مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟

شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟

شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟
شاخص ترس و طمع توسط CNNMoney برای اندازه‌گیری دو احساس اصلی که بر میزان تمایل سرمایه‌گذاران برای پرداخت سهام تأثیر می‌گذارند، ایجاد شد.
شاخص ترس و طمع به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه اندازه گیری می شود. در تئوری، می توان از این شاخص برای سنجش اینکه آیا بازار سهام قیمت مناسبی دارد یا خیر، استفاده کرد. این بر این منطق استوار است که ترس بیش از حد باعث کاهش قیمت سهام می شود و طمع بیش از حد نتیجه معکوس دارد.

چکیده ی شاخص ترس و طمع کریپتو چیست؟

  • شاخص ترس و طمع توسط CNNMoney برای اندازه‌گیری دو احساس اصلی که بر سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارند، ایجاد شده است.
  • این بر این فرض استوار است که ترس بیش از حد می تواند منجر به معامله سهام بسیار کمتر از ارزش ذاتی آنها شود.
  • این شاخص همچنین نشان می دهد که حرص و طمع می تواند باعث شود ارزش سهام بسیار بالاتر از آنچه باید ارزش داشته باشد، افزایش یابد.
  • CNN هفت عامل مختلف ترس و طمع را بررسی می کند و احساسات سرمایه گذاران را در مقیاسی از 0 تا 100.1 نمره می دهد.
  • وب سایت Alternative.me شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال را برای بازارهای ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

شاخص ترس و طمع چگونه کار می کند؟

شاخص ترس و طمع ابزاری است که توسط برخی سرمایه گذاران برای سنجش بازار استفاده می شود.
این بر این فرض استوار است که ترس بیش از حد می تواند منجر به معامله سهام بسیار کمتر از ارزش ذاتی آنها شود، در حالی که، در همان زمان، حرص و آز لجام گسیخته می تواند منجر به افزایش قیمت سهام بسیار بالاتر از ارزش آنها شود.
برخی از بدبینان این شاخص را به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری مناسب رد می کنند زیرا به جای استراتژی خرید و نگه داشتن، استراتژی زمان بندی بازار را تشویق می کند.

شاخص ترس و طمع CNN هفت عامل مختلف را بررسی می کند تا مشخص کند که چقدر ترس و طمع در بازار وجود دارد. آنها عبارتند از:

1. حرکت قیمت سهام: معیاری برای شاخص Standard & Poor’s 500 (S&P 500) در مقابل میانگین متحرک 125 روزه آن (MA).

2. قدرت قیمت سهام: تعداد سهامی که در بورس نیویورک (NYSE) به بالاترین حد خود در 52 هفته گذشته رسیده اند در مقابل سهام هایی که به پایین ترین حد خود در 52 هفته گذشته رسیده اند.

3. وسعت قیمت سهام: تجزیه و تحلیل حجم معاملات در سهام در حال افزایش در برابر سهام در حال کاهش.

4. گزینه های قرار دادن و تماس: میزان عقب ماندن گزینه های قرار دادن از گزینه های تماس، نشان دهنده طمع یا پیشی گرفتن از آنها است که نشان دهنده ترس است.

5. تقاضای اوراق قرضه ناخواسته: سنجش اشتها برای استراتژی های ریسک بالاتر با اندازه گیری فاصله بین بازده اوراق قرضه درجه سرمایه گذاری و اوراق قرضه ناخواسته.

6. نوسانات بازار: CNN شاخص نوسان Cboe (VIX) را با تمرکز بر MA ، پنجاه روزه اندازه گیری می کند.

7. تقاضای پناهگاه امن: تفاوت در بازده سهام در مقابل اوراق خزانه.

هر یک از این هفت شاخص در مقیاسی از 0 تا 100 اندازه گیری می شود. این شاخص با گرفتن میانگین وزنی مساوی از هر یک از شاخص ها محاسبه می شود. خواندن 50 خنثی تلقی می شود، در حالی که هر چیزی بالاتر از حد معمول حرص و طمع را نشان می دهد.

همچنین یک شاخص ترس و طمع کریپتو وجود دارد که توسط وب سایت Alternative.me منتشر شده است. طبق این وب سایت، رفتار بازار کریپتو به اندازه بازارهای سنتی احساسی است.
وقتی بازار صعودی است، مردم ترس از دست دادن را تجربه می کنند. همچنین، مردم اغلب سکه های خود را به عنوان بخشی از واکنش غیرمنطقی به دیدن اعداد قرمز می فروشند.
مشابه شاخص CNN، اگر شاخص “ترس شدید” را نشان دهد، می تواند نشانه ای از نگرانی بیش از حد سرمایه گذاران باشد، اما این می تواند یک فرصت خرید باشد.
اگر شاخص نشان می دهد که سرمایه گذاران “بیش از حد حریص” می شوند، به این معنی است که بازار باید اصلاح شود.

