مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

کاهش وابستگی ایران به دلار با استفاده از ارز دیجیتال

کاهش وابستگی ایران به دلار با استفاده از ارز دیجیتال

مدیر عامل اسبق بانک صادرات ایران بهاءالدین حسینی هاشمی، با بیان اینکه نمی‌توان دلار و یورو را کنار گذاشت، گفت: ارز دیجیتال و پیمان‌های دوجانبه و چندجانبه بین کشورها مثل اتحاد ACU می‌توانند به عنوان دو عامل در کنار هم وابستگی ما را به دلار کم کنند.

بهاءالدین حسینی هاشمی، با اشاره به توافقاتی نظیر ACU (اتحادیه پایاپای آسیایی) بیان کرد: در دنیا مبادلات زیادی در قالب مبادلات دوجانبه و چندجانبه انجام می شود. درحال حاضر مالزی، اندونزی، استرالیا، تایلند و هنگ کنگ در قالب توافقاتی چندجانبه با پول ملی خود مبادلات را انجام می‌دهند و در پایان سال باهم تسویه می‌کنند. ایران نیز چنین مبادلاتی را با ترکیه و روسیه انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: روش کار به این صورت است که مثلا ترکیه قرارداد می‌کند سالانه معادل یک میلیارد دلار به ریال از ما خرید کند و ما هم قرارداد می‌کنیم سالانه معادل یک میلیارد دلار به لیر از آن‌ها خرید کنیم. در پایان سال هم هرکس بدهکار شد، ما به التفاوت را به کشور بستانکار پرداخت می‌کند. چنین پیمان هایی در دنیا هم به صورت دوجانبه و هم به صورت چندجانبه بسته می شود و می‌تواند تقاضای دلار را در داخل کشور کاهش داده و وابستگی ما را به دلار کم کند.

حسینی هاشمی با بیان اینکه در شرایط فعلی ترکیه و روسیه هم همچون ایران در تحریم قرار دارند و می‌توانند در قالب توافقاتی مثل ACU با ما کار کنند، عنوان کرد: البته معمولا کشورهایی که در قالب توافقات این چنینی باهم کار می کنند، سنخیت‌هایی باهم دارند؛ مثلا همسایه هستند یا تشابهات اقتصادی، سیاسی یا فرهنگی باهم دارند.

مدیرعامل اسبق بانک صادرات تصریح کرد: باید این واقعیت را بپذیریم که نمی‌توان دلار و یورو را کنار گذاشت؛ چراکه اساس قیمت خیلی از کالاها مثل نفت، غلات و آهن دلار است و مبادلاتشان هم برمبنای دلار صورت می‌گیرد. ضمن اینکه ممکن است خیلی از کشورها تمایل به مبادله کالا با ارز ملی نداشته باشند.

حسینی هاشمی با اشاره به مشکلی که افزایش قیمت دلار ایجاد کرده و سخنانی که پیرامون جایگزینی ارز دیجیتال ملی برای دور زدن دلار مطرح می شود، اظهار کرد: ارزهای دیجیتال موجود به لحاظ قیمتی چندان تفاوتی با دلار ندارند و دچار نوسانات شدید هستند. مدتی پیش قیمت بیت کوین تا 20 هزار دلار رفت و بعد تا قیمت 7 هزار دلار پایین آمد.

وی با اشاره به اینکه ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین برای همه کاربری ندارد، اظهار داشت: برخی می‌توانند در معاملات از آن استفاده کنند اما این نوع ارز در دنیا در موارد خاص استفاده می‌شود و قابلیت جایگزینی به جای دلار ندارد.

این کارشناس بازار پول درخصوص ارز دیجیتال یا رمز ارز ملی هم گفت: ما که در مبادلات داخلی کشور مشکلی نداریم. مشکل ما ارز بین المللی است. اگر پول ما در دنیا مقبولیت داشت و یک ارز جهانی یا بین المللی محسوب می شد، با همان ریال می توانستیم کار کنیم و نیازی به ارز دیجیتال نبود. بنابراین تفاوتی ندارد رمز ارز ملی داشته باشیم و بخواهیم از آن در مبادلات بین المللی استفاده کنیم یا بخواهیم از ریالمان در این مبادلات استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: درست است که نمی‌توان چیزی را به طور کامل جایگزین دلار کرد اما اگر فرض کنیم در رابطه با دلار صددرصد مشکل داریم، با ابزارهایی مثل توافقات دوجانبه و چندجانبه با کشورها و ارز دیجیتال می‌توانیم این مشکل را به درصدی پایین‌تر برسانیم و کاری کنیم که وابستگی‌مان به دلار به حداقل برسد.

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)