مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

ارز دیجیتال سیاکوین (SC) چیست و چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال سیاکوین (SC) چیست و چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال سیاکوین (SC) چیست و Siacoin چگونه کار می کند؟

از زمان ایجاد بیت کوین، آلتکوین های زیادی برای رفع کاستی های آن و ارائه ابزارهای جدید به بازار در حال توسعه رمزارز و بلاک چین ظاهر شده اند. سیاکوین یک آلت کوین با کاربرد خاص است. که در سال 2013 به عنوان یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده تأسیس شد، در حالی که نسخه بتا شبکه سیا در سال 2015 راه اندازی شد.
سیاکوین یک شبکه همتا به همتا (P2P) مبتنی بر بلاک چین است که به عنوان ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز عمل می کند. برای ارائه خدمات ذخیره سازی و اجاره پهنای باند اضافی برای مصرف کنندگان و کاربران Siacoin به مشارکت کنندگان شبکه متکی است. در جامعه Siacoin، کاربران و شرکت‌کنندگان شبکه می‌توانند فضای ذخیره‌سازی را از یکدیگر اجاره کنند، که در مقایسه با ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی ابری متمرکز، گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر و کارآمدتر است.
به Siacoin (SC) علاقه دارید، اما مطمئن نیستید که در مورد چیست یا اصلا از کجا شروع کنید؟ جای نگرانی نیست این راهنما طراحی شده است تا همه آنچه را که باید در مورد پروژه بدانید را به شما آموزش می دهد و شما را آماده می کند تا وارد کاربرپسندترین تجربه تجاری موجود در بازار شوید.

ارز دیجیتال سیاکوین (SC) چیست و چگونه Siacoin کار می کند؟

سیا کوین Sia چیست؟

ارز دیجیتال سیاکوین (SC) چیست و چگونه Siacoin کار می کند؟

Siacoin یک پلت فرم ذخیره سازی ابری مبتنی بر بلاک چین غیرمتمرکز همتا به همتا است که در آن مشارکت کنندگان شبکه فضای ذخیره سازی و پهنای باند اضافی را از سایر کاربران اجاره و استفاده می کنند.
شبکه سیا دارای قدرت مرکزی نیست، به این معنی که کل سیستم از طریق استفاده از سیستم P2P و تمرکززدایی دموکراتیک می شود.

با توجه به مدل عملیات موجود، ذخیره‌سازی ابری سیاکوین نسبت به سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری سنتی امن‌تر است و به همین ترتیب مقرون‌به‌صرفه است. و در مقایسه با ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی ابری متمرکز، قیمت‌های بسیار پایین‌تری برای اجاره فضای ذخیره‌سازی دارد.
هر کسی که فضای ذخیره‌سازی اضافی دارد می‌تواند آن را در بازار سیاکوین اجاره کند و در قالب توکن‌های Siacoin پاداش دریافت کند، که توسط مصرف‌کنندگانی که از پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی اجاره‌ای استفاده می‌کنند پرداخت می‌شود.

ارائه دهندگان خدمات ابری سنتی مانند اپل و گوگل، با وجود کاستی های آشکار در هزینه اجاره فضای ذخیره سازی، همچنان بسیار محبوب هستند.
با این حال، هدف شبکه Siacoin جذب کاربران بیشتری است که از محیط امن با ذخیره سازی کم هزینه که Sia نمایندگی می کند قدردانی می کنند.
علاوه بر این، Siacoin قصد دارد به کاربران کمک کند تا کنترل داده‌های خود را بازپس بگیرند. کاربران داده شبکه Siacoin صاحب داده هستند زیرا هیچ شخص ثالث یا مقام مرکزی سیستم را کنترل نمی کند.
سیستم Siacoin برخی از رایج ترین مشکلات در بخش ذخیره سازی ابری را حل می کند، از جمله هزینه های بالای اجاره فضای ذخیره سازی، خطرات هک، کنترل داده ها و سوء مدیریت داده ها.