مزایای استفاده از شاخص ترس و طمع

به گفته برخی از دانشگاهیان، حرص و آز می تواند مغز ما را به گونه ای تحت تاثیر قرار دهد. که ما را وادار به کنار گذاشتن عقل سلیم و خویشتن داری کند. و باعث تغییر شود.
در حالی که هیچ تحقیق پذیرفته شده ای در مورد بیوشیمی طمع وجود ندارد. وقتی صحبت از انسان و پول می شود، ترس و طمع می توانند محرک های قدرتمندی باشند.

شاخص ترس و طمع از لحاظ تاریخی یک شاخص قابل اعتماد از تغییر قابل توجه در بازارهای سهام بوده است.

بسیاری از سرمایه گذاران احساساتی و ارتجاعی هستند. اقتصاددانان رفتاری، ده ها شواهد از تأثیر ترس و طمع بر تصمیمات سرمایه گذاران نشان می دهند. و یک مورد قوی برای نظارت بر شاخص CNN ارائه می دهند.

بسیاری از صاحب نظران موافقند که شاخص ترس و طمع یک شاخص مفید است به شرطی که تنها ابزار مورد استفاده برای تصمیم گیری سرمایه گذاری نباشد. به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود ترس را زیر نظر داشته باشند تا بتوانند در هنگام سقوط سهام از فرصت‌های خرید استفاده کنند و دوره‌های طمع را به عنوان یک شاخص بالقوه برای بیش از حد ارزش‌گذاری سهام در نظر بگیرند.

علیرغم طرفداران شاخص ترس و طمع، اکثر کارشناسان موافق هستند که استراتژی خرید و نگه داشتن بهترین راه برای مشاهده بازده در یک سبد در بلندمدت است.

انتقادات به شاخص ترس و طمع

بدبینان شاخص ترس و طمع را به عنوان یک ابزار تحقیق سرمایه گذاری مشروع کم اهمیت می دانند و آن را بیشتر به عنوان یک فشارسنج برای زمان بندی بازار می دانند.
بدبینان استدلال می‌کنند که استراتژی خرید و نگه‌داری بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در سهام است و نگران هستند که ابزارهایی مانند شاخص ترس و طمع سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنند تا مکرراً در داخل و خارج از سهام معامله کنند.
آنها اضافه می کنند که تاریخ نشان می دهد که چنین رویکردی بازده کمتری را ایجاد می کند.

شاخص ترس و طمع چیست؟

شاخص ترس و طمع راهی برای سنجش حرکات بازار سهام و اینکه آیا سهام منصفانه قیمت گذاری شده اند یا خیر.
این تئوری بر این منطق استوار است که ترس بیش از حد تمایل به کاهش قیمت سهام دارد و طمع بیش از حد نتیجه معکوس دارد.

شاخص ترس و طمع CNN چیست؟

CNNMoney شاخص ترس و طمع را توسعه داد. با این حال، شاخص ترس و طمع کریپتو نیز وجود دارد که توسط وب سایت Alternative.me ایجاد شده است.

ترس و حرص چگونه محاسبه می شود؟

برای شاخص ترس و طمع CNN، هفت عامل مختلف درجه بندی می شوند تا مشخص شود که چقدر ترس و طمع در بازار وجود دارد.
هفت عامل به شرح زیر است: حرکت قیمت سهام; قدرت قیمت سهام؛ وسعت قیمت سهام؛ گزینه های put و call; تقاضای اوراق قرضه ناخواسته؛ نوسانات بازار؛ و تقاضای پناهگاه امن

ترس و طمع چگونه بر تصمیمات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد؟

بسیاری از سرمایه گذاران احساساتی و ارتجاعی هستند و ترس و طمع دو احساس غالب بر سرمایه گذاران هستند.
به گفته برخی از محققان، طمع و ترس می تواند باعث شود که عقل سلیم و خویشتن داری را کنار بگذاریم و تغییراتی را برانگیزد. وقتی صحبت از انسان و پول می شود، ترس و طمع می توانند محرک های قدرتمندی باشند.

چگونه می توانید بر ترس و طمع در تجارت غلبه کنید؟

بهترین راه برای غلبه بر ترس و طمع در معاملات این است که یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید و سپس به آن پایبند باشید.
یک طرح معاملاتی می تواند از عمل بر روی انگیزه ها جلوگیری کند. اقداماتی که ممکن است از یک برنامه منحرف شوند عبارتند از اهرم بیش از حد، حذف توقف در موقعیت های از دست دادن، یا دو برابر کردن موقعیت های از دست دادن.
یکی دیگر از راه‌های کاهش هر گونه تأثیر احساسی معاملات، کاهش اندازه معامله است. یکی دیگر از راه‌های کاهش ترس و طمع، داشتن یک مجله تجاری است. این اقدامات به مسئول نگه داشتن سرمایه گذار برای معاملات خود کمک می کند.

با 100000 دلار پول نقد مجازی بدون ریسک رقابت کنید.

مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان آزمایش کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به اوج معامله کنید! قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید. امروز شبیه ساز سهام را امتحان کنید. >>

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به