بار دیگر از صعودی تا نزولی را در بر می گیرند، تجدید و اصلاح کنیم.
و یک بار دیگر به طور مبهم «آینده» را ده سال آینده تعریف کردیم – به اندازه کافی دور تا جایی برای بازی وجود داشته باشد و به اندازه کافی نزدیک باشد تا پیوندی با واقعیت وجود داشته باشد.

سناریو آینده بیت کوین همزمان با چهارمین "نصف کردن" بیت کوین

یک چیز در روش شناسی ما تغییر نکرده است: یک تصدیق متواضعانه به این که همه ما کور هستیم و هیچ کس واقعا نمی داند که با بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد.
این بخشی از درخواست تجدید نظر است. الیزابت استارک در سال 2021 به من گفت: “بیشتر موارد استفاده از 10 سال آینده، چیزهایی خواهند بود که امروز برای ما دیوانه کننده به نظر می رسند.”
“مثل اینکه چگونه دایره المعارفی که هر کسی می تواند آن را ویرایش کند، برای مردم در دوران پیش از ویکی پدیا دیوانه به نظر می رسید.”
به آینده(های) بیت کوین خوش آمدید، از جهنم نظارتی تا DeFi تله پاتیک.

12 سناریو آینده بیت کوین 1. بیت کوین برای خرید یک فنجان قهوه

کوری کلیپستن، مدیر عامل سوان، تصور می‌کند که در 10 سال آینده، بیت کوین می‌تواند در نهایت به روشی اصلی برای پرداخت هزینه‌هایی مانند قهوه، آبجو و دونات استفاده شود.
کلیپستن پیش‌بینی می‌کند: «تا سال 2035، می‌توانید اکثر کالاها و خدمات را در سرتاسر جهان به صورت نشسته بخرید».
این بدان معنا نیست که او فکر می کند بیت کوین به طور کامل جایگزین دلار خواهد شد. او پیش‌بینی می‌کند که بیشتر کالاها «دو برچسب قیمت» خواهند داشت – یکی در فیات و دیگری در بیت کوین.
کلیپستن می گوید: «این ارز جایگزین تمام ارزهای فیات نخواهد شد. ما مانند همیشه در دنیای چند ارزی زندگی خواهیم کرد.»

12 سناریو آینده بیت کوین 2. بازی های مبتنی بر بیت کوین

بیش از 3 میلیارد گیمر در این سیاره وجود دارد. دس دیکرسون، مدیر عامل THNDR Games، آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کند که در آن میلیاردها گیمر به لطف سرعت شبکه لایتنینگ پاداش بیت‌کوین دریافت می‌کنند. دیکرسون می گوید: «بیت کوین باید ارز اصلی اینترنت باشد. بنابراین ناگفته نماند که بیت کوین باید ذاتاً در بازی ها وجود داشته باشد.

البته همه اینها هنوز هم کاملاً نظری است. دیکرسون می‌گوید THNDR در حال حاضر 1.5 میلیون کاربر دارد، اما اذعان می‌کند که «تا زمانی که یک بازی ویروسی وجود نداشته باشد که بیت‌کوین در آن وجود داشته باشد، شاهد پذیرش گسترده‌ای نخواهیم بود».

3. TradFi بیت کوین را مهار می کند.

ساتوشی ناکاموتو در اولین خط کاغذ سفید خود، بیت‌کوین را به عنوان پول نقد الکترونیکی همتا به همتا توصیف می‌کند که «اجازه می‌دهد پرداخت‌های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به یک مؤسسه مالی ارسال شود».
این کلمات بیش از 15 سال مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. برای بسیاری در این فضا، آنها نمادین و الهام‌بخش‌تر از «ما این حقایق را بدیهی می‌دانیم». و بند کلیدی، برای بسیاری، “بدون رفتن از طریق یک موسسه مالی” است.
به همین دلیل است که بزرگترین داستان بیت کوین در سال 2024 – پیدایش ETF ها – چیزی شبیه به یک پویایی ناخوشایند است. آیزایا جکسون، نویسنده کتاب «بیت‌کوین و آمریکای سیاه»، ETFها را یک شمشیر دو لبه می‌بیند.
از یک طرف، بله، ETF ها خط لوله ای از سرمایه جدید را راه اندازی کرده اند، که جکسون معتقد است “قیمت را بالا خواهد برد.” (تا اینجا نمودارها موافق هستند.) اما دوباره، سرمایه تزریق شده توسط ETF قدرت بیشتری به Blackrocks و Fidelities جهان می دهد.
جکسون می گوید: «اگر بیت کوین کافی دارید، می توانید لابی ها بخرید. و شما می توانید آنها [سیاستمداران] را در مورد چیزهایی متقاعد کنید، “هی، ما باید استخراج بیت کوین را کنترل کنیم.”
این نگرانی توسط Wendy O، مجری The O Show (و CoinDesker سابق) مشترک است. او فواید بسیار واقعی «تحمل اخلاقی» را در جریان افزایش قیمت بیت‌کوین مبتنی بر ETF تأیید می‌کند، اما همچنین سناریویی را پیش‌بینی می‌کند که «TradFi وارد عمل شده و بیت‌کوین را برای ما اداره می‌کند».