Siacoin چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال سیاکوین (SC) چیست و چگونه Siacoin کار می کند؟

شبکه سیاکوین مبتنی بر یک سیستم همتا به همتا است. که به مشارکت‌کنندگان شبکه اجازه می‌دهد تا به عنوان میزبان و اجاره‌کننده در یک اکوسیستم غیرمتمرکز عمل کنند. – بدون هیچ مرجع مرکزی برای کنترل داده‌ها یا مدیریت مالکیت اطلاعات ذخیره‌شده.
کاربران شبکه Sia به طور کامل مسئولیت داده ها و فضای ذخیره سازی خود را بر عهده دارند، در حالی که اجاره کنندگان در ازای خدمات آنها به هاست ها در Siacoin (SC) پرداخت می کنند.
این شبکه توسط گره ها پشتیبانی می شود، در حالی که سیستم Siacoin داده های کاربران را به قطعات کوچکتر تقسیم می کند. و آن را در سراسر گره ها توزیع می کند.
یک گره تصادفی نمی تواند به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشد زیرا خصوصی است و فقط با کلیدهای خصوصی که مالکیت بر داده ها را اثبات می کند قابل دسترسی است.
حتی اگر یک گره بتواند به داده ها دسترسی داشته باشد، تنها به بخشی از آن دسترسی خواهد داشت و اطلاعات را بی فایده می کند.

به لطف توزیع بین گره ها، سطح آسیب پذیری کاهش می یابد. و در نتیجه سطح امنیت افزایش می یابد.
هر قسمت از اطلاعات تکه تکه شده و به 30 قسمت تقسیم می شود. به لطف ماهیت غیرمتمرکز شبکه، Siacoin قادر است یک پاسخ فوری در زمان واقعی ارائه دهد تا کاربران مجبور نباشند منتظر یک سرور مرکزی برای پاسخگویی به یک درخواست باشند.
دو جزء اصلی شبکه سیاکوین میزبان و اجاره کننده هستند.
هاست ها برای ارائه خدمات ذخیره سازی ابری توسط اجاره کنندگان پول می گیرند. میزبان ها می توانند ظرفیت ها و خدمات ذخیره سازی خود را ارتقا دهند. و حتی می توانند از اجاره فضای ذخیره سازی به مصرف کنندگان خاص خودداری کنند.
هسته عملکرد سیاکوین مفهوم قراردادهای فایل است که نسخه ای از قراردادهای هوشمند است.
قراردادهای فایل قوانین از پیش تعیین شده ای دارند و مبتنی بر اتوماسیون هستند تا امکان برقراری ارتباط بین میزبان ها و اجاره دهندگان را فراهم کنند.

Siacoin بر اساس پروتکل Proof-of-Work (PoW) است، به این معنی که سکه‌های SC قابل استخراج هستند، در حالی که هیچ محدودیتی در حداکثر عرضه Siacoin (SC) وجود ندارد.

بنیانگذاران Siacoin چه کسانی هستند؟ تاریخچه سیاکوین

ایده ذخیره سازی ابری Siacoin در یک هکاتون در MIT توسط دیوید وریک و لوک شامپین ارائه شد.
Vorick و Champine در سال 2014 شرکت Nebulous Inc – شرکت مادر Siacoin را تأسیس کردند و در سال 2015 شبکه بتا را برای Siacoin راه اندازی کردند.
این تیم 750000 دلار بودجه از چندین منبع برای پروژه Nebulous Inc. و Siacoin دریافت کرد.
تا پایان سال 2015، Vorick و Champine نسخه نهایی شبکه ذخیره سازی Siacoin را راه اندازی کردند.
از زمان راه‌اندازی بلاک چین نهایی، Vorick و Champine بیش از 6.4 میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند Fenbushi Capital، Raptor Group، INBlockchain و First Star Ventures برای شرکت جمع‌آوری کرده‌اند.

از زمان شروع به‌عنوان یک دوتایی پویا، Vorick و Champine تعداد زیادی توسعه‌دهنده را به تیم خود اضافه کرده‌اند، زیرا شبکه Siacoin همچنان به توسعه و تکامل خود ادامه می‌دهد.

