مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2024: رونق یا رکود؟

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2024: رونق یا رکود؟

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2024: رونق یا رکود ارز دیجیتال ؟

بیت‌کوین، قدیمی‌ترین ارز دیجیتال جهان، از زمان آغاز به کارش در سال 2009، توجه طرفداران، سرمایه‌گذاران، کلاهبرداران و اخیراً قانون‌گذاران را به خود جلب کرده است.

برای بسیاری از همکارانش، بیت کوین فقط شکل جدیدی از ارز نیست، بلکه یک فناوری پیشگامانه است که جهان را با مفهوم ارزهای غیرمتمرکز آشنا کرد و بستری را برای نوع کاملاً جدیدی از اقتصاد – بازار ارزهای دیجیتال – ایجاد کرد.

برای دیگران، این راهی برای کسب درآمد سریع بود، و در حالی که برخی از این سرمایه گذاران اولیه موفق شدند به جمع میلیونرهای بیت کوین بپیوندند، بسیاری از آنها صدها یا حتی هزاران دلار را در تلاش برای پیش بینی تغییرات قیمت آن از دست دادند.

تاریخچه قیمت بیت کوین

بیت‌کوین موضوع بسیاری از پیش‌بینی‌های قیمتی بوده است که برخی از آنها بسیار شدید است.

نکته قابل توجه، کتی وود، مدیرعامل Ark Invest، پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند تا سال 2030 به 1.48 میلیون دلار برسد. تحلیلگر ارشد Nicholas Sciberras از Collective Shift اشاره می کند که این پیش بینی منعکس کننده شگفتی گسترده در افزایش شهاب سنگ بیت کوین است.

او می‌گوید: «تعریف هر هدف قیمتی دشوار است، زیرا بسته به سطح پذیرش و عوامل خارجی در بازار، آسمان می‌تواند به محدودیت تبدیل شود.»

بیت کوین از زمان اولین قیمت ثبت شده کمتر از یک سنت، مسیر طولانی را طی کرده است. تا 20 دسامبر 2023، یک بیت کوین تقریباً 42000 دلار ارزش داشت. همانطور که سایبراس اشاره می کند، این ایده که بیت کوین می تواند روزی یک میلیون دلار در هر واحد ارزش داشته باشد، “واقعاً نشان می دهد که ما تا چه حد پیش رفته ایم”.

با این حال، در حالی که اوج های بزرگ ممکن است، پایین های فاجعه بار نیز ممکن است.

زمان هاوینگ بیت کوین - نصف شدن بیت کوین

فورک های بیت کوین , پیش‌بینی قیمت بیت کوین

سفر بیت کوین در سال 2009 با انتشار کاغذ سفید بیت کوین توسط خالق آن ساتوشی ناکاموتو آغاز شد.

سال‌های اولیه بیت‌کوین با رشد ثابت و دوره‌های افزایش سریع قیمت مشخص شد که به عنوان «فرار گاوی» شناخته می‌شوند. یکی از بزرگ‌ترین دوره‌های صعودی، قیمت بیت‌کوین در نوامبر 2021 به 69000 دلار رسید. با این حال، همانطور که سایبراس اشاره می‌کند، دوره‌هایی از عدم قطعیت نیز وجود داشت.

او می‌گوید: «در طول سال‌های 2014 و 2017 شاهد «فورک‌های» زیادی از بیت‌کوین بودیم که جامعه بیت‌کوین را از هم جدا کردند. هارد فورک ها تغییراتی در پروتکل زیربنایی شبکه بلاک چین هستند که یک ارز دیجیتال را به دو بخش تقسیم می کنند.

این فورک‌ها نقطه‌های مهمی را در تاریخ بیت‌کوین نشان می‌دهند، با جناح‌های مختلف جامعه در تلاش برای تغییر جهت بیت کوین. علی‌رغم بحث‌های داغ و تعدادی فورک، بیت‌کوین در قالب فعلی خود باقی مانده است.