4. ABI: هوش مصنوعی بیت کوین

همانطور که هوش مصنوعی به پیشرفت خود ادامه می دهد، به زودی شاهد ظهور «عوامل هوشمند» خواهیم بود که می توانند کارهایی مانند رزرو پروازهای ما، پرداخت قبوض ما و سفارش غذای تایلندی را انجام دهند.
دیوید جانستون، مشارکت کننده اصلی پروژه Morpheus، که در حال ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز برای تراکنش و خرج کردن است، می گوید: «هیچ کس به هوش مصنوعی یک حساب بانکی نمی دهد، اما بیت کوین به عنوان یک وسیله دیجیتالی بومی برای انجام معاملات هوش مصنوعی عالی است. رمزنگاری
(Morpheus از نظر فنی یک “آگنوستیک زنجیره ای” است، اما پتانسیل بیت کوین واضح به نظر می رسد.)
نقش بیت کوین و هوش مصنوعی در خرج کردن متوقف نمی شود. جانستون می‌گوید: «اگر یک عامل هوشمند دارید که می‌تواند تراکنش‌ها را ارسال کند یا به DeFi دسترسی داشته باشد، مجموعه جدیدی از ابزارها در دسترس شماست.
همانطور که ChatGPT برنامه‌نویسی با استفاده از انگلیسی ساده را برای غیر کدنویس‌ها آسان‌تر کرد، جانستون می‌گوید در آینده می‌توانید به راحتی از ابزارهای پیشرفته DeFi بدون هیچ دانش فنی و بدون استفاده از بانک استفاده کنید.
جانستون یک مثال سریع می آورد. فرض کنید می‌خواستم بازده بیت‌کوین بومی، بدون بسته‌بندی، بدون پل و بدون شخص ثالث به دست بیاورم.»
این برای یک فرد غیر عادی سخت است. (نه اینکه یک فرد عادی کلمات «بازده بیت کوین بومی» را بگوید، اما شما این تصویر را دریافت می کنید.) جانستون می گوید، با بیت کوین مجهز به هوش مصنوعی، می توانید چیزی شبیه به:
«من می‌خواهم بیت‌کوین من بازدهی ایمن و غیرمتمرکز را به دست بیاورد» و این تحقیق را برای یافتن راه‌حل‌های محکم، معتبر و غیرقانونی انجام می‌دهد، و «نه برخی مزخرفات که نفوذ یوتیوب شیلینگ است».

12 سناریو آینده بیت کوین 5. با مالیات و مقررات خفه شده

از بین تمام توپ های کریستال بیت کوین، این شاید مه آلود ترین باشد.
وندی او می‌گوید: «ما نمی‌دانیم با مقررات چه اتفاقی می‌افتد».
اما نگران است که در ایالات متحده «بسیاری از تشریفات اداری، کارمندان دولتی در بسیاری از بخش‌های مختلف وجود دارد، و هیچ‌کس نمی‌داند که آنها آن را به چه چیزی طبقه‌بندی می‌کنند».
او ممنوعیت کامل بیت کوین را بعید می‌داند، اما نگران است که دولت بتواند مشارکت در اکوسیستم را دشوار کند.

یا شاید، همانطور که جکسون گمان می کند، دولت برای تبدیل بیت کوین به فیات «نوعی تنگنا» ایجاد می کند، مثلا شما را مجبور می کند که ابتدا آن را به یک CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) تبدیل کنید.
آن طور که جکسون آن را می بیند، اگر ارزش 1 بیت کوین در ده سال به 1 میلیون دلار افزایش یابد – و اگر آنها مجبور شوند از ارز دیجیتال دولتی به عنوان یک خارج از چارچوب استفاده کنند –
آنگاه این امر “بسیاری از افراد را به دام می‌اندازد تا CBDC را دریافت کنند، و من فکر می‌کنم این چیزی است که آنها برای نظارت و کنترل می‌خواهند.”
کلیپستن خطر مقررات را تصدیق می کند، اما مشکوک است که سیاست در نهایت به نفع بیت کوین خواهد بود.
کلیپستن می گوید: «قوانین بر اساس خواست مردم تغییر می کنند. “در برخی مواقع، افراد زیادی خواهند بود که عمدتاً بیت کوین دارند… و آنها کار را برای سیاستمدارانی که سر راهشان قرار می‌گیرند بسیار دشوار می‌کنند.”