چه چیزی Siacoin را منحصر به فرد می کند؟

Siacoin به لطف ابزار اصلی و عملکردهای کارآمد خود منحصر به فرد است. Siacoin با توجه به اینکه ارائه دهندگان خدمات ابری سنتی هزینه های بالاتری را برای اجاره دریافت می کنند. و ممکن است مشکلاتی با سوء مدیریت داده ها، عدم امنیت، پاسخگویی سرور و مالکیت داده داشته باشند، هدف سیاکوین غیرمتمرکز کردن بخش ذخیره سازی ابری است.

Siacoin این مشکلات را از طریق استفاده از یک محیط غیرمتمرکز و سیستم همتا به همتا حل می کند. که در آن کاربران می توانند از طریق File Contracts ارتباط برقرار کنند و قیمت قراردادها و قراردادهای اجاره را تعریف کنند.
سیاکین قصد دارد به یکی از بزرگترین شبکه های ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز تبدیل شود که در آن اطلاعات کاربران ایمن و محافظت می شود و مالکیت داده ها از طریق مالکیت کلیدهای خصوصی اثبات می شود.

چه چیزی به سیاکوین ارزش می دهد؟

سیاکوین ارزش را از ظرفیت فنی و کاربرد آن به دست می آورد. سکه های SC ارز اصلی سیستم و تنها ارزی هستند که می توان در هنگام ایجاد قرارداد بین میزبان و اجاره کننده در داخل شبکه خرج کرد.
به این ترتیب است که Siacoin از کاربرد، پذیرش و ظرفیت فنی خود ارزش کسب می کند.

برای اینکه این سیستم به صورت همتا به همتا کار کند، اجاره‌کنندگان باید هزینه خدمات خود را به ارز Siacoin پرداخت کنند، به این معنی که آنها باید SC بخرند.
هاست ها برای کسب سود و کسب درآمد از خدمات خود باید سکه های SC خود را بفروشند، اما همچنین می توانند SC را نگه دارند و نگه دارند.
همان سیستم P2P که Siacoin استفاده می‌کند همان چیزی است که به آن ارزش می‌دهد، همراه با خدمات و فناوری جذاب.

چند سکه Siacoin (SC) در گردش است؟

از ماه مه 2021، حدود 47.8 میلیارد SC در گردش از حداکثر عرضه نامحدود وجود دارد. سیاکوین منبع محدودی ندارد، به این معنی که SC جدید می‌تواند بی نهایت استخراج شود. ماینرها بلوک‌های جدیدی ایجاد می‌کنند، تراکنش‌ها را از طریق Proof-of-Work تأیید می‌کنند و برای هر بلوک جدید با SC پاداش می‌گیرند.

Siacoin برای برآوردن تقاضای بی نهایت برای خدمات ذخیره سازی ابری P2P ساخته شده است، به همین دلیل است که هیچ محدودیتی در عرضه آن وجود ندارد.

سایر اطلاعات فنی

تا می 2021، پلتفرم سیا 1.2 میلیون بار دانلود شده است.
این شبکه شامل 554 ارائه دهنده ذخیره سازی با ظرفیت کل ذخیره سازی 3.3PB (پتابایت) است که 754 ترابایت در حال حاضر در حال استفاده است.
هزینه ذخیره سازی Sia به طور متوسط 90٪ کمتر از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری فعلی است.

شبکه سیاکوین چگونه ایمن است؟

Siacoin از طریق تکه تکه شدن داده های بارگذاری شده و از طریق استفاده از مکانیسم اجماع PoW ایمن می شود.
تراکنش ها به طور دائم در بلوک هایی نوشته می شوند که با پشتیبانی ماینرها ایجاد می شوند.
این ماینرها برای محافظت از شبکه و ایجاد بلوک های جدید و تأیید تراکنش ها در دفتر کل پاداش دریافت می کنند.

