مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟ (2023)

پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟ (2023)

پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟ بیت‌کوین نرم‌افزاری است که مانند هر نرم‌افزار دیگری برای به‌روز نگه‌داشتن و به‌درستی کارکردن، نیاز به نگهداری، ارتقاء و رفع مشکلات امنیتی دارد. با این حال، به دلیل منبع باز و ماهیت کاملاً غیرمتمرکز آن، هیچ تیم سنتی، شرکت یا دولتی وجود ندارد که این را ایجاد یا اجرا کند. بنابراین در سپتامبر 2011، برنامه نویسی به نام امیر تاکی اولین پیشنهاد بهبود بیت کوین را ایجاد کرد.

پیشنهاد بهبود بیت کوین چیست؟

پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP) روشی رسمی است که هر شخصی می تواند تغییراتی را در بیت کوین پیشنهاد دهد. در حالی که بسیاری از مردم فکر می‌کنند که «بیت‌کوین هرگز تغییر نمی‌کند»، در واقع تغییرات، ارتقاء و بهبودهای زیادی را طی سال‌ها به لطف BIP‌ها پشت سر گذاشته است.

این پیشرفت‌ها شامل همه چیزهای عادی می‌شود که انتظار دارید با ارتقای نرم‌افزار مشاهده کنید، مانند اصلاح باگ‌ها، افزودن ویژگی‌های جدید، ساده‌سازی کد، ایمن‌تر و کارآمدتر کردن آن. در حالی که بیشتر نرم افزارها متمرکز، تحت مالکیت و هماهنگی یک شرکت واحد هستند، بیت کوین یک نرم افزار رایگان و متن باز است که بر اساس اجماع است.

فرآیند BIP نحوه دریافت، ارزیابی و به طور بالقوه فعال سازی تغییرات جدید بیت کوین توسط جامعه بیت کوین است.

BIP ها چگونه ایجاد می شوند؟

پیشنهادهای بهبود بیت کوین می تواند توسط هر کسی، در هر مکان و در هر زمان ایجاد شود. توصیه می‌شود که در BIP‌ها و بحث‌های گذشته جستجو کنید تا ببینید آیا ایده‌ای قبل از ایجاد آن در نظر گرفته شده است یا خیر. اگر نه، اولین قدم این است که درباره ایده جدید در لیست پستی توسعه بیت کوین پست کنید

بیت کوین کاملاً برای همه باز است، اما فقط به این دلیل که شما یک BIP بیت کوین جدید ایجاد می کنید به این معنی نیست که مورد تایید جامعه بیت کوین گسترده تر قرار می گیرد. وقتی ایده جدیدی را به جامعه ارسال می‌کنید، ممکن است چندین ماه یا حتی سال‌ها طول بکشد تا در مورد آن بحث و اصلاح شود تا جایی که بتوان به آن یک شماره BIP اختصاص داد و توسط یک ویرایشگر BIP در مخزن Core BIPs بیت کوین منتشر کرد.

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

انواع پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟

برای اینکه به آن یک شماره BIP اختصاص داده شود، باید به طور رسمی با یک قالب و ساختار مشخص در BIP 0002 ارائه شود. بخشی از این قالب، مقدمه هدر است که شامل نوع BIP است. سه نوع مختلف BIP بیت کوین وجود دارد:

 • مسیر استاندارد:

  این BIP ها بر اکثر یا همه پیاده سازی های بیت کوین تأثیر می گذارند، مانند تغییر در پروتکل شبکه، تغییر قوانین اعتبار بلوک یا تراکنش یا هر تغییر یا اضافه ای که بر قابلیت همکاری برنامه های بیت کوین تأثیر می گذارد.
 • اطلاعاتی:

  این BIP ها یک مسئله طراحی بیت کوین را توصیف می کنند یا دستورالعمل ها یا اطلاعات کلی را در اختیار جامعه بیت کوین قرار می دهند، اما ویژگی جدیدی را پیشنهاد نمی کنند. BIP های اطلاعاتی لزوماً یک اجماع یا توصیه جامعه بیت کوین را نشان نمی دهند، بنابراین کاربران و مجریان می توانند از BIP های اطلاعاتی چشم پوشی کنند.
 • فرآیند:

  این BIP ها فرآیندی را در اطراف بیت کوین توصیف می کنند یا تغییری را در یک فرآیند پیشنهاد می کنند. BIP های فرآیندی مانند استانداردهای ردیابی BIP هستند اما برای مناطقی غیر از خود پروتکل بیت کوین اعمال می شوند. آنها ممکن است یک پیاده سازی را پیشنهاد دهند، اما نه به پایه کد بیت کوین و اغلب به اجماع جامعه نیاز دارند. بر خلاف اطلاعات BIP، آنها چیزی فراتر از توصیه هستند و کاربران معمولاً آزاد نیستند که آنها را نادیده بگیرند

فرآیند پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟

پس از تخصیص یک شماره BIP، BIP می‌تواند فرآیند کامل پیش‌نویس، پیشنهادی و فعال را با حالت‌های مختلف دیگر در صورت لزوم مانند جایگزین یا برداشته شده ادامه دهد.

