مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

ایردراپ چیست؟  ارز دیجیتال

ایردراپ چیست؟  ارز دیجیتال

ممکن است شنیده باشید که مردم در چت های مرتبط با ایردراپ چیست؟  ارز دیجیتال یا در رسانه های اجتماعی با هیجان در مورد “airdrops” صحبت می کنند.
این احتمال وجود دارد که افرادی که اغلب از پروژه‌ها و پلتفرم‌های رمزنگاری استفاده می‌کنند، در برخی مواقع ایردراپ دریافت کنند. در این مقاله، در مورد اینکه Airdrop دقیقا چیست، چرا پروژه‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند و چند نمونه شناخته شده صحبت خواهیم کرد.

برای ارسال، دریافت، خرید، فروش، تجارت، استفاده و مدیریت بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، اتر (ETH) از برنامه کیف پول چند زنجیره ای Bitcoin.com، مورد اعتماد میلیون ها نفر استفاده کنید.
و محبوب ترین ارزهای دیجیتال.

ایردراپ چیست؟

ایردراپ زمانی است که یک پروژه مقدار مشخصی از دارایی‌های رمزنگاری پروژه را می‌گیرد و آن‌ها را به صورت رایگان برای افرادی که شرایط خاصی را برآورده می‌کنند ارسال می‌کند.
این تعریف ممکن است مبهم به نظر برسد، اما به این دلیل است که airdrops به روش‌های مختلف استفاده می‌شود.
با مثال ها درک آن آسان تر خواهد بود. Airdrops را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: توکن ها و NFT. بیایید به یک مثال از هر یک نگاه کنیم:

توکن ایردراپ چیست:

یک پلتفرم ارزهای دیجیتال، مانند یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، تصمیم می‌گیرد یک توکن بومی ایجاد کند. این پروژه برای پاداش دادن به پایگاه کاربری فعلی خود، نیمی از کل عرضه توکن را بر اساس حجمی که هر کاربر روی پلتفرم معامله کرده است، به کیف پول کاربران ارسال می کند. این توکن به عنوان یک خندق عمل می کند و به حفظ کاربران از رقبا کمک می کند.

NFT ایردراپ چیست :

یک پروژه NFT ممکن است بخواهد در فروش فعلی NFT خود با قول دادن به دارندگان آن NFT که یک NFT آینده به آنها داده می شود، علاقه ایجاد کند. این امر باعث می‌شود فروش فعلی NFT آنها به فروش برسد و جامعه را در انتظار سقوط بعدی NFT نگه می‌دارد.

چرا ایردراپ داشته باشیم؟

Airdrops به پروژه ها کمک می کند تا با ارزش تر شوند. در اینجا چند روش وجود دارد که آنها می توانند این کار را انجام دهند:

Airdrops یک راه عالی برای ایجاد فوری کاربران در یک پروژه جدید با ارائه دلیلی برای تعداد زیادی از افراد برای استفاده از محصول است. اغلب، سخت ترین بخش در ایجاد یک پروژه ارز دیجیتال جدید، ایجاد شبکه بزرگی از کاربران فعال است. یکی از راه‌هایی که پروژه‌های ارز دیجیتال این امر را تسریع می‌کنند، استفاده از ایردراپ برای داشتن فوری تعداد زیادی کاربر بالقوه است.

Airdrops برای تقویت جامعه پروژه استفاده می شود. آنها می توانند به کاربران سهمی در موفقیت پروژه بدهند، که این کاربران را تشویق می کند تا به هر طریق ممکن در رشد پروژه مشارکت کنند. Airdrops همچنین اغلب راهی برای پاداش دادن به کاربران اولیه است، نوعی “تشکر” که وفاداری بیشتری ایجاد می کند.

Airdrops یک راه عالی برای بازاریابی یک پروژه است. Airdrops می تواند توجه زیادی را به خود جلب کند و آگاهی از محصولات و خدمات یک پروژه را افزایش دهد.

مکانیزم ها

Airdrops معمولاً از معیارهای یکسانی برای تعیین اینکه چه کسی ایردراپ را دریافت می کند استفاده می کند، اگرچه هر پروژه به طور متفاوتی از آنها استفاده می کند.

موارد مصرف ایردراپ چیست:

پروژه ها باید بررسی کنند که آیا یک کاربر دارایی ارز دیجیتال دارد. یا از یک پلت فرم کریپتو استفاده کرده است. ساده ترین نسخه این ارائه یک آدرس کیف پول برای یک پروژه است. اگر آدرس کیف پولی دارید، آن را وارد کنید. و یک airdrop دریافت کنید! این نوع ایردراپ از بین رفته است، زیرا تمایل دارد افراد سوداگران بیشتری را با افق زمانی کوتاه‌تر جذب کند. برای ایجاد یک جامعه طولانی مدت ایده آل نیست.