داده‌های آپلود شده در فضای ذخیره‌سازی اجاره‌ای از طریق تقسیم‌بندی محافظت می‌شوند. داده ها به قطعات تقسیم می شوند و بین گره هایی که شبکه را اجرا می کنند توزیع می شوند.
بنابراین حتی اگر یکی از گره ها به خطر بیفتد، تنها بخشی از اطلاعات آشکار می شود که آن را برای شرکت کنندگان مخرب غیر مفید می کند. تنها راه باز کردن قفل آن داده ها از طریق اثبات مالکیت آن است، که فقط با کلیدهای خصوصی منطبق می تواند انجام شود.
به این ترتیب داده های کاربران از طریق تمرکززدایی و تقسیم بندی ایمن می شوند.

نحوه استفاده از Siacoin

سیاکین ارز بومی شبکه ذخیره سازی سیا و تنها ارز با ارزشی است که می توان از آن برای پرداخت خدمات ذخیره سازی در بلاک چین استفاده کرد.
Siacoin به طور فراگیر در سیستم همتا به همتا استفاده می شود، در حالی که به عنوان پاداش استخراج نیز عمل می کند.
جدا از اینکه سیاکین یک جایزه و یک ارز دیجیتال بومی است، می‌تواند در بازار برای کسب سود بر اساس تفاوت بین قیمت خرید و فروش معامله شود.

برای پرداخت هزینه خدمات ذخیره‌سازی در بلاک چین سیاکین، اجاره‌کنندگان باید SC بخرند که سپس برای ایجاد یک قرارداد فایل، مشابه قرارداد هوشمند، که قیمت و سایر مشخصات مربوط به اجاره فضای ذخیره‌سازی را مشخص می‌کند، استفاده می‌شود.
هاست ها در SC پرداخت می شوند و زمانی که قیمت بازار برای آنها مناسب باشد می توانند از فروش SC سود ببرند.

چگونه کیف پول سیاکوین را انتخاب کنیم؟

Siacoin ارز اصلی بلاک چین سیاکین است و از کیف پول های اختصاصی برای ذخیره ایمن سکه های SC استفاده می کند.
یکی از رایج ترین کیف پول های تلفن همراه Sia Android Wallet است، در حالی که Sia-UI کیف پول رسمی دسکتاپ و تنها کیف پولی است که توسط تیم پشتیبان SC توصیه می شود.
همچنین می‌توانید سکه‌های SC خود را در هر کیف پولی که در آن پشتیبانی می‌شوند ذخیره کنید و نوع انتخابی شما احتمالاً به مقداری که دارید و قصد دارید با آن انجام دهید بستگی دارد.

کیف پول های سخت افزاری (معروف به کیف پول های سرد) مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می دهند.
با این حال، آنها معمولاً گران‌تر و درک آنها دشوار است، بنابراین احتمالاً برای کسانی که تجربه دارند و مقادیر زیادی SC برای ذخیره دارند مناسب‌تر هستند.

یک گزینه ساده تر و معمولا رایگان، کیف پول های نرم افزاری است. این ها را می توان در تلفن هوشمند یا رایانه شما دانلود کرد و ممکن است حافظ یا غیر حضانت باشد.
با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند.
کیف پول‌های نرم‌افزاری برای انجام تراکنش‌ها راحت‌تر هستند، اما امنیت کمتری نسبت به همتایان سخت‌افزاری خود دارند، به این معنی که برای کاربران بی‌تجربه با مقادیر کمتر SC مناسب‌تر هستند.

در نهایت، کیف پول ها یا صرافی های آنلاین وجود دارند که به عنوان کیف پول داغ شناخته می شوند که با مرورگر وب قابل دسترسی هستند.
اینها نسبت به گزینه‌های جایگزین امنیت کمتری دارند و از کاربران می‌خواهند که به یک پلتفرم برای مدیریت Siacoin خود اعتماد کنند.
اینها برای کسانی که مقادیر کمی SC دارند یا معاملات مکرر انجام می دهند بهترین است.
فقط مطمئن شوید که یک سرویس با اقدامات امنیتی قوی و شهرت خوب را انتخاب کنید.

Kriptomat یک راه حل امن برای ذخیره سازی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بدون هیچ زحمتی SC خود را ذخیره و تجارت کنید. ذخیره Siacoin خود با Kriptomat امنیت در سطح سازمانی و عملکرد کاربر پسند را برای شما فراهم می کند.