12 سناریو آینده بیت کوین 6. سایه بیت کوین ها

این سناریو مستقیماً از آخرین سناریو جریان می یابد. جکسون می‌گوید اگر دولت به نحوی در خفه کردن یا تنظیم بیش از حد بیت‌کوین موفق شود، طبیعتاً تمایل به «بیت‌کوین بازار سیاه» وجود خواهد داشت – بیت‌کوینی که از شبکه دولت خارج است.
افرادی که به عنوان مثال، بیت کوین را از استخراج خانگی کسب می کنند، یا بیت کوینی دارند که ردیابی آن با ابزارهایی مانند Chainanalysis سخت تر است (اگر نه غیرممکن).
این نگرانی ها جدید نیستند. FBI بیش از یک دهه است که بیت کوین را ردیابی می کند، که برخی آن را اجرای قانون محکم و برخی دیگر به عنوان یک کابوس نظارتی می دانند.
بنابراین اگر ردیابی و مقررات تشدید شود، می‌توانیم در دنیایی از «دو بیت‌کوین» یا «بیت‌کوین سایه‌ای» زندگی کنیم، جایی که شاید مردم یک قیمت برای بیت‌کوین ردیابی شده و یک حق بیمه برای بیت‌کوین سایه‌ای بپردازند.

سپس دوباره، در حالی که جکسون این نگرانی را تصدیق می‌کند، اجرای آن را نیز برای دولت دشوار می‌داند. جکسون می‌گوید وقتی به پذیرش جریان اصلی رسیدیم، به معنای واقعی کلمه میلیاردها کیف پول بیت‌کوین وجود خواهد داشت، بنابراین «موفق باشید در تلاش برای متوقف کردن همه آن‌ها».

سپس دوباره، در حالی که جکسون این نگرانی را تصدیق می‌کند، اجرای آن را نیز برای دولت دشوار می‌داند. جکسون می‌گوید وقتی به پذیرش جریان اصلی رسیدیم، به معنای واقعی کلمه میلیاردها کیف پول بیت‌کوین وجود خواهد داشت، بنابراین «موفق باشید در تلاش برای متوقف کردن همه آن‌ها».

7. بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش رشد می کند.

این یکی بسیار ساده است، اما گاهی اوقات ساده ترین سناریوها محتمل ترین هستند.
روی عقل سلیم نخوابید آنتونی پمپلیانو، با نام مستعار “Pomp” از سرمایه گذاری Pomp می گوید: “پیشنهاد ارزش اصلی بیت کوین یک ذخیره جهانی و دیجیتالی از ارزش است.” موارد استفاده بالقوه دیگری وجود دارد که ممکن است به نتیجه برسد، اما پیشنهاد اصلی موردی است که به احتمال زیاد برای چندین دهه ادامه خواهد داشت.
Pomp حتی یک تغییر نسل را می بیند. او می گوید که بیت کوین اکنون به عنوان «معیار برای بسیاری از سرمایه گذاران جوان» عمل می کند، مشابه اینکه S&P 500 معیاری برای انتخاب کنندگان سهام است. پامپ می‌گوید: «اگر نتوانند عملکرد بیت‌کوین را شکست دهند، به سادگی «شاخص» را می‌خرند.»

8. ماشین ها بیت کوین ارسال می کنند.

در اوایل سال 2021، بسیار قبل از انفجار هوش مصنوعی، الیزابت استارک به من گفت که آینده‌ای را تصور می‌کند که در آن «ماشین‌ها به صورت بومی و فوری به ماشین‌ها پرداخت خواهند کرد» و «تسلاس هزینه شارژ با لایتنینگ را از طریق شبکه بیت‌کوین پرداخت خواهد کرد». .
سه سال بعد، پیش بینی او حتی محتمل تر به نظر می رسد. این احتمال وجود دارد که ماشین‌ها و حتی ربات‌ها در مقطعی نیاز به خرج کردن داشته باشند. و «ربات» لزوماً به معنای ترمیناتور نیست. می تواند به سادگی اینترنت اشیا باشد. و چه احتمالاتی وجود دارد که این روبات ها یا ماشین ها دلارهای آمریکا را از حساب های خود در ولز فارگو خرج کنند؟

پومپ می گوید: «بیت کوین، استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال ارز انتخابی برای بسیاری از موارد استفاده از اتوماسیون خواهند بود. اینجاست که بیت کوین یا استیبل کوین ها واقعا می توانند بدرخشند.”