سایبراس می‌گوید: «بقای بیت‌کوین از این تلاش‌ها برای تغییر آن، عامل اصلی در جایی است که بیت‌کوین اکنون در آن قرار دارد و اعتماد و انعطاف‌پذیری آن را افزایش می‌دهد.

طوفان های زیادی را پشت سر گذاشته و تلاش هایی برای تغییر آن کرده است، به طوری که فورک های بیت کوین اکنون به خاطره ای دور تبدیل شده اند و کمتر از 1 درصد از کل ارزش بازار بیت کوین را تشکیل می دهند.

نصف شدن بیت کوین

یکی دیگر از ویژگی های تعیین کننده تاریخ قیمت بیت کوین، رویداد نصف شدن است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و سرعت ایجاد سکه های جدید را کاهش می دهد. انتظار می رود نصف شدن بعدی در اوایل تا اواسط سال 2024 رخ دهد.

سایبراس می گوید: «ما شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین یک سال قبل از نصف شدن و یک سال بعد بوده ایم.

بسیاری از سرمایه گذاران رویداد نصف شدن را به عنوان یکی از مهم ترین عواملی که بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد، می دانند. با این حال، Sciberras محتاط است.

او می‌گوید: «هیئت منصفه هنوز درباره میزان قیمت نصف شدن یا اهمیت این رویداد در طرح بزرگ مسیر قیمت بیت‌کوین صحبت نمی‌کند.

نظریه ای وجود دارد مبنی بر این که رویداد چهار ساله نصف شدن آن چنان که بسیاری فکر می کنند مهم نیست و در عوض، همسویی آن با چرخه های نقدینگی خارجی چیزی است که باعث می شود به عنوان محرکی برای حرکت صعودی قیمت به نظر برسد.

برای گاو نر 2024 آماده شوید . هاوینگ بیت کوین 2024

بیت کوین در سال 2024 چگونه عمل خواهد کرد؟ قیمت بیت کوین 2024

عملکرد بیت کوین در سال 2024 به انواع کاتالیزورهای بالقوه صعودی و نزولی بستگی دارد. عوامل متعددی مانند پذیرش نهادی، نصف شدن، تغییرات نظارتی و روندهای کلان اقتصادی بر قیمت بیت کوین در سال 2024 تأثیر خواهند گذاشت.

همچنین باید به خاطر داشت که ارز دیجیتال، از جمله بیت کوین، بسیار بی ثبات هستند. و بنابراین پیش بینی ها تا حدودی غیر قابل اعتماد هستند.

در طول سال 2023، صنعت کریپتو تحت تأثیر یک سری اقدامات اجرایی قرار گرفت که اعتماد را در این بخش متزلزل کرد. کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده علیه صرافی ارزهای دیجیتال، بایننس، و موسس و مدیر عامل آن، چانگپنگ “CZ” ژائو، اقدام مدنی ارائه کرد.

با این حال، در ماه نوامبر، بایننس با خزانه داری و وزارت دادگستری ایالات متحده تسویه حساب کرد و CZ موافقت کرد که از سمت خود کناره گیری کند و به عنوان بخشی از این معامله، کنترل را تحویل دهد.

Sciberras خاطرنشان می کند که مهمتر از همه، بایننس متهم به سوء استفاده از وجوه مشتری نشده است و «بانکی را در صرافی ندیده است».

او می‌گوید: «این یکی از بهترین نتایجی بود که بازار می‌توانست به آن امیدوار باشد و در نتیجه قیمت ارزهای دیجیتال افزایش یافت.

بایننس یک ابر خاکستری عظیم بود که بر فراز کریپتو معلق بود، و تسویه حساب یک پرچم سبز بزرگ است که به سمت سال 2024 حرکت می کند.

نرخ بهره و بیت کوین (پیش‌بینی قیمت بیت کوین 2024)

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، اشاره کرده است که بانک مرکزی ممکن است به اوج چرخه افزایش نرخ خود رسیده باشد، که Sciberras فکر می کند می تواند کاتالیزوری برای افزایش بیت کوین در سال 2024 باشد.