در عوض، airdrops اکنون معیارهایی را ترجیح می‌دهد که افرادی را با اولویت‌های زمانی طولانی‌تر هدف قرار می‌دهند.
برای NFT ها، اگر قبلاً NFT خاصی در کیف پول خود دارید، ممکن است واجد شرایط یک ایردراپ NFT در آینده باشید.
ایردراپ های مبتنی بر توکن اغلب به میزان استفاده کاربر از یک پلت فرم نگاه می کنند. معمولاً آستانه ای وجود دارد که تعیین می کند آیا و چه مقدار از ایردراپ شما واجد شرایط آن هستید. به عنوان مثال، اگر بیش از 1 ETH معامله کرده باشید، واجد شرایط هستید.

تاریخ ایردراپ چیست:

همیشه یک «عکس فوری» وجود خواهد داشت. اسنپ شات زمانی است که در آن پروژه شرایط لازم برای ایردراپ را تعیین می کند.
هر گونه داده جدید پس از آن نقطه برای airdrop به حساب نمی آید.
پروژه ها همچنین ممکن است تاریخ شروع را نیز مشخص کنند، مانند استفاده یک سال قبل از عکس فوری، اگرچه ممکن است استفاده مادام العمر نیز باشد.

نمونه های معروف ایردراپ

LOOKS

این یک مثال کلاسیک از استفاده از airdrop برای افزایش تعداد کاربران برای یک پروژه ارز دیجیتال است. LOOKS پاداش و توکن ابزار پلت فرم معاملاتی NFT، LooksRare، در اتریوم است.
LooksRare وارد فضای شلوغی شد، با شرکت Opensea که اکثریت قریب به اتفاق حجم معاملات NFT را به خود اختصاص داد.
برای تشویق مردم به استفاده از شروع جدید، LooksRare 12 درصد از کل عرضه LOOKS را به هر کسی که مجموعاً حجم معاملات 3 اتریوم یا بیشتر در Opensea داشته باشد، طی شش ماه قبل از عکس فوری (ژوئن تا دسامبر 2021) منتشر کرد.
ایردراپ کار کرد:

ایردراپ چیست؟  ارز دیجیتال

LooksRare توانسته حجم مناسبی را در مقایسه با OpenSea فعلی حفظ کند. این در حالی است که تنها 4 ماه از زمان ثبت عکس فوق می گذرد. لازم به ذکر است که درصدی از حجم LooksRare احتمالا مصنوعی است، اما نمودار بالا سعی در حذف آن حجم دارد. حتی اگر حجم LooksRare در واقع نصف چیزی باشد که نشان داده شده است، باز هم چشمگیر خواهد بود.

UNI

UNI نشانه حاکمیت Uniswap، محبوب ترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در اتریوم است. Uniswap UNI را در پاسخ به یک DEX رقیب که سعی در سرقت نقدینگی Uniswap داشت منتشر کرد. DEX رقیب توانست بیش از 50 درصد از نقدینگی Uniswap را جذب کند.

این روند زمانی معکوس شد که Uniswap 400 توکن UNI را به هر کیف پولی که از صرافی خود استفاده کرده بود، ارسال کرد.
در این مورد، ایردراپ در ابتدا برای دفاع از پروتکل استفاده شد – با موفقیت.
در تصویر زیر می‌توانید ببینید که چگونه ارزش کل قفل شده Uniswap (TVL)، یک معیار کلیدی برای نقدینگی یک DEX، قبل از بازگشت به مقدار بسیار بالاتر، ناگهان کاهش یافت.
کاتالیزور این بازگشت زمانی بود که Uniswap UNI را راه اندازی کرد و آن را به کاربران Uniswap ارسال کرد.

ایردراپ چیست؟  ارز دیجیتال

باشگاه قایق بادبانی میمون های جهش یافته (MAYC)

پروژه موفق NFT، Bored Apes Yacht Club (BAYC)، به دارندگان BAYC NFT با یک ایردراپ هیجان انگیز پاداش داد. به ازای هر BAYC در کیف پول شما، یک “سرم” NFT به شما داده می شود. آن سرم می تواند در معرض BAYC قرار گیرد و یک MAYC ایجاد می کند. سرم ها در سه سطح کمیاب، M1، M2 و Mega Mutant بودند. Airdrop سرم یک حرکت بازاریابی درخشان، زیرا نه تنها به جامعه پاداش داد، بلکه تبدیل به داستانی متقاعد کننده برای افراد غیردارنده شد.

منبع  Bitcoin.com

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)