خرید و فروش SC، یا مبادله آن با هر ارز دیجیتال دیگر، تنها در لحظاتی انجام می شود که پلتفرم امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

ماینینگ سیاکوین

سیاکین یک سکه قابل استخراج است، به این معنی که ماینرها بخشی جدایی ناپذیر از سیستم هستند.
عرضه بی نهایت است تا به تقاضای بی پایان پاسخ دهد و عملکرد روان سیستم ذخیره سازی P2P را فراهم کند.
برخلاف بلاک‌چین‌های Proof-of-Stake که وابسته به تعدادی از کاربرانی هستند که رمزارز را به اشتراک می‌گذارند، Siacoin بر اساس پروتکل Proof-of-Work که به استخراج‌کنندگان وابسته است، اجرا می‌شود.
ماینرها در ازای مشارکت در تولید بلوک و تأیید تراکنش ها، با سکه های SC پاداش می گیرند.

نتیجه گیری

Siacoin یکی از بزرگترین پلتفرم های ذخیره سازی ابری همتا به همتا با بازار خدمات ابری است.
اگرچه سیاکوین تعداد زیادی بلاک چین رقیب با عملکردهای کم و بیش مشابه دارد، سیاکین همچنان در میان محبوب ترین شبکه های خدماتی در نوع خود است.
فضای ذخیره سازی مقرون به صرفه را برای اجاره و یک محیط امن و غیرمتمرکز برای بازار P2P خود فراهم می کند.
تا زمانی که سیستم کار می کند و بازار فعال است، ارزش SC این پتانسیل را دارد که با گسترش بلاک چین رشد کند.

منبع  (kriptomat.io)

سوالات کاربران درباره سیاکوین

میزبان های داده انگیزه مالی برای ارائه خدمات در سطح سازمانی دارند.
علاوه بر این، فایل‌ها قبل از آپلود به 30 بخش تقسیم می‌شوند و سپس در سراسر جهان در شبکه Sia پخش می‌شوند.
این بدان معنی است که هیچ نقطه شکست واحدی وجود ندارد، بنابراین داده ها امن نگه داشته می شوند.

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه سیاکوین بخرید، خوشحال خواهید شد که بدانید خرید سیاکوین بسیار ساده است.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک صرافی رمزنگاری که از Siacoin (SC) پشتیبانی می کند، مانند Kriptomat پیدا کنید. و یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.
پس از ایجاد یک حساب کاربری، می‌توانید سفارش خرید بدهید و سیاکوین را با قیمتی که مناسب می‌دانید خریداری کنید.

فروش Siacoin SC به آسانی خرید آن در Kriptomat است. برای فروش SC به قیمتی که می تواند برای شما سود به همراه داشته باشد، سفارش فروش بدهید.
شما می توانید از تفاوت بین قیمت خرید و فروش بازده مثبت داشته باشید.

قیمت سیاکین با تغییر روندهای بازار در نوسان ثابتی است و می تواند تحت تأثیر عوامل خاص متعددی قرار گیرد که می تواند بر قیمت آن در بازار تأثیر بگذارد.
اینها شامل اخبار و تحولات پروژه، احساسات بازار، جریان ارزهای دیجیتال در صرافی ها و به طور کلی اقتصاد است.
علاوه بر این، میزان پذیرش شبکه Siacoin نیز احتمالاً بر قیمت SC تأثیر می‌گذارد زیرا تعیین می‌کند که چه تعداد از مردم به Siacoin نیاز دارند تا برای ذخیره‌سازی بپردازند.

قیمت فعلی Siacoin (SC) در حال بارگیری یورو است.

حجم معاملات 24 ساعته SC 33,284,609 € است. SC در حال حاضر با ارزش بازار 499,508,220 یورو در رتبه 153 در بین تمام ارزهای دیجیتال قرار دارد. دارای منبع در گردش 56,516,671,516 SC.

برای شروع سفر خود به دنیای سیاکین و ارزهای دیجیتال با کریپتومات، همین حالا ثبت نام کنید!

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند

مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)