زمانی که نرخ‌های بهره تثبیت می‌شوند یا کاهش می‌یابند، ارز دیجیتال مانند بیت‌کوین می‌توانند مکان جذابی را برای سرمایه‌گذاران برای پارک سرمایه به دلیل محافظت در برابر سیستم‌های مالی سنتی و افزایش کمبود – به‌ویژه با نزدیک شدن به نصف شدن در ماه مه، فراهم کنند.

سایبراس می‌گوید: «برآوردها سه کاهش ۲۵ واحدی نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنند، چشم‌اندازی تهاجمی‌تر از آنچه قبلاً نشان می‌دادند».

Sciberras به سرمایه گذاران توصیه می کند که تورم را از طریق شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) زیر نظر داشته باشند، زیرا پاول در را برای افزایش بیشتر نرخ باز گذاشته است.

آینده بیت کوین چیست؟ پیش‌بینی قیمت بیت کوین 2024

وقتی نوبت به پیش‌بینی آینده بیت‌کوین می‌رسد، دو نتیجه بالقوه وجود دارد: گاو و خرس.

آینده بیت کوین چیست؟

سایبراس می گوید آینده صعودی بیت کوین ممکن است به استحکام یا عدم وجود آن در چارچوب های بانکداری سنتی بستگی داشته باشد.

سایبراس می‌گوید: «مسائل جدی در اقتصاد جهانی وجود دارد، زیرا ایالات متحده با بحران بانکی و تعهدات بدهی رو به رشد مواجه است».

در سال 2023 چندین ورشکستگی بانک وجود داشت، اما بسیاری فراموش می کنند که مشکل اساسی این ورشکستگی ها هنوز وجود دارد.

اگر ورشکستگی بانک ها در سال 2024 ادامه یابد، ممکن است دولت مجبور شود برای ارائه محرک یا چاپ پول بیشتر وارد عمل شود. این امر ارزش دلار آمریکا را بیشتر کاهش می دهد، مشابه آنچه در طول همه گیری کووید-19 رخ داد.

سایبراس می گوید: «در این سناریو، نقش بیت کوین به عنوان یک دارایی شناخته شده، منصفانه و انعطاف پذیر با عرضه ثابت که قوانین بازی به راحتی تغییر نمی کند، می تواند جذاب شود.

نوآوری های بیت کوین

Sciberras همچنین به افزایش تقاضا برای فضای بلاک در شبکه بیت کوین به دلیل نوآوری های اخیر، مانند Ordinals و توکن های BRC-20، به عنوان تحولات مثبت اشاره می کند.

تقاضا، ابزار و کارمزد بالاتر برای ماینرها می تواند به کاهش نگرانی ها در مورد بودجه امنیتی بلندمدت بیت کوین کمک کند. پذیرش رو به رشد شبکه لایتنینگ، لایه ای روی بیت کوین که تراکنش های سریع تری را امکان پذیر می کند، می تواند منجر به تبدیل بیت کوین به یک روش پرداخت و نه صرفاً ذخیره ارزش شود.

سایبراس می‌افزاید: «اگر بیت‌کوین بتواند به پیشرفت و پذیرش در بخش پرداخت ادامه دهد، می‌تواند کاربرد کلی آن را افزایش دهد و بیشتر شبیه پول شود و به آن کمک کند به آن اهداف قیمتی بالا دست یابد».

ما نشانه های اولیه پذیرش لایتنینگ را می بینیم. کل پرداخت‌های شبکه لایتنینگ در دو سال گذشته 1212 درصد رشد داشته است. ما همچنین شاهد غلبه بر موانع توزیع با افزایش پشتیبانی هستیم.