فرآیند پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟
فرآیند پیشنهاد بهبود بیت کوین

انتقال از پیش‌نویس به پیشنهاد زمانی اتفاق می‌افتد که نویسنده (که قهرمان نیز نامیده می‌شود) فکر می‌کند که کامل است، یک پیاده‌سازی کار برای آن دارد و جایی که جامعه گسترده‌تر برای پیشرفت آن به وضعیت نهایی برنامه‌ریزی می‌کند. همانطور که توسط BIP 0002 توضیح داده شده است، حرکت از پیش نویس / پیشنهادی به فعال دارای نوار کمی بالاتر برای عبور است:

یک BIP پیشنهادی تنها زمانی می‌تواند به نهایی برسد که معیارهای خاصی که منعکس‌کننده پذیرش در دنیای واقعی باشد رخ داده باشد. این برای هر BIP بسته به ماهیت تغییرات پیشنهادی آن متفاوت است

بیت کوین BIP 0002

برای پروسه‌های BIP، زمانی ممکن است به Active تغییر یابد که در فهرست پستی توافق نظری وجود داشته باشد، حداقل یک ماه برای بحث باز باشد و هیچ شخصی اعتراض ثابت‌نشده‌ای به آن نداشته باشد. برای سایر BIP ها بستگی به این دارد که آیا آنها یک BIP سافت فورک یا هارد فورک هستند.

Soft-Fork BIP:

اینها نیاز به اکثریت ماینر واضح و دقیق دارند که با رای گیری بلاک چین و استفاده از BIP جدید بیان می شود. اکیداً توصیه می‌شود قبل از رسیدن به این آستانه، اکثریت فوق‌العاده حدود 95 درصد رای داشته باشید.

هارد فورک BIP:

اینها نیاز به پذیرش کل اقتصاد بیت کوین از جمله آنهایی که کالاها را به بیت کوین می فروشند و دارندگان بیت کوینی که آن کالاها را می خرند، دارد. این پذیرش با استفاده از BIP نشان داده می‌شود، نه اینکه همه «می‌گویند» آن را پذیرفته‌اند.

از آنجایی که سیاست امنیتی و پولی بیت کوین از اهمیت بالایی برخوردار است، نوار تنظیم BIP روی Final یا Active به وضوح بسیار بالاست. این برای اطمینان از این است که افراد ثروتمند و قدرتمند یا گروه های ذینفع نمی توانند تغییرات ناخواسته را به جامعه بیت کوین تحمیل کنند.

اجماع یک پیشنهاد بهبود بیت کوین باید توسط ده ها هزار نود رانر نشان داده شود که همگی داوطلبانه به آن نرم افزار جدید ارتقا می دهند، میلیون ها فروشنده و دارنده به طور داوطلبانه از ارتقاهای جدید در کیف پول خود استفاده می کنند و ماینرهایی که هنگام استخراج بلاک ها به قوانین جدید پایبند هستند.

این چیزی است که تمرکززدایی واقعی به نظر می رسد و به همین دلیل است که بیت کوین هم غیرقابل تغییر است و هم می تواند توسط هر کسی تغییر کند.

چند نمونه برتر BIP چیست؟

BIP 0001 و BIP 0002:
BIP 0001 اولین پیشنهادی بود که توسط برنامه نویس هندی-بریتانیایی امیر تاکی در سپتامبر 2011 ایجاد شد. این پروسه کل پروسه بهبود بیت کوین را تعریف کرد و بعداً با BIP 0002 جایگزین شد.

BIP 0091، BIP 0141 و BIP 0148:
برای اولین بار در کنفرانس مقیاس بیت کوین در دسامبر 2015 نشان داده شد، این سه BIP با هم ترکیب شدند تا ارتقای Segregated Witness (SegWit) را فعال کنند. این امر در سپتامبر 2017، تقریباً 2 سال بعد، به نوار بسیار بالای 95% پذیرش ماینر دست یافت.

BIP 0340، BIP 0341 و BIP 342:
پس از پیشنهاد گری ماکسول در ژانویه 2018، این سه BIP ارتقاء Taproot را که در نوامبر 2021، تقریباً 3 سال بعد، آغاز شد، تشریح کردند.

سوالات کاربران درباره پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP چیست؟

از آنجایی که بیت‌کوین یک نرم‌افزار کاملاً رایگان و منبع باز است، هر کسی می‌تواند در هر زمانی که بخواهد پیشنهاد بهبود بیت‌کوین (BIP) ارائه دهد. آنها باید این کار را با پیروی از دستورالعمل ها انجام دهند زیرا در غیر این صورت ممکن است رد یا نادیده گرفته شود.

پیشنهادات بیت کوین به معنای سنتی رای داده نمی شود. در عوض، وقتی به آستانه‌های مختلف رسیدند، به‌عنوان فعال علامت‌گذاری می‌شوند.
برای Process BIP، این زمانی است که یک اجماع تقریبی در لیست پستی حاصل شود.
برای انواع دیگر، می‌تواند به 95 درصد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین نیاز داشته باشد تا از BIP جدید یا کل شبکه بیت‌کوین قبل از اینکه فعال در نظر گرفته شود، از آن استفاده کنند.

بله صدها ارتقاء، اصلاحات امنیتی و تغییر در شبکه بیت کوین طی سالیان متمادی وجود داشته است. این تغییرات با استفاده از فرآیند پیشنهاد بهبود بیت کوین مدیریت می شوند و معمولاً طی چندین ماه یا سال بحث، تهیه پیش نویس، آزمایش و اصلاح انجام می شوند.

بله همه پیشنهادات بهبود بیت کوین پس از رسیدن به مرحله خاصی توسط ویراستاران BIP یک شماره BIP داده می شود. شما می توانید این لیست را در مخزن بیت کوین BIPs پیدا کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا

معاملات خرید و فروش تتر، بیت کوین و.....

تمام ارزهای لیست شده در بایننس 

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان، بدون محدودیت 

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)