9. ارزش بیت کوین منفجر می شود.

ممکن است این موضوع برای کسانی که از نزدیک فضای کریپتو را دنبال می‌کنند، موضوعی دشوار یا حتی خسته‌کننده به نظر برسد، اما اگر از یک فرد تصادفی در فروشگاه مواد غذایی بپرسید: «نظر شما در مورد دستورات بیت‌کوین چیست؟»
(همچنین، لطفاً این کار را نکنید.) Ordinals هنوز به جریان اصلی نزدیک نشده اند. اما در 10 سال آینده می‌توانند همه چیز را در مورد دنیای کلکسیون‌های دیجیتال متحول کنند و تابستان NFT 2021 را در مقایسه با آن‌ها عجیب جلوه دهند.
وندی، که همچنین گمان می‌کند که «هنوز راه زیادی دورتر» است، می‌گوید: «وقتی به پذیرش انبوه نزدیک‌تر می‌شویم، فکر می‌کنم مردم شروع به استفاده از Ordinals خواهند کرد، زیرا از NFT امن‌تر هستند.»

10. وضعیت موجود ادامه دارد.

Cas Piancey، مجری پادکست Crypto Critics’ Corner می‌گوید: «می‌دانم که این فوق‌العاده هیجان‌انگیز نیست، اما آنچه من گمان می‌کنم اتفاق می‌افتد این است که بیت‌کوین تا حد زیادی دقیقاً برای همان چیزهایی که در حال حاضر استفاده می‌شود استفاده می‌شود.»
پیانسی یک بدبین است که خودش را رمزارز توصیف می کند، اما این بدان معنا نیست که او دوست دارد در بیت کوین غرق شود. او می تواند تفاوت های ظریف را ببیند. او می‌گوید: «وقتی مردم استدلال می‌کنند که برای بیت‌کوین موردی وجود ندارد، من به طور کلی با آن مخالفم. و او تصور می کند که در 10 سال آینده، بیت کوین همچنان در حاشیه برای حواله استفاده خواهد شد. همچنان به صورت پراکنده به عنوان ابزاری برای مخالفان استفاده خواهد شد. و هنوز هم توسط بسیاری به عنوان یک ذخیره ارزش نگهداری می شود.

او قیامت نیست. بنابراین او تصور می کند که در 10 سال آینده بیت کوین همچنان در حال افزایش است، اما هشدار می دهد که
“افرادی که می گویند این ارز بعدی جهان خواهد بود، از ذهن خود خارج شده اند.”

11. مرگ بیت کوین توسط بلک سوان

شاید بیت کوین توسط محاسبات کوانتومی هک شده باشد. شاید یک حمله 51 درصدی وجود داشته باشد. شاید بیت کوین توسط ChatGPT7 نابود شده باشد.
بنابراین، این چیزی شبیه به «سناریوی روز قیامت» است تا با فروتنی تصدیق کنیم که آنچه را که نمی‌دانیم، نمی‌دانیم. (من خطرات روز رستاخیز را با جزئیات بیشتری در قطعه اصلی بررسی کردم.) بسیاری در فضا می گویند که تسلط بیت کوین “حتمی” است، اما موارد بسیار کمی در زندگی واقعاً اجتناب ناپذیر است – فقط از تانوس بپرسید.
آیزایا جکسون همان‌قدر که می‌بینید نسبت به بیت‌کوین خوش‌بین است، اما حتی او اذعان می‌کند که برای مثال، هک کردن توسط محاسبات کوانتومی هنوز از نظر تئوری امکان‌پذیر است. او این خطر را کم می‌داند – و گمان می‌کند که هکرهای کوانتومی شیطانی ابتدا روی اهداف آبروتری مانند کشورهای مستقل تمرکز می‌کنند – اما اذعان دارد که این “همیشه یک خطر” است.

۱۲- بیت کوین تله پاتیک

در قطعه اصلی آینده بیت کوین، جکسون آنچه را که به راحتی سرگرم کننده ترین سناریو بود ارائه کرد: اینکه در مقطعی بیت کوین در مریخ خرج شود.
حالا او برگشته تا از خودش پیشی بگیرد.

منبع  (coindesk.com)

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)