ارز دیجیتال - برای گاو نر 2024 آماده شوید . هاوینگ بیت کوین 2024

پیش‌بینی قیمت بیت کوین , پذیرش نهادی

در ژوئن 2023، بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، برنامه‌هایی را برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای BTC ارائه کرد. چندین مؤسسه دیگر نیز همین روند را دنبال کردند، WisdomTree، ARK Invest و دیگران اولین برنامه خود را ارسال کردند یا برنامه های موجود را بلافاصله پس از اعلام BlackRock به روز کردند.

این برنامه‌ها بخشی از پذیرش سازمانی بیشتر بیت‌کوین در باقیمانده سال ۲۰۲۳ بودند و قیمت را در دسامبر به تقریباً ۴۵۰۰۰ دلار رساندند.

اکنون تقریباً 10 درخواست در SEC وجود دارد، و زمان محدودی برای تصمیم گیری برای تأیید یا رد آنها وجود دارد. 10 ژانویه 2024، به عنوان تاریخ تصمیم گیری برای برنامه BlackRock ذکر شده است.

در حال حاضر، تنها ETF های بیت کوین مورد تایید برای تجارت در ایالات متحده در معاملات آتی بیت کوین هستند. معاملات آتی یک ابزار مشتقه پیچیده بر اساس قیمت آتی یک دارایی است.

سایبراس تاییدیه ETF بیت کوین را به عنوان یک عامل کلیدی موثر بر قیمت بیت کوین در سال 2024 فهرست می کند. این امر نه تنها نیاز به خرید فیزیکی بیت کوین – که به طور بالقوه قیمت ها را افزایش می دهد – می کند، بلکه مشروعیت قابل توجهی را به ارزهای دیجیتال به طور گسترده تر اضافه می کند.

او می‌گوید: «این (تصویب) می‌تواند بین 30 تا 300 میلیارد دلار به بیت‌کوین منتقل کند.

Sciberras همچنین به قوانین جدید گزارش‌دهی دارایی‌های دیجیتال هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) اشاره می‌کند که قرار است در دسامبر 2024 اجرایی شود، که قوانین مربوط به گزارش‌دهی و نگهداری ارزهای دیجیتال را برای شرکت‌ها تسهیل می‌کند. این استانداردهای جدید مانع قابل توجهی را برای شرکت هایی که بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می دارند از بین می برد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران درهفته سوم خرداد باید زیر نظر بگیرند

پیش‌بینی قیمت بیت کوین , پرونده خرس

هر سرمایه گذاری دارای جنبه های منفی بالقوه است و بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

Sciberras می‌گوید در جنبه منفی دفتر کل، نگرانی‌هایی در مورد امنیت بلندمدت بیت‌کوین وجود دارد، با توجه به اینکه پاداش بلاک همچنان کاهش خواهد یافت. او اضافه می‌کند که برنامه‌های ETF بیت‌کوین در صورت رد شدن، خطر بالقوه‌ای دارند و باعث فروش کوتاه‌مدت بیت‌کوین می‌شوند.

سپس بحث بحث برانگیز در مورد “کتیبه” در بلاک چین بیت کوین وجود دارد. در حالی که Sciberras به پتانسیل آنها در ایجاد هزینه های پایدار برای پروتکل در درازمدت اذعان می کند، به ویژه با گردش بیت کوین های بیشتر و افزایش اتکای ماینرها به کارمزدها، او همچنین به نظرات متفاوت در جامعه در مورد تأثیر آنها بر عملکرد شبکه اشاره می کند.

قابل ذکر است که یک توسعه دهنده معتبر بیت کوین، لوک دشجر، کتیبه ها را به عنوان “هرزنامه” برچسب گذاری می کند. او استدلال می کند که آنها شبکه را شلوغ می کنند و فرآیند استخراج و پشتیبانی کلی شبکه را پیچیده می کنند. این تفاوت در دیدگاه زمینه را برای یک برخورد احتمالی ایدئولوژیک در جامعه بیت کوین فراهم می کند.

ملاحظات زیست محیطی

سقوط زیست محیطی نگرانی دیگری است.

سایبراس می‌گوید: «حملات مستمری بر اثرات زیست‌محیطی بیت‌کوین وجود دارد، با پیشنهاد کاخ سفید برای ماینرهای بیت‌کوین در ایالات متحده تا سقف 30 درصد مالیات».

اگر بیت کوین به دلیل مصرف انرژی همچنان مورد انتقاد قرار گیرد، می تواند قیمت آن را تهدید کند.

بدترین سناریو این است که می‌بینیم اروپا تلاش می‌کند تا ممنوعیت (اثبات کار) را مجدداً اعمال کند، که در سال 2022 محاکمه شد اما به سرعت لغو شد.

بیت کوین از سیستم تایید کار اثبات کار استفاده می کند. اثبات کار – برخلاف اثبات سهام – پر انرژی ترین سیستم اعتبارسنجی است که ارزهای دیجیتال می توانند از آن استفاده کنند.

مسائل سیاسی و پیش‌بینی قیمت بیت کوین

نوسان در احساسات علیه بیت کوین و ارزهای دیجیتال توسط دولت ها نیز می تواند قیمت ها را کاهش دهد.

سایبراس می گوید: «ایالات متحده به طرز باورنکردنی نسبت به ارزهای دیجیتال و بیت کوین دشمنی می کند.

علاوه بر این، اگر بیت کوین به دلیل پذیرش گسترده، انحصار پول کشورها را تهدید کند، دولت ها می توانند آن را محدود کنند.

Sciberras به لایحه اخیر ارائه شده در ایالات متحده برای گسترش قانون رازداری بانکی و تحمیل الزامات گزارش دهی دقیق تر برای تراکنش های ارز دیجیتال، از جمله مواردی که کیف پول های بدون میزبانی دارند، به عنوان منطقه ای برای نگرانی اشاره می کند.

او می‌گوید: «در شکل فعلی‌اش، این قانون صنعت کریپتو ایالات متحده را فلج می‌کند.

پیامدهای قوانین ضد پولشویی (AML) و مشتری خود را بشناسید (KYC) نیز سرمایه گذاران را نگران می کند. Sciberras چالش های خاص اجرای الزامات گزارش دهی بالا در مورد انتقال به کیف پول های خصوصی و خود میزبان را مشخص می کند.

Sciberras می‌گوید: «قوانین AML همچنان یک میدان نبرد بزرگ هستند و می‌توانند صنعت را تهدید کنند، زیرا رعایت آن می‌تواند بسیار دشوار باشد.

آیا بیت کوین یک سرمایه گذاری ارزشمند است؟

سرمایه گذاری در بیت کوین با سهم خود از پاداش ها و خطرات همراه است و درک این موارد کلیدی برای تصمیم گیری آگاهانه است.

به طور کلی، Sciberras نسبت به آینده بیت کوین خوش بین است.

او با اشاره به پس‌زمینه اقتصاد کلان، نصف شدن آینده در ماه می، توسعه بهبود یافته مقیاس‌پذیری در شبکه لایتنینگ و ETF بالقوه بیت‌کوین، می‌گوید: «با نگاهی به سال ۲۰۲۴ و بعد از آن، من شخصاً نسبت به بیت‌کوین در درازمدت صعودی هستم.

با این حال، آینده بیت کوین بدون موانع بالقوه نیست.

سایبراس می‌گوید: «اگر بیت‌کوین همچنان توسط دولت‌ها هدف قرار گیرد و مصرف انرژی آن بیشتر سیاسی شود، می‌تواند بر پایداری بلندمدت بیت‌کوین فشار بیاورد.

یکی از نگرانی‌های بلندمدت بیت کوین، امنیت آن در برابر کاهش پاداش بلاک است.

او می‌گوید: «اگر پذیرش و تقاضای ضعیفی برای بیت‌کوین وجود داشته باشد، یا درآمد حاصل از کارمزد برای تشویق استخراج‌کنندگان برای ارتقای سخت‌افزار و استخراج بیت‌کوین‌های جدید ناکافی باشد، امنیت می‌تواند کاهش یابد و شبکه را تهدید کند.»

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)